معرفی یک پادکست عالی:‌ رادیو کالج پارک

خودشون می‌گن

كالج پارك شهری كوچك در ايالت مريلند در شرق آمريكاست. برنامه هفتگی راديو كالج پارك هر جمعه توسط گروهی از دانشجويان و فارغ التحصيلان ايرانی دانشگاه مريلند و همچنين شنوندگان آن تهيه ميشود.

و تولید دویست و شصت هفت برنامه یعنی پایدارن و می‌دونن دارن چیکار می‌کنن. بر خلاف مفهومی که در ایران در مورد پادکست وجود داره که کیفیت میکس و اجرا باید خیلی خیلی بالا باشه (و بسیاری از پادکست‌ها بدون هیچ امکاناتی کیفیت اجرا و محتواشون از خیلی برنامه‌های رادیویی ایران بهتره)، رادیو کالج پارک انتخاب کرده که ساده‌تر باشه و در نتیجه راحت‌تر تهیه بشه و به همین دلیل هم مدت‌های مدیده که با محتوای عالی فعاله.

من از چند روز قبل که کشفش کردم تا حالا،‌ کلی از برنامه‌هاشون رو گوش دادم. محتواشون – هرچند که از داستان کوتاه ایرانی تا بازتکرار صوتی ویدئوهای خوب تد رو در بر می‌گیره – با علایق من خیلی سازگاره و پر است از چیزهایی که من هم می خواستم بنویسم ولی تنبلی کردم مثلا اینترنت حبابی یا آشنایی‌ با قطر. البته مواردی هم هست که من اهل نوشتنش نبودم اما دوست داشتم خونده / شنیده باشم مثلا داستان کوتاه صورت خانه.

اجراها کاملا خوب هستن و به نظرم یکی از پادکست‌هایی که نه فقط هر هفته گوش خواهم کرد که در بقیه روزهای هفته آرشیوش رو خواهم شنید. شدیدا بهتون پیشنهاد می‌کنم سری به رادیو کالج پارک بزنین و نه فقط پادکست‌ها که بخش کتاب‌های گویاش رو هم دونه به دونه نگاه کنین و احتمالا خیلی‌هاش رو دانلود کنین و گوش بدین!

البته مواظب هجوم اطلاعات باشین (: توی تله دنلود کردن یک گیگ و گوش کردن هیچچی نیافتین چون رادیو کالج پارک چیزیه که آدم دوست داره همه‌اش رو گوش بده و خیلی راحته اگر گوش کردن رو با صاحب فایلهاش شدن اشتباه بگیره.

 • ایول رادیو کالج پارک هنوز هست
  من ۵ سال پیش گوش می‌کردم برنامه هاشون رو
  یادمه اون موقع برای یه مدت کوتاه تعطیل کردن نمی‌دونستم دوباره دارن ادامه میدن
  خبر خوبی بود

 • دمت گرم جادی
  پادکست خیلی جالبیه
  و بسیار شنیدنی

 • شایان

  ببین جادی
  لینک آیتیونزش را بزار ملت بتونن قشنگ دنبال کنن

 • Atefeh

  سلام ، من از همینجا با این سایت آشنا شدم و خیلی‌ زیاد علاقمند به مطالب و شنیدنش. امروز که خواستم سایت رو باز کنم ، دیدم بسته شده!! شما اطلاعی دارید که آدرس رو عوض کردن یا به کل بستنش؟

  • جادی

   عاطفه: همین دیگه (: اینجا معرفی شدن، ترافیکشون رفت بالا، ساسپند شدن (((: حالا این که جو سازی خنده بود ولی احتمالا دلیلش همین ترافیک زیاده. حتما بر می گردن

 • Atefeh

  من هم امیدوارم که همینطور باشه…کلی‌ خرسند بودم از پیدا کردنش