رویاهای کودکی. بالاترین لذت سفر به بالی

بالی یکی از مقصدهای زیبای مسافران همه دنیا است. جزیره‌هایی قشنگ توی اندونزی.

اما من اگر به بالی برم بدون شک یکی از بالاترین لذت هام دیدن آدم هایی خواهد بود که رویا رو زندگی می کنن و رویاهای بچگی خودشون رو به بقیه بچه های دنیا می دن. الهام توی بالی به بچه های کوچیکی که چون محلی هستن خیلی سخت می تونن مدرسه برن و هیچ وقت نمی تونن به دانشگاه های بچه پولدارها برن، درس می ده. زبان. توی جلسات فوتبالشون شرکت می کنه و ازشون عکس می گیره. توی یک سازمان غیردولتی. به اسم Childhood Dream Foundatoin یا موسسه رویاهای کودکی.

شدیدا پیشنهاد می کنم سری به صفحشون توی فیسبوک بزنید و حتی اگر امکان کمک مالی ندارین با یک کامنت، لایک یا شر کردن توی صفحتون بهشون دلگرمی بدین. حدسم اینه که حس قشنگش بخشی از انزجارمون از نوع بشر به خاطر خبر شلاق زدن به سمیه توحید لو توی زندان کم کنه.

جنبه زیباترش هم هست: آدم هایی که رویاهاشون رو زندگی می کنن و الهام بقیه می شن.

نمی دونم چی بگم… ولی می دونم این لایک واقعا زدنیه و صفحه فیسبوکش دیدنی و شر کردنی. چقدرهم عالی می شه اگر توی سفرهای احتمالی به بالی سری بهشون بزنیم و هدیه ای ببریم یا کسایی که امکانش رو دارن، درس خوندن بچه هایی پر از رویا رو کمی راحت تر کنن و دل حامیانشون رو گرم… راستی گفتم دلگری… این لایک راحتترین دلگرمیه (:

 • امیر رضایی

  جناب جادی

  این کودکان مظلوم و بی گناه چه ربطی دارن به سمیه توحید لو حداقل بد نبود از عبدالحسین فرحان یاد میکردید

  http://www.childnewss.com/index.php/1390-01-13-16-08-27/40-photo-and-news/768-1390-03-12-11-14-04

  البته شما بخوبی بلد هستید مخاطب رو تو یک حالت عاطفی قرار بدید بعد یک چیز غیر مربوط به اون رو سعی کنید تحت تاثیر اصل مطلب منتشر کنید

  وگرنه اگر حرف از دنیای زیبای رویای کودکانه باشه الحق و الانصاف حقشه از بچه های مظلوم سومالی یادی کرد

  تو سایت فوق مطالب زیادی در باره کودکان هست

  • جادی

   امیررضایی: متوجهم که صحبت از شلاق زدن به آدم ها توی زندان برات حساسه – ولی در بحث های قبلی عدم صداقتت به ارزش هایی مستقل از منابع قدرت ، به من اثبات شده و این باب بحث رو می بنده (:

 • امیر رضایی

  جناب جادی

  شما که طرفدار آزادی بیان و کیبرد هستید نمیدونم به این مورد نگاهی انداختید یا نه ( به نقل از کامنت های قبلی )

  شما تا حالا اتهامات فراوانی بمن زديد که از نظر من ايرادی نداره و من سعی نميکنم از خودم دفاع کنم و فقط بنوشتن کلمه اشتباه ميکنيد اکتفا ميکنم

  خواهش ميکنم به اين موضوع دقت کنيد من شايد نماينده يک نوع تفکر متفاوت از شما در اين جامعه باشم و شما با بی اهميت دانستن آن همان مسير اشتباه را که بقيه در مورد عقايد شما درپيش گرفتند در پيش نگرفته ايد ؟

  میشه بفرمایید چطور به این نتیجه رسیدید که من بی صداقت هستم نسبت به ارزش های مستقل از منابع قدرت ؟
  شاید به نظرتون منتفع میشم از این منابع قدرت ( دلیل دارید یا فکر میکنید شاید ؟ )

  • جادی

   امیررضایی: اگر موارد کافی ببینم که مستقل از روابط قدرت و سیاست، از حقوق اولیه کسانی که قدرت و سیاست مورد دفاع شما بهشون ظلم می کنه دفاع می کنید، بحث می تونه ادامه پیدا کنه. در غیر اینصورت به خاطر عدم پایبندی تون به ارزش های یی مستقل از قدرت سیاسی، با هم بحثی نداریم چون من آدم سیاسی نیستم (:

 • ممنونم خیلی زیاد جادی عزیز … حتما به ما سر بزن .

 • finaprp

  اديان در کليت خود چه در حيطه نظرى و چه در عمل سراپا بى اخلاقى، فساد و جنايت نسبت به نسلهاى مختلف بشرى در طول تاريخ بوده اند. آته ايستها معتقدند که اخلاق و معنويات از انسانيت و زندگى مادى انسانها ناشى مى شوند و نه از خدا و قدرت ماورا طبيعت. اين ارزشهاى انسانى ماست که مبناى حقوق و مسئوليتهاى ما و حرمت ما بعنوان انسان را شکل مى دهند و مى سازند. ما معتقديم که هدف اخلاقيات اين است که بهترين ها را براى مردم ببار بياورند طورى که همه مردم بتوانند سالم ترين و شکوفاترين زندگى را داشته باشند. اين هم نه از يک مرجع آسمانى و الهى و احکام دينى، بلکه فقط از طبيعت انسانى و جهان مادى حاصل مى شود. اينکه بايد همنوع خود را دوست داشت؛ به کسى آزار نرساند؛ حرمت ديگران را حفظ کرد؛ آدمکشى و دزدى نکرد؛ بخشنده و صديق و شريف بود؛ خصوصيات و اعمالى هستند که از طبيعت انسانى سرچشمه مى گيرند و نه از احکام خدايانى که دروغين هستند و جز تباه و تلف کردن زندگى انسانها خاصيت ديگرى ندارند.

 • سیاوش

  من فکر می کنم امیر رضایی متصدی حکم حکومتی در حوزه وبلاگ نویسی هستش چون هر دفعه دیدم یه پارازیت در مورد اینکه کی مظلومه و کی نیست کی درست فکر می کنه کی نه می ندازه.فرق وبلاگ و خبرگزاری رو هم نمی دنه.جادی بهتر در اَغاز هر هفته یه جلسه تحریریه بزاری با این آقای رضایی و سر فصل پست های وبلاگت رو به اطلاع ایشون برسونی تا یه وقت ظالم جای مظلوم معصوم جای غیر معصوم رو نگیره یا یه حکم سردبیری براش بزنی.

  • امير رضايي

   جناب سياوش

   يكبار ديگه فكر كن البته متفاوت تر ، اميدوارم درست تر از كار دربياد

 • سیاوش

  آقای رضایی من خودم رو بکشمم نمی تونم به نقطه نظر فکری که شما رسیدید برسم (زندگیمم بر پایه هر روز متفاوت فکر کردن بنا شده) ولی اگه رجا نیوز /کیهان/ یا احیانا برادران اطلاعاتی راهکاری برای متفاوت فکر کردن دارن خوشحال میشم بدونم.
  ظاهرا اینجا وبلاگ نه خبرگزاری.هرکس مختار تو وبلاگش بر اساس چهارچوب شخصی به هر موضوعی که چهارچوب براش تعریف کرده بپردازه شما یا من یا هر کس دیگه می تونیم بیام اینجا نظر شخصیمون ابراز کنیم و یا اعلام کنیم با موضوع پست مخالف یا موافقیم ولی نمی تونیم بگیم تو باید از دریچه من به موضوع نگاه کنی و این حرکت به نظر من هیچ اسمی نمیشه روش گذاشت جز یه حرکت نابالغانه.اگر نفی هولوکاست یا کشته شدن مردم بحرین واست مهمه یه وبلاگ بزن بر اساس چهارچوب های خودت راجعبه این موضوعات بحث کن اونوقت اگه من یا هر کس دیگه اومد گفت که چرا در مورد فتنه گر ها در سوریه که دولت برادر اسد در هفته حداقل ۵۰ تاشون رو به درک واصل می کنه نمی نویسی اونوقت تو بگو من بر اساس چهارچوب های خودم موضوع رو تعریف می کنم و حداقل این که چرا من این پست رو پابلیش کردم رو نمی تونید زیر سوال ببرید.

  • جادی

   سیاوش: آقا سخت نگیر (: بعضی ها بر اساس یکسری ارزش ثابت حرف نمی زنن و در نتیجه اصولا بحث این تیپی باهاشون فایده نداره (: حدس می زنم حرف های تو رو درک می کنه ولی خب تیپ بحث همیشه با ایشون همین بوده که «حالا که اینو گفتی پس چرا اونو نگفتی (: » حتی اگر نشون بدی که اون رو هم گفتی – که طبق بحث خودت هیچ وظیفه ای نداری گفته باشی – سریع می ره سراغ اینکه خب پس چرا اون یکی رو نگفتی (: مشخصه که این و اون هم براش بر اساس روابط قدرت سیاسی طبقه بندی می شه نه مثلا ارزش هایی مثل نکشتن انسان ها یا حتی نکشتن مسلمون ها. سخت نگیر واقعا (: