جادی تی وی – اصلاح یک سورس گیت هاب با استفاده از کامندلاین

یک اصلاح ساده در آیا من فمنیستم؟ لازم بود و گفتم ضبطش کنم تا شاید بشه شروعی برای ویدئوهای گیت. اینجا یک پروژه رو کلون می کنیم، تغییر می دیم، کامیت می کنیم و می فرستیم بالا. بیشترین کاری که در دنیا با گیت می شه. فقط دقت کنین که من به اون رپوزیتوری دسترسی داشتم وگرنه بهم گیر می داد. هدف این ویدئو اینه که اگر با گیت کار نمی کنین، ایده بگیرین که چجوریه و ببینن که چقدر راحت و بانمکه.

 • ممنون از پست.
  کسی که اکسس نداره، بعد از کلون و تغییر و کامیت، آیا می‌تونه از کامندلاین درخواست پوش، یا ادغام با شاخه‌ی مستر روی پروژه‌ی اصلی بفرسته؟

  • غلامرضا

   روشی که معموله اینه که شما اون پروژه رو fork می کنید. تغییرات رو روی اون توی محیط خودتون انجام می دید و به محیط خودتون پوش می کنید. بعدش یه pull request به پروژه اصلی می فرستید (البته باید مطمین باشید که همه چی به روزه و قبلش همه چیو pull کردید و merge conflict نخواهید داشت). اگه صاحب اصلی پروژه صلاح بدونه اونو به پروژه اصلی اضافه می کنه.

   • ممنون ار پاسخ شما،
    اما آیا این درخواست برای pull رو یه همین روشی که جادی جان توی ویدئو گفته، می‌شه مستقیم از command line انجام داد؟
    یه چیزی شبیه این توضیح زیر:
    The github-gem included a facility to create pull requests for ages:
    [gh pull-request [user] [branch

 • امید

  سلام. ممنون جادی جان
  جادی جان نظرت در مورد توزیع مانجارو چیه؟ نسخه جدیدش ریلیز شده. تستش کردی؟ ازش استفاده میکنی؟ میگن برا XFCE و KDE خیلی خوبه.
  بعد اون مشکلی که با میز کار KDE داشتی حل نشد؟ الان چه میز کاری رو استفاده میکنی؟
  هر چقدر که خودت خوبی در جواب دادن به کامنت ها بی توجهی. اون موضوع مک بوک 66 تا کامنت داشت اما جواب ندادی یا نطرت رو در مورد اون کامنت هایی که ازت سوال شده بود رو ندادی؟ البته شاید هم سرت شلوغه و توقع زیادیه که ازت بخواییم کامنت ها رو مرتب جواب بدی
  ممنون

 • نیما

  جادی جان بت وجود سابلایم یا اتم ینی ادیتورت تو حلقم واقعا :D
  .
  امیدوارم روزی برسه که ۸مارس دیگه معنی نداشته باشه ;)

 • مهدی

  جادی بخند .. قیافه جدی اصلا بهت نمیاد. :)