چه کسی ممکنه تئوری «نشاط جنسی جامعه از طریق حجاب» رو مطرح کنه؟

احتمالا یک هفته قبل مطلب مشعشع ابراهیم فیاض رو در رجا نیوز خوندین که:

حجاب در اسلام براي حفظ نشاط جنسي است، چون حجاب تخيل جنسي را تحريك مي‏كند و سبب مي‏شود كه مسئله جنسي معنادار شود و دچار بي‏معنايي نگردد.

و البته ۱۵۰۰ کلمه دیگه از همین عبارت در تلاش برای گفتن اینکه چقدر حجاب سکسیه و چقدر دخترهای مسلمان تحریک کننده هستن. جدای از همه نقض غرض‌های مقاله، برای من سوال بود که کدوم ذهن فتیشیستی ممکنه این مقاله رو نوشته باشه. خوشبختانه چند شب پیش، همراه مجموعه ای از دوستان بودم که نویسنده مقاله (ابراهیم فیاض) در دانشگاه به اصطلاح استاد انسان شناسی شون بود و برام تعریف کردن که کی ممکنه این مقاله رو بنویسه. برام کلی از آزارهای جنسی‌ای گفتن که «استاد» به دانشجوها تحمیل می‌کنه. از صحبت‌های سر کلاس درباره دخترهایی (بدون شک فرضی) که شوهرهاشون ارضاشون نمی‌کنن تا افرادی که شخصا تعریف می‌کردن برای کاری به دفتر استاد رفتن و استاد در رو بسته و به بقیه گفته که این دختر باهاشون کار خصوصی داره و بعد شروع کرده به پرسیدن درباره روابط جنسی و اینکه آیا تجربه‌اش کردن و اینکه چقدر خوب و مفیده.

راستش تعریف‌ها خوشحالم کرد. بدون شک دیدن اینکه کسانی در مقام استادی هستن که اینقدر مشکل ذهنی با مسایل جنسی دارن تاسف برانگیزه و حمایت قانونی از اونها برای آزارجنسی دیگران واقعا شرم‌آوره اما نکته مثبت اینه که دیدم چنین مقاله بیماری، از ذهن چنین آدمی تراوش کرده و واقعا نمی‌شه به عنوان یک نظر جدی‌اش گرفت (:

 • Pingback: mtux (mtux) 's status on Thursday, 23-Jul-09 07:39:11 UTC - Identi.ca()

 • محمدصادق

  اتفاقا برعکس؛ حجاب برای جلوگیری از این به اصطلاح «تخیلات» است! این استاد فیاض، احتمالا به تازگی زیاد فیلم می‌بینه! :-/

 • سینا

  میشه لطفا از استاد در مورد استمنا هم استفتا کنید تا شاید راهکاری پیش روی پیروانش بذاره؟

 • rosenth

  برداشت من از اون نوشته اینه که
  مثلا یه پسر وقتی به خاطر حجاب زن چشمش و بعد فکرش مستقیما درگیر مسایل جنسی نمیشه ، مستقیما هم جلوی هرزگی دو طرف گرفته میشه. پس راه ارضای اون هم از هرزگی خارج میشه.
  و معنیش این نیست که بیایم با برداشتن حجاب، این مانع رو برطرف کنیم و بعد از درگیر شدن مستقیم ، از نتایج حاصله لذت ببریم!
  درضمن اگه بخوایم بدون فکر کردن روی نوشته ، صاحب اثر رو راست یا دروغ ، همون اول سوسکش کنیم که باید فاتحه خیلی از متون رو خوند

 • احسان

  تو اسلام گفته که زنا حجاب بزارن که از بقیه شناخته بشن و مورد آزار قرار نگیرن.
  دیگه نمیدونم چرا اینا این همه قضیه رو پیچیده میکنن.
  آی خدااااااااااااااااااااااااااااااا