شیوه دریافت سی دی آفلاین ویکیپدیای فارسی از اینترنت

در دو مطلب قبل نوشتم که: دریافت رایگان سی دی آفلاین ویکیپدیا.

در عرض ۴۸ ساعت تعداد سفارش‌ها از مقدار سی دی ای که من داشتم و هزینه‌ای که در نظر گرفته بودم گذشت (: هم لذت بخش است هم عجیب و هم مسوولیت سنگین (: احتمالا هفته آخر را باید به جواب دادن ایمیل و نوشتن آدرس روی پاکت ها بگذرانم. دو سه نکته را لازم است بنویسم:

 هزینه اینکار واقعا کم است. چاپ و ارسال هر سی دی حدود ۲۶۰ تومن درمی‌آید.

 کار پستی بسیار لذت بخش است. بخصوص اگر سفارش داشته باشیم از شهرستان های کوچک، مراکز علمی، سوئد، افغانستان و آلمان (:

 به دلیل پر شدن ظرفیت، من فعلا دیگر سفارش جدید قبول نمی‌کنم. اما دو روش خوب هست: کپی کردن سی دی دیگران چون این سی دی یک نرم افزار آزاد است و دانلود iso از اینترنت و نوشتن آن روی سی دی. فایل ایزوی ویکیپدیای فارسی آفلاین را از اینجا دریافت کنید و آن را روی یک سی دی بنویسید. فایل فقط ۶۰ مگابایت است.

 • مجید

  جادی متوجه نمیشم چرا نسخه انگلیسیش و درست نکردند! تو میدونی؟

 • جادی

  نه متاسفانه نمی دونم (: به نظرم منطقی است که باشه.

 • مجید

  منتهی یه چیزی! ببخشید ها ولی چجوری نصبش کنم من فایل تیکه شدش و چون ای دی اس ال در دسترس نبود دانلودیدم ولی اصن الان نمیدونم چیکار کنم!یا میخوای بهت ایمیل بزنم!یا بزنی ولی فک کنم همینجا بگی بهتره!

 • جادی

  منطقا باید یک فایل ایزو داشته باشی که می شه از روش یک سی دی ساخت (مثلا با برنامه k3b یا هر برنامه ویندوزی رایت کردن سی دی که استفاد ه می کنی)‌ و بعد باید اون سی رو بذاری توی یک کامپیوتر ویندوزی و خودش راه می افته (:

 • جادی

  آهان.. اگر فایل های تیکه تیکه رو دانلود کردی باید با برنامه ۷زیپ (که از اینجا می تونی دانلودش کنی http://www.7-zip.org/ ) به هم بچسبونیشون. برنامه رو دانلود و نصب کن. اونوقت روی فایل شماره ۱ کلیک راست کن و احتمالا یک گزینه باز کردن (احتمالا به اسم extract) بهت می ده .
  خروجی نهایی ایزو است که باید با برنامه هایی مثل نرو، ازش یک سی دی رایت کنی.