اسپم به سبک دکتر کامران شریفی

وقتی وبلاگ آدم تبدیل بشه به یکی از منابع گزارش ایمیل های اسپم و دادن اخطار که به فلان چیز توجه نکنید اسپم است، منطقا نمی شه توی وبلاگ حرفی از آقای دکتر کامران شریفی نزد. راستش من نمی دونم اصولا چنین کسی وجود داره یا نه ولی مدتی طولانی است که یک اسپمر خبیث داره با این ایمیل سعی می کنه من و شما رو گول بزنه:

با سلام

اینجانب تمایل به استفاده از خدمات شما را داشته و ارائه توضیحات تکمیلی در پاسخ به این ایمیل، مزید امتنان است.

با تقدیم احترامات
دکتر کامران شریفی

دوستی که این رو برام فرستاده گفته چون از طریق ایمیل شرکتی دریافتش کرده بودن بهش جواب دادن و از فردا کلی اسپم به سمتشون سرازیر شده و هر بار هم سعی می کردن دگمه Report Spam رو بزنن، با این سوال مواجه می شدن که «این که جزو دوستاتونه؟! واقعا اسپمه؟»

نکته اینه که در خیلی از سیستم ها اگر شما به ایمیل جواب بدین، اون آدرس ایمیل به شکل اتوماتیک وارد فهرست دوستان شما می شه و اسپم هاش دیگه صد در صد به داخل صندوق پستی شما می رسه.

قبول کنین که اسپمرها دارن خبیث تر و دزدتر می شن.. وقتی شرکت مخابراتی های عریض و طویل و با کلی ادعا اون دو تا باشن، اسپمر ایمیلیش هم این می شه دیگه لابد.

 • اسپم میرزا

  حالا یه بنده خدایی واقعن دکتر کامران شریفی ه. ولی این اسپم کش خبیث خودشه پشت اسم دیگری قایم می‌کنه که از اسپم کشی بدتر و حتی از اسپرم کشی هم بدتره. یه جو اخلاق کلاهبرداری هم آدم باس داشته باشه. مثال عینی بچه اسکریپتی!

 • مجرد

  من هم اینو دریافت کردم و متاسفانه درخواست توضیح بیشتر کردم.
  خیلی دارن خبیث میشن و من هم که مثلا حواسم هست گول خوردم. چون به ایمیل شرکت زدند فکر کردیم واقعا درخواسته.
  چه بد.

 • کوچکتر که بودم دوست داشتم که یک سایت برای مقابله با اسپم‌های ایرانی راه اندازی کنم. سایتی که دو بخش اصلی دشاته باشه:
  1.بخشی که به سایت‌هایی که اسپم نمیدن گواهینامه بده.
  2.بخشی که سایت‌ها و سرویس‌های اسپمر رو گزارش کنه.
  در مورد بخش اول باید چند تا لایسنس نوشته بشه (تفاوت هر لایسنس نوع برخوردی هست که اون سایت با ایمیل‌ها و اطلاعات کاربران داره) و سایت‌هایی که علاقه دارن از یکی از این لایسنس‌ها استفاده کنن بیان و انتخابش کنن و سایت هم در عوض لوگویی بهشون بده که توی سایتشون بذارن. اینجوری کاربرا میفهمن که این سایت از ایمیلیشون دقیقا چه استفاده هایی میکنه. خب بدیهی هست که اگر یه زمانی و بره که سایت اون لایسنس رو نقض کرده اعتبارش رو از دست میده…
  در مورد بخش دوم هم توی ذهنم داشتم که مردم بتونن گزارش بدن و با استفاده از یک سری پارامترها مثل تعداد گزارش و همینطور کنترل انسانی بشه سرویس‌های اسپمر و سایت‌های زرد رو لیست کرد. حالا بعدش میشه مثلا یک سری پلاگین ساخت که مرورگها اینجور سرویس‌ها رو با استفاده از این لیست خود به خود بلاک کنن.
  اممم راستش نمیدونم اصلا این ایده عملی هست یا نه… ایده مال خیلی وقت پیش هست و منم هیچ وقت به طور عملی دنبالش نکردم و با توجه به مشغلولی‌هایی که دارم فکر هم نمیکنم که فعلا بخوام همچین کاری انجام بدم…
  این موضوع رو اینجا مطرح کردم تا شاید کسی ایده گرفت و خواست کاری مشابه انجام بده بلکه یه ملت تا حدودی از این قضایا نجات پیدا کنن…
  (من که لینوکسی نیستم ولی فک کنم اینجور کارا خوراک لینوکسی‌ها باشه! :D)

 • مصطفی شوکودران

  دانشگاه شاهرود یه استاد ریاضی داره که اسمش دقیقا همینه. با شناخت قبلی از اسمش سو استفاده کردن یا به صورت تصادفی تولیدش کردن رو نمی دونم.

 • سلام
  یه چیز یه خورده جالب یا زیاد نمی دونم ولی امروز سایت رو بدون ف….تر شکن باز کردم.
  آره خودمم تعجب کردم.

 • ارغوان

  من ایمیل از طرف یاهو Yahoomail+ دریافت کردم که خواسته بود تا بر روی لینک کلیک کنم تا اکانتم وریفای بشه و این کار رو کردم. بعد که به ایمیل فرستنده نگاه کردم دیدم اصلا از طرف یاهو نبوده! البته من اسپم دریافت نکردم بعد از اون.
  عنوان ایمیل هم بود Your Account is about to close
  الان هم از یکی از دوستام که به کامپیوتر وارده پرسیدم و دوستم هم این صفحه رو برام فرستاد.
  :| :| :|

 • نیما

  اسپمران عزیز رو دست کم نگیرید. این کار همینطوری بیخودی و شانسی و الکی هم نیست، دقیقا یه تکنیک و هرروز ترفند تازه ای میخواد… مثل هر کار دیگه ای سخته… ولی همچنان وجود داره و فکر میکنم تا ابد هم وجود داشته باشه! فقط با آگاه سازی و یاد گرفتن برخورد با اسپم ها میشه جلوی اسپم ایستاد و صدمه نخورد.

 • هادی

  مزید امتنانش تو حلقم D:

 • آخه خیلی انگیزه برای اسپم فرستادن وجود داره.من کسانی رو می شناسم که برای ارسال ایمیل تبلیغاتی ، گروه گوگل راه می ندازن مثلا 12 تا و تو هر کومشون 12000 تا حدودا آدم هست.یک پست توی گروه می گذارند و با 12 تا پست به حدود 70000 نفر ایمیل می ره که مثلا بیایید و کرم حلزون بخرید.بدون هیچ هزینه ای!
  همین سرویس رو با میلرلایت بگیری ، کلی هزینه داره!

 • شهرام

  سلام جادی جان

  یک تجربه ای دارم در مقابله با اسپم که شکر خدا برای من نتیجه داده ، متنش اینجاست

  https://www.linkedin.com/pulse/%DA%86%D8%B7%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D9%85-%D9%86%D8%AC%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%DB%8C%D8%AF%D8%A7-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85-shahram-rasti

 • یه بنده خدا

  یادمه یه بار ایمیل برام اومد جواب دادم بهش
  یهو دیدم یکی دیگه ایمیل برام فرستاد
  خلاصه یهو بمباران ایمیلی شدم
  همه شونم جواب اون ایمیل اصلی رو میدادن
  آخرشم نفهمیدم چجوی رهبری میشد ایمیل
  یعنی من به ایمیل جواب میدادم یهو جواب بقیه برای من میومد
  یه نفر خودش ایمیل برام فرستاد گفت جون مادرتون به ایمیل ها جواب ندین دهنمون رسما سرویس شد
  خلاصه هر کسی که به ایمیل جواب میداد یه نسخه ش برام میومد
  :)))
  فکر کنم فرستادم اسپم یا یه کار دیگه کردم از شرش خلاص شدم