فیلم مستند: سکسی بودن کارها را آسان می‌کند

یک فیلم مستند جذاب از Bright Hand Pictures. اگر پهنای باند دارین به نظرم دیدن هشت دقیقه اش جالبه. هم موضوع جالبه هم اجرا. یک نفر خانم داره تست می کنه که آیا آرایش و لباس می‌تونه زندگی‌اش رو «ساده»تر بکنه یا نه. یکبار با آرایش سکسی می‌ره بیرون و یکبار با قیافه‌ معمولی‌اش که خودش هم تاکید می‌کنه کاملا خوبه و هیچ مشکلی نداره.

Documentary : Sexy Girls Have It Easy from Bright Hand Pictures on Vimeo.

عنوان این فیلم مستند هشت دقیقه ای، گویای نتیجه‌اش هست. بعد از یک روز از آدم‌ها درخواست چیزهای مجانی کردن، نتیجه اینه:

اگر خواننده منین که دیدگاهم رو در مورد اینجور چیزها می‌دونین:

 • این نتیجه برای یک جامعه جذاب نیست ولی قابل درکه
 • هیچ آدمی به ذاته خوشگل یا زشت نیست
 • معیارهای هالیوود برای زیبایی احمقانه است
 • ساخته شدن چنین فیلم مستندی کار بسیار جذابیه. حتی اگر نتیجه‌اش رو دوست نداشته باشیم

و البته بی‌غرضی نسبی آدم‌ها هم جذابه. فکر کنم توی جامعه ما اگر یک دختر سکسی به یک راننده تاکسی بگه مجانی می‌تونم سوار بشم یا مثلا به یک شیرینی فروش بگه کیک مجانی می‌خواد نتیجه تا حدی با این فرق کنه.

اخلاقیات در ایران وضعش واقعا خرابه و برای ماست مالی‌اش دائم تبلیغ می‌شه که «خارج» خیلی خیلی دیگه ناجوره. مثلا چند وقت پیش یکی از دخترهای ایرانی مجبور به مهاجرت، نوشته بود که از کمبود سکس رنج می‌بره و این نوشته بعد از مسخره شدن توی سایت‌های طرفدار نظام با کامنت‌های طرفداران سیستم بمباران شده بود که «شما مگه خارج نیستین؟ اونجا که پر سکس است.»

اون موقع دوست داشتم اینو بنویسم که حالا به این بهانه می‌نویسم: در تمام دنیا، اخلاقیات جنسی سالم‌تر از ایران بوده به جز عربستان سعودی. توی ویدئوی بالا می‌بینین که یک مرد برای یک دختر (در هر دو حالت اصطلاحا سکسی و اصطلاحا غیر سکسی) مشروب الکلی می‌خره ولی بهش می‌ده و بعدش هم دختره در حالی که حتی نوشیدن رو شروع هم نکرده جدا می شه و می‌ره خونه‌اش. اینجا ایده خیلی از ما اینه که اگر به یک خانم در حمل بار به خونه‌اش کمک کردیم حتما باید مارو دعوت کنه بالا.

یا مثلا در مورد دوست دختر و دوست پسر. نظر شخصی‌ام اینه که سکس توی غرب بین جوون‌ها خیلی مهجوبانه‌تر از اینجا پیش می‌یاد. اونجا برای یک پسر دبیرستانی اصلا عادی نیست که به یک دختر دیگه که تازه باهاش دوست شده در مورد علایق جنسی‌اش حرف بزنه و دو تا همکار هم اصلا دلیلی نداره حتما با هم دیگه شریک جنسی هم باشن چون با هم بگو بخند دارن. اینم بگم که توی اون غربی که تبلیغ می شه خیلی کثیفه پسرها هم مفهوم بکارت رو دارن و معمولا چه برای پسر چه برای دختر مهمه که اولین معشوقشون کی باشه.

 • امیر حسین

  کلا بکارت روح 1000 مرتبه مهم تر از بکارت جسم هست.
  منظورم از بکارت روح به اخلاق پایبند بودن هست مثل کسی که تو ارتباطش با جنس مخالف دروغ نمیگه و …

 • Reith

  من موندم کدوم عکسش اون سکسیه است کدوم عادی!
  ««چه برای پسر چه برای دختر مهمه که اولین معشوقشون کی باشه.»»
  بعید می‌دونم…

 • سعیده

  جادی خوب نکته اینه که کسایی که هرجای دنیا حجاب رو انتخاب می کنن حرفشون همینه. حجاب نه به شکلی که تو عربستان هست بلکه به معنی لباسی که مشخص می کنه ترجیح میدی مردها چطور باهات رفتار کنن یا نگاه کنن. اگه زندگی راحت تر به معنی گدایی باشه مشخصا با لباس سکسی بهتر میشه .

 • نیما

  لینک دانلود مستقیم ندارید؟

 • ۱- “اینجا ایده خیلی از ما اینه که اگر به یک خانم در حمل بار به خونه‌اش کمک کردیم حتما باید مارو دعوت کنه بالا.” فکر نکنم این ایده خیلی از ایرانی ها باشه . در نهایت شاید تو تهران و بین یک عده ای از جوون ها باشه.
  ۲-من اون قسمت دوست پسر دختر خارج از ایران رو نمی تونم قبول کنم. چون به شخصه در یک تصویر نسبتا طنز که در مورد ولنتاین بود سرنوشت دخترهای مختلفی رو ترسیم کرده بود که در نهایت به عمل جنسی منتهی می شد. یا فیلم های مختلفی که ساخته می شه و حتی کمدی هستند و نامشان مثلا باکره ۱۸ ساله یا باکره ۴۰ ساله هست. یعنی این ۱۸ ساله بودن و باکره بودن خودش یک چیز عجیب است که برای عنوان یک فیلم کمدی انتخاب شده است.

 • admin

  نیما: لینک مستقیم رو توی سایت می تونی بگیری. البته اگر لاگین کنی. البته لعنتی خیلی خیلی حجیمه. اچ دی است فکر کنم و نزدیک دو گیگ برای ده دقیقه فیلم (:

  در مورد نظرات مقایسه ای هم متاسفانه نمی شه چیزی به جز نظر شخصی گفت. می شه مثال زد ولی چون تحقیق درست و حسابی نداریم کسی نمی تونه چیزی بیشتر از دیده‌ها و شنید‌های اطرافش بگه و در نتیجه عملا بحث فایده نداره (:

 • من به شخصه له علت علاقه به مسائل میان جنس نر و جنس ماده از جهات مختلف ٬ می خوام بدونم شما چه مثال هایی رو دیدید که همچین نظری دارید؟ (این نظر یک نظر تهاجمی و … نیست. واقعا علاقه دارم بدونم چه مثال هایی بوده. می خوام آشنا تر بشوم)

 • ناصر

  دمت گرم من با نظرت موافقم

 • نیلوفر کشتیاری

  میلان کوندرا میگه “در روی زمین هیچ چیز قطعی نیست و معنای چیزها با وزیدن بادی تغییر می کند و باد دائما می وزد ، چه بدانید و چه ندانید.”

  عجیب و البته دردناکه که معنای کمک بدون چشم داشت هم ایچنین به سرعت با تغییر لباس و آرایش چهره از این رو به اون رو میشه. اینطور که توی این مستند میبینیم بسیاری از آقایون فقط وقتی حاضر میشوند به خانمی کمک کنند که اون خانم به اصطلاح “سکسی ” باشه.آیا واقعا انسان بودن به این شدت تنزل کرده؟

  این نکته رو هم در نظر بگیرید که این مستند در انگلیس فیلم برداری شده، حالا خودتان تصور کنید اگر در جامعه دیگری مثل ایران، افغانستان و یا عربستان بود چه میدیدیم…

  خیلی دردناکه.

 • sara

  به نظر من تفاوت نوع برخورد و دیدگاه مردها به زنها بخاطر نوع پوشش و آرایش در ایران اینطوریه.متاسفانه در ایران بعضی‌ آقایون تا ظاهر خانومارو می‌بینن قضااوت می‌کنن و فکر می‌کنن اگه مثلا این خوش تیپ تررو تحویل بگیرن براشون یه منفعت سکسی‌ داره و اونی که ساده است رو( ببخشید) بیفرهنگ حساب می‌کنن.فرهنگ رو توی پوشش و به اصطلاح خیلی‌‌ها غربی بودن میدونن.حتا این روزا کسی‌ که آرایش ساده هم می‌کنه میگن به مد و اروپأیی میگرد!!!

 • نوید

  سلام
  اون ماجرای دختر مهاجر رو مایلم بیشتر بدونم اما هرچی گوگلیدم حدسم برای سرچ به تیتر های مسخره سایت هایی مثل فالش نیوز نرسید و پیداش نکردم لینکشو می تونی بذاری؟

 • مهدی

  نظر سعید را قبول دارم….
  یک سئوال هم دارم… این می گه ارزش زن در غرب به چیه؟؟….
  فقط جذابیت جنسی…یعنی در حد یک ابزاری که در مغازه های اونجا می فروشند….
  این نگاه توهین بزرگیه که به زن می شه…..

 • مینا

  سلام

  به نظر من سکسی بودن افراد یه جور جذابیت روحی هم ایجاد میکنه

  و اینکه فقط به جسمانی بودن این جذابیت فکر کنیم, برداشتی ناقص

  و محدود محسوب میشه .

  و سکسی بودن یکی از نشانه های شادابی جسم و روح هست

  که البته نسبی هست و مثل زشتی و زیبایی به فاکتورهای

  بسیار متفاوت فرهنگی , اجتماعی , مذهبی , تربیتی و … بستگی داره.

  با تشکر از شما به خاطر این کلیپ و بحث جالب .

 • سعید

  سلام دوستان من یه نکته را یاداوری کنم و اون هم اینه که پرچمدار تفکرات سکسی در غرب فروید هستش و ایشون میفرمایند سکس را نباید سرکوب کرد بلکه باید انقدر به ان توجه و عمل شود تا فروکش کند در چنین جامعه ای با این طرز فکر حتم بدانید ان ظاهر سکسی 23 یورو کا خواهد کرد

  • جادی

   سعید جان شبیه معلم دینی های راهنمایی نوشتی (: در ضمن من خیلی جاهای دنیا رو چرخیدم و تا جایی که من حس کردم، مریض ترین جوامع از نظر جنسی عربستان سعودی بود و ایران عزیز (:

 • Pingback: سکس آسان()