آموزش تصویری روش استفاده از کاندوم

یادگیری استفاده از کاندوم واقعا پیچیده نیست ولی چون در لحظه حساس باهاش روبرو می شیم، آدم دفعات اول در موردش استرس داره. پیشنهاد من اینه که یکبار در لحظه ای غیر حساس تستش کنین (:

در مرحله اول باید یک کاندوم سالم، خوشحال و خوب داشته باشین و یک جسم که قراره کاندوم روش کشیده بشه. توجه کنین که در اینجا داریم به عنوان نمونه از یک موز کاملا سفت و آماده استفاده می کنیم. کاندوم رو باید وقتی پوشید که همه چیز آماده عملیاته!

مرحله اول باز کردن بسته کاندوم است. همیشه کنارش دندونه دندونه است تا به راحتی باز بشه. یک پارگی کوچیک ایجاد کنین و بدون صدمه زدن به کاندوم، یک طرف بسته رو مثل پاکت نامه کامل باز کنین:

و بعد کاندوم رو بدون کشیدن و بدون ناخن توش فرو کردن و بدون استرس بیرون بیارین. چیز مهربونی است:

کاملا مشخصه که کاندوم برای چی ساخته شده: تماس فیزیکی بین دو نفر رو حذف می کنه در نتیجه ویروس های احتمالی منتقل نمی شن و مایع ترشح شده از مرد موقع ارگاسم رو هم توی این سر برجسته اش جمع می کنه تا بعدا کاملا بیرون آورده بشه. درست مثل ایزوله کننده فیزیکی. کاندوم یک روکش پلاستیکی است که لوله شده. مثل جورابی که با لوله کردن از پاتون در آورده باشین. پس اول باید طرفی که لوله شده رو کشف کنین. توی کاندوم فوت کنین تا مثل این تصویر در جهت صحیح باز بشه:

اینجا دقیقا جایی است که آب جمع خواهد شد. پس خوبه با انگشت فشارش بدین تا پر از هوا نباشه و بشه در موقع لزوم چیز دیگه ای توش پر کرد (:‌

بعد همونطور که سرش رو گرفتین تا توش هوای خیلی زیادی نباشه اونو بذارین روی بدنه مورد نظر:

و حالا همه چیز راحت تره! با کنار انگشت اشاره و شست یا با نوک انگشت اشاره و شست یا هر چیز دیگه که براتون راحت تره ولی تیز نیست (مثلا لب – در صورتی که دندون هاتون سیمی نیست!) می تونین لوله کاندوم رو در طول لوله مورد نظر باز کنین. دقت کنین که اگر کاندوم رو برعکس گذاشته باشین (یا به عبارتی برعکس توش فوت کرده باشین!) لوله قابل باز شدن نیست و بهتره پروسه رو با یک کاندوم جدید از اول و دقت بیشتر شروع کنین. در این حالت کاندوم رو بردارین، از طرف مخالف توش فوت کنین، سرش رو بگیرین که هواش خارج بشه ، بذارینش روی جسم مورد نظر و دوباره با انگشت و بدون دخالت هیچ چیز تیز (مثلا ناخن) لوله رو در طول جسمی که قراره پوشونده بشه، پایین بکشین.

در نهایت باید رسیده باشین به چنین چیزی:

مشخصه که شاید نمونه هایی شما می فرق کنه ولی به هرحال باید همین مشخصات رو داشته باشه. مشخصه که افراد مختلف ممکنه تغییرات مختلفی توی این پروسه بدن. مثلا اگر جسم مورد نظر خیلی کوچیکتر از کاندوم است و کش انتهای کاندوم سفت نمی‌شه، لازمه پایین کاندوم رو در طول عملیات با دست سر جاش محکم نگه دارین یا شاید بخواین به توصیه بعضی ها، کاندوم رو کمی بالاتر از سطح ممعمول بذارین تا فضای بیشتری در سرش خالی بمونه.

بعد از اتمام عشقورزیتون، کاندوم رو بیرون بیارین، به شکل معقولی از خودتون جداش کنین (اگر الان نمی دونین چطوری نگران نباشین! اون لحظه مغز پر از دوپامین است و توانایی ذهنی خیلی بیشتری از الان خواهید داشت) و بعد از پیچیدنش توی یک دستمال توی سطل آشغال بندازینش و سطل آشغال رو هم ساعت نه شب زحمت بکشین تا سطل زباله سر کوچه ببرین و همه جا رو مرتب و تمیز و شاد نگه دارین.

برای خونده بقیه مطالب جمعه ها با کاندوم، اینجا رو کلیک کنید.

 • محمد هادی

  ای کاش به این نکته هم اشاره میکردی که بهتره همه اینکارار رو پارتنر بکنه تا خودم ادم

  • جادی

   چرا محمد بهتره پارتنر بکنه؟

   • محمد هادی

    نمیدونم
    شاید یه جورایی ادم احساس میکنه طرف هم برای انجام حرکت اشتیاق داره

    • جادی

     آهان از اون نظر. خب پس شاید بهتر باشه کلی تر کنیمش به اینکه «اگر خانمی نیست، بهتریه توی سکس فعال باشه،‌ بگه چی دوست داره، بگه چی نمی خواد و اشتیاقش رو نشون بده» (:

 • جیران

  چه مطلب عالی ای….

 • reza

  سلام من مطالب شما رو میخونم واقعا جالب و مفید هست ولی خدایی من جوون ۲۲ ساله که چون وضعیت مالی مناسبی ندارم و صرفا عاشق دنیا گنو و آزادی نرم افزار ام هنوز باکره ام و دوست دختر ام نداشتم چرا؟
  چون دختر های این مملکت چیزی جز ظاهر و پول و منافع شخصی براشون مهم نیست .(۹۰٪البته – کاش یک ذره پاکی و اخلاق پسر ام براشون مهم بود)

  به هر حال به درد من نمیخوره این اموزش ها هر چند که یاد گرفتم ولی امید وارم بقیه دوستان که رابطه خوب و شیرین با دوستاشون دارند همیشه از کاندوم استفاده کنند که یک جامعه سالم داشته باشیم.

  • جادی

   رضا: خب این بلند مدت است (: مال استفاده همین لحظه نیست (: بعدش هم عشق چیزیه که به موقعش پیش می یاد. شاید هم نیاد.. به هرحال قابل برنامه ریزی نیست و قابل تعمیم دادن هم نیست. درصد ندی هم بهتره چون به هرحال از جمعیت دخترهای ایران، فقط یکی دو تاشون مکمنه با تو ازدواج کنن تا آخر عمرت در نتیجه اینکه پیداش کنی کار راحتی نیست (:

 • حمید

  جادی جان البته از لحاظ آموزشی بهتره این نکته رو هم رعایت کنیم که اگر کاندوم رو برعکس روی جسم مورد نظر گذاشتیم و طبعا امکان باز شدنش نبود، بهتره اون کاندوم رو دور بندازیم و از یک کاندوم جدید استفاده کنیم و این بار در فوت کردن دقت بیشتری کنیم؛ به هر حال اسپرم در ترشحات پیش از انزال هم ممکنه وجود داشته باشه هر چند با احتمال بسیار کم اما خب این داستان ها همه از بابت همین احتمال ها نتیجه می شود :-)ا

  • جادی

   حق با شماست. به ناشناس می گم تو متن اصلاح کنه

 • چند تا سئوال دارم
  ۱- سرنوشت اون موز چی شد بلاخره؟ خورده شد یا نه؟
  ۲- در مورد سایز کاندوم هم بفرمایید! آیا درجه بندی سایز داره
  ۳- در قسمت سوم فرمودید اگه کاندوم رو اشتباه استفاده کرده بودید باید باز کنید و دوباره از مسیر درست استفاده کنید در حالی که من شنیدم باید کاندوم رو بندازیم دور و کاندوم جدید استفاده کنیم.
  در نهایت جدا دست شما درد نکنه بابت این مطالب واقعا جالب

  • جادی

   ۱- موز با شادی داره به زندگی اش ادامه می ده
   ۲- درجه بندی داره ولی روی لینک اول مطلب کلیک کنی توی مطالب قبلی می بینی که خیلی هم بحث عجیبی نیست و کمی بزرگ و کمی کوچیک می شه باهاش کنار اومد اما اگر کسی هم دقیقا نیاز خاص داره می تونه سایز مناسب خودش رو بخره
   ۳- حق با شما است و اصلاح کردم (:

 • جادی کار بسیار خوبی است. حمایتت میکنم به شدت :)

 • پیشنهاد اینکه یه سایت ساده راه بیوفته که مطالب مرتبط با کاندوم بصورت ساده اونجا جمع آوری بشه

 • هیرو

  جادی جان
  ممنون، خیلی خوبه که این مسائل رو آموزش میدی و بهش میپردازی
  ولی حالا شوخی یا جدی، وقتی شخصا این مسائل رو توی وبلاگت میبینم و اینکه چندین بار هست که راجع بهش نوشتی، بی اختیار یاد تورات می افتم و یهوئه می افتم و مهمترین دغدغه اش که ختنه بود…

 • ساری گلین

  جادی جان سلام،
  به نظرم هفته بعد می‌تونید در مورد اینکه چه کاندومی بخریم صحبت کنید. اینکه تو بازار چه کاندوم‌هایی هست؟ کدوماش استاندارد FDA رو دارند و کدوم هاش الکی نوشتن دارن اما ندارند. مثلا همان Kodex , Good Life که ساخت کشور دوست و برادر چین به سفارش ایران هستند اما استاندارد نیستند و متاسفانه در تمام داروخانه‌ها به وفور یافت می‌شوند. حال اینکه کاندوم‌های استاندارد در ایران ظاهرا پیدا نمی‌شند. شایدم من نتوستم پیداش کنم.
  یه نکته دیگه اینه که متاسفانه تو داروخونه‌ها طوری رفتار می‌کنند که انگار داری مواد خرید و فروش می‌کنی.

 • An iranian abroad

  این اولین و آخرین کامنت من باره وبلاگ شما هست: آقای جادی! البته شما مختارید که تو این صفحه شخصیتون هر چی دوست دارد بنویسید و این حق مسلم شماست و منم اگه دوست ندارم خب نباید بیام و نظر مخالف بدم. پس باقی این کامنت رو هم با این پیش فرض بخونید:

  اینکار شما به نظرم خیلی “cheap ” هست ، البته شما آدم باهوشی هستید و احتمالا اینکارو میکنید که آدمهای که واژه های خاصی رو گوگل میکنند به سمت سایت خودتون بیارید و خب البته این روش جا افتاده هست باره جالب مخاطب ! شما که از جامعه شناسی تا لینوکس و سفرنامه مینویسید احتمالا با من اندکی موافق خواهید بود که زیاد سنخیت جالبی نداره این درباره سکس نوشتن و این “show off ” آموزش سکس رو داشتن. اگر من جای شما بودم و این دغدغه شخصی من بود ، ی سایت دیگه راه مینداختم یا اینکه ی زیر دومین دیگه فقط باره این بخش. شما ممکنه باز هم ( به درستی ) بگید که خب، چرا اینکارو نمیکنی که خب میگم گرچه برام مهمه اما اولویت اولم نیست. من چون لینوکس کار هستم به صورت خیلی خیلی زیاد، گاه گاهی سر میزدم که اگه چیز جالبی هست بخونم که انصافان چند بار هم بوده اما حس خوبی نیست که صفحه رو باز کنی و تصویر شما رو پشت ماسک ناشناس دیدن و آموزش کاندوم دادن! فکر کنم اونهایی که میان این وبلاگ شما خیلی خوب بدونند چجور ازش استفاده کنند یا اگه نه دیگه لااقل بلدند گوگل کنند . نمیدونم این صفحه تو ایران فیلتر هست یا نه، اما اگرم باشه به قول معروف تعجبی نداره ! و دیدن اون ماسک ناشناس باره آموزش کاندوم فکر کنم جفا به ایده اون باشه !! من هم البته و صد البته آرزو میکردم که کشوری آزادتر میداشتیم که این آموزشها رو در ی وبلاگ فیلتر که در مدرسه و رسانه به افراد میدادند، به این دغدغه شما احترام میزارم اما خب، میگم جاش شاید وسط لینوکس و اسکریپت بش یا چیزای دیگه نباشه! شاد باشید

  • جادی

   خب برعکسش رو هم نگاه کن. یکسری هم هستن که سایت شخصی من رو دنبال می کنن بعد هی بهم می گن که «سایتت خیلی خوبه ولی یکهو وسطش یک چیزهایی در مورد لینوکس می نویسی که ما نمی فهمیم» (: اینجا همونطور که گفتی یک سایت شخصی است و در مورد هر چیزی که برای من جالبه. در مورد سرچ اینجین هم واقعا اشتباه می کنی چون واقعا مسخره است من بیام اینها رو درست کنم برای سرچ ((((: من واقعا سال ها است که تعداد ویزیتور و غیره رو دنبال نمی کنم (:

   بعدش… خب اگر واقعا تگ های خاصی رو دوس داری می تونی اون تگ ها رو بخونی. مثلا تگ گنو/لینوکس رو اگر دنبال کنی فقط مطالب مرتبط با خودش رو می بینی (:

   • torghoundy

    اتفاقا چیزی که من و آدمهای دیگه ای که وبلاگت رو دنبال میکنن و من میشناسمشون دوست داریم همین متفاوت بودن بحث ها و وجود داشتن چیز های جالب اما خیلی مهم در زندگی همه مون هست. لینوکس و برنامه نویسی و … شاید زندگی گیک هارو تشکیل بده، اما نه همه ی زندگیشون رو! پس هرکس میتونه به انتخاب خودش قسمتایی که دوست داره رو بخونه.

 • َعلی

  چرا تو این سایت مباحث آموزشی جنسی زیاد مطرح میشه؟
  تو چند تا پست من آموزش استفاده از کاندوم رو دیدم این یکم غیر طبیعیه!

  و اینکه نگارنده علاقه مفرطی به سکس داره که البته بد نیست

  • جادی

   علی جان سر یکسری جریان دیدم که ظاهرا بحث کاندوم به اندازه کافی جا نیافتاده و قرار شد در یک کمپین، جمعه ها یک پست در مورد کاندوم داشته باشیم. همین (:

  • ter

   عزیز من این بحث ها لازمه.برای جامعه ای زیباتر و سالم تر

 • :)
  جالبه از این فراوانی دسته ها در نوشته هات خوشم میاد :)
  البته برخی ها هم ممکنه خوششون نیاد
  ولی به نظر من یک وب شخصی باید همینجور باشه و در حول علاقمندی و دلمشغولی های نویسنده اش باشه (شاید من اشتباه کنم ولی نظر من اینه)

 • مرتضی

  یک اشتباه لپی: مشخصه که شاید نمونه هایی شما می فرق کنه => مشخصه که شاید نمونه های من و شما فرق کنه..

  شیطنت از همه جای این پست میباره … مطمئن هستم که آقای ناشناس هم موقع تایپ خودش خندش گرفته بوده ;) در کل خیلی از این حرکت خوشم اومده. یک موضوع بسیار مهم و باارزشو داری با شیوه ای جذاب به جامعه آموزش میدی و حتی این بار با عکس که اگر کسی زبونه ما ایرانی هارو بلد نباشه و همچنین اگر با لینک کم سرعت با دنیا در ارتباط باشه میتونه از محتوای عکس ها به خودش آموزش بده. خواندن کامنت ها در این وبلاگ هم جذابیت خاص خودشو داره.

  و اما یک سوال؟ این موز زردی که عکسشو انداختی فکر کنم اولش سبز رنگ بودا. شاید پای 2 تا موز در میون باشه. نمیدونم والا… D:

  با تشکر از ناشناس(!) عزیز

 • حجم قابل توجهی ازیک بسته‌ی کاندوم رو توضیحات درونش تشکیل میده٬ یعنی کسانی که از کاندوم استفاده می‌کننداون توضیحات رو نمی‌خونن؟
  آموزش استفاده از کاندوم… شاید خوب٬ شاید بد. نمی‌دونم! اما فکر نمی‌کنم کاربردی باشه.

  • جادی

   اینجا در اصل بحث «آموزش استفاده نیست» بحث طبیعی بودن استفاده است (: وگرنه حق با توئه، کسی اگر راهنمای توش رو بخونه همه چیز توضیح داده شده در حد قابل قبول.

 • nowhereman

  جادی این آنانیموس کنیایی ها هستش؟؟؟
  ظاهرا مطرح کردن این موضوعات جاش در دبیرستانه نه تو وبلاگ برای مخاطبانی که حداقل در نیمه دوم دهه سوم زندگیشون هستن.قبول می کنیم که این مهم در جامعه ایران محقق نشده و جوون بیست اندی ساله ایرانی نمی دونه چطوری کاپوت رو کار بزاره. حداقل ۲۰۰۰ تا سایت زیر زمینی در اینترنت وجود داره که اون بابا قبل از اینکه سایت تو رو پیدا کنه پس از مراجعه به سایت اولی کل ماجرا دستش میاد.خوب با فرض اینکه جمعیت کاربران اینترنتی ایران یه چیزی در حدود۳ میلیون نفره و بافت غالب جمعیتی ایران رو جمعیت جوان تشکیل می ده عملا مطالب وبلاگت در مورد این موضوع مورد استفاده مخاطبان جدی این موضوع قرار نمی گیره.جمعیتی که نیاز به این دست از آموزش دارن غالبا طبقه متوسط به پایین (فرهنگی و اجتماعی) هستن که اکثرا هم از دسترسی به اینترنت بصورت دایمی محروم هستن پس تو عملا به دیوار آموزش نصب کاپوت می دی.متاسفانه در ایران وجود چنین آموزشهایی چه در رسانه و چه در نظام آموزشی تعبیه نشده و بستر فرهنگی سیاسی ایران اجازه فعالییت به سازمان های غیر انتفاعی که علاقمند به تولید و توزیع محصولات چند رسانه ای در حوزه رو نمی ده بنابراین اگه مخوای در حوزه مفید واقع بشی دونبال الترناتیوها بری.

  • جادی

   انانیموس کنیایی؟ متوجه نشدم.

   در مورد مخاطب وبلاگ من که خب دقیقا نمی دونیم کیان (:‌ اما از حجم ایمیل های تشکری که من دریافت می کنم مطمئن هستم که این مطالب خیلی مفیده. در ضمن یک بحش بزرگ از مخاطب ها کسانی هستن که اصولا تا حالا سکس نداشتن و این برای آینده شونه (: بیشتر از بحث آموزش دقیق چگونگی استفاده از کاندوم که واقعا با یکی دو بار سعی و خطا هر کس می تونه یاد بگیره، هدف این نوشته ها اینه که هیچ کسی به خاطر ناآشنایی با مفهوم کاندوم، به نظرش عجیب بود کاندوم، غریبه بودن با اسم کاندوم و غیره از خیرش نگذره. شاید برات جالب باشه که من حداقل پنج تا ایمیل داشتم که آدم ها تشکر کردن و گفتن که نمی دونستن توی سوپرمارکت ها هم می شه کاندوم خرید بدون نیاز به صحبت با یک آدم در این مورد.

   بعدش هم خب یک بحث مهم هم همینه که کاندوم نباید توی ۲۰۰۰ تا سایت زیرزمینی و مخفی باشه فقط. وقتی تو کشور ما بقال ها هم حق دارن بفروشن و می فروشن، باید توی سایت های غیرپورن و غیر سکسی هم ازش حرف زده بشه. در ضمن اگر به اون سایت ها سر بزنی و سری به فروم هاشون بزنی می بینی که چقدر داغون هستن اطلاعات عمومی اعضاش در مورد اطلاعات عمومی جنسی.

   شکی نیست که در شرایط ایده آل من هیچ علاقه ای ندارم در مورد پورن و کاندوم بنویسم توی وبلاگم ولی به هرحال فعلا به نظرم کار خوبیه و فیدبک خیلی خوبی هم گرفتم.

 • pej

  این دوستانی که میان اینجا و مرتب اعتراض میکنن به آموزش ، باید یک سر به مناطق غیر شهری بزنن تا ببینن چجور یک خانواده به خاطر اینکه مرد خانواده هنوز نمیدونه کاندوم چیه و هنوز فکر میکنه منی از کمر آدم میاد بدبخت میشه و کار به جایی کشیده میشه که حتی فزند فروخته میشه.

  یه روستایی سایت جادی رو نمیخونه ولی همین بچه هایی که اینجا میخونن خیلی ها نمیدونن چجور استفاده کنن . از روی متن بعضی از کامنت ها و لحنه حرف زدن مشخص ا.اگر روراست باشید دوروبر خودتون خیلی ها رو میشناسید که بلد نیستن و به خاطر نوع دید جامعه نمیتونن بپرسن .

  جادی من به شخصه از تو ممنونم که آموزش میدی.من یک نکتهای را بلد نبودم و یاد گرفتم.

 • روزگار

  خوب من هم یک پسر خواننده وبلاگ شما و البته باکره هستم!
  تشکر می کنم از آموزش شما!

 • مصطفی محمدی

  جادی با این عکس هایی که گذاشتی، اعتماد به نفس من رو به شدت پایین آوردی. آلت تناسلی من اصلا قد و قواره این حرف ها نیست! چیزی در حد نصف موز ذکر شده است.
  اگه این کاندوم که تو عکس هست رو بدی به من، قسمت قابل ملاحظه ای از اون اضافه می مونه که در هنگام آمیزش مشکل ایجاد خواهد کرد. خوب راه حل چیه؟
  همم، مثل شلوار لی پاچه اش رو تا کنم؟ D:

  • جادی

   این برای ماکزیمم طول است (: لوله می شه و شما تا جایی که کافیه لوله رو باز می کنی (:

 • مهدی

  به نظرم خوبه قبل از استفاده از کاندوم از تاریخ ساخت و انقضاء مصرف اون هم مطمئن شد

 • کیارش از کرج

  مطلب خیلی مفیدی بود و همه لازمه بدونن.
  البته این مطلب هم گفته نشد که باید کاندوم رو تاجای ممکن بالا بکشید چون ممکنه به علت اینکه حواستون پرت ماجرا بشه به مرور جمع بشه و آخر عملیات ببینید که سرجاش نیست ورفته داخل …(نخندید . این اتفاق قبلا برای کسی افتاده ها) و از اون مهمتر کار اصلیشو نکرده و واویلا.

 • مارشال

  جالب بود ولی طعمشم مهمه

 • Pingback: تقارن روز برنامه نویسی و روز ایدز حتما دلیلی داره. من بهتون می گم!()

 • محمد

  سلام جادی من امروز این مطلبو دیدم و اول ازت تشکر میکنم و دوم هم به همه کسایی که معتقدند نویسنده نباید این طور چیز هایی رو بنویسه میگم نباید هرچیز رو که وفق مرادشون نیست رو از روی جهان محو کنند! و دیگران هم به اندازه اونا حق بیان دارن همین.

 • محمد هادیی

  ممنون جادی، از تلاشت برای بهتر کردن دنیای اطرافمون :) به عنوان برادر کوچیکتر تو وبلاگت همش دارم ازت یاد میگیرم

 • Pingback: دنیا داره یک چلنج جدید کاندوم رو تجربه می‌کنه، شما هم برای چلنج آماده باشین | کیبرد آزاد()

 • Pingback: اموزش سک تصویری - جدیدترین های()