دانلود کامل تمام آلبوم‌های گوگوش فقط با یک دستور گنو/لینوکس

دزدی بده ولی گاهی من انجامش می‌دم. دیروز فواد لینک فول آلبوم گوگوش رو توییت کرده بود. یک وب سایت با یک سری دایرکتوری که توی هر کدوم یک سری ام پی تری هست. مشخصا اگر یک فایل فشرده بود دانود خیلی راحت می شد ولی الان هم دانلود اینها سخت نیست اصلا. تنها چیزی که لازم داریم یک خط فرمان لینوکسه:

wget -prl2 http://ganja2dl.com/Ganja2Music/Masoud/Full%20Albums/Googoosh/

و بعد از یک مدت، کل فایل‌ها عین همون سایت روی کامپیوتر شما خواهند بود.

توضیح: wget یک برنامه خودکار دانلود از شبکه است. ما اینجا بهش یک آدرس وب دادیم. با p بهش گفتیم که عکسها و آهنگ ها و … رو هم دانلود کنه. با r بهش گفتیم که بره توی دایرکتوری ها و فقط مسیر اول رو دانلود نکنه و متوقف بشه و با l2 هم بهش گفتیم فقط تا دو مرحله بره جلو. نهایت کار مثل یک جن است که بشینه روی همه لینک ها کلیک کنه و فایل ها رو ذخیره کنه. و بعد بره دایرکتوری بعدی و … ولی هیچ وقت بیشتر از دو مرحله از صفحه اول دور نشه.

12 نظر مربوط به “دانلود کامل تمام آلبوم‌های گوگوش فقط با یک دستور گنو/لینوکس

 1. frd

  سلام
  جادی چرا تیتر مطالب سایتت در لینوکس درست دیده نمی شه. بعضی از حروف از هم فاصله دارند. ولی توی مک درست دیده می شه؟

  نظر
 2. admin

  این رو هم بگم که حجم فایل ها زیاده و دستور بالا هنوزم داره کار می کنه و حدود هفتصد مگ تا حالا دانلود کرده.

  نظر
 3. admin

  آی لینوکس جان راستش دقیق نمی دونم. مال من تموم نشد و برای همین برای ادامه دادن از خونه، قبل از بستن کامپیوتر یک ctrl+z زدم و وقتی خونه کامپیوتر رو روشن کردم و به اینترنت وصل شدم، دستور bg دادم. در واقع کار رو پاوز کردم و بعد دوباره فعالش کردم و همه چیز خوب کار کرد. توی wget هم می دونم که سوییچ c دانلود یک فایل رو ادامه می ده ولی شک دارم در مورد فایل های مختلف هم همین کار رو بکنه یا نه. باید سویچ ها رو چک کنی.

  نظر
 4. erghezi

  اینم خروجی ترمینال بعد تموم شدن دانود آلبومش.

  FINISHED –2009-11-25 16:53:32–
  Downloaded: 377 files, 1.3G in 14h 47m 16s (25.5 KB/s)

  البته یکی دو تا آلبومش رو ایران بسته بود!

  نظر

اظهار نظر کنید

آدرس ایمیل شما فاش نخواهد شد. بخش‌های ستاره‌دار * الزاما باید پر شوند.

*

شما میتوانید از تگ‌هایHTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>