کرش ویندوز در مه

عکس ساده است: برنامه تحت ویندوز کنترل کننده یک تابلوی تبلیغاتی در شبی مه آلود کرش کرده / اودسای اوکراین

منبع و چهار عکس دیگر

 • حسن

  كرش برنامه مشكل برنامه نويس است نه سيستم عامل. درست exception handling نكرده.

  • جادی

   حسن: مثل اینکه باید کم کم سایت رو ویکی کنم بره (: الان اضافه می کنم که برنامه نمایش کرش کرده‌ (:

 • شهریار

  با اوبونتو ۱۱.۱۰ هم مشکل کرش دارم و هم مشکل در اسلیپ و شات‌‌دان …. چند وقت پیش داشتم فکر می‌کردم که تبدیل به یک ویندوز دیگر شدن هم خیلی بعید نیست، مخصوصا در مسیری که اوبونتو دارد می‌رود

  • جادی

   شهریار: گنو/لینوکس یک سیستم آزاد است. هیچ کس مدعی نیست که مشکل نداره اما مساله اینه که که یک معماری خوب داره و یک فلسفه قوی که اجازه می ده مشکلات رو کشف و حل کنی (: در مورد اوبونتو هم که دو سه نسخه است داره خط مستقل خودش رو توسعه می ده و مشکلات پایداری داره (:

   راستی حالا که بحث شد اینم بگم که مساله اصلی لینوکس اینه که قابل دیباگ است (: یعنی یک نفر حرفه ای می تونه دقیقا بفهمه چرا خراب کار می کنه و تعمیرش کنه. ری ست کردن و دوباره نصب کردن و اینها راه حل این دنیا نیست.

  • آرش

   مشکل از ماژول ACPI کرنل نیست؟ با بقیه‌ی دیستروهای جدید چک کردین؟ اگه لپتاپه مدلش چیه؟

   اینو می‌گم چون جدیدا دارم زیاد می‌بینم با این قضیه مشکل دارن ملت!

   به هر حال فک کنم بهتره اگه تا به حال این کار رو نکردین توی سایت http://askubuntu.com بپرسین، کامیونیتی خوبی داره و بعد چند روز ماکزیمم جواب می‌گیرین. اگه اطلاعات دیگه‌ای هم بخوان می‌پرسن ملت :)

 • آرش

  بحث سر اشکال در اسلیپ و شات‌‌دان شد یاد اتفاقی‌ افتادم که برای خودم یه بار پیش اومد :
  ویندوز رو شات‌‌دان کردم ، قبل از اینکه کامل خاموش بشه در لپ تاپ رو بستم ، یه ساعت بعد که اومدم دیدم به جا شات‌‌دان ، اسلیپ شده !!!

  با این تفاسیر ، شهریار جان ، خیلی‌ نگران نباش :)

 • nas

  حالا تو چرا ذوق کردی؟!!

 • کرش + مه = کِرِشمه!
  اگه منظور داشتی تعبیر زیبایی بود :دی اگه نه هم بازم زیباست anyway :دی

 • ewebbi

  Linux Crash Top 10 Images

  http://www.miguelcarrasco.net/miguelcarrasco/2006/10/linux_crash_top.html

  This is a real world.
  :-)

  • جادی

   بانمک بود (: البته خیلی دور از واقع است. مال سال ۲۰۰۶، یکیش که ویندوزه، یکیش که کلا کرش نیست بقیه هم در حال بوت هستن (: مشخصه که لینوکس هم کرش می کنه (((: دعوا نداریم که. البته خیلی خیلی خیلی کمتر از ویندوز هسته اش کرش می کنه اما به هرحال برنامه کامپیوتری است و دارای باگ دیگه (:

   راستش اول خواستم این پست رو ترجمه کنم. اما بعد دیدم هم قدیمی است و هم خیلی بی ربط. اگر فهرست خوب دیگه ای بود در خدمتیم (((: دور هم می خندیم دیگه. در ضمن این پست واقعا قرار نبود ضد ویندوز باشه. این یک عکس قشنگه برای من (:

   • ewebbi

    من خیلی وقت جستجو نگذاشتم برای پیدا کردن این لینک، جزء اولین نتایج تو گوگل بود. البته من خودم یک گوشی گلکسی دارم و یکی دوبار هنگ کرد.
    ولی الان بحث هایی مطرح میشه برای ویندوز که کمی قدیمیه.
    من خودم دات نت کارم هستم ولی چون مدیر 2 تا پروژه جاوا بودم و برای سال بعد هم دوباره باید مدیر یک گروه جاوا کار باشم که روی لینوکس و اوراکل کار می کنم میگم که همه اینها نرم افزار هستند. تفاوت هایی ویندوز با لینوکس داره که موجب راحتی کار تو ویندوز میشه و لینوکس هسته اش محفوظ تره اما کار باهاش سخت تر. بحث ساده ای نیست ولی بحث هایی رو که من می بینم، بیشتر به یک بازی دو گروه میمونه که تو کل زندگی جاریه مثل آبی و قرمز و خیلی چیز های دیگه.
    بگذریم که من دوست دار جفتشون هستم و کلا عاشق نرم افزار هم با ویندوز کار میکنم هم از آندروید استفاده می کنم هم سعی می کنم تا حد امکان از نرم افزار های رایگان استفاده کنم.
    البته در آخر بگم یک خواننده همیشگی این سایت (البته بیشتر فیدش)
    :))

 • Amir

  واووو این عکس چه خوفناکه :)