در مسکو می تونین به جای خریدن بلیت مترو، سی تا اسکات برین

Squatshiwoghowghowghowgho

اینم ایده جذاب متروی مسکو: با سی تا اسکات رفتن، بلیت متروی مجانی بگیرین. این پروژه از یک طرف برای سلامتی ایجاد شده و از یک طرف برای ایجاد جو ورزشی در آستانه المپیک زمستانی مسکو. دلیلی هم که من گذاشتم از یکطرف مربوط است به مهارت خاص خواننده‌های رادیو گیک در اسکوات رفتن (که احتمالا می تونه براشون یک بلیت مجانی تا نیوزلند هم بخره) و بحثی که الان با همکارم داشتیم در مورد لوپ‌های مثبت و منفی اجتماع.

چنین پروژه ای نیازمند شعور اجتماعی و بلوغ نسبی مردم است. چه مردمی که استفاده می کنن چه مردمی که ایده می دن چه مردمی که قبول می کنن ایده رو و خود این پروژه با دادن ایده باعث رشد همون بلوغ در یک حلقه مثبت می شه. هم اجرای پروژه نیازمند شعور مردم است و هم این پروژه در رشد نکات مثبت رشد می کنه. اینو مقایسه کنین با جامعه ای که سعی می کنه مردمش رو عقب و دور از عقل و ناآگاه نگه داره و این ناآگاهی رو حلقه ای بکنه برای بازتولید ناآگاهی و چرخه ای می سازه از سقوط.

 • سجاد

  توضیح این چرخه رو خیلی خوب اومدی جادی
  دستت درد نکنه کل خبر رو به حاشیه بردی دسته‌کم واسه من :)

 • این شعور رو خوب اومدی.

 • صادق

  سلام
  چي ميگي ؟ اين حركت روسا چه ربطي به ما و عملكرد جامعه مون داره؟
  حالا اگه حكومت هم جلوي يه سري چيزها رو گرفته اين نتيجه گيري مسخرس يا دليل نميشه كه بگيم دور از عقل و آگاهي نگه ميداره.
  قضيه همون قضيه [باد معده] و شقيقه س كه به هم ربطشون ميدي!

 • yadi

  سلام جادی ، فقط خواستم بگم المپیک زمستانی تو شهر سوچی ( Sochi ) هستش نه مسکو !!

 • حسین

  من هم با نتیجه گیری هات اصلا موافق نیستم ، همیشه دوست داشتم پستهای ارزشمندی ازت بخونم ولی با این رویه مخصوصا تو پستهای اخیرت ، نشون میدی مشکلی با پستهای با درصد اشتباه بالا مشکلی نداری

 • گیک

  اگر اکثریت مردم یک جامعه با ورزش کردن و رعایت نکات عقلی بتونن سالم باشن اونوقت نیاز به هزینه های چند میلیارد دلاری برای درمان هم نخواهد بود اونوقت میشه از این پول برای مجانی کردن مترو و برق و آب! استفاده کرد منظور جادی اینه که باید ریشه ای فکر کرد یعنی اگه از هر صد نفر که میاد اونجا ورزش میکنه 2-3 نفر این ورزش رو بعدا انجام بدن و مثلا از بیماری دیسک کمر جلو گیری بشه و چند هزار دلار خرج درمانشون نکنن این پول جبران میشه! جامعه سالم به خودت فایده می رسونه .اما شعور اجتماعی یک جامعه که اجازه میده یک انسان بیمار یا دزد بوجود بیاد بعدش میاد اعدام می کنه یا مبالغ زیاد دارو وارد می کنه نمی تونه این طرح رو درست درک بکنه! حتی سیاست مدار ها هیچ وقت نمی فهمن هر چقدر بیشتر ظلم بکنن بعدا سر خودشون میاد اگه آمریکا برای منافع خودش کودتای 28 مرداد رو انجام نمی داد الان ایران دیکتاتوری نمی بود و مجبور نبود کلی خرج تحریم ایران بکنه.

 • احسان

  همه ادعا میکنن خودشون با شعورن و بقیه بیشعور؟یعنی کل 7 میلیار و خورده ای جمعیت زمین رو که ببینی همین طورن(حداقل 70 میلیونشو مطمینم) :)