رییس جمهور پاکستان جک‌هایی که او را دست بیاندازند را ممنوع کرد

رییس جمهور احتمالا محبوب پاکستان بر اساس قانون جدید، کسانی که درباره او جوک اس ام اس کنند یا در اینترنت پخش کنند را به چهارده سال زندان محکوم خواهد کرد (:

اگر متن اصلی خبر را بخوانید داستان‌هایی دارند دقیقا شبیه ما. «تهمت به رهبری سیاسی کشور» از وقتی به جرایم پیوست که مردم شروع کردند به ارسال جوک‌ها به ایمیل‌های رسمی رییس جمهور.

سه نمونه از جک‌هایی که در مقاله آمده‌اند عبارتند از:

تروریست‌ها رییس جمهور محبوب ما را دستگیر کرده و گفته‌اند که یا باید پنج میلیون دلار پول برایشان بفرستیم یا او را آتش خواهند زد. لطفا هر چقدر که می‌توانید کمک کنید. من شخصا پنج لیتر بنزین برایشان فرستاده‌ام.

برای بزرگداشت انتخاب رییس جمهور محبوب به ریاست جمهوری کشور، وزارت پست تمبری با تصویر وی چاپ کرده‌است. تنها مشکل این است که مردم دقیقا نمی‌دانند که به کدام طرف تمبر باید تف بزنند.

دزد: همه پولهایت را به من بده

رییس جمهور: مگه من را نمی‌شناسی؟ من زرداری هستم! رییس جمهور.

دزد: پس همه پولهای خودم را به من بده!

 • Pingback: mtux (mtux) 's status on Wednesday, 22-Jul-09 14:20:35 UTC - Identi.ca()

 • Pingback: صادق (sadeqn) 's status on Wednesday, 22-Jul-09 14:39:32 UTC - Identi.ca()

 • علی رونقی

  چه جوک های با مزه ای!
  سلام
  راسته شما تو نوکیا – زیمنس کارمی کنید؟
  اگه راسته. نظرتون راجع به نوکیا – زیمنس چیه؟
  البته اگه این سوال منو تند روی تلقی نمی کنید. جواب منو زیر همین کامنت بدید.
  با تشکر.

 • سلام علی. این رو قبلا جواب دادم بهت توی یک مطلب دیگه (: درسته من توی نوکیا – زیمنس کار می کنم و همونطور که حدس می زنی، این جریان شنود کلی داستان درست کرده توی شرکت. ما ایمیل زدیم به رده های بالاتر شرکت. یک بخش حقوقی هست که وظیفه داره جواب اینجور چیزها رو بده. بخصوص که شرکت ما خیلی ادعای حقوق بشری داره (:
  از نظر قانونی، ما نمی تونیم جواب ها رو به بقیه هم بگیم. در واقع شرکت چیزی به جز بیانیه های رسمی که توی سایتش داده در این مورد نمی گه ولی در نهایت امر تصمیم من این بود که توی شرکت بمونم. به هرحال فروش شنود مشکل داشته و کسی دوستش نداره. البته در زمان نوکیا انجام شده و نه توی شرکت ما ولی به هرحال الان تحت اسم شرکت ما است. من سعی کردم تا جایی که می تونم دنبال جواب بگردم و در نهایت هم تصمیم گرفتم توی شرکت بمونم (: متاسفم که نمی تونم توضیح دقیق بدم در مورد دلایل و واقعیت‌هایی که باعث شد این تصمیم رو بگیرم. شرکت به جز بیانیه رسمی اش نمی خواد هیچ چیز دیگه بگه.