تجاوز در غرب… پس ما خوبیم!

راستش من نمی دونم از کجا ولی یکی از همین خبرگزاری-طوری هایی که اصلا مهم نیست چیزی که می نویسن راسته یا دروغ نوشته که توی بی بی سی فارسی یکی به یکی تجاوز کرده.

الان هم که خود کسی که گفته بودن بهش تجاوز اومده گفته «از این خبرها نیست»، افترازنندگان حتی یک معذرت خواهی هم از دروغشون نمی کنن (مرتبط: مطلب نیوزبان در این مورد)

اما… یک چیز رو باید سعی کنیم بفهمیم. حتی اگر تجاوزی هم شده باشه، حتی اگر یک مامور پلیس آمریکا با گلوله یکی رو کشته باشه و حتی اگر فلان آدم در فلان چیزی که ما باهاش مخالفین، یک کار زشت کرده باشه، معنی اش این نیست که ما خوبیم.

جدیدا یکی از طرفداران رژیم در مقابل خبر دزدی‌ها و فساد می گفت که خب زمان اصطلاحات اونطرفی ها دزدیدن، حالا اینطرفی ها (: برای من این حرف یعنی دقیقا آدم هایی که بیشتر از همه حرف از دین و خدا و وااسلاما می زنن، فساد براشون کاملا پذیرفته است و این یعنی دیگه خودشون هم با خودشون صادق نیستن.

دو تا نکته رو بگم و برم..

 • غرب خوب نیست چون آدم هاش خوبن. اونجا هم فساد هست، دزدی هست، آدم مریض هست، تجاوز هست و غیره و غیره. اما تا وقتی اینها به قدرت وابسته نیستن و روابط قدرت باعث نمی شه این آدم ها در امان بمونن و تا لحظه ای که دادگاهی هست که من حق دارم توش آزادانه علیه یکی دیگه اعلام جرم کنم و دادگاه مستقل و خارج از چارچوب سیاسی رسیدگی می کنه و تا زمانی که رسانه‌ها آزادن در این موارد چیز بنویسن یا تحقیق کنن، غرب خیلی خیلی بهتر از ما است
 • شکنجه بده. کشتن آدم ها هم بده. سرکوب آزادی بیان هم بده. چه غرب چه اینجا. الگوی من غرب نیست ولی ظاهرا الگوی خیلی خیلی از بچه های طرفدار حکومت شده غرب. تا می گی چرا سانسور کردین می گن خب غرب هم اون گوشه کوچولو رو سانسور کرده. تا می گی چرا شکنجه هست می گن خب توی غرب هم فلان مدل شکنجه علیه فلانی استفاده شده… رفیق جان! غرب برات الگو نشه. کار بد همه جا بده

این دقیقا ذهنیت دیکتاتوری است که تصور کنیم یک نفر آدم خوب باید بشه رییس و مواظب بقیه و بعد بحث کنیم که «اوهو!‌ دیدین فلان پلیس فرانسه آدم بدیه؟ پس فرانسه جای بدیه؟» .. به قول دکتر مجد .. عموجان! غرب از ما بهتره چون توش قانون بیشتر از اینجا با توجه به خواسته مردمش وضع شده و خیلی بیشتر از اینجا برای همه به شکل مساوی رعایت می شه. چه دوست داشته باشی چه دوست نداشتی باشی (:

 • تصور این خبر،اون از طرف جناب رجا و کیهان و باشگاه خبرنگاران، کاملا مشخص میکنه که باید به حرف کدوم طرف گوش کنیم!! مخصوصا که تمام حرف این گروه،اینه که چون مجری گفته جهت ارامش مجری(یا یه همچین چیزی!!) پس راسته!! که تو فیس بوکش اردلان کاملا توضیح داد این مسئله رو قابل قبول تر از حرف رجا نیوزه!!(مخصوصا با پیشینه ای که دارن!!)

  ناراحت کننده ترین خبر امروز،خبر قتل نوجوانی بود که مشخص نشد داستانش بدون هیچ دادگاه و … رسمیی،به قتل رسید و بدتر از اون اینکه ساعت 5 صبح اون جمعیت رفته بودن که اعدام رو ببینن!!

  موافقم، کسی نمیگه که غرب گل و بلبله!! حرف اینه که اونجا یه خدمتکار میتونه علیه رئیس صندوق بین المللی پول شکایت کنه و کارگردان معروف،بعد زا 20 سال به دست قانون سپرده میشه!! ولی اینجا، 10 نفر به یه نفر تجاوز میکنن، اخر سر اون خانم میشه مجرم!!

 • «الگوی من غرب نیست ولی ظاهرا الگوی خیلی خیلی از بچه های طرفدار حکومت شده غرب. تا می گی چرا سانسور کردین می گن خب غرب هم اون گوشه کوچولو رو سانسور کرده. تا می گی چرا شکنجه هست می گن خب توی غرب هم فلان مدل شکنجه علیه فلانی استفاده شده… رفیق جان! غرب برات الگو نشه. کار بد همه جا بده»
  اینو خیلی خوب اومدی :)

 • امیر رضایی

  جناب جادی

  نه اینجا مدینه فاضله است و نه اونجا دار الکفر ،

  هر کار بدی از هر کسی سربزنه اگر پسر پیغمبر خدا هم باشه بده و هر کار خوبی از هر آدم بدی هم سر بزنه حتی اگر هیتلر هم باشه خوبه

  میدونی چرا خیلی از مواقع شما تا دهن به انتقاد باز میکنی با غرب مقایسه میشه ؟ چون اکثر مواقع خیلی خیلی از بچه های مخالف حکومت الگوی غربی دارند و برای اثبات حرفاشون سعی میکنند اینجا رو با اونجا مقایسه کنند

  مثلا جنابعالی تو یک مقایسه تو دو تا پست قبل تر داری از دید شبکه الجزیره (که کاملا با الگوی غربی سازگاره ) تعداد کشته شدگان ایران و سوریه رو در تلاش برای تغییر حکومت به اشتباه و با ارقام غلط مقایسه میکنی ( تو کامنتم نوشتم چرا) خوب معلمومه چرا طرف مقابل شما سریعا موضوع میگیره اون داره سعی میکنه به شما بگه منبع اخبارت فقط اونجا نباشه از دید ما هم به موضوع نگاه کن

  درسته که سیستم قضایی ما مشکللات فراوانی داره که شکی هم توش نیست اما خوب یک روز دیگری هم هست که ما به اون امیدواریم چون وعده داده شده هرکس به اندازه دانه خردلی در دل سنگی نیکی یا بدی کرده باشه به اون رسیدگی میشه

 • پرهام

  یک تحلیل ساده و کامل. عالی بود.

  جادی جان چرا نمیشه نوشته های شما را در فیس بوک به اشتراک گذاشت. همش میگه:

  This message contains blocked content that has previously been flagged as abusive or spammy. Let us know if you think this is an error.

  • جادی

   گیر می ده دیگه (: بهتره ریپورت کنی یا اگر خواستی کپی پیست توی فیسبوق (: فدای سرمون (:

 • حمید

  جادی جان این جمله ات واضح نیست “الان هم که خود طرف اومده گفته «از این خبرها نیست» و اهل دروغ و افترا فعلا خاموشن ” که منظور از طرف کیه. کسی که خبر رو گفته یا کسی که ادعا شده که مورد تجاوز قرار گرفته یا این خبرنگاری که لینکش رو گذاشتی و این نحوه خبر نوشتن رو نقد کرده. در ضمن بگم که این آقای نسب عبداللهی همون خبرنگار شجاعی هست که خبر کشف شدن چندتا صندوق رای پلمب در کتابخانه ملی شیراز رو با عکسهاش منتشر کرد.

  • جادی

   اصلاح کردم (: حق با شماست. ممنون از تذکر

 • از همه جزئیات که بگذریم از اشاره به دوتا موضوع خوشم اومد … آدمای احمق و از خود راضی همیشه اینطوری فکر می کنند و کاراشون رو توجیه می کنن که چون فلانی بده پس ما خوبیم و چون فلان کس هم اینکار رو کرده پس اشکالی نداره که منم بکنم
  اینکه دیگران هر غلطی می کنن دلیل نمیشه ما هم همون کار رو تکرار کنیم و توجیه کنیم
  این یه موضوع عمومیه و ربطی به اینور و اونور و اینجناح و اون یکی هم نداره.

 • میلاد

  البته وقتی جامعه ای 80 درصد کثافت و لجن است و بخواهد کور کورانه از جامعه ای که حدود 20 درصد ناپاکی دارد تقلید کند !!! ناخواسته بهتر خواهد شد.

 • نسب عبداللهی

  جادی عزیز این قسمت رو نتونستم بفهمم که دقیقا چی می خواد بگه: “الان هم که خود طرف اومده گفته «از این خبرها نیست» و اهل دروغ و افترا فعلا خاموشن ”
  باشگاه خبرنگاران خبری بدون منبع زده و در ادامه اش هم با صغری و کبری چینی, کلی داستان سرایی کرده. از نظر معیارهای حرفه ای روزنامه نگاری این اقدام باشگاه خبرنگاران “افترازنی” است. نیوزبان هم که کارش نقد رسانه ها است این نوع خبرنویسی رو نقد کرده.

  • جادی

   چون نمی خواستم به سایت دروغگو لینک بدم، لینک رو دادم به جایی که اگر کسی خواست بتونه بیشتر بخونه. ولی متن واضح نبود ببخشید. اصلاح کردم.

 • نسب عبداللهی

  ممنونم جادی عزیز