یک دزدی در ایکس ری فرودگاه مهرآباد

یک خانم شصت ساله رو تصور کنین که با چند میلیون پول نقد می خواد بره سفر. کیف دستی و چمدونش رو می ذاره روی نقاله ایکس ری و خودش رد می شه… اونطرف ایکس ری کیفد دستیش نیست، با چند میلیون پول توش. چک پول‌ها توی یک پاکت هستن، در یک زیپ از جیب کناری کیف. کاملا دور از دسترس.

حینی که خانم داره به مامور دستگاه اشعه ایکس اعتراض می کنه که کیف دستیش نیست و از مامور ایکس رای می شنوه که غیرممکنه اینجا چیزی گم بشه. در همین حین ماور ازش می پرسه «چمدون شما کدوم بود؟» و بعد از مشخص شدن چمدون می گه مشکوک است و باید دوباره روی ایکس رای گذاشته بشه، توسط خود خانم. خود خانم حین اعتراض به نبودن کیف دستی و اینکه چرا باید کیف رو دوباره رد کنه، با چمدونش به پشت دستگاه ایکس رای بر میگرده و چمدون رو می ذاره روی نوار نقاله و دوباره بر می گرده مساله کیف رو پیگیری کنه که مامور، کیف رو بسته ولی دست خورده و کثیف رو زمین نشون می ده و می گه «این نیست کیف شما؟‌ از کنار نوار افتاده بود پایین ندیدینش».

سوار هواپیما می شن، پرواز می کنن، فرود می یان و وقتی می خوان به تاکسی پول بدن معلوم می‌شه که پاکت پول ها هم نیست.

 • لعنتی های عوضی …..
  برای بستگان ما هم چنین اتفاقاتی افتاده ، وقتی چمدون را منقل میکردن ، پاره شده و وسایلی که قرار بوده سوغاتی آورده باشه را دزدیده بودن …..

 • البته از حدود ۷۰۰ سال پیش مفهومی تحت عنوان «بانک» اختراع شد که دیگه مردم پول نقد رو توی پاکت همراه خودشون جابجا نکنند.

  • Azadeh Khodaparast

   البته به شرطی که تو کشور شما تو سال ۲۰۱۷ امکان انتقال پول وجود داشته باشه تا اون موقع ما به جز گذاشتن پول نقد تو جیبمون کار دیکه ای بلد نیستیم!!!!!!

  • Ehsɐn Ahmɐdi

   البته اینجا مسئله چیز دیگه ای هست! بحث اینه که دقیقا اونجایی که باید کاملا اطمینان داشته باشی امنیت وجود داره ناامن ترین نقطه میشه برات.حالا پاکت پول یا هرچیز دیگه ای مهم نیست مهم اینه که به یک نفر تو مطمئن ترین نقطه از نظر مسافر بهش دستبرد میزنن.
   البته مسئله دیگه ای هم هست که تا جایی که میدونم تو بعضی کشورها مسافر حق جابجایی پول نقد تا یه سقفی رو بیشتر نداره مثلا کانادا از یه حدی بیشتر پول نقد داشته باشی جریمه میشی و فکر کنم بهتره این قانون همه جا اعمال بشه

  • yeki

   به شما میگن آدم سطحی نگر چون بجای گرفتن لپ قضیه ملا نقطی بازی در میاری! 😉

  • Rahim pourrahimi

   نظرم به شما نزدیکتره

  • Ali

   و البته بشر مفهومی رو ایجاد کرده به نام تحریم اقتصادی. اینکه شما از خدمات بانکی در سراسر دنیا محروم هستید و در نتیجه باید پولتون رو ۷۰۰ سال پس از مفهمون بانک در پاکت یا کیسه‌ای به دنبال خود بکشید.

 • Ehsɐn Ahmɐdi

  اوه شت :|
  من از این نقشه های خفن فقط تو فیلمای هالیوودی دیده بودم :|
  اصن بدجوری یاد مایکل اسکافیلد افتادم

 • Zhilevan Ibra

  فکر نمی کنم حراست فرودگاه ها از کنار این مساله راحت رد بشن اگه پیگیری کنن. گیت های بازرسی از چند زاویه دوربین داره مگه اینکه خیلی اتفاقی البته !!! برای دقایق اونم همشون باهم از کار افتاده باشن و چیزی رکورد نشده باشه !!!

 • SAM3R

  من تقریبا هر روز از این گیت ها رد میشم ترمینال 1، 2 و 4 در ورود به سالن عمومی گیت پلیس دارن که عمرا چنین پلیس باهوشی نداریم. در ضمن نقطه به نقطه سالن‌های مهرآباد دوربین کار گذاشته شده و می‌تونن با شکایت درخواست چک کردن دوربین رو بدن.
  گیت‌هایی که به سمت ترانزیت هست تماما مال سپاه هست و اونجا هم دوربین داره. در کل مسئله عجیبی رو مطرح کردین.