کاندوم یعنی اهمیت قایل شدن

من مواردی از سکس بدون کاندوم رو می شنوم که شوکه می‌شم. از دوستان که می‌پرسم چرا بدون کاندوم سکس می‌کنن می‌گن چون لذتش بیشتره. واقعا نمی‌دونم چه حجمی از مغز باید مشکل پیدا کرده باشه که بتونه باعث بشه دو آدم بدون برنامه رابطه دائمی بدون کاندوم با هم سکس کنن.

شاید هم مشکل از اینکه آدم‌ها فکر می کنن چیز خاصی هستن یا اهمیت خاصی توی دنیا دارن. مثلا به طرف می‌گم آخه چرا با فلانی بدون کاندوم خوابیدی که الان اینطوری بشه، توضیح داد که چون فلانی گفت با کس دیگه رابطه نداره یا فلانی گفت بلده چیکار می کنه یا گفت فلانی فلان. دوست من! آدم با آدم فرق زیادی نداره و نه فلانی و نه تو تافته جدا بافته نیستین.

آخه رفیق من! کاندوم که ترس نداره. گاهی حتی خیلی هم خوبه. اصلا بگیر ترس داره و بده، بهتره از بارداری ناخواسته و ایدز و سوزاک که! این مریضی ها و بارداری هم ربطی به مهندس بودن و تحصیل کرده بودن و آدم تمیزی بودن و اینها نداره. ویروس به هیچ وجه مدرک تحصیلی نگاه نمی‌کنه و بوی بد و خوب بدن هم براش فرقی نداره و تمیز و کثیف و تحصیل کرده و غیرتحصیل کرده رو مبتلا می کنه.

خلاصه اینکه اگر کسی رو دوست دارین، آرامشش و سلامتش رو بخواین. اگر هم عقل کسی اینقدر نمی رسه که بتونه تشخیص بده کاندوم به چه دلیل مورد نیازه، کلا باهاش بودن رو از همین حالا فراموش کنید سنگین ترید.

توضیح: دلیل نوشتن این متن مهم خبر تکون دهنده‌ای در آمریکا بود در باب مقاوم شدن سوزاک در برابر آنتی‌بیوتیک‌های مرسوم:

برای سال‌ها، مسوولین بهداشت عمومی نگران این امر بودند که سوزاک – که یکی از شایع‌ترین بیماری‌های انتقال یابنده جنسی در جهان است – ممکن است در برابر آنتی‌بیوتیک‌های مرسوم که برای درمان آن استفاده می‌شوند – سفالوسفرین سفالوسپورین – مقاوم شود.

حالا این اتفاق افتاده.

بر اساس این گزارش، از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰، میزان مقاومت سوزاک در برابر درمان‌های مرسوم چند برابر شده و گونه جدیدی از سوزاک به نام H041، مقاومت زیادی در برابر سفتریاکسون نشون می ده. این خبر رو اضافه کنین به اینکه سوزاک از طریق سکس دهانی هم انتقال پیدا می کنه و دوباره به اهمیت استفاده از کاندوم فکر کنین.

البته بگم که نیازی به وحشت نیست. در کشور ما تجویز آنتی بیوتیک‌های قوی بدون توجه چندان به عوارض جانبی رایجه و این مطلب هم نمی گه که سوزاک واقعا خطرناک شده ولی مقاوم شدنش به درمان رایج باب خوبیه برای یادآوری مزایای استفاده از کاندوم در سکس های خارج از خانواده های امن.

منبع پوستر قبل از ادیت

دانلود پوستر ادیت شده با کیفیت بالاتر

آپدیت: دوستان توضیح دادن که لازمه تذکر بدم که درسته وحشت عمومی از سوزاک لازم نیست ولی ایدز یک نکته کاملا قابل توجه است برای هر کسی که رابطه جنسی داره

 • امير منصوري

  جادي مسئله خيلي مهمي را گفتي .

  از اونجا كه ما خيلي كشور با فرهنگي هستيم هرچي توي كشور ما سالها وقت ميبره تا فرهنگ سازي بشه. متاسفانه به خاطر فرهنگ مردم چيزي هم نيست كه بشه براش تبليغ كرد. درواقع به قول خودمون چوب دوسر نجس.

 • مطلب خوبی بود. خوشحالم یکی پیدا میشه همیشه واقعیت ها رو خیلی روراست بگه :)
  تشکر

 • a man in 21th century

  با خوندن این مطلب یاد سفرنامه کنیا افتادم که نوشته بودی اونا هم با این قضیه مشکل دارن چون میگن این خواست خداست که ما ایدز بگیریم و بمیریم!!!
  اختراع کاندوم، هر پیامدی که داشت، حداقل از اختراع خیلی چیزا مثل اسلحه بهتر بوده و هست. غیر از اینه؟

 • از یک انسان

  آخه عزیز من !

  استفاده از کاندوم برای کنترل بارداری در داخل خانواده خوبه ولی چرا روابط نا مشروع !!!

  مثل آدم برین کار پیدا کنین زندگیتون رو تمیز راه اندازی بکنین دیگه ، چقدر بی بند و باری !!!

  لطفا انگ امل بودن نچسبونید ولی این بی بند و باری هم از سوغات های غربه !

 • معین

  البته شاید چیزی که شما بهش رابطه نامشروع میگید میتونه برای دیگران مشروع باشه و معنای بی‌بند و باری هم نده، و زندگیشون هم خیلی تمیزتر از بقیه راه‌اندازی شده باشه!
  این به این معنی نیست که من با این قضیه داشتن شریک جنسی غیرثابت موافقم یا مخالفم، ولی خوب همونطور که به شما انگ امل بودن نمی‌چسبونم، به کسی هم انگ بی‌بند و بار بودن و رابطه نامشروع داشتن نمی‌چسبونم!

 • یه انسان دیگه

  بعد الان فکر نمی کنید دارید با کلمات بازی می کنید؟!
  مثل این می مونه که یه نفر مدام داره دروغ می گه بعد بگیم نه اینا ممکنه از نظر اون دروغ نباشه و نباید بهش انگ دروغگو بودن بزنیم!
  دیگه داشتن یه شریک جنسی غیرثابت اگه اسمش بی بند و باری نیست پس چیه؟!!!!

 • pej

  اینکه بگیم بی بند و باری غلط نیست ولی هر رابطه ای بی بندوباری نیست آخه.
  من دوستی داشتم توی سوئد که به خاطر رابطه داشتن همزمان با دو دختر ، هم جریمه شد و هم تحت نظر اجباری روان شناس بود.
  این بی بند و باریه. همونطور که به دختر میگیم جنده ، به پسر هم میتونیم بگیم.

  ولی کسی رابطه ای داره که 3 سال طول میکشه ، 100 درصد رابطه ای که 3 سال طول میکشه با سکس از روز اول شروع نمیشه ولی سکس هم قسمتی از رابطست.
  بعد از 3 سال به هر دلیلی تصمیم میگیرن جدا بشن.
  بهد از اون هر کی میره پی زندگی جدیدش.
  این هم بی بند وباریه؟100 درصد نیست.
  چون توی این مدت هم شما عاشق شدی و هم هزینه کردی.پس نمیتونه تنها از روی ارضای جنسی باشه.

 • pej

  اهان اینم میخواستم بگم که دید ما ایرانیا که خودمم هم دقیقا همینطورم اینه که میگیم واسه ی ما پیش نمیاد.

 • معین

  شما دارید مشروعیت روابط دیگران رو مشخص می‌کنید که آیا مشروعه یا نه، و به بعضی از اونها میگید نامشروع! مسلما من و شما کسی نیستیم که بخوایم مشروعیت رابطه دیگران رو مشخص کنیم!

  اسمش بی‌بند و بار نیست، اسمش داشتن شریک جنسی غیرثابته! اینکه داشتن شریک جنسی غیرثابت برای شما بی‌بند و باری محسوب میشه و بخواید به اون بگید بی‌بند و باری، مثل اینه که چون سگ برای شما نجس محسوب میشه بهش بگید نجسی!

  حالا اینکه به نظر من یا شما داشتن شریک جنسی غیرثابت خوبه یا بده یک قضیه دیگست که ربطی به اینجا نداره و هیچ دلیلی بر برچسب زدن روی چیزهای مختلف نداره که چون شما طرز فکرتون با شخصی یکی نیست بهش بگید امل، یا این چون به نظر شما داشتن شریک جنسی غیرثابت خوب نیست بهش بگید بی‌بند و بار یا رابطه نامشروع.

 • مجید

  من هم این عمل شما رو بی بند و باری می دونم !
  با اینکه احساس آدم و در اصل شهوت آدم خیلی نیاز به سکس یا هر رابطه ی دیگه ای در حد حتی دوستی رو داره ولی الان که من متاهل شدم می فهمم که این موضوع بی بندوباری هست !
  آخر و عاقبتی هم نداره !
  به بیست سال دیگت نگاه کن ببین کجایی ؟
  چند بار با این و اون بودی ؟!
  خداییش اگر الان ۲۰ سال داشته باشی ، ۲۰ سال دیگه که میشی ۴۰ ساله احساس افسردگی از گذشته و اینکه یک همدم واقعی نداری بهت دست نمی ده ؟!!!

 • man

  این به خاطر ذهن بیمار شما هست که اسم داشتن شریک جنسی رو گذاشتی «بی بند و باری» و برای خودت بار منفی ایجاد می‌کنی و الان دچار افسردگی شدی. بحث اصلی ما این هست که داشتن شریک جنسی بی بند و باری نیست.

 • senaps

  من که سنم فعلا کمه خوش/بد بختانه!!،ولی دیشب دوست داشتم داد بزنم که خوب مرتیکه از کاندوم استفاده کن!!
  خاله ی محترمه ی بنده،دقیقا 4 ماه بعد از بچه ی اول،دوباره حامله تشریف دارن!!
  خوب میخواین سکس کنین،بکنین خجالت هم نداره و بحثی هم نداره،خوب جلوگیری کن که اینجوری مشکلی پیش نیاد!!
  مشکل بچه دار شدن نیست،مشکل اینه که طرف نه شغل ثابت و نه هیچ چیز دیگه داره که داره هفته ای یه دونه بچه به دنیا میاره!!این بچه ها چیزی نمیخوان بپوشن؟ تو که بیکاری و داداشت خرجت رو میده،اصلا به چه حقی زن گرفتی که الان مهمونی گرفتی و توش اعلام میکنی که خانوم دوباره حالمه هستن؟!
  ———-
  در مورد بی بند و باری،معتقدم که اگر شخصی،مدتی با معشوقه اش باشه،در این مدت سکس کنن و با کس دیگه ای رابطه نداشته باشه،ولی بعد از مدتی،جدا بشن از همدیگه،نمیشه اسمش رو بی بند و باری گذاشت….

 • از یک انسان

  عجب !!!

  ما یه کامنت زدیم بحث به کلی منحرف شد. دوست عزیز آقای معین این اسمش بی بندو باری هست.

  خوب اگه من میگم سگ نجسه تو آمریکا میگن پاکه ؟ نه من به میکروب و … میگم نجس ایشون همون ویروس و میکروب و هاری و … میگه.

  من خودم یه دوستی داشتم الان تو آمریکاس. ازش پرسیدم سعید اونورا سکس و اینا چه خبر ؟ گفت فلانی تو فک میکنی اینا به داشتن رابطه نا مشروع حساسیت ندارن و هر روز میرن با یکی میخوابن ولی گفت اینجا اکثرا آخرش لب رفتنه. وروابط عاشقانه دیگر در صورتی آغاز میشن که دو نفر به طور جد بخوان با هم ازدواج کنن.

  در میان خانواده ها هم اینکار بد و یه انگ به نظر میرسه. دوست عزیز شاید توی جاهای دیگه دنیا این اسمش بی بند و باری نباشه ولی معادل بی بند و باری خودمونه. همون جریان نجس بودن سگ !

 • احسان

  سلام لطف می کنید و نام این فونتی که یاهاش در عکس مطلب را نوشتید برای من ارسال کنید؟ ممنون می شوم.