تحقیق: نود درصد کاربران کنترل-اف رو بلد نیستن

!!! دن راسل مردم شناس جستجو توی گوگل (عنوان شغلی رو داشته باشین!)‌ می گه اکثر وقتش رو به گپ زدن با آدم های مختلف می‌گذرونه و عادت‌های سرچ اونها رو بررسی می‌کنه. این رفیقمون اخیرا گفته که تقریبا ۹۰٪ مردم نمی‌دونن که توی یک مرورگر یا داکیومنت یا تقریبا هر جای دیگه می‌شه با زدن ترکیب Ctrl+F (حالا بگو کامند+اف) دنبال یک کلمه در متن گشت.

فکر کنین! نود درصد! راسل نوشته:

تقریبا نود درصد کاربران آمریکایی اینترنت نمی‌دانند که با این ترکیب می‌شود در متن به دنبال یک کلمه خاص گشت. حجم نمونه این تحقیق هزاران نفر است و من نمی‌توانم بگویم چند بار در هفته در خانه آدم‌های نشسته‌ام که دقایق طولانی یک متن را بالا و پایین کرده‌اند تا کلمه خاصی را در آن پیدا کنند. در این موارد من موقع ترک منزل به آن‌ها می‌گویم که می‌توانند برای پیدا کردن یک کلمه در یک متن از ترکیب کنترل و اف استفاده کنند و آن‌ها با هیجان جواب می‌دهند که تازه فهمیده‌اند که این همه مدت عمرشان با بالا پایین کردن متون تلف شده.

شما باور می کنید؟ امیدوارم نگید که خودتون هم کنترل-اف رو نمی شناختین که من به سختی باور می کنم (: البته چیزهای دیگه ای هست که ما ندونیم و بلد بودن جستجو یعنی دسترسی داشتن به اطلاعات بیشتر و تصمیم‌های بهتر. پیشنهاد می‌کنم گاه گداری اگر حوصلتون سر رفته بود سری هم به کمپین A Google A Day بزنید و در مسابقه‌های روزانه‌اش شرکت کنین و با تکنیک‌های سرچ در گوگل بیشتر آشنا بشین.

منبع اصلی

 • یه عالمه تسریع میبخشه تو کار ها. البته خودت یه بار دنبال یه ایمیل بودی تو سایت چینی!!! یه عالمه کار کردی و پیداش کردی !!!

 • رامین

  حالا چرا موقع ترک منزل؟،من اگه بودم همون لحظه به بیچاره های بدبخت کمک می کردم ومی گفتم،چقدر جنس خرابی جادی!!!

  • جادی

   خب برای اینکه اگر وسطش می گفته تحقیق به هم می خورده (: مردم شناس ساکت می شینه نگاه می کنه و کشف می کنه که آدم ها چه کارهایی می کنن و چطوری (یک مردم شناس داریم درست اصلاح کنه حرفم رو؟) و اگر هم می خواد پیشنهادی بده بعد از تموم شدن تحقیق می ده (:

 • جالبه.
  در ضمن توی فایرفاکس با زدن / هم میشه جستجو کرد. اینو فکر کنم برنامه نویس هایی که از vim استفاده می کردند به فایرفاکس اضافه کردند.

 • Mohsen Yazdani

  جادی حوصلت شد یه کم راجع به تکنیک های پیشرفته سرچ محتوای کپی رایت دار بنویس! من گاهی که تو پیدا کردن یه کتاب به مشکل می خورم، شک میکنم که شاید از راه درستی سرچ نمی کنم
  دمت گرم

 • Pingback: نیشگون بایگانی وب‌نوشت » کنترل اف()

 • توی فایرفاکس و موزیلا اسلش هم این کارو میکنه.
  توی کروم کنترل + G هم اینکارو میکنه.

 • senaps

  این امریکا کجاست؟ ما رو راه میدن؟با این ملتی که اینا دارن،من حاضرم نفری جلسه ای 1 دلار مبانی کامپیوتر رو بهشون درس بدم…تازه برنامه نویسی،فوتوشاپ،افتر افکت،کار راه انداختن با اوبوبنتو،دانلود کردن،تورنت و در جلسه ی اخر،به هر کدوم یکی یه دونه مجموعه نرم افزاری لرد هم بهشون میدم به رایگان…(ازشون اثر انگشت میگیرم که کپیش نکنن دی وی دی های لرد رو)

 • jimmyheller

  نه به نظرم خیلی عجیب نیست اگر کسی بلد نباشه ! من خیلی از این کلید ها استفاده می کنم و جالبه بدونی که چند سال پیش وقتی کلیدها رو تو آفیس داشتم اشتباه میزدم بهش برخوردم !(جادی جان یه دکمه لایک یا چیزی شبیه اون به این پست ها اضافه کم خیلی کیف میده وقتی از یه چیزی خوشت میاد ولی نمی خوای کامنت بذاری ابراز علاقه کنی!نکنه تو آلمان هستی؟:)) )

 • هاها این رو تا دوسال پیش که مجبور شدم برای پیدا کردن یه فیلد خاص توی MS Excel گوگل کنم نمی‌دونستم. جالبه که ctrl + f5 تقریبا تو تمام برنامه‌ها هست.

 • هان‌؟ باشه‌، ولی من هر چی می‌گردم این کلید کنترل رو پیدا نمی‌کنم فکر کنم باید یه کیبورد مثل مال تو بخرم‌! ;-)

 • pej

  حالا به چه دردی میخوره ctrl f
  مگه با این پنجره ها بسته نمیشن؟
  فـــک کــــن!!!

 • نمایندگی فروش شارژ

  مرسی
  مطلب خوبی بود