خاطرات سفر بالی ؛ بارونگ

سفر بالی خوب بود و حسابی خوش گذشت. اینقدر خوب بود که من دوست داشتم ازش یک خاطره همراهم داشته باشم. تی‌شرت‌های

که به کار من نمی‌یان. چند تی‌شرت بامزه دیگه هم دیدم البته. چیزهایی در این رده:

که در شرایط معمول قابل پوشیدن نبودن و من همین الانش هم به اندازه کافی تی‌شرت غیرقابل پوشیدن دارم. این شد که گفتم استیکر لپ‌تاپ بخرم و در نهایت این رو خریدم:

و مدخلش رو هم در ویکیپدیای فارسی اضافه کردم: بارونگ

 • mehrdad

  سلام جادی
  بلاخره ما نفهمیدیم اون قضیه مهاجرت به اپل به کجا کشید ؟
  تا وسط ها دنبالش کردم ولی بعد از فیلتر شدن گمش کردم
  بلاخره اپل واسه کسی مثل تو خوب بود یا نه ؟
  میشه توی یه پست توضیح بدی یا لینکش رو برام بفرستی برم بخونم
  من به نظرت احتیاج دارم . اتفاقا بین اپل و همین لنوویی که داری
  و خیلی تعریفش رو شنیدم موندم که کدوم رو انتخاب کنم
  متشکرم

  • جادی

   ربطی نداره به پست ولی خب چون پیگیر قدیمی هستی همینجا جواب می دم: تگ اپل رو توی وبلاگ بررسی کنی (http://jadi.net/tag/%d8%a7%d9%be%d9%84/) احتمالا باید جواب هایی توش باشه. مدتی نسبتا طولانی (حدود شش ماه) رو اپل بودم. سیستم عامل بدی نیست ولی نه خیلی عجیب پایداره (در مقایسه با لینوکس) و نه سازگاری چندان مناسبی با فارسی داره (پایینتر از لینوکس). معماری نسخه های جدید مبتنی بر یونیکس است پس جذابه ولی محیط قابلیت انعطاف پذیری خلیی کمی داره که برای من تنوع طلب جذابیتش رو کم می کنه.

   در کل سیستم عامل خوبیه برای کسی که کار فارسی آفیس نداشته باشه و یک سیستم پایدار بخواد. سخت افزارهاش بانمک هستن و خب روی طراحی شون بیشتر از بقیه لپ تاپ ها کار شده و سخت افزار قشنگی هستن اما اشکالات خیلی جدی هم دارن (مثل نداشتن دگمه هوم و اند و این چیزها).

   من در نهایت تقریبا شش ماه مک رو داشتم و بعد تقریبا یکسال لپ تاپ اپل رو و بعد هم برگشتم روی رسمی ترین لپ تاپ تکراری جهان: لنوو (((: