از امروز تبلیغات حق ندارن صدایی بلندتر از صدای فیلم داشته باشن

جریان برای همه آشناست: داریم یک فیلم می بینیم و یکهو وسطش «دیری دیریم!» تبلیغات با یک صدای بلند شروع می شه تا چیزی که می خواد تبلیغ کنه رو تا مغز بکنه تو کله ما (نام نمی برم از بقیه سیستم ها که هر چقدر اقبال بهشون کمتر می شه صدای بلندگوشون رو بلندتر می کنن).

حالا خبر خوب اینه که از امروز هیچ شبکه تلویزیونی اجازه نداره تبلیغی با صدایی بیشتر از صدای برنامه اصلی پخش کنه.

خبر بد اینه که این قانون رو کنگره آمریکا تصویب کرده و اوباما زیرش رو امضا و در نتیجه فقط در همون دیار کفر معتبره.

به من زنگ نزناین مشکل «صدای بلند تبلیغات» که یک جور حمله به پرایوسی آدم‌ها حساب می‌شه یکی از اصلی‌ترین شکایت‌های رسیده به کمیته ارتباطات فدرال آمریکا در سال گذشته بود. این کمیته تقریبا ده سال قبل قانون دیگه‌ای رو پیشنهاد و تصویب کرده بود که طبق اون تمام آمریکایی‌ها حق دارن به رفتن به سایت به من زنگ نزن که توسط دولت اداره می‌شه تلفنشون رو به فهرستی اضافه کنن که هیچ شرکت تبلیغاتی حق نداره بهشون زنگ بزنه چه ابله‌هایی که تورشون رو معرفی می کنن و چه بیچاره‌هایی که سعی می کنن با گفتن «ما شماره تلفن مشابه شما رو توی اون یکی اپراتور داریم» یک لقمه نون در بیارن و زنگ زدنشون به من هم اعصاب من رو خورد می کنه هم وقت خودشون رو تلف.

 • صدای بلند تر یعنی چی دقیقن؟ یعنی مثلا از این به بعد باید با صدای پچ پچ تبلیغ کنن ؟ یا این حاکی از کمتر شدن زمان تبلیغاته؟ پرایوسی توی این مورد از نظر من اینه که بتونم تبلیغات رو اسکیپ کنم

 • کاش یه جایگزین فارسی خوب برای «پرایوسی» پیدا بشه. در صفحهٔ‌برابرنهاد براش درخواست نوشتم:
  https://plus.google.com/118445190853938551779/posts/4UMZvEHwnHc?hl=fa

 • قانون خوبیه
  ولی کو تا برسه به ایران
  البته ما که کلا تو فاز تلویزیون نیستیم ;)

 • ارشیا

  دکمه mute واسه همین مواقعه

 • sheldon coper

  به امید کم رونق تر شدن تلویزیون ( هر نوع )!

 • جالب بود.
  یک چیز دیگه که خیلی روی اعصاب منه اینه که تبلیغ رو با «سرعت» معمولی و با کلی حس و حال می‌گن، اما به محض این که به بخش محدودیت‌ها و مشکلات می‌رسه (terms and conditions)، یک دفعه سرعت گفتن رو زیاد می‌کنن و با سرعت خیلی خیلی زیادی اون قسمت رو می‌گن. اون هم خیلی عصبی می‌کنه و آزاردهنده است. امیدوارم که برای اون هم فکری بشه (من به دنبال گروه‌ها یا فعالیت‌هایی برای مبارزه با این موضوع گشتم، اما چیزی پیدا نکردم).

 • mojvar

  تقریبا این قانون چند سالیه که ذهن منو مشغول کرده بود با خودم می گفتم نبود این قانون حس میشه !


  جادی اینو هم ببین شاید بدرد بخوره > البته منشن کردم ولی فکر نمی کنم زیاد بیای پلاس
  https://plus.google.com/118168902183518331025/posts/jU9Dd4Pt882

 • amir

  چه قانونه خوبی