گول مهسا ادیب رو نخورین، هرچند دختره و می خواد پولتون رو پس بده

mahsa_adib
اسکرین شات از iMojtaba

چرا ممکنه گول بخوریم:

 • اسمش دختر است
 • می خود پولتون رو بده
 • از سامسونگش ایمیل زده

چرا می فهمیم اسپمه:

 • ایمیلش هست ukcrms فیلان ات یاهو بهمان که شبیه اسم اکثر آدم های گوشتی نیست
 • ما که از کسی پولی طلبکار نبودیم که حالا بخواد پس بده
 • برای پس دادن پول، شماره تلفن رو می خواد چیکار خب (: بریزه به حساب دیگه (:
 • «سلام مجدد» ؟! داره اصرار می کنه که آشنا است در حالی که من که اصلا اسمش رو هم نشنیدم

پس سریعا دگمه Report Spam رو فشار بدین.

و نکته طلایی چیه؟ اگر دنبال ارتباط با یک دختر هستیم باید به دنیای واقعی پا بذاریم. دنیای واقعی چیزی است بر خلاف دنیای تخیلی! دنیای مجازی هم می تونه واقعی باشه ولی دنیایی که توش یک دختری می یاد بگه تلفنت رو بده پولت رو بده، دنیای تخیلی است (:

 • سانی

  میبینی جادی جان وقتی سکس رو جامعه و حکومت گرو برداشته تا در صورت سربراه بودن و تن دادن به قواعدشون به صورت جیره بندی و از معنی تهی شده بهمون پاداش بدن، به چه وضع محقری دچار شدیم! اسم دختر تو ایمیل اسپم دست و پای محرومین رو میلرزونه!

 • آریا

  جادی جان، کلاً نکات طلاییت را باید قاب گرفت! :)

 • هادی

  جادی، فرض کن یه نفر این ایمیل رو دریافت کرد و ریپلای هم کرد و شماره هم داد.
  به‌نظرم تو متنت باید از مشکلات احتمالی این کار هم بگی. یعنی چه خطری داره ریپلای، وگرنه من خواننده قانع نمی‌شم که زرتی اسپم ریپورت کنم :)

 • rox

  مهسا پور ابراهیمی هم ایمیل داده که خیلی حال دادی. آدرس ایمیلش با فرهاد شروع می‌شه.

 • امیرحسین

  این ایمیلها ظاهرا داره از سرور پارس آنلاین فرستاده میشه. واقعا خود پارس آنلاین متوجه نمیشه دارن با سرورهاش اسپم میفرستن در این سطح انبوه؟

  • امیرحسین

   این کار قانونی هست؟ نیست؟ چی؟
   برای پارس آنلاین مهم نیست IPش به عنوان اسپمر ریپورت شه؟

 • مهسا ادیب

  سلام جالب بود

 • ma

  من آدامس جویده شده نمی خوام
  وقتی زن های متاهلی را میبینم که زندگی خوبی دارن ولی باز میگن عشق اول یه چیز دیگه اس، دلم برا شوهراشون میسوزه یعنی راستش را بخواهید دلم برا خودم میسوزه که احتمالا در آینده باید یکی از این آدامس های جویده را بذارم تو دهنم. و از قضا اگه بدونم که این آدامس قبلا جویده شده بوده حالت تهوع خواهم گرفتم و اون آدامس را تف میکنم تو سطل آشغال.

  سن من داره از بیست و پنج میگذره ولی راستش تا الان از ته دل عاشق کسی نشدم. البته گاها عشق هورمونی سراغم اومده ولی من سرکوبش کردم چون عشق واقعی میخوام. در مورد همه چیز دیدگاهم مدرن شده و واسه خودم روشنفکری شدم ولی این مورد آدامس جویده شده را هنوز نتونستم هضم کنم و تفکر سنتی بر من غلبه کرده.

  من خوشبختانه یا شوربختانه در این مورد یه طرفه به قاضی نرفتم و خودم هم با اینکه موقعیت این را داشتم که دوست دخترهایی داشته باشم ولی این کار را نکردم به دو علت ۱- فرق عشق هورمونی و واقعی را تونستم تشخیص بدم ۲- برخلاف بیشتر مردها که معتقدن فقط دخترا باید آفتاب و مهتاب ندیده باشن من اعتقاد دارم ما پسرها هم باید اینجوری باشیم.

  یعنی تصور اینکه توی زندگی عاشق دو نفر شده باشم هم حالم را بهم میزنه و وجدانم قبول نمیکنه و اگه یه روزی هم بدونم عشقم قبلا با فرد دیگه ایی، چه روحی چه جسمی رابطه ای داشته حتما واسه همیشه قیدش را میزنم و باهاش کات میکنم.

  ولی حالا چند صباحی هست دارم تلاش میکنم تا این تفکر را تو خودم از بین ببرم چون دارم به این نتیجه میرسم خواه و ناخواه آدامس نجویده گیرم نخواهد اومد و سرم کلاه خواهد رفت و این اصلا حس خوبی نیست.

  شاید من هم از این به بعد تلاش کنم چند تا آدامس را امتحان کنم و بجوم … ولی ای کاش یه روزی که دیگه دیر نشده یه دختر مثل خودم پیدا کنم قبل از این که چند تا آدامس بی کیفیت را امتحان کرده باشم …. ای کاش نجویده باشه و نو مثل خودم.

  فدا مدا

  ناشناس جوان عزیز:

  این ماجرای زنانی که لقب آدامس های جویده شده را ایجاد می کنند یکی از انواع احساسات آشنایی است که بیشتر از همه مردها را اذیت می کند و بر می گردد به دو دلیل ریشه ایی…اولین دلیل مربوط است به حسِ بد و زننده ایی که در باره عمل سکس در فرهنگِ ها وجود دارد ولی قبل از آن بگذار به دلیل دوم که خیلی قدیمی تر از منفور بودن سکس در فرهنگ و اخلاق است و منشا غریزی غریزه در انسان مذکر دارد بپردازم.

  تجسم این ماجرا دور از واقعیت نیست که مثلاً دهها هزار سال پیش یک مردِ درون قبیله، اگر می پذیرفت که پدر فرزندی است با تمام وجود برای حداقل ۳ سال نگهداری و حفاظت از مادر و فرزندش را بر عهده می گرفت تا آنکه بچه قادر به راه رفتن و پیوستن به بقیه بچه ها باشد. تعهدی که حتی شاید به بهای جان مرد مورد نظر هم تمام می شد. برای همین بدن، روح و روان مردان، وسایلی برایش تهیه کرد که حتی الامکان متوجه باشد که در حال از خودگذشتگی برای فرزند خودش است.

  St. Bernadin of Siena preaching
  وقتی که بشر در دوران اهلی کردن حیوانات و آغاز کشاورزی، توانست کمی بیشتر از حدی که لازم دارد مایحتاج پس انداز کند مردان می بایست مطمئن باشند که فرزندان شان (همان هایی که قرار است پس انداز را به ارث ببرند) حامل خصوصیت و خصلت ها و ژن مردی که پس اندازها را فراهم کرده است باشند.

  از آن پس بیشترین قرار و مدار پدران بر کنترلِ فعالیت جنسی زنان و تعیین اخلاق و قوانین مذهبی تمرکز یافت تا حتی الامکان همه مردان جامعه بدانند که فرزندان درون اجتماع، متعلق به چه کسانی هستند.

  هر چند اصلِ ماجرای رابطه جنسی از همان دوران اجداد اولیه ما، برای تولید مثل بوده است ولی از خیلی وقتها پیش بشر بر اساس تجربه یاد گرفت که می تواند بر دفعات این عمل دوست داشتنی بیفزاید بدون آنکه تبدیل به والدین شود. این اتفاق به یکباره حدود ۶۰ سال پیش با کشف قرص ضد حاملگی مثل یک بمب همهِِ ریشه و اساسی اخلاقِ جنسی دنیا را در هم ریخت.

  به سرعت برق بعد از کشف قرص ضد حاملگی و افزایش دفعات سکس و بالا رفتن انگیزه لذت جویی به جای تولید مثل، انسانها و بویژه زنان ( که از همان ابتدا با انواع تدابیر و تهدید و تنبیه، تمایلاتش کنترل و محدود شده بود) توانستند آقا و خانمِ بدن و تمایلات جنسی خود باشند و این یعنی آغاز فروپاشی تفکر گناه آلود در باره سکس …

  و اما تشبیه یک رابطه جنسی با جویدن آدامس …

  این مقایسه منطقاً غلط است چون آدامس عملا لطافت، شکر و خاصیت خواستنی بودنش طوری طراحی شده است که بعد از دقائقی جویدن برای همیشه از بین می رود و این هیچ تشابهی با عمل جنسی ندارد که حتما اگر شانس بیاوری خواهی فهمید که هر چه زمان از آن می گذرد و بر تجربه ها اضافه می گردد شیرین تر و عمیقتر و زیباتر می شود.

  دوست ناشناس جوان این را بدانی بد نیست که در این دوران، زنانِ دوست داشتنی، با شعور و مستقل همه جای سیاره کوچک ما، می توانند و می خواهند مثل هر انسانی تعیین کننده و تصمیم گیرنده نیازهای جنسی خود باشند. ما مردها خوب است این استقلال و حق را فرخنده بدانیم و دست از تشبیهاتی که نه منطقاً درست است و نه از نظر علمی اعتباری دارد و شک نکنیم که حتی با اخلاق دنیایی که در ان زندگی می کنیم منافات دارد.

  همه اینها را گفتم که بگویم اینطور نیست که همه مردان و زنان دنیای معاصر می خواهند مثل حیوانات بگردند و بچرخند و …. این نوع رفتارها که بی شک به درجات مختلف وجود هم دارد حق همه آنهایی است که در طی یک دوره از شخصیت وجودی شان می خواهند آنطور باشند.

  Leighton_The_Painter-s_Honeymoon_1864

  شانس ماندگاری و سلامت یک رابطه عاطفی به نظر من در دوره و زمانه ما بیشتر هم شده است چون همه ما به خاطر گسترش فرهنگ و شعور عمومی، انسان های عاطفی ترو عمیقا متعهدی هم می توانیم باشیم. ما این روزها اگر وقت و دقت به خرج دهیم می توانیم همسر و یاری پیدا کنیم که همه عمر با هم زندگی کنیم و به هم لذت و مهربانی هدیه کنیم.

  امیدوارم با ذهنی مثبت به سمت زنان هم نسل خودت بروی و شانس یافتن یک عشق صمیمی و پاک همانطور که با وجود و ذات تو همراه است نصیبت شود. مطمئن باش که اخلاق و شخصیتی که تو داری در مریخ درست نشده است و حتماً زنان هم سلیقه و هم اخلاق خودت بسیارند.

  • جادی

   مستقل از بی ربط بودن کل این متن به مطلب و کامنت ها، پایه تلاش برای استدلالش رو باید همیشه دید چون زیاد تکرار می شه در نظرات دوستان: زن یک چیز مصرفی برای مرد است و دست دوش به درد نمی خوره (:

 • مهسا

  سلام جادی ، من یک سوال دارم
  اگر از طریق اینترنت با لپ تاپ به یک سایت دولتی سر بزنیم و یک کامنت بد اونجا بزاریم آیا امکانش هست که بفهمن که کی این پیامو رو فرستاده؟
  آا امکانش هست به سر نخی دست پیدا کنن ؟؟
  مثلا اینکه بفهمن این پیام از اشتراک شماره xشرکت ارائه دهنده اینترنت y ارسال شده و یه چیزی شبیه به اینا ؟
  لطفا به صورت تخصصی جواب بدین.
  خیلی ممنونم

 • نیما

  جادی جان، یه خبر خوب
  چند وقته دارم تلاش میکنم طرح جمع آوری منابع اسپمر خصوصا برای کاربران ایر انی رو اجرا و ارائه کنم.
  منشا اسپم، ارسال کننده ی ایمیل نیست، بلکه وبمسترهایی هستند که ایمیل کاربرانشون رو به اسپمرها میفروشن.
  یک لیست از سایتهایی که ایمیل شمارو میفروشن + یک لیست از شماره هایی که مدام اس ام اس اسپم میدن توی ایرانسل و همراه اول (برای گذاشتن تو بلک لیست) + راهکارهایی برای دور زدن اسپم و اسپمر ها
  این کارهارو شروع کردم و بزودی ارائه میکنم حتما خبرش رو بهت میدم… امیدوارم حمایت بشه و همکاری مردمی هم بشه.

 • Pingback: در مورد اسپم جدید آگاه باشین: سفارش شما ثبت شد | کیبرد آزاد()

 • r4ptor

  جادی دلیل اینکار چیه؟؟
  ینی چرا همچین چیزی اسپم میشه و آیا اگه شماره ریپلای بشه چه اتفافاتی ممکنه بیوفته؟؟