جمعه ها با کاندوم: کاندومی برای همه فصول

دوستی به خوبی تذکر داده که چرا وقتی جمعه‌ها از کاندوم حرف می‌زنم نگاهم جوری است که انگار کاندوم فقط برای سکس خارج از خانواده استفاده می‌شه. درسته که کاندوم تقریبا تنها وسیله عملی برای پیشگیری از بیماری‌های جنسی (STD) مثل ایدز است اما یک جنبه بسیار مهم دیگه‌اش هم اینه که راحت‌ترین و دم دست ترین روش است برای پیشگری از بارداری و در نتیجه یک وسیله جذاب برای زوج‌های ازدواج کرده.

کاندوم در روابط جنسی خارج از چارچوب خانواده یک باید است. چون باید مواظب بیماری‌های بسیار خطرناک و غیرقابل درمانی مثل ایدز بود. توهمی مثل اینکه «دوست پسر من باکلاس و تمیز است و ایدز نداره» هم همیشه غیرمعقوله چون دوست پسر / دختر شما هر چقدر هم باکلاس، مودب، تمیز، جنتلمن، خوشگل و غیره باشه ممکنه یک شریک جنسی دیگه داشته باشه یا قبلا داشته بوده باشه که اون هم یک دوست داشته که اون هم یک دوست داشته که اون هم یک دوست داشته. هر کدوم از این آدم‌ها کافیه یکبار با یک ویروس برخورد داشته باشن. چه ایدز چه سیفلیس چه هپیاتیت هر بیماری قابل انتقال از روش جنسی دیگه یا حتی تزریق آلوده و کلی داستان‌های دیگه. پس استفاده از تنها روش پیشگیری یک باید است.

اما در روابط داخل ازدواج هم کاندوم چیز جالبیه. اولا که متنوع است و باحال. کلی فان درست می کنه و کلی قابلیت بانمک داره که نیازی نیست من اینجا بهشون اشاره کنم. اما کاندوم علاوه بر اینکه یک ابزار کمک-سکسی خوبه، گاهی برای زوج‌ها هم بهترین روش پیشگیری است. خانم‌های زیادی هستن که به دلایل متنوع نمی تونن قرص پیشگیری بخورن. فعلا هم که قرص پیشگیری مردونه تولید تجاری نشده پس در این حالت هم کاندوم یکی از بهترین راه حل های پیشگیری از بارداری است.

حرف اول مطلب این هفته رو تکرار می‌کنم: کاندوم فقط مال روابط خارج از ازدواج نیست. کاندوم یک وسیله بانمک است و یک اختراع خیلی قدیمی برای پیشگیری از بچه و از بیماری‌های مقاربتی و این روزها هم با تنوعی وسیعی که داره، یک وسیله کمک جنسی. درسته که توی سکس چیزهایی جذابی هست که کاندوم تا حدی سختشون می کنه اما توی سکس چیزهایی هم هست که فوق العاده نخواستنی هستن: بیماری و در مواقعی که نمی‌خواینش، بچه! کاندوم بهترین همراه برای جلوگیری از این جریان است پس بهتره به جای غر زدن برای قسمت اول، به خاطر قسمت دوم باهاش دوست باشیم.

 • محمد

  خواهشن سکس با حیوانات رو هم حساب کنید.چه بخواهید چه نخواهید سکس با حیوانات (خر .سگ و حتی مرغ!) متاسفانه انجام میشه و البته این حیوانها هم مریض هستند.

 • نمیدونم چرا یاد فیلم صمد افتادم . به دوستش می گفت :

  صمد : اینا چیه ؟
  دوستش : باد کنکه .
  صمد : پس چرا بادشون نمیکنی؟
  دوستش : خودشون میخرند بادش میکنن. ت ت ت

  راستی جادی نظرت در باره این دستگاه هایی که پول دریافت میکنه و در مقابل کاندم میده چیه ؟ جدیدا من زیاد میبینم کنار داروخانه ها. اینطوری فکر کنم دیگ
  ه تو موقعیت حساس لازم نباشه به داروخانه شبانه روزی که از خونتون دور هست بری . میری همون داروخانه ای که درش بسته است و از دستگاه کاندوم پرداز , مایحتاجتو تهیه میکنی . ت ت ت ت ت

 • mosa

  جادی ,
  امیدوارم از این دست مطالب بیشتر بنویسی صحبت در مورد کاندوم و چیزهایی که تو جامعمون تابو به حساب میاد واقعاً لازمه .دوست دارم بیشتر به مسائل و رفتارهای جامعه و البته روش صحیح برخورد با این مسائل بنویسی .نمونش همین کاندوم باید بری توی یه داروخونه و توی یه جمع که زن وبچه ایستادند یواشکی هیسس بچه ها میشنوند بگی آقا کاندوم خاردار داری!!
  یا حق.