هدایایی از لینوکس شاپ

آپدیت: پین‌ها و برچسب‌ها از فروشگاه سیتو هستن و ماگ ها از فروشگاه لینوکس شاپ. چون اونها رو توی یک روز دریافت کردیم به اشتباه فکر کردم همه از لینوکس شاپ هستن (:

توی عصر دیجیتال، معمولا عادت به دریافت بسته‌های پستی فیزیکی نداریم. بخصوص اگر بسته سورپرایز باشه. اما امروز از پذیرش شرکت زنگ زدن و گفتن جادی جان یک بسته پستی دارین! رفتم پایین و گرفتم. پست واقعی!‌ حتی پیک هم نه. پست واقعی، اونهم از مشهد. سریع و ارزونتر از پیک توی تهران. خیلی کیف داد.

بازش که کردم کیفش بشیتر هم شد (: دو تا لیوان عالی از لینوکس شاپ. لینوکس شاپ مرکز فروش سی‌دی‌های لینوکس و هدایای تبلیغاتی است. مشخصه که سی دی های لینوکس با تنوع زیاد و سرعت پستشون به درد خیلی‌هایی که به اینترنت سریع دسترسی ندارن می‌خوره ولی من همیشه به شکل جدی‌تر طرفدار کالاهای تبلیغاتی از جمله تی شرت و ماگ لینوکسی بوده و هستم. توی این بسته این دو تا ماگ باحال بود:

سریع ماگ قدیمی دبیان رو به یکی از دوستان هدیه دادم و خودم اون ماگ گنو/لینوکس رو برای قهوه و ماگ Eat, Sleep, Linux رو برای چایی اختصاص دادم (: در عین حال اگر بخواین ظاهرا این امکان هم هست که طرح‌های خودتون رو هم چاپ کنین. به من که حسابی خوش گذشت، بخصوص با برچسب‌ها و پین‌های اوبونتویی که کنارش گذاشته بودن… بذارین یک عکس هم از پینی که زدم به کیفم‌ بگیرم و بذارم:

ممنون از لینوکس شاپ و مستقل از هدیه‌شون، پیشنهاد می‌کنم شما هم اگر اهل لینوکس و آزادی نرم افزار هستین، سری به سایتشون بزنین. در مقابل شیش تومن می‌ارزه آدم یک بسته پستی واقعی دریافت کنه، چه برسه به اینکه توش یک ماگ لینوکسی یا تی شرت کی دی ای، گنوم یا حتی جنتو هم باشه.

 • senaps

  جادی عزیز خوش به حالت!!!
  نه برای هدیه ها،برای اینکه لینوکس رو بلدی…
  من هر کاری میکنم،هنوز اندر خم یک کوچه ام! یا یه همچین چیزی…با نصبی اوبونتو روی سیستمم مشکل دارم و حالم رو گرفته و کسی هم توی انجمن اوبنتوی ایرانی کمکم نکرد…
  من شدیدا به دنیای متن باز علاقه دارم،ولی کاری براش نتونستم براش بکنم جز حمایت!!!
  رشتم هم نرم افزار هستش و ترم اول…با اینکه خیلی ادعام میشد و استاد خیلی خوشش میومد ازم،تو نوشتن یه تقویم ساده(همون تقویم معروف که عدد میگیره،روز رو بهت میده!!) موندم…چون همه به روش مد گرفتن حل کردن و من به روش + و – و روش نوشتن 14 الس ایف!!!
  کلی نا امید شدم از اینده ی برنامه نویسیم….
  ولی به شما تبریک میگم و امیدوارم که موفق باشی…

 • سیناپس جان سخت نگیر. توی برنامه نویسی مهم اینه که مساله خوب پیدا کنی و حلش کنی. راه حل های آلترناتیو هم الزاما بهتر یا بدتر نیستن. مساله اینه که کی می تونه فلان مساله رو حل کنه. در مرحله بعد بحث پرفرمنس و کد خوب و خوانا و کم باگ مطرح می شه. برنامه نویسی تمرین است و یادگیری. من هم برنامه نویس خیلی خوبی نیستم. بیشتر اسکریپت نویس هستم و علاقمند.

 • Pingback: Tweets that mention هدایایی از لینوکس شاپ -- Topsy.com()

 • جادی اون استیکرهای اوبونتو و پین‌ها رو روی این یکی خریدمون از سیتو گرفته بودیم! :D

 • خوب هدفم این نیست که از فروشگاه‌های دیگه ایراد بگیرم اما از اونجا که لینوکس‌شاپ رو از نزدیک میشناسم میدونم که این فروشگاه واقعا به آزادی نرم‌افزار بیشتر پایبنده و واقعا برای کمک به توسعه نرم‌افزار‌های آزاد فعالیت میکنه! (این رو از اون جهت میگم که توی بعضی از فروشگاهها متاسفانه ویندوز قفل شکسته و مک و سایر موارد فروخته میشه که چندان با روح آزادی نرم‌افزار سازگار نیست)

 • سلام جادی عزیز.
  خجالت‌مان دادید. ناقابل‌تر از این‌ها بوده است…
  امیدوارم بتوانیم بیشتر از این‌ها به دنیای متن‌باز و علاقه‌مندان آن خدمت کنیم…

 • منظورتان فروشگاه‌های لینوکسی دیگه هست یا هزاران فروشگاه نرم‌افزاری ایرانی؟ :)
  اگر اولی یک لینکی از ویندوزهای قفل شکسته و … بدهید :)

 • ahmad r

  7 سال پیش در چنین روزی http://linuxshop.ir وجود خارجی داشت.