شهردار خشن طرفدار دوچرخه‌ها

ویلنیوس یک شهر کوچک در لیتوانی است که شهردارش اخیرا پیامی خیلی جدی برای کسانی فرستاده که ماشین‌هایشان را در مسیر دوچرخه پارک می‌کنند.

تصویر بالا در وبسایت شورای شهر منتشر شده و شهردار آرتوراس زوکاس را نشان می‌دهد که با یک خودروی سنگین شش چرخه ارتشی در حال عبور از روی یک خودروی لوکس است که احتمالا احساس کرده بر فراز قانون بوده و در خط عبور دوچرخه پارک کرده است. در فیلمی که در همین مورد پخش شده شهردار اول سوار بر دوچرخه است و بعد ماشین‌های لوکس را نشان می‌دهد که فراز قانون رفتار می‌کنند و در نهایت می گوید که به نظرش راه حل تانک است! بعد از خرد شدن این خودرو صاحبش از ساختمانی بیرون می‌اید و شهردار خیلی ریلکس جلو می‌رود و دست می‌دهد و می‌گوید که بهتر است دفعه بعد خودرو در جای مناسب تری پارک شود و خودش مشغول تمیز کردن خیابان از خرده ریزه ها و شیشه شکسته ها می‌شود.

بحث در مورد درست یا اشتباه بودن اینکار جنبه‌های نسبتا پیچیده‌ای دارد ولی شکی نیست که دیدن این تصویر، پیام بسیار محکمی است به هر کسی که بخواهد با خودرو به حقوق دوچرخه سواران شهر تجاوز کند و احتمالا مایه افسوس یکسری رییس جمهور دیگر که خودنمایی را بیشتر از این رفیقمان دوست داشته‌اند.

منبع

 • pej

  من از یه بنده حدایی شنیدم که زمان شاه یکی ماشینشو جلوی پل پارک میکنه و شاه دستور میده ماشینشه از وسط دو نصف کنن که همچین کاریم میکنن.
  راست و دروغشو نمیدونم ولی حرکت دوست داشتنیه :)

 • senaps

  حالا انقد اینو پخش بکنین تا فردا صبح که مموتی از خواب بیدار شد،دستور بده پارک بان ها با تانک از رو ماشین هایی که زمانشون گذشته رد بشن!!
  همچنین از روی روزه خوار ها و مخالفان مشاییی و مخالفان خودش و حکومت و کلا کل مملکت رو میکنه زیر تانک مثل رفیقش اسد!!

 • حالا ما که از این خطوط دوچرخه نداریم‌! ولی خداییش چقدر زیادن (‌حداقل تو شهر من‌) بیشعور‌هایی که وقتی چراغ قرمزه رو خط عابر وای میسن‌!
  تانک هم ایده‌ی خوبیه‌، باس پولام رو جمع کنم یکی بخرم واسه همچین مواردی که ذکر کردم‌!

 • واقعا این کارو کرده؟؟!!
  من تا آخرای مطلب فکر می کردم یکجور کلیپ تبلیغاتی با جلوه های ویژه است.

 • مهدی

  مردک داره خلاف میاد! خطابون یه طرفه است!