کشور دوست و همسایه: مصر

دیروز از اخبار شنیدم که با افتخار می‌گفت پرواز مستقیم به مصر گذاشتیم و با هم قرارداد امضا کردیم و این حرفها (: راستش برای من کشورها فرق زیادی با هم ندارن ولی به این فکر می‌کردم که دوستانی که اینقدر هیجان آتش‌زدن و آتش نزدن قرآن داشتن، چطور نشنیدن که توی مصر اخیرا یکی از رهبران رده بالای کلیساشون گفته که اعتقاد داره بخشی از آیه‌های قرآن با بینش مسیحی اختلاف دارن و این آیه‌ها در اصل در قرآن نبودن و بعد از فوت حضرت محمد، به قرآن اضافه شدن؟

نظر شخصی من رو بخواین، بنا به اعتقادات اسلامی این حرف منطقا توهین و کفر بسیار بزرگتری از سوزوندن کاغذهایی است که قرآن روشون نوشته شده؛ اما برام جالبه که دوستانی که اونبار اینقدر سنگ اسلام رو به سینه زدن، اینبار در مورد ادعای غیرالهی بودن متن قرآن، حتی نیازی ندیدن خبر رو بخونن یا تکرار کنن یا اگر نشنیدن و ندیدن به این فکر کنن که چرا نشنیدن و ندیدن… شاید چون مصری که اولین کشور اسلامی به رسمیت شناسنده اسراییل بوده، این روزها قراره باشه دوست و همسایه مون.

راستش وقتی می‌بینم اکثر آدم‌ها، ایمانشون بازیچه منافعشونه، ناراحت می‌شم.

 • Pingback: Tweets that mention کشور دوست و همسایه: مصر -- Topsy.com()

 • امير رضايي

  جناب جادي

  اصل متن رو خوندم ايشون مثل اينكه اعلام كردند منظورشون درست درك نشده و … “I do not understand how this could turn into a criticism against Islam,” he said.

  از اين حرف ها كه بگذريم هرچقدر مطلب رو مطالعه كردم نديدم دليلي براي حرفاشون آورده باشند اگر شما يا كس ديگري اين موضوع رو ميدونه ما رو هم در جريان قرار بده لطفا

  – اما ربط اين حرف با مساله پرواز هاي هوايي از نظر شما جالبه (بدليل اينكه از طرف رژيم ايران هر كاري چه غلط و چه درست از نظر شما غلطه)

  – لطفا ميكنيد اين استنباط دينيتون رو كه جرم ايشون رو از كسي كه قرآن رو سوزونده بيشترميدونيد از كجا و چطور پيدا كردين و يا دليلتون چي بوده ؟

  شما كه ايمانتون بازيچه منافعتون نيست لطف بفرماييد فتوي هاي شخصيتون رو از روي چه اصولي صادر ميكنيد چون اگر قرآن آتيش بزنند لازم نيست حرفي بزنيد و يا نظري بدين چون ماليات دارين ميدين ولي اگر يك مقام مسيحي نا آگاه به اسلام حرفي بزنه بايد حتما يك كاري بكنيم شايد هم فتوي بديد بايد با مصر وارد جنگ بشيم.

 • admin

  امیررضایی: تغییر ناپذیر بودن قرآن جزو پایه ای ترین ادعاهای اسلامه. سوزوندن قرآن مثل فحش دادن یک بچه یا عربده کشیدن یک گردن کلفت می مونه ولی ادعای اینکه قرآن عوض شده، ادعای این است که اسلام از پایه غیرواقعی است و اساسی ترین منبع‌اش، غیرقابل اعتماد.

  در مورد پرواز، جریان همین کامنت شما است (: کلی در دنیا به این اعتراض کردن ولی چون ایران در حال دوستی با مصر است و حسنه کردن روابطی که کلی تا الان تیره بوده، در ایران لزومی نیست که اصولا شما اینکار رو بد بدونی چه برسه به اینکه بهش اعتراض کنی تا نکنه به تریج قبای کشوری که فعلا دستوره باهاش دوست باشیم، بر بخوره (:

 • امیر رضایی

  جناب جادی

  ادعای اینکه قران تحریف شده مثل ادعاهای کسانی میمونه که از صدر اسلام تا الان با اون به مبارزه برخواستند و حتی خیلی تلاش کردند که آیه ای مثل اون بیارند اما هیچ وقت بشدت کسانی که خواستن فقط توهین کنند با آنها برخورد نشده تکرار میکنم فقط توهین

  جهت اطلاع اگر لازم شد اسامی این افراد رو خدمتتون عرض میکنم (شما یا سایر دوستان) که مطمئن بشوید حتی در زمان پیامبرهم فقط به ادعاهاشون پاسخ داده شد

  اما ببینید حکم کسانی که قران را سوزانده اند چه بوده با آنها چگونه برخورد شده ، اعدام با اجازه حاکم شرع ( مستندات برای شما و سایر دوستان درصورت لزوم موجود است)

  البته ممکن است نظر آقای اسلام شناس محترم مرجع تقلید جناب جادی عزیز در این مورد حتی با خود پیامبرهم متفاوت باشد اما خوب از مزایای دین داری مصلحتی و ادعای دین داری و ایمانشان میباشد

  در ضمن نمیدونم چجوریه شما از دستورات مخفی برای برقراری روابط با سایر دول به هر بهانه حتی توهین به مهمترین مقدسات اطلاع دارید اما ما کاملا بی خبر هستیم ( البته باید هم که اینطور باشد)

 • admin

  امیررضایی: احتمالا خودت هم فهمیدی که این متن رو فقط برای تو نوشتم که ببینی حرف منطقی در مقابلش نداری و شروع می کنی به حرف بی ربط و متلک گفتن و تهمت زدن و تکرار حرف بدون ارتباط با حرف من و بی توجهی کامل به قسمت هایی که نیاز به فکر و عقل و جواب داره.

  بعد از این مطلب نه نیازی می بینم مطالب بی ارتباطتت رو منتشر کنم نه نیازی می بینم جواب بدم (: من جزو اصول اخلاقی ام است که با آدم های غیرعقلانی، استدلال نمی کنم. وقتی اندیشه بخواد از نوع زندگی شکل بگیره، استدلال در مقابلش به درد نمی خوره (: کسی که حقوق بگیره تا یک جور خاص فکر کنه یا به دلیل یک جور خاص تفکر، ارتقاء بگیره، استدلال در مقابلش نه فقط به درد نخور، که خنده داره. هر وقت حرف معقول و مرتبط داشتی در خدمتم ولی بی ربط و اینها رو شرمنده (: خداحافظ.

 • امير رضايي

  جناب جادي

  ادعاي شما كه به آزادي بيان معتقد هستند در اينجا تبديل ميشود به سركوب بيان
  و تهديد به خفقان و …

  ايرادي نداره شما بارها و بارها مثل الان تو همين نوشته بالايي ادعا كردي كه من حقوق ميگيرم كه اينجوري فكر كنم ، ارتقا بگيرم و … باشه ازاينگونه تهمت ها بهم زياد زده شده

  اما بهتر بود اجازه ميداديد سايرين در اين مورد قضاوت كنند

  شما حتي از من دليل نمي خواهي مستندات نميخواهي و فقط خودتون و استدلال خودتون رو قبول دارين

  اما تمام سعي من اين بوده بدون توهين به افرادي كه حتي ممكن است خيلي نظرشون با من متفاوت باشه گفتگو داشته باشم

  ايرادي نداره خواستي منتشر كن خواستي منتشر نكن اما اميدوارم جواب وجدانت و اينكه چگونه باعث نقض آزادي بيان شدي رو بتوني بدهي

  حتما الان اگر رژيم و دولت دست شما بود الان بايد ميرفتم زندان بخاطر اين حرف ها تنها بعلت داشتن نظراتي مخالف شما