لینوکس در هفته چهل و سوم

 • اولین خبر، انتشار اوپن بی.اس.دی. ۴.۶ در روز دوشنبه است. از سایت نه چندان جذابش زده نشین (: شوخی مرسوم بی.اس.دی. کارها اینه «می دونی معنی لینوکس چیه؟ نه؟ لینوکس یعنی من برای بی.اس.دی. آماتورم.»
 • آزاد نویس، این هفته از تقویم فارسی در لینوکس نوشته و اینکه چرا پشتیبانی درون‌ساز کی دی ای از تقویم شمسی براش مهمه.
 • پارسیکس جزو محصولات عالی ای است که از ایران برخاسته و دنیا ازش استقبال کردن. نه ملی است و نه بخاطرش پولی به زور از جیب من و شما بیرون اومده تا به جیب کس دیگه بره.خوشحالم که این هفته نسخه سومش به شکل رسمی عرضه شده.
 • یه انقلابی، یک مطلب عالی داره که همه باید بخونن و من از همه بیشتر «دو نکته ضروری برای یک وبلاگ». دو تا اشتباه رو تذکر داده، اشتباه بزرگ و کوچیک و من مدت‌ها است که اشتباه بزرگ رو دارم و با وجود تذکر مستقیم، هنوز حلش نکردم. همین الان می رم سراغش.
 • این هفته رو با خبر انتشار شروع کردیم، با اخبر انتشار هم تموم کنیم: «ویندوز ۷ رسما منتشر شد، البته با یک مشکل امنیتی بزرگ شناخته شده». به گزارش بنیاد نرم‌افزار آزاد اروپا، کمی قبل از انتشار، یک دفتر ایمنی آلمانی در مورد مشکل امنیتی جدی در SMB2 اون خبر داده بود. ما اس.ام.بی. رو به عنوان سامبا می‌شناسیم که برای اشتراک فایل و پرینتر بکار می‌ره. در اس ام بی ۲ ویندوز ۷، هر کسی می‌تونه از راه دور کامپیوتر شما رو با یک حمله DOS خاموش کنه! اما این یک نرم‌افزار ازاد نیست. یک نرم‌افزار تجاری باید به موقع به «بازار» برسه، حتی اگر هنوز کامل نشده باشه.
 • فریاد

  “یک نرم‌افزار تجاری باید به موقع به «بازار» برسه، حتی اگر هنوز کامل نشده باشه.”
  تا جایی که می‌دونم شما کاربر kde هستید. واقعا به نظر شما باگ‌های ویندوز جدید در روز انتشار از باگ‌های کی‌دی‌ای ۴ وقتی تازه ورژن اصلیش اومده بود بیشتره؟
  فکر می‌کنم باگ‌های kde ۴ هنوزم از باگ‌های ویندوز سون بیشتر باشه. من از ویندوز استفاده نمی‌کنم ولی بهم ثابت شده که تا کسی از لینوکس استفاده نکنه معنی باگ رو درست درک نمی‌کنه.

 • admin

  در این مورد کاملا حق داری (: کی دی ای ها جو گیر شدن و خواستن یک چیز سریع ریلیز کنن که معلوم بشه دارن کار می کنن (: هنوزم که هنوزه کی دی چهار واقعا به درد استفاده توسط کسی که پایایی براش مهمه نمی خوره (: اگر باگ دوست نداری، روی سه و نیم واستا (:
  نگرانی اینه که همین بلا سر گنوم ۳ هم بیاد.

  البته دنیای لینوکس قشنگی اش به اینه که توش حق انتخاب داری. توی ویندوز تمام دوستان من در به در دنبال لپ تاپ ایکس پی می گشتن ولی مایکروسافت ویستا رو به زور می کرد توی پاچه خریدار (: