چه کسانی باید از گوگل پلاس بترسند

وضعیتی در شرکت فیسبوک وجود دارد تحت عنوان «حبس». این مربوط می‌شود به شرایطی که فیسبوک با رقیبی آنقدر جدی سر و کار پیدا می‌کند که کارمندان مجبور می‌شوند دو برابر همیشه کار کنند (در محیط کار حبس شوند) تا بتوانند با اضافه کردن قابلیت‌های جدید و حل کردن مشکلات فعلی، فیسبوک را به شکل ضربتی در مقابل حریف تازه مقاوم کنند. این موضوع با پدیدار شدن گوگل ویو مطرح شد و حالا هم – با وجودی که چیزی رسما اعلام نشده – باید گفت که فیسبوکی‌ها بدون شک در حبس هستند. اما آیا گوگل پلاس، می‌تواند فیسبوک را از صحنه خارج کند؟

جواب بله یا خیر به این سوال کار عاقلانه ای نیست. هر دو طرف – و دیگر شرکت‌های درگیر – متخصصانی دارند که شغلشان تلاش برای تغییر این جواب است و هیچ کس نمی‌تواند آینده را پیش‌بینی کند اما دیدن نشانه‌ها، شاید تا حدی بتواند میدان دیدمان را بازتر کند. بگذارید نگاهی بیاندازیم به قابلیت‌های گوگل‌پلاس و تهدیدهای ناشی از آن برای سرویس‌های دیگر:

بقیه اش رو توی نارنجی بخونین

 • جادی جان به نظرم قانون فیل در مورد گوپس صدق نمیکنه چون همونطور که میدونی قانون فیل بر اساس سرعت اعتمادسازی مطرح شده.
  Phil’s law comes from the inverse correlation between speed of scale and trust.
  خب این اعتماد نسبت به گوگل قبلاً جلب شده و اتفاقاً مدت زیادی هم طول کشیده تا به گوگل اعتماد کنیم.

 • تحلیل خیلی خوبی بود. ما به عنوان استفاده کننده باید از این رقابت سود کنیم…

 • Ashkan Roshanayi

  به نظرم مهمترین خطر گوگل پلاس اینه که اطلاعاتی که گوگل درباره ما داره رو حتی خودمون هم به اون خوبی نداریم! این اواخر مشغول بازاریابی آنلاین برای یکی از سرویسهامون بودم و چیزهایی از گوگل دیدم که واقعا دیگه داره منو میترسونه! به نظرم حضور فیس بوک برای موازنه قدرت لازمه هرچند نمیدونم که واقعا مردم حوصله و وقت دارند که هر روز به دو تا شبکه اجتماعی خیلی پرطرفدار سر بزنن یا نه؟

 • milad

  here we go :
  http://engt.co/l74DId
  facebook’s video chat in browser