دروغ‌هایی که سعی می کنن دنیا رو تغییر بدن

نظر من رو بخواین اینها شدیدا علاقمند هستن جیمیل رو سانسور کنن تا کم کم عده بیشتر و بیشتری رو مجبور کنن که بیان روی سرویس های تحت نظر خودشون و این جریان فیلم فقط یک بهانه فوق لعاده مسخره است که نه ربطی به گوگل داره و نه به جیمیل و تازه اگر کسی مفهوم یک سرویس آپلود فیلم و فیلم روش رو نفهمه و دیکتاتور هم باشه می تونه منجر به سانسور یوتیوب بشه نه جیمیل (: به هرحال.. هر کس هر چقدر هم بی سواد و بدون دید از دنیا باشه بعیده واقعا تصور کنه که بستن گوگل در ایران به گوگل در کوتاه مدت ضربه اقتصادی ای می زنه. ما واسه گوگل فقط هزینه هستیم به امید اینکه یک روزی شاید به در آمدزایی برسیم براش.

این ارزش سهام گوگل در پنج روز گذشته (: بعد از اینکه دوستان ضربه مهلک رو بهش زدن

بحث این نیست که سود گوگل خوبه یا بد. این برای امثال آقای خاوری که پولشون خارج از کشوره – چه خودشون داخل باشن چه خارج – معنا داره، برای من و شما این فقط یعنی سانسور و دروغ. بحث اینه که دروغ هر روز عادی تر و عادی تر می شه و این ایده که دروغ های بزرگتر بگیم، مرسوم تر و مرسوم تر تا وقتی که کلا گسستی بین حرف ها و واقعیت پیش می یاد که تنها راه پوشوندش دروغ های بزرگتره و خفه کردن هر صدای مخالف دروغ که در نهایت به چیزی جز گسست خود واقعیتشون منجر نمی شه. ظاهرا کسی هم اهل عبرت گرفتن نیست و هنوز تصور اینه که با شعار نوشتن که «همه چیز ایکس است» و توی رسانه انحصاری گفتن که «همه چیز ایکس است» و تعطیل کردن هر صدایی که همینو نگه، واقعا همه چیز ایکس می شه (: به این عکس لبخند بزنین:

 • جواد

  بـــــله!
  همچنین تو اخبار هم می گفتن که گوگل رjfش در الکسا یک پله اومده اومده پایین در حالیکه الکسا رده بنده هاش رو بر اساس ترافیک ماهیانه منتشر میکنه یعنی این رده بندی مربوط به ماه قبل میشه!
  حالا رتبه ی جالب توجه اینجاست که نمیان بگن که فلان سایت رفت رتبه یک! فقط میگن گوگل اومده رتبه ۲!
  حالا رتبه اول کیه؟؟؟؟؟؟
  فیسبووووووووق

  • گل گفتی. حدود یک ماه قبل بود که یکی دیدم نوشته گوگل شده ۲ و فیسبوک شده ۱! اینا هم ملت رو خر گیر آوردن!

 • soroush

  والا ادم میترسه زیر همچین پستی کامنت بزاره :-s

 • استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی
  کلمه دومش که کاملا اجرا شده!
  کاش راهی داشتیم که جلوی این دولت وایستیم. راهی که واقعا ضربه‌ای بزنه بهش

 • امیر

  جادی نمیدونم چرا همه فقط میگن جیمیل!
  کل ssl گوگل رو بستن
  یعنی maps، یعنی گودر، یعنی جیمیل، یعنی سرچ و …، میگی نه، ببین: http://www.google.com/transparencyreport/traffic/?r=IR&l=EVERYTHING
  خودم با وجود گودر واسه کمتر از 5 درصد کارای روزمرم به ابزار! نیاز داشتم، اما با همین تغییر کوچیک! شده 100 درصد

 • alikal

  جادی این درافشانی رو دیدی!!
  محمدرضا آقامیری ـ عضو کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ کشور ـ در گفتگویی با مهر ضمن تاکید بر اینکه ارتباط چندانی میان محدودیت دسترسی به جی.میل با اتفاقات اخیر در زمینه محکومیت فیلم موهن وجود ندارد، اظهار کرد: «قطع جی.میل در ایران تنها به دلیل برخی مشکلات فنی رخ داده است و ما هیچ وقت نخواسته و نمی خواهیم که جی میل و سرویس های گوگل را فیلتر کنیم». او در ادامه می‌افزاید: «اخیرا موتور جستجوی گوگل برای دور زدن سیستم فیلترینگ ایران از پروتکل جدید https استفاده کرده است که یوتیوب و جی میل از طریق این پروتکل قابل رویت هستند براین اساس سیستم فیلترینگ ما برای فیلتر شبکه یوتیوب به صورت تفکیک شده نمی تواند عمل کند. پیش از این یوتیوب بر یک پروتکل مجزا از جی.میل پیاده سازی شده بود و به همین دلیل امکان فیلتر آن به صورت مجزا از دیگر سرویس‌های گوگل وجود داشت. هم اکنون این سرویس از طریق گوگل قابل رویت است و برای آنکه بتوانیم آن را مسدود کنیم با مشکل فنی مواجه شده ایم؛ براین اساس ما مجبور شدیم برای جلوگیری از نشر ابتذال و نشر موارد مستهجن که فرزندان ما را در خطر می اندازد این دو سرویس را که بر یک پروتکل پیاده سازی شده اند، با هم مسدود کنیم.»

  • جواد

   یوتویوپ؟

  • Alikal

   Doost aziz age mishe az kootah konande link estefade konid
   Ya inke jadi ye hadaksar andaze baraye ghalebet entekhab kon age in commento toye ipad bebini motavajeh mishi

 • چرا همیشه باید اجازه بدیم این بی‌سوادها هرکاری که خواستن انجام بدن؟ حتما حتما باید اعتراض کنیم. اگر صدامون درنیامد فردا کل اینترنت رو هم قطع می‌کنند.

  • اگه راهی برای اعتراض بلدی خوشحال میشم بدونم. خودم اولین نفر میرم اعتراض!

   • راحت‌ترین کار ایمیل زدن هستش. به همه جاهایی که به این قضیه ارتباط دارند. باید اینقدر ایمیل بگیرند که ایمیل‌هاشون به راحتی براشون قابل استفاده نباشه :) حتی به برنامه‌های رادیو و تلویزیون. مسلما وقتی واکنشی نبینند، با شدت بیشتری به کارشون ادامه میدن…

 • amir

  لغت آزادی در دایره ی لغات این ها تعریف نشده .
  علت فیلتر کردن گوگل فقط یک چیز میتونه باشه ؛ کسی نمیتونه وارد حساب کاربری افراد بشه . گوگل با فعال کردن سرویس تایید دو مرحله ای ، پرسش امنیتی در وقتی که مکان کاربر عوض میشه راه های ورود غیر مجاز به حساب کاربری افراد را کم کرده است و همین برای بعضی ها غیر قابل قبول است .

 • http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2012/09/120930_l45_gmail_google_iran_filtering.shtml
  این تیکه از خبر رو خیلی دوست دارم: «اصلا چه دلیلی داشت که گوگل سرویس https راه‌اندازی کند؟ مگر http کار نمی‌کرد؟»

 • الآن تلویزیون نشون داد که محسنی اژه‎ای برداشته گفته دلیل فیلتر شدن یوتیوب اون فیلم موهن هستش! آخه آدم چقدر میتونه پر رو باشه؟!!!!

 • سجاد

  سلام

  میشه منبع ارزش سهام گوگل رو برام بفرستی

  ممنون

 • amir

  مثل اینکه آقا سجاد هم مثل من قصد خرید سهام گوگل رو داره ، البته فعلا که دلار تو بازار پیدا نمیشه ، میتونی با پول افغانی سهام گوگل رو بخری ، یه افغانی 400 برابر پول ما ارزش داره
  منبع : http://www.google.com/finance?client=ob&q=NASDAQ:GOOG
  البته شما میتونی تو گوگول سرچ کنی : google inc