آوت سورس کار آی.تی. به زندان

آوت سورس یعنی دادن کار خودتان به یک نفر دیگر. مثلا شرکت ما بخشی از کار طراحی دکل‌ها را به یک شرکت دیگر آوت سورس می کند. حالا یک شرکت آوت سورس هندی به سراغ یک زندان رفته تا کار وارد کردن اطلاعات به کامپیوتر را به زندانی‌ها و کارگاه زندان آوت سورس کند.

رادیات اینفو سیستمز با ایالت آندرا پرادش هند قرار دادی بسته که طی آن ۲۰۰ نفر از زندانی‌ها در طول روز به وارد کردن اطلاعات ارائه شده توسط این شرکت به کامپیوتر خواهند پرداخت. بنا به گفته مدیر زندان «این برنامه تامین کننده آینده خوبی برای زندانی‌ها است چون کاری را یاد می‌گیرند که بازار به آن احتیاج دارد.»

کسانی که طی این برنامه به کار مشغول شوند، روزانه ۲.۲۰ دلار حقوق می‌گیرند که بسیار بیشتر از حقوق معمول کار در زندان (یعنی ۰.۳۳ دلار) است. دلیل اصلی انتخاب این زندان، درصد بالای افراد باسواد (یعنی ۴۰٪) عنوان شده. در صورت موفقیت این برنامه، از الگوی آن در بقیه زندان‌های ایالت نیز استفاده خواهد شد.

 • مرتضی

  آوت سورس یعنی استعمار مدرن؟ منظورتون همینه؟

 • هادی

  آقا شنیده‌ام که به این آت‌سورس، می‌گن برون‌سپاری

 • ممنون هادی از ترجمش.
  مرتضی: آوت سورس یا «برون سپاری» الزاما استعمار/استثمار نیست. در واقع کوچیک کردن شرکت است و تخصصی کردن کارها. اما همونطور که اشاره کردی، خیلی وقت ها بخش های بسیار کم درآمد کار با کیفیت پایین وصدمه زنندگی بالا، آوت سورس/برون سپاری می شه به جهان سوم یا حتی زندان های جهان سوم و خب این رو ممکنه بخوایم استعمار مدرن یا استثمار جدید تعریف کنیم.

 • مرتضی

  بابت توضیح سپاسگذاری میکنم

 • بیچاره ما ساکنان غرب که از این به بعد باید چوب اشتباهات دیتا انتری اشتباه توسط زندانیهای هندی را هم بخوریم. کاستومر سرویس هندی کم بود این هم اضافه شد.

 • من

  این ایده به درد ایران می‌خوره. می‌شه پروژه‌های تحقیقاتی کلیدی و درست حسابی مملکت رو فرستاد برای اوین! ممکنه دانشجو/اساتید درست حسابی تری اون تو پیدا بشه (نسبت به ماها)، وقتشون هم که خالی تر از ماهاس.

  * این لازم بودن ایمیل رو هم بردار جادی، احمقانه‌اس.

 • سلام امیر جان….چطوری؟ خوبی؟ لیلا جان خوبه؟ مطمئنم منو یادت نیست. قبل اینکه بری توی فیلتر زیاد میومدم خدمت شما. فیس بوک اددتون کردم. جواب بدین پیلیز