آسانگ دستگیر شد

پلیس انگلیس می‌گوید که جولین آسانگ، موسس ویکی‌لیکز را بر اساس حکم بازداشت پلیس سوئد به اتهام تجاوز دستگیر کرده.

دستیاران آسانگ گفته‌اند که حتی دستگیری آسانگ روند انتشار اطلاعات دولت آمریکا در وبسایت ویکی‌لیکز را متوقف نخواهد کرد. یک توییت از اکانت توییتر ویکی‌لیکز می‌گوید که «عملیات امروز بر خلاف ادیتور ما جولین آسانگ کارهای ما را متوقف نخواهد کرد:‌ ما امشب مدارک لو رفته بیشتری از هر شب منتشر خواهیم کرد.»

آقای آسانگ ۳۹ ساله که شهروند استرالیا است بر اساس یک قرار قبلی، به اداره پلیس مرکزی لندن مراجعه کرده و خودش را تسیلم اسکاتلند یارد کرده. او از طرف سوئد متهم به تجاوز جنسی است. این اتهام مربوط است به یک «مهمانی خصوصی آسانگ و دو زن» که یکی از آن‌ها مدعی شده به هنگام بروز اختلاف در مورد استفاده یا عدم استفاده از کاندوم، آسانگ به زور متوسل شده. آسانگ این اتهام را رد می‌کند و با اشاره به همزمانی تعقیب قضایی آن و افشای اطلاعات محرمانه دولت آمریکا توسط وب‌سایت او، آن‌ها را سیاسی می‌داند.

 • سلام
  بعد از برداشتن سرویس میزبانی و دامنه و… دستگیری آسانگ هم اضافه شد!
  فعلا با ip زیر در دسترسه…
  http://213.251.145.96/

 • فرود

  جرمش خیلی با حاله. نگاه بندازید و فرض کنید یه زن ایرانی حتی بخواد به اینکه یه نفر به زور بهش تجاوز کرده بره شکایت کنه!!!
  گر چه اگه ایران بود یه حکم محارب میبستن به نافش و تموم!

 • senaps

  اگه اینجا بود که خیلی وقت پیش هفت جد ابادش هم رفته بود بالای دار!!
  اینم خودش بخاطر بد چیزی گرفتنش!!!فک نمیکنم هیچ غلطی بتونن بکن!!!
  چیز خیلی بدی برای گیر دادن بهش پیدا کردن!!!
  خوشم میاد از این اسانژ…
  سایتش 75 میرور داره! همه ی اونا غیر فعال نشدن که؟
  دادگاهش شدیدا رسانه ای میشه و نمیتونن زیرابی برن برا این مسئله!!

 • Pingback: Tweets that mention آسانگ دستگیر شد -- Topsy.com()

 • یک دوست

  آزادی بیان، دمپایی، قالی کهنه، حقوق بشر، رادیاتور ماشین، آهننن، چدننن، آزادای مطبوعات، آلومینیومم، ظروف مسییی، پلاستیکی، ملامین، مییییخریییمممم

 • یک دوست

  آقای جادی اینها این بیچاره را میدن دست امریکا ! بیایید یک کمپین آزادی برای این بیچاره راه بندازیم، هم برای این خوبه، من ما تجربه بسیییییار زیادی در راه اندازی کمپین داریم، هم واسه جلوه و آبروی خودمون خوبه، هم باز هم تاکید میکنم واسه جون این بیچاره خوبه، این امریکاییها مورد عنایت شدید قرار میدن این بیچاره رو ها !!! من گفته باشم!

 • مهدی

  شرح دقیق جرمش رو نمی دونستم، خیلی جاها ترجمه کرده بودن تجاوز به عنف در حالی که ماجرای اتهامش چیز دیگه است نه تجاوز به عنف.