۳۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰

برام مهم نیست باهاش چیکار می شد کرد و کی دزدیده و غیره. من معتقدم دزدی توی کشورم کاملا طبیعی حساب می شه و تا وقتی کشمکش خاصی هم پیش نیاد و مثلا شعیب جریان انحرافی نشه و کروبی لازم نشه بره حبس خونگی، کسی دنبال اونیکی نیست چون خودش اینقدر گیر داره که چه کاریه با هم کشمکش کنن.

اما چیزی که خواستم خیلی کوتاه بگم اینه که اگر می خواین یک روز کشور آبادی رو ببینین، نیازمند قوه قضاییه مستقل هستیم و آزادی بیان و شفافیت که اونهم متاسفانه در شرایط فعلی ممکن نیست.

چرا؟ چون در فضای شفافی که آدم ها می بینن و حق سوال دارن کنن و نظر بدن و نقد کنن و در صورت وقوع جرم هم، جزایی هست متناسبش و مستقل از روابط قدرت اصولا این آدم ها باید جاشون رو بدن به یکی دیگه.

بد هم نیست. این هم می ره ور دست هزار تا چیز دیگه از نماز جماعت رییس پلیس تا حمایت از رژیم بعث سوریه در کشتار مردم مسلمونش تا ببینیم چقدر «ارزش» هست که حرف می زنه و چقدر «قدرت و سیاست».

 • هم…..به نظر من،وضعیت کنونی جامعه،تقصیر همه ی ما ملته!! امروز داشتم اهنگ مربوطه از پینک فلوید رو گوش میکردم،به این فکر کردم که شخص من که به کلی چیزا اعتراض دارم چقد برای درست کردنشون تلاش کردم؟!

  متاسفانه،یه همچین مبلغی رو توی ایلام هم کشیدن بالا و هیچی به هیچی!! طرف پولا رو. خارج کرده از کشور و هیچ جوری هم دستشون بهش نمیرسه!!!
  بیچاره کشور ما!! اگه فقط نصف پول های حیف و میل شده و واگذار شده به کشور های دیگه،صرف خودش شده بود،الان پادشاه کره باید بازم می اومد دستبوس ما که بهش تکنولوژی صادر کنیم!!

 • امير رضايي

  جناب جادي

  با كليت موضوع كه ميفرماييد موافقم( پاراگراف ها اصلا بهم مرتبط نيست )

  فكر ميكنم بهونه اي پيدا شده براي خالي كردن تمام عقده ها و غر غر كردن ها كه خوب بد هم نيست

  فقط ميخوام به اين موارد يك مورد رو هم اضافه كنم

  اطاله دادرسي در قوه قضاييه

 • سلام
  پارگراف سوم : حق سوال دارن کنن – حق دارن سوال کنن

 • پرهام

  جادی جان سنگین مینویسی، نکند زبان سرخت سر سبزت دهد بر باد!! همین دولتی که نام بردی اینچنین، کارهای دیگری هم میتواند بکند.