خوشحالی های کوچک زندگی

رفته بودم دوبی و این صحنه باعث نشاط قلبی شد: مثل عضوی از جهان، موبایلم رو روشن کردم، به وایرلس وصل شدم و زدم نرم افزارها آپدیت بشن. بدون وی پی ان، سریع و بدون دزدیده شدن بعضی از پاکت ها توسط دزدها:

 • amir

  منم چند روز پیش به Facebook وصل شدم ، بعد بهم هشدار داد که برای بالا بردن امنیت حسابتون چنین کنید و چنان کنید که یکیش ثبت شماره موبایل بود.
  اول تو لیست کشور هاشو نگاه کردم دیدم ایران رو داره منم الکی برداشتم شماره ایرانسلمو رو دادم گفتم این که کار نمیکنه ، یه دقیقه بعدش از facebook برام SMS فعال سازی اومد!
  خوب خیلی خوشحال شدم اما واقعا مسخره هست برای چیزهای اینچنین ساده باید ما خوشحال بشیم!

 • یعنی ممکنه یه روز این اتفاق در ایران هم بیفته؟ بعیده!

 • من سر این موضوع تحریم آندروید مارکت خیلی خیلی بهم برخورد. اعصابم رو بهم ریخت. واقعا شرایط ناراحت کننده ایه

 • احمق

  اول و آخر ضررش واسه من مصرف کننده هست
  از یه طرف فیلترینگ گسترده از طرف دیگه تحریم

 • یعنی ممکنه منم یه روز بشم شهروند این کره خاکی؟ یعنی ممکنه؟ آقا آرزو که عیب نیست!

 • ahmad598

  آره! دقيقا منم خيلي ذوق زده بودم با اين اس ام اس. تا چن روز براي دوستام تعريف مي کردم! تازه ديروزم يه دونه از گوگل گرفتم ولي مثل اون حال نداد.

 • معین

  البته باید گفت که امارات هم یکی از فیلتر کنندگان بزرگ اینترنت هستش، و سابقه دزدی هم داره: http://www.wired.com/threatlevel/2009/07/blackberry-spies/
  کاربرای Blackberry ایمیل‌هاشون رو از طریق سرورهای Blackberry میگیرند، و از سرویس SMS هم استفاده نمیکنند، بلکه از سرویس Messaging خود Blackberry استفاده میکنند که بخاطر رمزنگاریش قابل دسترسی توسط اتصالات نبود، برای همین دسترسی به این اطلاعات براشون مهمه!
  بعد از اینکه این قضیه هم ناموفق بود، از Blackberry خواستند که سرورهاشون رو توی امارات بذارند که امکان کنترل روی اونها باشه یا اینکه کل سرویس Blackberry رو توی امارات قطع میکنند و حتی اتصالات تاریخ قطع سرویس‌ها رو اعلام کرد و یک سری سرویس‌های جایگزین هم عرضه کرد و Blackberry مجبور شد اینکار رو بکنه! (بخاطر بازار بزرگی که توی امارات داره!) در نتیجه الان راحت میتونند دزدیشون رو انجام بدن!
  اینم ناگفته نمونه که مخابرات امارات (اتصالات، که وابسته به دولته) CA هم هست (البته از طرف Verizon، و نه به صورت مستقیم) که کار دزدی رو براشون راحت‌تر هم میکنه! البته به این موضوع هم اعتراض شده، ولی خوب پیشرفتی صورت نگرفته: http://yro.slashdot.org/story/10/08/14/0012254/EFF-Asks-Verizon-Whether-Etisalat-Deserves-CA-Trust