رژیم بعث سوریه و دستان کاریکاتوریست منتقد


علی فرزات ( Ali Ferzat) کارتونیست مشهور سوریه‌ای است و منتقد رژیم بعث بشار اسد. دیروز چند لباس شخصی مسلح – که احتمالا خودسر هم بوده اند و هیچ کاری با دولت بعثی کشور فعلا دوست و همسایه یعنی شخص بشار اسد نداشته‌اند و بعد هنگام خروج او از دفتر کارش جلویش ظاهر شدند و کتکش زدند، هر دو دستش را که با آن کاریکاتور می‌کشد شکستند و گفتند که این فقط یک اخطار است. آن‌ها او را خون آلود در کنار خیابان رها کردند و رفتند.

فرزات شصت ساله،‌ در جهان عرب به خاطر کارتون‌های انتقادی‌اش از حاکمان تمامیت خواه – از جمله رییس جمهوری مادام العمر سوریه یعنی بشار اسد – مشهور است.

منبع: کمیته حفاظت از روزنامه نگاران

 • لعنت به هر چی دیکتاتوره
  هر چی لباس شخصیه
  هرچی رییس جمهوره

  آدمی در عالم خاکی نمی آید به دست
  عالمی دیگر بباید ساخت وز نو آدمی

 • یک نفر

  یک مبارز همیشه مبارزه حتی با دستهای شکسته می‌دونی دو روز پس از شکستن دستهاش چکار کرددوباره نقاشی کرد! http://www.ali-ferzat.com/images/185351_268765693135064_198228536855447_1174280_1174272_n.jpg پیام واضح به دشمنش چه جوابی می‌تونی از این دندان شکن تر به یک نفر بدی.کاشکی بعنوان پست تکمیلی می‌گذاشتیش خیلی برای جوونها عبرت انگیزه یعنی برای خود من خیلی عبرت داشت یاد خطاط ایرانی افتادم که دستهاشو قطع کردن ولی قلم به دندون گرفت و شروع به قلم زدن کرد. اینجا دوستی رو دارم که تو کار پزشکیه می‌گه دوروز بعد از این صدمه قدرت فوق بشری می‌خواد قلم بگیری چون درد عاجزت می‌کنه ولی علی فرزات انجامش داد.

 • راه اندازی فروشگاه شارژ رایگان

  خداییشششش سایت خوبی داری