اعدام مخفی

امروز فرزاد کمانگر اعدام شد. حکومت می گه عضو پ.ک.ک. که یک گروه کرد مخالف است بود و فعالان حقوق بشر می گن که یک معلم طرفدار محیط زیست بود. سوال من اینه که حتی اگر عضو هر گروهی هم بود، به صرف عضو بودن آیا باید اعدام می شد؟ من در کل مخالف اعدام هستم چون راهی است برای فرار کردن از کلی سوال و جواب و حذف کل مساله اما می تونم حکومت و آدم هایی رو درک کنم که هنوز ذهنیت قدیمی ای دارن که فکر می کنه با اعدام، مشکل قابل حل شدنه اما درک نمی کنم که همین آدم‌ها، کسی که نه کسی رو کشته و نه جرم سنگینی رو مرتکب شده رو فقط به خاطر علایق و عقایدش اعدام کنن.

فرزاد کمانگر امروز صبح اعدام شد. بدون خبر قبلی و به احتمال زیاد بدون وصیت نامه ای آزاد و بدون وکیل مدافع واقعی و بدون خیلی خیلی چیزهای دیگه. با خودم فکر می کنم که کسی که اینکار رو می کنه،‌درباره خودش چه ایده ای داره.

 • داره به این فکر می‌کنه چه خدمت بزرگی به اسلام و نظام مقدس انجام داده!!

 • Ehsan

  shoma khili Arman garayaneh va haghighat gorizaneh barayeh khodeteon menevisid

  dar haghighat man ro yadeh karobi mendazin shoma daghighan mesle ishon harf mezani va edea mekoni

  man khodam be shakhseh kasi ro didam ke bekhatereh tabligh goroh haye mesle hamin P.K.K ba madrak jorm

  dastgir shodan va zendanishon ro keshidan digeh che bereseh be moalem tarafdar mohite zist ke shoma modaish hastin

  khaheshan inghadar az injor afrad Fereshteh haye bigonah nasazin bedoneh dalil

  hadeghal shojat dashteh bashin koleh matlab ro benevisid va karrobe bazi dar nayarid

  http://business.maktoob.com/20090000467490/Iran_hangs_five_enemies_of_God_/Article.htm

 • free

  نمی دونم بعضی از شما چی فکر می کنید چرا وقتی اون ها سربازی را که رفته بود فقط خدمت سربازی کند می کشن چشماشو در می یارن و با سرش کله پاچه درست می کنن می فرستن برا اون یکی سرباز ها کسی چیزی نمی گه و چیزی نمی نویسه

 • فری: به استدلالت فکر کن. پایه اول استدلالت اینه: پژاک یک کار بد کرده (فرض کنیم واقعا کرده باشه). خب پایه دوم چیه؟ نتیجه اش چیه؟ (:

  فرض کنیم فردی که توی پژاک عضوه یک کار خیلی بد کرده. ما هم باید یک کار خیلی بد بکنیم در تلافی اش؟ نسبت به کی؟ نسبت به یک گروگان که عضو همون گروهه ولی یک کار خیلی بد نکرده؟ هر آدمی باید جوابگوی اعمال خودش باشه. مثل اینه که یکی من رو توی خارج دستگیر کنه و بگه جمهوری اسلامی فلان جا فلان کار بد رو کرده پس ما تو رو شکنجه می کنیم و بعد می کشیم چون تو هم پاسپورت جمهوری اسلامی گرفتی دستت. به نظرت بی ربط نیست؟

 • همایون

  به این در لفافه گویی ها یا به اصطلاح شما کروبی بازی ها، سیاست گویند.
  که متاسفانه هیچ کدام از این مملکتی ها از آن سر در نمی آورند. و شما نیز ایضاً
  البته من در مورد این مطلب هیچ نظری ندارم.