آقای روحانی اگر اومدنی شدین، کار رو به کاردان بسپارین (:

rohani92.com

در این لحظه عزیز یکی از سایتهای آقای روحانی ساسپند شده (: احتمالا یا ویروسی بوده (ویندوزه مگه؟!!) یا پلن مخصوص «انتخابات ریاست جمهوری» رو نخریده بودن و مثلا یک پلن «مقدماتی» یا «هاست حرفه ای برای تجارت شما» خریده بودن که تاب انتخابات رو نداشته. البته rouhani.ir بالا است و نمی دونم این سایت تا چه حد وابسته است به خود روحانی ولی به هرحال نکته بسیار بامزه ای است که وسط انتخابات، سایت طرفدار یک کاندیدا به دلیل این تیپ مشکلات کلا داون بشه و هیچ هاست دیگه ای هم نداشته باشن برای همین دامین – حالا چه لود بالانس و چه فیل اور.

این نکته فقط هم مربوط به انتخابات نیست. نشون دهنده یک چیز خیلی اساسی تره: نبودن تخصص توی کشور. هر کس فکر می کنه اگر یک وب سرور نصب کرد متخصص این جریانه و بدون داشتن هیچ ایده ای مفاهیم اسکیل یک کار کشوری، سرویس و سایت راه می ندازه. به بیزنس ها هم مربوطه. چند وقت پیش شاهد بودم که یک دوستی برای بالا نگه داشتن سایتش که فقط بازدید کننده هاش در حال زیاد شدن بودن چقدر بدبختی کشید و همه هم کلی سرویس ایرانی می شناسیم که با اینکه خوب بوده ولی همین که مشهور شده همه گذاشتیمش کنار چون دیدیم هی server time out و این چیزها می ده. سیستم ادمین های عزیز، کانفیگ کردن خوب بسیار مهمه و چیزی بسیار پیچیده تر از apt-get install apache2. اگر در این حوزه حرفه ای و شناخته شده بشین، نونتون توی روغنه (:


آی پی این سات 5.144.130.114 است ولی با هیچ جان کندنی سایت های چک کردن آی پی در این سانسوردونی باز نمی شن که من ببینم هاستش کجاست (: لبخند بزنیم که دنیا دو روزه (:

 • پدرام

  جادی من خیلی سر در نمیارم از این چیزا
  ممکنه Ddos باشه؟ با توجه به سابقه و این که قرار بوده مردم اطلاعات رای هاشون رو اینجا بذارن ؟
  سایت هم مربوط به خود روحانیه از داخل سایت rouhani,ir به اینجا لینک داده شده

  • جادی

   فکر نکنم دی داس باشه. حدس من اینه که کلی آدم رفتن اینجا و احتمالا پهنای باند تموم شده یا مثلا مدیر اون هاست گفته نمی خواد اینجا باشه یا ویروسی بوده یا چنین چیزهایی. به هرحال سایتی در این ابعاد نباید روی چنین هاستی باشه منطقا (:

 • مهدی

  IP Address:
  5.144.130.114
  Name Servers:
  ns1.hostiran.net
  ns2.hostiran.net

 • محمد

  برای جلیلی هم suspend شده. نمیدونم چه دلیلی میتونه داشته باشه:
  http://www.drjalily.com

  • جادی

   این چیه؟ (: چه اسپلینگ عجیبی داره (: الان دیگه بیرونم و وقت چک کردن ندارم.. اینترنت مثل آدم در شرایط عادی کشور عزیزمون رو هم که حتی نداریم پس می مونه برای بعد.

 • مهیار

  سلام جادی. اتفاقا این جریان امروز برای من هم جالب شد. گویا فیلتر نیست و دومین هم توی استرالیا ثبت شده بوده. من چندان سر در نمیارم از جریان و آگاهی کافی هم در این مورد ندارم ولی دوست دارم بدونم جریان چیه. این کمک میکنه برای پیدا کردن هاست؟ https://www.dropbox.com/s/52w24o7ufrh4n0s/5.144.130.114_5-144-130-114.static.hostiraan.name%20IP%20Address%20WHOIS%20_%20DomainTools.pdf?m
  از این جهت برام جالب شده که فکر نمی‌کنم اثری از فیلترینگ بشه توی کار دید و ربطی به سانسورچی نداره، ولی تصور بعضی از دوستام اینه که این هم کار فیلترچی بوده.

  • جادی

   به نظر من که خیلی ساده است: پهنای باندی که خریدن تموم شده و اکانت ساسپند شده. شبیه اینه (: یا مثلا فشار به سرور زیاد بوده و قطعش کردن یا گفتن چنین سایتی نباید روی این سرور باشه. به نظرم به سانسور و فیلتر ربط نداره و بر می گرده به ناتوانی مدیران عزیز و مسوول های فنی ای که ابعاد کار رو درک نکردن به درستی. چنین سایتی حتما باید روی دو تا سرور مختلف باشه و کلی داستان دیگه.

  • جادی

   نه چندان به فیلترچی ربط نداره. یا پهنای باندشون تموم شد یا مدیر هاست ایران گفته این نباید اینجا باشه . در هر دو حالت هم تقصیر مدیرهای فنی سایت است که باید بالا نگه اش می داشتن مثلا با داشتن دو تا هاست جدا و مستقل و …

 • مهیار
 • تست

  % This is the RIPE Database query service.
  % The objects are in RPSL format.
  %
  % The RIPE Database is subject to Terms and Conditions.
  % See http://www.ripe.net/db/support/db-terms-conditions.pdf

  % Note: this output has been filtered.
  % To receive output for a database update, use the “-B” flag.

  % Information related to ‘5.144.128.0 – 5.144.135.255’

  inetnum: 5.144.128.0 – 5.144.135.255
  netname: IR-HOSTIRAN-20120711
  descr: TELECOM FEED IRANIAN Co. (Private Joint Stock)
  country: IR
  org: ORG-TFIC1-RIPE
  admin-c: HIN28310
  tech-c: HIN28310
  status: ALLOCATED PA
  mnt-by: RIPE-NCC-HM-MNT
  mnt-lower: HOSTIRAN-MNT
  mnt-routes: HOSTIRAN-MNT
  mnt-domains: HOSTIRAN-MNT
  source: RIPE # Filtered

  organisation: ORG-TFIC1-RIPE
  org-name: TELECOM FEED IRANIAN Co. (Private Joint Stock)
  org-type: LIR
  address: Iranian Telecomfeed
  address: number 13 , 11th street , miremad street , motahari street
  address: 1587748113 tehran
  address: IR
  mnt-ref: HOSTIRAN-MNT
  mnt-ref: RIPE-NCC-HM-MNT
  mnt-by: RIPE-NCC-HM-MNT
  admin-c: FE1778-RIPE
  source: RIPE # Filtered

  role: HostIran Networks RIPE ROLE
  address: Number13, 11th Street, Miremad Street, Motahari Street, Tehran, Iran
  admin-c: FE1778-RIPE
  tech-c: FE1778-RIPE
  nic-hdl: HIN28310
  mnt-by: HOSTIRAN-MNT
  source: RIPE # Filtered

  % Information related to ‘5.144.130.0/24AS59441’

  route: 5.144.130.0/24
  descr: HostIran Networks Route
  origin: AS59441
  mnt-by: HOSTIRAN-MNT
  source: RIPE # Filtered

  % This query was served by the RIPE Database Query Service version 1.66.3 (WHOIS2)

 • چی؟!
  منم از هاستیران 3 تا هاست دارم که هیچ مشکلی نه تا حالا داشتن نه الان!
  راست راست دارن سرویس میدن! این احتمالا قضیه اش چیز دیگه ای بوده!

  راستی جادی توی اوبونتو.آی آر بهت پیغام خصوصی دادم میدونم سرت خیی شلوغه ولی جواب بده :)

  • جادی

   پیام های خصوصی رو من کلا خیلی کم جواب می دم راستش. چه توی فیسبوک چه توی فروم ها و … ایمیل روش درست ارتباطی است. ولی اگر دیدم جواب می دم اما واقعا گاه گداری ممکنه بهش سر بزنم.

 • هوالحق؛ سلام بر شما؛
  شما خودتون استادین ولی چیزی جهت یادآوری می‌گویم. یک‌افزونه هست برای فایر‌فاکس به نامflagfox که از قسمتadd-one خود برنامه هم قابل جستجو و نصب است. کمک خیلی خوبی هست، امتحان کنید. مثلاً برای تارنمای بالا که من حالا از بوشهر باز کردم اطلاعات زیر را داد.
  هاست در ایران و با کلیک بر روی نماد برنامه پیوند زیر باز می‌شود:
  http://geoip.flagfox.net/?ip=91.98.100.146&host=rouhani.ir
  که نوشته توسط شرکت PARSONLINE Autonomous System (AS16322) در تهران پشتی‌بانی می‌شود.
  برای روزنوشت خودتون هم نماد اتازونی رو زده و با کلیک لینک زیر را می‌ده:
  http://geoip.flagfox.net/?ip=198.74.56.50&host=jadi2.undo.it
  که توسط شرکت Net Access Corporation (AS8001) در نیوجرسی پشتی‌بانی می‌شود.
  البته امکانات زیادی داره که اگر نصب کنید شاید به کارتان آید. همیشه بعد از نصب فایرفاکس افزونه را به هم‌راه افزونه noscript نصب می‌کنم.
  یاحق؛

 • بابا دقت نکرده بودم حالا که باز با همان افزونه امتحان کردم نوشته این‌دامنه توسط مجید روحانی ثبت شده است. راست و دروغش کردن خودشون ولی معلومه از اقوام خود جناب روحانی هستش. پیوند زیر را ببینید.
  http://whois.domaintools.com/rouhani.ir
  و البته سایت ثبت دامنه .ir ایرانیک:
  http://www.nic.ir/Whois?domain=rouhani.ir
  کامل‌تر:
  http://whois.nic.ir/WHOIS?name=rouhani.ir
  اطلاعات dns
  http://whois.nic.ir/DNS?name=rouhani.ir

 • شایان

  سلام
  من با ادمین این سایت در تماس هستم. یه vps قوی دارن و مشکل تنظیمات یا پهنای باند نداشتن کلا. امروز از صبح یه فرمی توی سایت گذاشتن و اس ام اس تبلیغاتی میومد که هر کی به روحانی رای داده بیاد اینجا شماره صندوق و ساعتی که رای دادن رو ثبت کنه که بعدا بشه کنترل کرد. یه چند ساعت بعدش ظاهرا از سمت نیروی انتظامی رفتن سایت رو ساسپند کردن. در مورد سایت جلیلی خبری ندارم الیته.

  • جادی

   خوبه (: الان هم که بالا است. بهش بگو ولی برای انتخابات-طوری بعدی یک سایت اختصاصی بگن و هاست رو با ۵۷ تادامین دیگه شر نکنن (:

 • مجید

  سایت دکتر جلیلی چند روزی هست که زیر حمله DDOS هست . کلی هم روی میرور و … کار کردند .
  ولی مشکل سایت آقای روحانی مساله بسته شدن توسط سرویس دهنده هست .
  اگر هم راجع به بحث ثبت رای و تئوری تقلب و … صحبت شده باشه که باید بزنن دهنشون رو سرویس کنن . باز میخوان چند ماه کشور رو به آشوب بکشن

  • فرید

   فکر نمیکردم همچین ادمهایی به سایتت سر بزنن جادی :دی

   • جادی

    از یک نظر آره ولی از اون یکی نظر خیلی معقوله که باشن. واقعا فکر می کنی اگر حکومت بگه «فیلتر کردم که به نفع خودتونه» چند نفر می گن «باشه؟» همین آدم ها هم حرفشون اینه که «بابا ولمون کن سانسورچی» و می یان و کنار کلی چیز، در مورد کاندوم هم چیز می خونن و بهداشت جنسی یاد می گیرن و تکنولوژی رو عمیق تر درک می کنن. خیلی هم خوبه (: منم خوشحالم.

  • جادی

   بعله آقا. چه معنی داره یکسری بگن شمارش آرا باید شفاف باشه؟ فردا هم لابد می یان می گن انتخابات آزاد می خوایم (:

 • مهم نیست

  جناب آقای جادی
  با سلام

  اگرچه این روزها حال و هوای نوشتارهای شما طرفداران بسیاری – از جمله خود من – دارد که جایی برای حرف زدن – بخوانید جراتی برای حرف زدن – ندارند و تا کسی چیزی میگوید و حرفی در مخالفت و نبود آزادی و کمبودهای کشور در بخش.های گوناگون می.گوید، گویی مدینه فاضله یافته.اند و در پی آن، جیغ و داد می.کنند، اما واقعیت آن است که به عنوان کسی که دو سالی هست وبلاگ شما را از طریق فید دنبال می.کنم و جز به ضرورتی مانند این به سایت مراجعه نمی.کنم، چندباری مشاهده کرده.ام که طوری در مورد ایران صحبت می.کنید که گویی بدترین جای دنیا است.

  من فرض را در وهله اول بر صحت این موضوع می.گذارم و بعد از آن این سوال را مطرح می.کنم که آیا مگر این آدم.ها کسی به.جز من و شما هستند؟ هم سوال تکراری است و هم پاسخ آن روشن.

  و اما آیا چنین اتفاقاتی فقط در ایران رخ می.دهد؟ به شما که درک فنی موضوعات را دارید توصیه می.کنم این مطلب را مطالعه کرده و حتی اگر صلاح دانستید برای سایر دوستان خواننده این وبلاگ هم و یا در رادیو گیک – که من از طرفدارانش هستم – به اشتراک بگذارید.

  http://arstechnica.com/information-technology/2012/11/inside-team-romneys-whale-of-an-it-meltdown

  مقصود من این نیست که چون در جای دیگری هم رخ می.دهد معنایش آن خواهد بود که اینجا اگر اتفاق افتاد اشکالی ندارد. بلکه مقصودم این است که این قبیل اتفاقات در همه جای دنیا و به دلایل گوناگونی ممکن است رخ دهد و اینگونه اظهار نظرهای قطعی بدون دانش کافی از شخصی که نویسنده یک وبلاگ بوده و خواه ناخواه روی طیفی از مخاطبین خود تاثیرگذار، انتظار نمی.رود.

  البته با این نکته موافقم که باید “کار را به دست کاردان سپرد..” :)

  همیشه شاد باشید
  به امید روزی که همه خوشحال.تر باشیم :)

  • جادی

   من کلا منتقد هستم . بر خلاف کسانی که فکر می کنن اگر تو آمریکا یک چیزی هست حتما طبیعی و خوبه یا اگر یکی که مدعی اسلامه اینطوری گفته حتما خوبه، من با عقل می سنجم و نقد می کنم برای بهتر شدن. دقیقا همینطور که گفتی نباید طوری نشون داد که دنیا هیچ مشکلی نداره ولی ما بدبختیم اما لازمه شدیدا نقد کنیم و به سمت جلو ببریم داستان رو. قبلا هم این نقد بود که نباید طوری نشون بدم که دنیا عالیه و ما بیچاره یا مثلا همه برنامه نویس های دنیا دارن سر پا کار می کنن و … ما هم باید شروع کنیم و … این رو سعی می کنم رعایت کنم.

 • علی حسینی

  به نظر می‌رسه به خاطر مراجعه زیاد بوده، الان که سایت آنلاین‌ه.

 • احتمالا مشکل Bandwidth نیست، چون صفحه تمام شدن Bandwidth به صورت پیش‌فرض متفاوته.
  این صفحه پیش‌فرض Suspend کردن دستی سایت‌ها در WHM و cPanel هستش.

  حدس من اینه که روی یک Shared Hosting اون فضا رو گرفتند و از اونجایی که فشار زیادی روی سرور وارد می‌کرده و باعث شده سایت‌های دیگه هم بالا نیاد، به همین دلیل به صورت دستی Suspend شده تا به سرور دیگه‌ای انتقالش بدن و حتی اگر سریع انتقالش داده باشند، به دلیل تاخیر در به روز شدن DNS Serverها و Caching اون‌ها، زمان می‌برده تا IP سرور جدید گرفته بشه.

 • عارف تو صحبت با جوانان شبکه ۳، گفت سایتی از امروز هست که مردم می‌تونن برن و بگن که اگه رئیس جمهور شدن چه کار می‌]خوان بکنند.
  به علت خاصی (: سریع زنگ زدم ستاد و پیگیر شدم. گفتند که کارش فردا تموم میشه. فرداش هم که زنگ زدم باز خبری نبود.
  انگار این کاندیداها دفعه بعدی باید بیان از همین وبلاگ‌ها و … آداماشون رو انتخاب کنند.

 • محمد
  • جادی

   من هشت نه ساله هیچ خبری ازش ندارم. ولی به نظرم بدک نیست. در شرایط فعلی هر کسی از این دکترای کشورداری از کره شمالی بهتر و با سوادتره حداقل (:

   • محمد

    این دکتر کشوردار که رسماً روانیه :) اگه تو یه کشور درست و حسابی بودیم این جاش باید تو تیمارستان می‌بود