کایزن منتشر شد: پیشرفت دائمی در تمام جنبه‌های زندگی

کایزن (یا 改 善) در فلسفه ژاپنی، تمرکز بر پیشرفت دائمی بهبود مستمر در تمام جنبه‌های زندگی است. اما از دیروز، با دیکته Caizen اسم رمزی است، الهام گرفته شده از آزادی: اسم رمز میز کار کی دی ای ۴.۳. این میز کار در طول ۶ ماه گذشته، بدون تعارف برای یک آدم معمولی، چندان قابل استفاده نبوده. باگ های زیادی داشته و پایایی کافی هم نداشته. اما حالا بعد از گذشت شش ماه و حل شدن تقریبا ۱۰ هزار باگ و اضافه شدن ۶۰۰ قابلیت جدید نزدیک به ۶۰۰۰ درخواست تغییر و امکان جدید ارسال شده که چیزی در حدود ۲۰۰۰ تای اونا روی این نسخه اعمال شدن و … به نظر من وقت آن رسیده که دوباره و به شکل جدی به این میزکار نگاه کنید. البته اگر چندان جنگجو نیستید، منطقی است که چند ماه دیگر هم صبر کنید تا با یک ابزار کامل مواجه که خود توزیع برایتان نصب می‌کند مواجه شوید ولی اگر علاقمند به حداقلی از سر و کله زدن هستید، الان وقت تست میزکار کی دی ای نسخه ۴.۳ رسیده است. حدس می‌زنم تا یکسال دیگر، کاربران میزکارهای دیگر هم، کی دی ای را با هیجانی بیشتر از قبل، نگاه کنند.

در حال حاضر این میزکار کایزن من است:

به احتمال زیاد یکی از قوی‌ترین و زیباترین میزکارهایی که تا به حال داشته‌ام. برای اطلاعات بیشتر به سایت تازه تاسیس، کی دی ای کاران فارسی زبان، مراجعه کنید.

 • Simi

  Its so cool and cute…..ur desktop……very nice dude…

 • البته یه نکته رو من تصحیح کنم جادی جان :
  نزدیک به ۶۰۰۰ درخواست تغییر و امکان جدید ارسال شده که چیزی در حدود ۲۰۰۰ تای اونا روی این نسخه اعمال شدن

  جسارتا ببخشید :)

 • مثل جادو میمونه :دی

 • قیصر

  به نظر من زیبایی چندانی ندارد, در نهایت فکر می کنم ویندوز 7 از همه زیباتر باشد که چنین است

 • جادی

  روزبه جان، اصلاح کردم (: ممنون.

 • جادی

  قیصر: اگه حرفت رو از بک گراوند و پنجره ها برداشت کردی باید بگم که توی کی دی ای پنجره و آیکون و اینها کاملا قابل تغییرن (: می شه هر جایی رو هر شکلی کرد (: زیبایی که من نوشته بودم، مفصل تره و مربوط به قابلیت ها . مثلا اینکه هر برنامه ای می تونه درخواست بده برای دیدن لاگ ها یا هر اپلیکیشنی می تونه بدونه تو در جای دیگه با چه اکانتی لاگین کردی و اینجور چیزها. اینها یک دسکتاپ رو قشنگ می کنن (: پنجره و بک گراوند و … که قابل تغییره و سلیقه ای و حوصله ای (البته توی ویندوز و مک خیلی کمتر از کی دی ای قابل تغییرن).

 • امیل صدق

  طی ۶ ماه، ۱۰ هزار باگ در ۶۳ هزار کامیت در SVN فیکس شده + ۲۰۰۰ امکان جدید.

 • جادی جان دسکتاپت قشنگه. فقط موندم چرا از آیکن های اوبونتو(گنوم) استفاده کردی ! هر چند سلیقه ایه ولی خوب زیاد جالب نیست …

  با انتشار KDE 4.3 دیگه بهونه ای برای استفاده از KDE 3.5 وجود نداره !

  راستی با قابلیت add spacer و جا به جا کردن widget ها روی پنل هم خیلی حال کردم.

  KDE 4.3 یعنی زندگی …