راهنمای گردش در محله گیک های توکیو

آکیهابارا بخشی از توکیو است که با مغازه‌های الکترونیک اشباع شده. البته درست تر است بگوییم مغازه‌های اجزای الکترونیک. اینجا می‌توانید انواع و اقسام موتورها، مقاومت‌ها و قطعات ساده و پیچیده الکترونیک بخرید و با آن‌ها پروژه‌هایی که دوست دارید را بسازید. ظاهرا سوال درباره این منطقه آنقدر زیاد بوده که گروه «فضای هکرهای توکیو» تصمیم گرفته یک راهنمای توریستی برای آن بسازد. این گروه می‌گوید آدرس دادن برای رسیدن به گوشه و کنار این منطقه آنقدر سخت است که آن‌ها ترجیح داده‌اند سایتی بسازند تا با ویدئو و نقشه‌های دقیق گوگل و توضیحات مکفی، آدم‌ها را برای رسیدن به چیزی که می‌خواهند راهنمایی کند. احتمالا برای مایی که قرار نیست آدرس خاصی را پیدا کنیم، دیدن ویدئوهای گیک پسندترین خیابان‌های توکیو، بسیار جذاب است.

  • Pingback: Tweets that mention راهنمای گردش در محله گیک های توکیو -- Topsy.com()

  • سلام

    یه مطلبی رو میخواستم بگم در مورد ترجمه عبارت tokyo hackerspace . هکر اسپیس در به مکانی گفته میشه که یه سری امکانات رو فراهم میاره و یه سری متخصص (اغلب در زمینه کامپیوتر و مخصوصا بخش شبکه ) دور هم جمع میشن و از امکانات اون مکان استفاده می کنن، اطلاعاتشون رو با هم به اشتراک میگزارن و تو کارها و تحقیقاتشون از کمک همدیگه استفاده می کنن. برای اطلاعات بیشتر میتونی به http://en.wikipedia.org/wiki/Hackerspace یا http://hackerspaces.org/wiki/ مراجعه کنی.
    در ضمن یه نکته جالب اینکه اولین هکر اسپیس ایرانی هم با آدرس http://hackerspace.ir/ در حال فعالیت هستش و دوستداران یه همچین جمع هایی میتونن باهاش در تماس باشن و ازش استفاده کنن و به پیشرفتش کمک کنن …