چرا گنو/لینوکس رو دوست دارم؟ چون می‌تونم آواتارهای فرندفید رو اصلاح کنم

حدود یک هفته پیش سری زدم به فریندفید تا ببینم جایی که اینقدر طرفداراش ازش حرف می زنن چیه (: حالا بحث کاملش نیازمند یک مطلب کامل است اما فقط این رو بگم که وقتی شروع کردم به اضافه کردن دوستان، رسیدم به مهرداد با این آواتار:

خب چه اشکالی داره؟ (: هیچچی. ظاهرا یک نفر که روی مکش ویندوز نصب کرده یا حالا به هر دلیل دیگه این آواتار رو داره. مهرداد بچه باحالی است و به قول فرفری ها (اسم مخفف فریند فید)، سابش کردم (subscribe).

اما مشکل از جایی شروع شد که شب دوم سفر که خواستم برم فریندفید وقت بگذرونم، مهرداد فعال با آواتارش همه صفحه اول من رو کرد ویندوز (: یک راه حل حذف کردنش بود که جذاب نبود چون ازش خوشم می یاد… پس… اوه!

من برای قلقلک دادن فیل، از تور و یک پروکسی به اسم polipo روی کامپیوتر خودم اضافه می‌کنم. کافیه به فایرفاکس با افزونه FoxyProxy که استفاده می‌کنم بگم که آدرس عکس آواتار رو بده به پروکسی. با یک کلیک راست معلوم می شه که آدرس هست:

http://friendfeed-media.com/p-b755d2def9e111dca275003048343a40-medium-1011

و حالا که به فاکسی پروکسی گفتم این رو بده به پروکسی پولیپو، کافیه بزنم man polipo تا تنظیماتش رو یاد بگیرم. اونجا نوشته یک فایل هست به اسم etc/polipo/forbidden/ که هر یو.آر.الی که توش باشه فیلتر می‌شه. پس من آدرس بالا رو توی این فایل می نویسم و پولیپو رو ری‌استارت می‌کنم… از این به بعد صفحه فریندفید برام اینطوری خواهد بود (به فید سوم دقت کنید):

البته شکی نیست که راه حل های خیلی بهتری هم هست.. مثلا اگر گریزمانکی داشته باشین می تونین حتی عکس رو با چیزی که دوست دارین عوض کنین ولی این روش کم هزینه‌ترین و سریعترین راهی بود که من پیدا کردم (: زنده باد گنو/لینوکس، زنده باد آزادی(نرم‌افزار) و زنده باد حق تغییر به شکلی که دوستش داریم (:

 • زنده‌باد جادی

 • ها ؟ من درست نفهمیدم . یکم سخت بود :D
  مرسی.
  بنظرم اگر از افزونه Adblock فایرفاکس استفاده کنید راحت تره ها !
  روی عکس راست کلیک میکنید بعد لینکش رو با ادبلاک فیلتر میکنید. هر وقتم خواستید می تونید آزادش کنید . خیلی هم راحته

 • به نظرم با افزونه noscript هم میشه این کار را کرد

  در راه لینوکس وBSD موفق باشید
  فریدی

 • البته من از لینوکس استفاده میکنم ولی این قدر درد و خوریزی لازم نداشت! می‌شد تو تنظیمات افزونه فاکسی پراکسی، یک پراکسی الکی ساخت که کار نمیکنه و تنظیمش کرد که این عکس رو با اون باز کنه!
  با ADBlockPlus هم میشد البته!

 • این فاکسی پروکسی واقعا وحشتناکه. به خصوص که می‌شه تنظیم کرد سایتای عادی رو ، به صورت عادی باز کنه یا تنظیم کرد که با دیدن مشکترک گرامی به صورت خودکار سوئیچ کنه رو پروکسی. و نتیجه این می‌شه که سایتی مث فیسبوک رو با پروکسی که تنظیم کردیم باز می‌کنه اما سورس فیلما و تصاویر فیسبوک(به دلیل متقاوت بودن آدرسش) رو می‌شه به صورت عادی دید:)) و اینطوری بی دلیل سرعت پایین نمی‌یاد… یه جور صرفه جویی هست:دی

 • علی

  قبول! زنده باد گنو/لینوکس! ابتکارت هم جالب بود! ولی من هم روی ویندوزم tor و polipo دارم و دقیقا همین کارو میتونم بکنم!