خبرهایی که نمی‌شنویم: سرکوب شیعیان در بحرین

این یکی دیگه از خبرهایی است که نمی‌شنویم چون فعلا عدم دشمنی با دولت بحرین مهمتر است از شیعیانش، درست مثل کشور دوست و همسایه چین که توش اصولا سرکوب شیعیان از نظر کشور ما اهمیت خاصی نداره. دردناکه ولی واقعا بحرین هم مشغول سرکوب شدید تمام حرکت‌های شیعه و تمام شیعیان فعال است و حتی صدای دولت آمریکا که در حال بستن هزار جور قرارداد نظامی با بحرین است رو هم درآورده.

عکس، یک زن بحرینی رو نشون می‌ده که جلوی دیواری راه می ره که یک انسان شجاع، عکس فعالان شیعه که الان توی زندان هستن رو روش چسبونده. در حال حاضر بحرین اعلام کرده که ۲۳ شیعه‌ای که چند وقت قبل دستگیر کرده بود تروریست هستن و دنبال سرنگونی حکومت بودن. ژنرال عبدالرحمان السید اعلام کرده که این ۲۳ نفر، جزو صدها شیعه‌ای هستند که طی ماه‌های قبل توسط دولت سنی دستگیر و روانه زندان شدن و حالا هم علاوه بر جرم بالا، متهم هستن به نشر اکاذیب و عضویت در گروه‌های غیرقانونی. شاید هم دلیل نشنیدن این خبرها، اینه که تلویزیون نمی خواد بگه «نشر اکاذیب، عضویت در گروه‌های غیرقانونی، تلاش برای سرنگونی و … اتهامات واهی هستن.»

السید اضافه کرده که دادگاه این آدم‌ها در ۲۸ اکتبر برگزار خواهد شد و احتمال داره که در صورت «ثابت شدن» اتهامات، اونها به حبس ابد محکوم بشن. در حال حاضر شیعه‌ها اکثریت بحرین رو تشکیل می‌دن اما بعضی حاکمان سنی آمارهایی ارائه کردن که تا سال ۲۰۵۰، این اکثریت به اقلیت تبدیل خواهد شد.

منبع: گاردین

 • امیر رضایی

  جناب جادی

  شما نمیشنوی و یا نمیبینی مثل خیلی چیزای دیگه ،

  بفرمایید ملاحظه بفرمایید ببینید زودتر از شما خبرشو دادند

  http://www.presstv.com/detail.fa/142872.html

 • admin

  امیررضایی: پرس تی وی؟ خب کماکان حرف من درسته که (: البته به جز برای ایرانیانی که سایت کانال ماهواره ای جمهوری اسلامی برای خارج رو دنبال کنن. پوشش این خبر رو مقایسه با مثلا پوشش کشته شدن یک نفر در اثر موشک آمریکا در عراق (:

 • امیر رضایی

  جناب جادی

  اولا میدونی تا الان هر روز تو عراق و افغانستان چند کودک و زن غیر نظامی کشته شدند و باز هم خواهند شد؟ خوب اینو مقایسه کن با دستگیری و دادگاهی کردن شیعیان در بحرین کدوم ها بیشترن که هر روز بررسی بشن ؟ آدم کشی یا دستگیری و زندان

  اما گفتی کما کان حرفتون درسته باشه پس به اینها هم نگاه کن ببین اینها زودتر خبر دادند یا شما ؟ مثل اینکه تلویزیون ایران رو هم نگاه نمیکنی (حیف ازش لینک ندارم )

  پرس تی وی که جای خود دارد ( خوبه اینو پذیرفتید )

  بفرمایید ملاحظه بفرمایید:

  http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=120512

  http://www.khabaronline.ir/news-100364.aspx

  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8906150157

  http://www.asriran.com/view.php?id=26389

  شبکه خبر چی اونم نمیبینی ؟

  کما کان هنوز حرف شما درسته ؟؟؟

  راستی جدیدا موشک های امریکایی فقط موقع شلیک یک تلفات میدند ؟