احتمالا بامز‌ه‌ترین کامیت به کرنل لینوکس

سه چهار روز پیش لینوس توروالدز با یک پول ریکوئست بسیار بامزه طرف شد. توی گیت هاب، پول ریکوئست یعنی یک نفر پروژه ای رو تغییر داده و از صاحب اصلی درخواست می کنه این تغییرات رو به کد اصلی اضافه کنه. توضیحات این پول ریکوئست بامزه اینه:

merge

و خب فایل‌های تغییر کرده اش هم این:

files

دوستمون با شناسه «مرد سومالیایی» عضو گیت‌هاب شده تا دو تا اسپیس اضافی رو توی فایل توضیحات کرنل حذف کنه. البته مدعی است ۴۸ سالشه و برای تامین هزینه اینترنت مجبور شده همسرش رو بفروشه و حالا علاقمند است که دولوپر خوبی بشه. در ضمن توی ویم کد می‌زنه و خواهش کرده کسی داستان زندگی اش رو کپی-پسترینو نکنه.

در چنین ماجرای بامزه‌ای هنوز توروالدز عکس العملی نشون نداده که با شناختی که ازش داریم طبیعی است. اگر شما هم دوست دارین دولوپر کرنل بشین کافیه مسائل رو زیر نظر بگیرین و شاید یک زمانی قرار شد فقط یک اسپیس حذف کنین تا فایل ها تمیز تر بشن. اگر هم دوست داشتین کار جدی تری بکنین یک شروع خوب، سی است و بعد جایی مثل اینجا.

 • Hamed Momeni

  واقعا یکی از آمال و آرزوهای من اینه که کامیت داشته باشم تو کرنل!

 • hos7ein

  خیلی خوب بود :))))

 • Homayoun Behzadian

  زنشو چند گیگ فروخته؟!

 • برای یادآوری: یادمه یه جا توی آمارها ایران بدتر از سومالی بود!

 • Abolfazl

  البته من از اینکه برای بامزه بودن، شخصیت سومالیایی گرفته و گفته زنش رو فروخته ناراحت شدم. سومالیایی‌ها یکی از ضعیف‌ترین گروه‌های بشر هستند، زندگی‌شون (حتی اونایی که با حمایت سازمان ملل به کشورهای دیگه رفته‌اند) پر از درد و غمه. دیدمشون که می‌گم.
  گاهی وقت‌ها اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها یادشون می‌ره غم و رنج واقعیت دارند.
  این چیزی که ایشون نوشته هیومر نیست، چه دارک، چه درای، چه هر چی. تحقیر مردمه.

  حالا این نظر منه، اساتید بهتر می‌دونند.

 • تو گیت هاپ پیداش نکردم نه کامیتشو نه خود یارو رو !!!