ماجراهای دیجی‌کالا و کالاهای دست دوم

digiktweet1

شرح ماجرا

چند ماه قبل من از دیجی‌کالا یک تبلت سامسونگ خریدم و حینی که داشتم بازش می کردم کاملا مشخص بود که قبلا باز و دوباره بسته شده. چسب‌های کج و کوله و کثیف و جای انگشت روی صفحه. این رو توییت کردم و خودشون تماس گرفتن و کمی پیگیری کردن ولی عملا ایده شون این نبود که «ببخشید که باز شده. حتما عوض می کنیم». منم حوصله پیگیری جدی نداشتم و گفتم با بددلی نسبی ازش استفاده می کنم.

مطمئنا هنوز خرید اینترنتی برای من جذاب‌تره و دیجی‌کالا هم یکی از معدود گزینه‌ها و بد هم کار نمی کنن در نتیجه دوباره دو هفته قبل فکر کردم برای رادیوگیک و جادی تی وی یک میکرووفن خوب بخرم و یک میکروفون و پایه که کلا می‌شدن حدود هشتصد تومن رو به دیجی کالا سفارش دادم.

بازم هر دو باز شده بودن ): میکرووفن کاملا باز شده و داخل جعبه اش پاره بود و پایه‌اش هم در شرایطی عجیب بود که برچسب دیجی‌کالا زیر شرینک خورده بود. یعنی منطقا توی دیجی کالا بسته بندی شده بود؟ این به نظرم غیرممکنه. شایدم یکی برگردونده بود به مغازه و همونجا دوباره دورش سلفون کشیده بودن و تحویل دیجی‌کالا داده بودن.

خوشبختانه این‌بار به توصیه یک نفر در مورد قبلی عمل کردم: «اینبار حین باز کردن فیلم بگیر که مدرک باشه».

زنگ زدم به دیجی کالا گفتم و گفتن پنجشنبه ظهر گذشته و شنبه تماس بگیرم برای پیگیری. توییت کردم که بازم کالا دست دوم است و منطقا دوباره تعداد زیادی تجربه‌های مشابه‌شون رو گفتن و همون موقع دیجی‌کالا ریپلای زد و بعدش هم زنگ برای پیگیری. فیلم ها رو فرستادم. گفتن شنبه کالا رو بفرستم. به نظرم معقول بود که پایه رو نگه دارم و فقط میکرووفن رو عوض کنم. شنبه پیک خودشون اومد و میکرووفن رو گرفت و برد و اعلام کردن باز شده بودن میکروفون قابل قبوله و میکروفون جدید رو ندارن و پول رو پس دادن.

نتیجه؟ من بعد از یک هفته که از سفارش گذشت، یک پایه دارم بدون میکرووفن و پولم برگشته به حسابم (: من ناراضی هستم چون چیزی که می خواستم رو نگرفتم، دیجی کالا ناراضی است چون برای برندش خوب نیست، پیک ناراضیه چون دو سه بار اومده و یک جایی یک نفر داره سعی می کنه یک میکرووفن باز شده رو به یکی دیگه بفروشه.

ولی حرف‌هایی هست که باید زده بشه

 • کسی از دیجی‌کالا انتظار نداره پرفکت باشه. همه جا اشتباه پیش می‌یاد. ما بازار رو درک می‌کنیم و پیچیدگی کاری مثل کار دیجی کالا در ایران رو. چیزی که حساس است دو تاست.
 1. اولی اینکه اتفاق افتادن دو بار پشت سر هم این مساله برای من (و در کل سه محصول) از نظر آماری خیلی عجیبه. بخصوص که همه در مورد چیزهایی بودن که نسبتا گرون حساب می شن، فروشنده های خاص مشخص دارن و منطقا باید نظم بیشتری داشته باشن.
 2. دومین نکته هم اینه که دیجی کالا باید در این موارد فعال، جوابگو و مثبت باشه. هر دو مکالمه من نکته های منفی داشت. در مورد اول طرف چیزی مثل این ازم پرسید که آیا حالا با کالا مشکلی دارم یا نه. خب منطقا وقتی من می گم کالا دست دوم است دیگه این سوال جایی برای پرسیدن نداره. در مورد دوم خیلی دوستانه سعی شد بهم بگه که بهتره از مراجع مرسوم پیگری کنم و ناراحتی تلویحی داشت از اینکه چرا در توییتر بحث مطرح شده. تکرار می کنم که طرف بسیار دوستانه و محترم بود اما خب سعی کرد این حرف رو بزنه. از معدود دفعاتی که من ممکنه عصبانی بشم. جدی و عصبانی بهش توضیح دادم که اگر نگران برند هستن باید در مورد تحویل کالا دقت بیشتری بکنن یا مثلا جبران کنن اشتباه رو (چیزی بیشتر از پس گرفتن کالا و برگردوندن پول). اینکه بد باشه و ما نگیم، باعث خوب شدن اونها نمی شه بلکه پذیرفتن اشتباه و اصلاح اون است که باعث می شه چهره شون نه فقط بد نشه که حتی بهتر هم بشه. این مورد پر رنگ تر است در مورد آدم هایی که شاید تو توییتر نباشن و سعی می کنن با تلفن پیگیری کنن – حداقل در مورد من که تلفن بسیار کندتر بود و در جواب توییت من هم خیلی ها مشکلاتشون رو گفتن که ظاهرا به اندازه مورد من بهشون توجه نشده بود. بهتر کردن این تاثیری فوق العاده در وجهه دیجی کالا یا هر فروشگاه دیگه خواهد داشت.
 • طبق قانون عجیب ایران که کسانی می‌نویسنش که سواد کافی در این حوزه ندارن، هر کالای خریداری شده از اینترنت رو می تونین تا هفت روز پس بدین! ای مساله نه ربطی به دیجیکالا داره نه لطفی است به خریدار از طرف فروشنده. این یک قانون اشتباهه. من حق دارم لباس رو بخرم، بپوشم و بعد بدون ارائه دلیل پس بدم پولم رو پس بگیرم!‌ این قانون بدی است ولی خب وجود داره پس اینکه کالایی پس گرفته می شه، حق منه نه لطف فروشنده. مشکل این قانون اینه که هیچ حقی به فروشنده نداده و من می تونم اگر می خوام برم کوه یکسری کوله و کفش بخرم برم کوه بیام و بعد پس بدم. این قانون اینقدر یکطرفه و ناکارا نوشته شده که عملا دیگه رعایت نمی شه و فروشگاه هایی که کالاها فقط در صورتی که بپذیرن مشکل اونها است پس می گیرن هم فکر می کنن دارن لطف می کنن – یا حداقل اینطوری مدعی می شن. یک قانون درست و خوب در چنین وضعیتی به نفع همه ما خواهد بود.
 • اما گره اصلی ماجرا اینجاست که در اکوسیستم ایران هستیم. بحث اینه که در نهایت هر کالایی که باز می شه باید به همراهش پولی هم رد و بدل بشه. اینو اضافه کنین به حق من در پس دادن هر چیزی بدون دلیل! در یک کشور درست و درمون اگر کالایی به دلیل منطقی پس داده بشه، در نهایت به کارخونه تولید کننده می رسه و «ضرر» رو کارخونه می ده ولی تو ایران چی؟ توی ایران این میکروفون باز شده و براش پولی داده نشده. این پول رو بالاخره یکی باید بده. منطقا دیجی کالا برای من می فرسته شاید غر نزدم و پولش رو دادم و از دستش راحت شدن. بعد شاید پس بده به فروشنده و فروشنده سعی کنه اونو به یکی که رفته توی مغازه اش غالب کنه – با تکنیک «باز کردن» شرینک در زیر میز و بعد اوردن کالا روی کانتر. اگر اون نتونه بفروشه احتمالا می ده به همکارش تو مغازه بغلی که دوباره بفرسته دیجی کالا و … و در نهایت یک نفر باید پول این کالای باز شده رو بده چون امکان پس دادن اون به کار خونه Rode وجود نداره و وارد کننده هم اینو وارد نکرده حتی روی یکش هم یک قرون ضرر کنه (: این اکو سیستم همه رو مجبور می کنه که در نهایت این رو مثل یک اسکناس پاره اینقدر بچرخونن تا بالاخره یکی قبولش کنه.
 • برای حل مساله بالا امثال دیجی کالا می تونن نگه دارن هر کالا رو از کجا گرفتن و حداقل تو قرارداد جریمه بذارن براشون در مقابل چنین کاری یا دیگه ازشون نخرن. احتمالا خیلی زیاد کار نمی کنه چون به هرحال فروشنده ها هم همین ها هستن ولی خب … شاید بهتر بشه.. یا مثلا در مورد چیزی مثل تبلت سامسونگ بعیده براش جای معتبر و غیر دروغگو پیدا نشه. احتمالا مساله بیشتر وابسته است به فاکتورهایی که کسی مثل مامور خرید برای محل خریدش انتخاب می کنه.
 • و در نهایت.. من از دیجی کالا خریدم می کردم / می کنم برای اینکه مطمئن باشم درگیر اون کلاه برداری های توی مغازه هایی که کالای باز شده رو خودشون باز می کنن می دن دستم نباشم. در واقع تنها دلیل من برای اینکه از دیجی کالا – علی رغم گرونتر بودن نسبی اش – می خرم مطمئن بودن از اصالت و نو بودن کالا است. اگر قرار باشه هر بار ریسک کنم و اگر نو نبود محبور بشم بعد از یک هفته تلفن و پیک پولم رو پس بگیرم و در جای قبلی باشم و ذوقم از بین رفته باشه، ترجیح می دم بازم برم مغازه و مواظب باشم که حتما نو می خرم. من بازم به دیجی کالا فرصت می دم چون حس می کنم تلاششون رو می کنن اما خب پروسه فیلم گرفتن از «آنباکسینگ» رو ادامه می دم و انتظار هم دارم اونها هم برای خودشون در قبال چنین «اشتباهاتی» جریمه هایی در نظر بگیرن.
 • mehdi

  واقعا فروشگاه هایی مثه دیجی کالا باید حواسشون رو جمع کنن ، همینطوری که trend میشن یه بارم واقع دیگه باید جمع کنن مغازشون رو
  من همونم که هدفون گرفت ، هدفون واقعا بعد چند روز کار کردن خراب شد :) …. کاملا جای تاسف دار ه

 • مرتضی

  نمی‌دونم من خوش‌شانس بودم یا چی. چون تنها فروشگاه آنلاینی که هیچ مشکلی موقع خرید ازش نداشتم دیجی‌کالا بوده. هر نوع وسیله‌ای با هر رنج قیمتی هم از اون‌ها خریداری کردم.
  امیدوارم خوش‌شانسی‌م ادامه داشته باشه و هم اینکه بقیه مث من خوش‌شانس باشن موقع خرید!

 • امین

  منم از دیجی‌کالا دقیقا به خاطر همون نکته آخری که گفتی خرید می‌کنم. جدیدا خیلی دیدم و شنیدم که میگن افت کرده
  قبلا اگه کسی گوشی یا تبلت می‌خواست حتما دیجی‌کالا رو پیشنهاد می‌کردم ولی الان میگم این رو هم چک کن هر کدوم بهتر بود خودت انتخاب کن!
  دردسر پس دادنش خیلی زیاده تازه شما تهران هستی و پیکش میاد تحویل می‌گیره جاهای دیگه باید برای پست کردنش هم زمان بذاری
  امیدوارم بخوان و بتونن حل کنن مشکل رو

 • Amir Mousavi

  یکم عجیبه جادی که این مشکل دوبار برای شما رخ داده، من بارها و بارها از دیجی کالا خرید کردم و این مشکل برام پیش نیومده ولی با این پستای شما یکم دلچرکین شدم نسبت به این شرکت.

 • امیر

  جادی من ضمن اینکه با تو کاملا هم عقیده هستم. اما چون در یکی از پروژه های تامین کنندگی کالا در دیجی کالا حضور داشتم ، حس می کنم مشکل از تامین کننده های نامعتبر و همچنین درصد تخفیف های فضایی دیجی کالا به وجود میاد. ضمن اینکه نمیشه دانش و تعهد اپراتور های تامین در خود دیجیکالا را ندید گرفت . شاید با توجه به روند دیجی کالا باید کمی بهش فرصت بدی . . . .

 • امیر

  من من به دلیل کارم در شرکتهایی رفت و آمد دارم که با این مشکل باز کردن باکس محصولات و دوباره بستنشون درگیر هستند. اینجا تیمی از چند نفر متخصص دارند که بررسی میکنند و میتونن تشخیص بدن ایا بسته باز شده یا نه. شرط میبندم اگه

  “طبق قانون عجیب ایران که کسانی می‌نویسنش که سواد کافی در این حوزه ندارن، هر کالای خریداری شده از اینترنت رو می تونین تا هفت روز پس بدین”

  من با این حرفت مخالف هستم جادی. من ایران زندگی نمیکنم و تا حالا از دیجیکالا خرید نداشتم ولی فکر میکنم این قانون که بتونی چیزی رو که از اینترنت خریدی پس بدی بسیار هم قانون خوبی هست. مشکل جای دیگه ای هست. جایی که من زندگی میکنم شما تا ۲ هفته (بعضا تا ۳۰ روز) میتونی چیزی رو که خریدی پس بدی. حتی میتونی در بعضی موارد استفاده هم بکنی.

  دیجیکالا باید سیستمی داشته باشه که بتونه تشخیص بده جنسی که فروخته باز شده و دوباره پس فرستاده شده یا نه؟ فکر کنم مشکل اینه که آدمهایی که اجناس رو دوباره بسته بندی میکنن باهوش تر از کسایی هستن که دارن بسته های برگشتی رو چک میکنن.

 • mr.doorbin

  سلام به جادی و سایر دوستان
  میخوام تجربه ای از همکاری با دیجیکالا رو به عنوان تامین‌کننده بگم.به عنوان نمایندگی یه شرکت معتبر اروپایی در زمینه‌ی دوربین از طریق یکی از دوستان امکان ارتباط با دیجیکالا فراهم شد.در خصوص حاشیه سود دیجیکالا و اینطور مسائل بحثی ندارم.بعد از تامین کالا و فرستادن محصول به انبار شرکت اتفاقی که میفته فقط چک کردن کالا بر اساس لیستی هست که شما فرستادی و رسید اون لیست.این جا عملا صحت و سلامت کالا چک نمیشه.یعنی من به عنوان تامین‌کننده میتونم بار اول جنس خوب بفرستم که اعتماد دیجیکالا به من جلب شه از دفعات بعدی هرچی خواستم بفرستم.من به دلیل همین مساله فقط یک بار با دیجیکالا همکاری کردم چون که کالام کنار کالای بی‌کیفیت قرار میگیرفت و برام خوشایند نبود.خلاصه مشکل از تامین‌کننده‌ی متقلب و عدم چک کردن دیجیکالا هست.دیجیکالا شعار خودش که صحت کالا باشه رو نقض کرده.
  ممنون

 • Armin Babaei

  در مورد قانون بدی که گفتین همه جای دنیا همینه!حتی لباس تا بعد از یک سال گارانتی داره و اگر در شستشو مثلا خراب شه این حق شماست که پس بدین. هر چیزی تا 14 روز تا وقتی مارکش کنده نشدهچه از اینترنت باشه یا حضوری، حق مشتری هست پس بده. به نظرم در ایران 7 روز معقول نیست و باید 14 روز باشه.به نظرم پیش داوری کردین در باب قانون

  • jadijadi

   مساله اینه که طبق قانون ایران من اجازه دارم لباس رو بخرم. تو مهمونی بپوشم و کثیف یا حتی پاره اش کنم و بعد بگم می خوام پس بدم و طرف باید پس بگیره. این قانون زیادی بازه و در نتیجه باعث می شه اصولا قابلیت اجراییش از بین بره. درسته که به نفع منه ولی اینقدر به ضرر فروشنده ها است که فضا رو خراب می کنه و عملا دیگه اجرا نمی شه

   2016-06-18 13:42 GMT+04:30 Disqus notifications@disqus.net:

   • sajedeh safari

    دوست عزیز در امریکا هم همین طوره، شما میتونید از فروشگاه هایی خرید کنید مثل Kohls و لباس رو بدون هیچ سوالی حتی یک سال بعد پس بدید، هر چند باری که پوشیده باشید. یا همینی که دوستمون گفت، اگر لباس بعد از شستن خراب شده ببرید پس بدید.
    امازون هم در مورد خیلی از محصولاتش همین قانون رو داره، تا وقتی خود امازون فروشنده اصلی باشه. من بارها خریدم رو برگردوندم.
    حتی وسائل الکترونیکی که حضوری میخرید رو میتونید پس بدید تا چند روز، بعد از استفاده، یعنی بخرید استفاده کنید و بعد پس بدید. دیگه خرید ان لاین که جای خود داره.

 • به شخصه تا حالا خرید از دیجیکالا نداشتم ولی از گوشی شاپ مه چندبار خرید کردم خیلی راضی بودم!!! واقعا راضی بودم!!! برای کوچکترین چیزی اجازه میگیرن!! خیلی حال کردم باهاشون تو چندتا خریدی که داشتم!! قیمت هم خیلی پایین بود!! :)
  دی جی کالا یکم باید یاد بگیره!!

 • من هم خودم و هم آشناهام از دیجی خرید داشتیم.
  از طرف خودم می‌تونم بگم که یه بار دو سه سال پیش تبلت خریدم که هیچ مشکلی نداشت.
  دفه‌ی دوم کیف لپتاپ خریدم که اولا با تاخیر زیاد و دوما رنگ متفاوت برام فرستادن. (البته بعدا به خاطر چرکتاب بودن رنگ کیف نظرم عوض شد و اصلا پیگیرش نشدم).

  ولی این حق مشتریه که بتونه کالای اینترنتی رو پس بفرسته. از روی عکس که نمی‌شه فهمید چی به چیه.
  وقتی نظرات سایتایی مثل آمازون رو می‌خونی که طرف می‌گه چند دفه‌ جنسای مختلف رو پس فرستاده تا بالاخره از یه مدل خوشش اومده واقعا دلت به حال خودت می‌سوزه.

 • Masoud

  یه مشکل دیگه من با بامیلو داشتم که یه عینک کوهنوردی بعد از ۳ بار ارسال و برگشت بالاخره درستش رو با کلی پیگیری تلفنی با بامیلو و حتی شرکت تامین کنندهف فرستادم و بی زارم کردن ولی خوب بازم به خریدها ادامه دادم و فعلا مشکلی نداشتن.- اینجا هم مشکل اول تامین کننده بود که مثلا نمایندگی انحصاری یه برند معروف عینک کوهنوردی در ایرانه. اما مشکل دوم مسئولیت بررسی بامیلو بود که خای بار اول که من عینک رو پس فرستادم درست چک نکردن – شایدم اصلا چک نکردن- و برای بار دوم دوباره همون رو فرستادن. اما این وسط یه چیز دیگه که خیلی اذیتم کردم – چون مشهد هستم خودشون دلیوری نداشتن- شرکت های پستی بود که جدیدا از هرجا خرید می کنم و با هر پستی میارن اذیت می کنن و جنس رو تحویل نمی دن و زنگ می زنن که اومدیم و نبودید خودتون بیان بگیرید!! بدون هیچ فیش و رسیدی! یا جنس رو می دن به نگهبانی مجتمع و می گم طرف نبوده!! پیگیری ها هم همه بی فایده

 • Kamyar Inanloo

  جادی جان من تقریبا یک سالی هست که دیجی کالا رو طلاق دادم هم قیمتهاش اغلب بالاتر از بازاره و گاهی تفاوت فاحش داره هم همیشه جنسا باز شده و کثیفن بنا بر این ترجیح میدم ازش خرید نکنم در ضمن ترب دات آی ار رو حتما معرفی کن !

 • Masoud Pourmoosa

  یه مفهومی هست در خارج به نام کالای نوی بازشده. مثلاً سایت آمازون بخشی از کالاهاش رو به نام Amazon Warehouse می‌فروشه. یا توی eBay یک وضعیتی به نام New other (see details)‎ هست. معمولاً در شرح کالا خیلی کوتاه می‌نویسند که «کالای نو، بسته‌بندی‌اش باز شده.» یا «کالای در حد نو» یا «کالایی که سازندهٔ اصلی تعمیرش کرده و الان کاملاً کار می‌کنه». این جور جنس‌ها معمولاً حدود ۳۰ درصد از جنس نو ارزون‌تر هستند و من همیشه وقتی برای خودم بخوام خرید کنم از این‌ها می‌خرم (مگر این که بخوام به عنوان هدیه بخرم). هیچ وقت هم نشده که شرح و توضیح محصول متفاوت از وضعیت واقعی‌اش باشه، حتی در مورد فروشنده‌های شخصی در eBay.
  این دیجی‌کالا کاش چنین چیزی بگذاره.

 • محمد

  سلام، اساس کار اکثر شرکت های ایرانی همینه، اول تبلیغ، بعد جذب مشتری و درادامه عدم پاسخ گویی و پشتیبانی لازم و درنهایت کنار رفتن از صحنه رقابت.
  راستی دیجی کالا دیگه شورشو درآورده، قیمت هاش خیلی گرونه، مثلاً بعضی از گوشی های سامسونگ رو حتی بالاتر از نمایندگی رسمی سامسونگ میفروشه!!!!!!! من میتونم از شهر خودمون، همون گوشی رو خیلی ارزونتر از دیجی کالا از یک مغازه دار معتبر بگیرم، با وجود اینکه می دونم این گوشی قاچاق هست ولی تفاوت 100 تا 150 تومن به نظر من ارزششو داره،

 • وحید

  میشه از لحاظ طنز بهش نگاه کرد مثلا من و کالای باز شده کاملا یهویی:)

 • مهدی

  تو دیجی کالا پره از کالا هایی که خریداران به دلایل مختلف برگردوندنش. در حد شایعه شنیدم که این کالا ها جمعا ارزشی معادل چهل میلیارد تومن داره و دیجیکالا سعی داشته/داره که این کالا ها رو به نحوی خارج از سایت دیجی کالا بفروشه. ممکنه که تصمیم گرفته باشن این کالا ها رو تو خود مجموعه بفروشن که ضرر نکنن.

 • مهمان

  اکوسیستم بیمار باعث به وجود آمدن چنین مشکلاتی میشه و از اون بدتر آدم هایی هستن که الکی از موضوع دفاع می کنند. زیر ساخت های تجارت تو ایران مشکل داره خیلی جاها و دلیلی نداره که پز الکی بدن.

 • Amir Yaghoubali

  من چندبار بدون مشکل خرید کردم ولی دفعه آخر یک اسپیکر بلوتوث خریدم که قیمتش هم کم نبود و جنس تقلبی بود و کمتر از چهارماه کار کرد و مشکل داره. طبعا دیگه از دی‌جی‌کالا خرید نمی‌کنم. دستکم چیزی که ممکنه تقلبیش تو بازار باشه.

 • امیر

  چند روز مثل همیشه خرید کردم و با شلوارک راحت و از خواب پریده رفتم دم درب که کالا تحویل بگیرم

  پیک: آقای فلان
  من: بله (دست دراز که کالا رو بده تا برم)
  پیک: من باید مطمئن بشم شما خودتونید. گواهینامه دارید؟
  من: چشم ها باز؟! من اصلا گواهینامه ندارم!
  پیک: پس برید شناسنامه بیارید.
  من: دفعه های پیش اینجوری نبود! الان من اینجا مهمونم و فقط دمپایی و شلوارک دارم.

  خلاصه پیک رفت و من و پشتیبان سایت دعوا و پشتیبان دیگر دعوا و پشتیبان دیگر دعوا و خلاصه اورد داد به یکی از بستگان. مسخره بازی. خب اگه قانون عوض شده نباید یه پیغامی تو سایت یه نوشته ای یه اخطاری چیزی !؟ چه قانون مسخره ای ؟!

  اگر کسی نمی خواد در مقصد دریافت کننده چک بشه (با کارت ملی و شناسنامه بتونه تیک بزنه یه گزینه ای رو حداقل)

 • پویان

  من از دیجی خیلی خرید میکنم، تقریبا هر هفته یک سفارش. بیشترین مشکلی باهاشون داشتم بدقولی سر زمان تحویل کالا بود، بالاخص هنگام جشنواره ها. شاید فقط نصف سفارشهام تا حالا سر موقع رسیده، بقیه با یکی دو روز تاخیر.
  تجربه برای پس دادن کالا چند باری داشتم که خوب خیلی خوب همکاری کردن.
  بدترین تجربه من با دیجی کالا خرید یه لپتاپ ایسر بود که توی توضیحاتش نوشته بود با کیف و ماوس اریجینال. لپتاپ که رسید، ماوس ایسر نبود و به برند خیلی داغون ایرانی بود. جعبه کیف هم روش نوشته شده بود که داخل این جعبه یک کیف و یک ماپس وایرلس ایسر وجود داره. این یعنی عمدا جعبه باز شده و ماوس تعویض شده.
  وقتی تماس گرفتم زیر بار نرفتن و گفتن خوب ماوس اریجیناله دیگه!
  بدترینش این بود که زیر اون کالا تجربم رو نوشتم و گفتم لپتاپ خوبیه ولی ماوسش اریجینال نیست! نظرم رو پاک کردن!!

  • علی

   داشتم میگشتم دنبال مشکلی که من داشتم
   همین عدم هماهنگی و …
   برای یک گوشی دوبار بد قولی کردن و قید خرید رو زدم و دیگه هیچوقت ازشون خزید نکردم چون احساس کردم ممکنه تو موارد دیگه هم داستان در بیارن
   امروز به پیشنهاد یکی از دوستان دوباره یک سفارش دادم و امیدوارم این بار سر وقت بیارن

 • سوشیانت زوارزاده

  درود جادی جان
  کاری که کردن مایه‌ی افسوسه کاش فیلم باز کردنش رو می‌گذاشتی

  • jadijadi

   خیلی خشن می شد (: کلی خنده و شوخی کردم تو فیلم (: قرار هم نبیست مسخره شون کنیم زیاد. همونطور که گفتم تا حدی درک می کنم چرا اینطوری می شه… امیدوارم ولی جلوش رو بگیرن یا بهتر از همه برای خودشون یک جریمه بذارن در اینجور مواقع که ما مطمئن باشیم خودشون هم دلشون نمی خواد اینطوری بشه.

 • علی

  من لپتاپی که میخواستم بگیرم رو از بازار 60 تومن ارزون تر از دیجیکالا گرفتم با همون گارانتی و همه چیز. 30 تومن پول پیک دادم.
  یعنی نهایتا 30 تومن ارزونتر، ظرف کمتر از 2 ساعت به دستم رسید.

  :)

 • Arvin Mossadeghpour

  سلام جادی خوبی‌؟

  من فکر می‌کنم دیجی کالا یه تقلیدی از آمازون باشه و واسه همین می‌خوام تجربه خودم رو از خرید آمازون و مخصوصا آمازون پرایم بنویسم، هزینه سالیانه آمازون پرایم چیزی حدود ۱۰۰ دلار هستش که بعضی‌ وقت‌ها هم به دانشجو‌ها یا افراد تخفیف میده و تا ۵۰ دلار کم می‌کنه، با همین هزینه سالیانه کلی‌ امکانات میده،
  کل آرشیو فیلم و موسیقی آمازون دسترسی‌ ۲۴/۷
  ارسال رایگان خریدها در یک یا دو روز
  فضای کلاود نا محدود واسه عکس
  و …

  اما در مورد سیاست‌های برگشت کالا اینو باید بگم، پس از دریافت خرید تا دو هفته به هر دلیلی‌ می‌تونیم کالا رو برگردونیم و پول رو به طور کامل بگیریم، روند کار هم خیلی‌ ساده است، تو سایت آمازون درخواست بازگشت کالا رو میدی، بعد یه برچسب رو پرینت می‌کنیم و روی کارتون میچسبونیم، و دو امکان وجود داره: یا خود آمازون میاد و بر میداره یا اینکه باید به یکی‌ از دفاتر پستی بدیم. (بدون هیچ هزینه ای)

  من خودم بار‌ها شده خریدی داشتم و بعد دیدم اون قابلیت‌هایی‌ که من می‌خوام رو نداره و خیلی‌ ساده پس فرستادم، و پول رو پس از یک روز کامل دریافت کردم.

  اما سوال اینه که با کالا‌های دریافتی چه می‌شه کرد، یا کالاهایی که جعبه باز شده دارن، تو آمازون یه قسمتی داره به نام used یا refurbished که درجات مختلفی‌ هم دارن، که معمولا تا سی‌ درصد یا بعضی‌ وقت‌ها پنجاه درصد ارزون تر از کالا آکبند هستند، و به طور کامل و صادقانه هم توضیح داده شده که چه اتفاقی‌ واسه این محصول افتاده.

  مثلا من خودم ماشین لباس شویی رو از این دسته انتخاب کردم چون نوشته بود که روی بدنه خش داره و با جعبه اصلی‌ نمیاد اما موتور و قسمت‌های الکتریکی همه نو هستند. و چیزی حدود یک سوم ارزون تر بود.

  نکته بعدی که می‌خوام در مورد آمازون بگم، حس خوب مشتری مداری هستش که القا می‌کنه، هر اتفاق ناگوار یا خطایی از طرف آمازون باشه، تمام هزینه هارو جبران می‌کنه، یعنی‌ واسه من شده که به اشتباه کلایی رو دادن و وقتی‌ بهشون گفتیم، کالای درست رو رایگان برامون فرستادن.

  اینجا یه جوری همه مرید آمازون هستن، یه پلتفرم قابل اتکا‌ و اعتماد که همه امکانات و از مهم تر حس خوبی‌ بهت میده

  خوب و خوش باشی‌

  آروین

 • om

  سلام جادی جان
  ممکنه حالا که شما این مطلب رو تو وبلاگت نوشتی دیجی کالا برای حفظ کردن وجهه اش سعی کنه که شما رو راضی کنه تا شما مطلبی در جهت مشتری مداری بنویسی ولی مطمئن باش اگه شما این مطلب رو نمی نوشتی کسی خیلی نگران ناراحتی شما نبود.
  مشکل دیجی کالا جدا از مسئله کالای باز شده کالای تقلبی هم هست. من یه کالایی که همین الان هم داره در دیجی کالا به فروش میره رو نام میبرم و دلایلم رو هم مبنی بر صادق نبودن دیجی کالا بیان میکنم شما هم تحقیق کنید ببینید حق با من هست یا نه.
  در زمینه محصولات آرایشی برندی تحت نام caprice در دیجی کالا فروخته میشه. همین الان هم موجود هست می تونید سرچ کنید تو سایتش
  در بخش مشخصات فنی این محصول زده ساخت ایتالیا. حالا اگه شما همین نام رو تو گوگل سرچ کنید میرسی به این سایت
  http://www.capricecosmetics.com/
  که زبان اصلی سایتش فارسی است.
  جالبه در توضیحات معرفی این برند در همین سایت نوشته شده
  برند فرانسوی کاپریس مختص خانم هایی است که تنوع طلبند. یعنی اینا باز معتقدند این برند فرانسوی است.
  حالا اگه زبان فرانسوی رو برا سایت انتخاب کنید همون بخش درباره کاپریس هیچ متنی به فرانسوی نداره.
  اگه تا اینجا حق با من بود ممکنه بگید دیجی کالا شاید اینا رو ندونه و ایراد از تامین کننده است. اما من این مطالب رو در بخش نظرات گفتم، نظر من رو تایید نکردن و هیچ توضیحی هم ندادن که من بفهمم شاید من اشتباه میکنم. تو چت آن لاین گفتم ، گفتن پیگیری میکنیم. زنگ زدم الکی گفتن پیگیری میکنیم
  الان چندین ماه از اون موقع میگذره و دیجی کالا همچنان این محصولات رو میفروشه .
  یه بار هم یه مداد لب بیو برا من فرستادن که تو مشخصاتش نوشته شده بود ساخت آلمان ولی وقتی به دستم رسید روش به فارسی نوشته شده بود مداد لب.
  تو بازار دیدم دو مدل داشت یکی همین که فارسی داشت و ارزون بود یکی هم که انگار اصل بود و گرون تر. دیجی کالا این ارزونه رو جای اون گرونه میفروخت
  این بود دقیقش BeYu Pure Color and Stay 80 With Lip Liner 45 Lipstick
  هر چند که دیجی کالا امکانات خوبی رو برا انتخاب محصول برای همه فراهم کرده اما مدتی است که تنها چیزی که براش مهم نیست حفظ اعتمادی است که تو این سالها به وجود آورده
  بسیار سپاس گزارم.

  • فرشته

   دوست عزیز کاپریس یه برند ایتالیاییه که هر کدوم از محصولاتش رو یه کشور تولید می کنه مثلا خط چشم کاپریس تو المان تولید می شه
   ولی اصالت برند ایتالیه.
   منم همین سوال برام پیش اومده بود و از مشاورهای فروشگاه هایلند پرسیدم.

   • 0mit

    سلام دوست عزیز به نظر من استناد به حرفای مشاورهای فروشگاه هایلند…

  • mirzajavad

   سلام دوست عزیز
   من توضیحی خدمت شما عرض کنم که شاید دید شما رو باز تر کنه
   در رابطه با محصولات آرایشی به دلیل انحصاری بودن یک سری تکنولوژی ها بسیاری از از برندها برای بالا نگه داشتن سطح کیفیت تمام محصولات مجبورند بعضی از کالاها را در دیگر کشورها تولید کنند
   اگر به مدادهای آرایشی توجه کرده باشین حتی اگر برند آمریکایی،فرانسه،ترک،ایتالیا و… باشه بر روی محصول نام کشور آلمان درج شده و دلیلش هم اینه کمپانی به نام شوان استابیلو آلملن توی صنعت تولید مدادهای آرایشی،مدادهای تحریر،ماژیک و… توی دنیا حرف اول رو میزنه و حتی برندهایی مثل مک،شنل،ژیوانشی و…هم دست با دامان کمپانی شوان هستند
   امیدوارم متوجه این مسئله شده باشین و اما در رابطه با مدادی که روش فارسی نوشته شده بوده برای خودمم عجیبه و احتمالا منظور شما برچسب روی محصول باشه چون بیو یک برند آلمانیه
   موفق باشین

   • om

    سلام
    راستش توضیح شما هیچ ربطی به مطلبی که من گفتم نداشت. در مورد کاپریس که به نظر من یه برند بی نام و نشونه که دیجی کالا میگه ایتالیایی اونی که مدعی وارداتشه میگه فرانسویه حالا ربطی نداره محصولاتش تو کدوم کشور ساخته میشه اپل یه برند آمریکایی حالا کار ندارم محصولاتش تو چین مونتاژ میشه یا آمریکا

    من میگم اگه اون محصول آلمانی باشه نباید روش فارسی نوشته شده باشده
    شما میگی منظور من شاید برچسب باشه. یعنی ما رو چی فرض کردی؟
    اینم تصویر اون محصول که البته اون بخش فارسیش کامل معلوم نیست اما اگه دقت کنید فقط یه بخشیش دیده میشه

 • Behnam Heydarshahi

  آقا من يه آباژور از آمازون گرفتم ٢٥ دلار.
  جاي سه روز چهار روز طول كشيد. يه ايميل يه خطي زدم كه چرا يه روز ديرتر ميرسه. جوابشون دو صفحه ايميل بود كه دقيق توضيح داد وضعيت انباراشون رو. و اينكه چرا مجبورن از يه انبار دورتر كالا رو بفرستن. هر دو خط يه بار هم معذرت خواهي كرد. آخرم ١٠ دلار بهم جريمه داد گفت اميدوارم بخشي از ناراحتيت رو جبران كنه. بعد هم يه شماره تلفن داد گفت اگه خواستي پيگيري كني زنگ بزن، من شخصا دنبال ميكنم كه هر چه سريعتر كالات برسه.

 • رضا بودم

  من بیشتر از ۴ سال که از دیجی‌کالا خرید می‌کنم. همیشه هم راضی بودم و به همه پیشنهاد کردم.
  ولی یه بار یه مانیتور ازش گرفتم آکبند بود ولی وقتی باز کردم جای لک انگشت خیلی بزرگ روش بود که چون مانیتور سالم بود سعی کردم جدی نگیرم.
  مورد بعدی هم سری بعد یه گیتار به علاوه آمپلی‌فایر گرفتم که وقتی رسید دستم متوجه شدم گیتار خریده شده پکیج بوده و همراه گیتار یه آمپلی‌فایر دیگه بود! یعنی یه گیتار با ۲تا آمپلی‌فایر
  مورد بعدی هم اینکه همزمان با هم از یک مدل گوشی ۲تا خریدم. ولی این ۲ گوشی کاملا از لحاظ جنس بدنه، جنس صفحه، کلیدها و … با هم تفاوت داشتن

 • مهدی کوشش

  بازم خوبه از شما پس گرفتن پولتونو دادن. من سه تا اسپیکر گرفتم (جدا جدا) دو تاش دسته دوم بود. تابلو و داغون. یعنی داستان یکی دو بار استفاده نبود. بعضی جاهاش پلاستیکش برق افتاده بود اونقدر ساییده شده بود.
  خود پیک که اومد پس بگیره خجالت کشیده بود. یکی رو پس گرفتن و یکی دیگه رو بدون هیچ توضیحی پس آوردن در خونه. در خونه قبل اینکه از پیک تحویل بگیرم زنگ زدم پشتیبانی. گفتن کارشناس تشخیص داده دست دوم نیست.
  منم تحویل نگرفتم میخوام برم تعزیرات ازشون شکایت کنم. باید جواب این رفتار کثیفشون رو بدن.
  کد پشتیبانی اش هم dkr-111683 بود. مینویسم که باور کنید راست میگم.

 • محمد

  کامنت ها رو خوندم یاد آهنگ «داغ دلم» علی عبدالمالکی افتادم:
  “داغ دلم داره تازه میشه
  قراره بازم ببینمش
  فک نکنم طاقت بیارم این دفعه میمیرم از غمش”
  جادی جان داغ دل خیلی ها رو تازه کردی….
  راستی بعضی موقع ها از این جور موضوع ها اینجا بذار بحث کنیم، شاید فرجی حاصل بشه، ولی چشمم آب نمی خوره… !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  :):):):):):):):):):):):)

 • om

  این چه برندی است که وقتی شما اسمش رو سرچ میکنید حتی یه سایت مرتبط به ایتالیایی هم وجود نداره. شما این نام رو سرچ کنید تو گوگل بعد بخش image رو انتخاب کنید ببینید یه عکس مربوط به لوازم آرایش میبینید.
  کلا میشه این دو تا سایت رو مرتبط با این اسم پیدا کرد
  یکی اسن
  http://www.caprice.co.za
  که بخش ماسش مربوط به آفریقای جنوبی است
  یکی هم اینه
  http://capricecosmetic.com
  که فقط زبان انگلیسی و فرانسوی داره و خبری از ایتالیایی نیست. و بخش درباره ما و تماس با ما هم هیچ اطلاعاتی وجود نداره
  حالا چون مشاور فروشگاه هایلند گفته یعنی حتما دیگه درسته؟

 • سعید

  دیجی کالا یا هر خرده فروش دیگه چه اینترنتی و چه مغازه، باید یاد بگیرن جنس باز شده رو به عنوان نو به مردم قالب نکنن! این کار خیلی خیلی زشته و اول از همه برای برند خودشون بده، بماند که چقدردر این پروسه پس فرستادن و بررسی هزینه اضافی براشون ایجاد میکنه. Amazon, Best Buy, و خیلی فروشگاههای زنجیره ای مثل Walmart, Target, Macy’s و … جنس های باز شده رو بعنوان Open box با قیمتی کمتر از قیمت نو میفروشن. در نتیجه کسی که براش سالم بودن بسته بندی مهم نیست و بدش نمیاد کمی تخفیف بگیره میره و جنس باز شده رو با رضایت میخره. البته آمازون معمولا توضیحات دقیق و عکس هم از اجناس باز شده میذاره که خریدار متوجه بشه جنس دقیقا در چه وضعیتی هست.

 • آریا

  من شیراز هستم و چند ماه پیش تولد دوستم بود و براش یه مجسمه سفارش دادم و وقتی به دستم رسید چون با کاغذ کادو بود اونو بدون باز کردن هدیه دادم.
  ولی بعد ازینکه دوستم هدیه رو جلوم باز کرد دیدم مجسمه کامل با اون که تو سایت هست فقط داره و با کلی ناراحتی از دوستم گرفتمش تا پسش بدم
  بعد از فرستادن عکس مجسمه ی دریافتی و زنگ زدن بهشون قبول کردن که آره فرق داره و من با پست مجبور شدم دوباره مجسمه رو براشون ارسال کنم. چون اصلا اون مجسمه ی اصلی که عکسش تو سایت بود رو نداشتن قرار شد پولم رو پس بدن.
  ولی بعد از چند روز پولی که به حسابم ریخته شد فقط پول اصلی خریدم بودم و هزینه ی پست کالای بازگشتی رو بهم ندادن با اینکه اشتباه کاملا و قطعا از اون سایت بود !
  من از ایران و شرکتهای ایرانی توقع جبران خسارت های معنوی مثل ضایع شدن جلو دوستان و هدر رفتن وقتم رو ندارم ولی حداقل انتظار داشتم همان مقدار پولی که بابت این مسئله خرج کردم رو پس بگیرم که متاسفانه این هم انتظاری زیادی از یه شرکت مثلا معتبر ایرانی بود.
  به نظرم نداشتن رقیب درست حسابی یکی از دلایل مهم بد بودن دیجی کالاست.

 • poo

  من هم همچين مشكلى برام پيش اومد تقريبا
  چند وقت بود كه دنبال يه پاور بانك قوى ميگشتم تا اينكه يه پاوربانك ديدم تو ديجى كه امكان شارژ باترى ماشين رو هم داشت ، تصميم گرفتم همين و بخرم . نظرات كاربرا رو كه خوندم ، چند نفر راضى بودن ، يك نفر نوشته بود پس از شارژ كامل و در استفاده اول به محض اينكه پاور رو وصل كردم به گوشى ، شارژ پاور از ٩٩ به ٧٣ افت كرد و بالتبع پس فرستادم. چند نفر ديگه هم ناراضى بودن. من اما چون خوشم اومده بود خريدمش ، وقتى كالا رو گرفتم حس كردم كه قبلا استفاده شده و يه بسته بندى ناشيانه داشت در كمال تعجب در استفاده اول شارژ پاور از ٩٩ به ٧٣ افت كرد. شايد همون كالاى پس فرستاده شده ى اون شخص رو براى من ارسال كردند شايد هم نه. من هم پس فرستادم ،
  به قول شما اين كالا بالاخره يه جايى به كسى غالب ميشه
  كامنت هم گذاشتم تو ديجى كه من هم در استفاده اول اون مشكل رو داشتم كه ديجى نظرمو تاييد نكرد !!!!
  پاور بانك RED بود

 • Milad.Nouri

  ما هم همین چند وقت پیش یک گوشی نکسوس 5x خریدیم برای دوستمون.
  وقتی گوشی آکبند رو باز کردیم دیدیم تعدادی تصویر از یک خانم ایرانی توی گالری گوشی هست.

  https://twitter.com/MilaDnu/status/736442386017030145

  • این که دیگه آخر ماجراست !!!!!!!!

 • شهرام

  توی آلمان قانونی هست که خریدار میتونه تا دو هفته بدون ارائه دلیل جنس رو پس بده یا قراردادش رو فسخ کنه

 • Maziyar1990

  یک چیزی رو متوجه نشدم.
  جایی که کالا رو باز کرده یا کالای دست دوم رو به اسم نو میفروشه، باید ضرر رو تقبل کنه. چرا میگید باید کارخونه بده؟! :)
  تو توییتر خونده بودم که موبایلی که برای کسی فرستاده بودن، عکس هایی از خریدار قبلی تو حافظه اش باقی مونده بود.
  جنسی که پس داده میشه، نباید به عنوان نو قالب بشه.
  شاید هم من جایی رو اشتباه فهمیدم. :/

 • نلی

  من هردفه کتاب سفارش دادم توی کتاب ها حاشیه نویسی داشت متاسفانه مشخص بود دست دوم

 • Amir Akbari

  جادی فکر کنم این پست داغ دل خیلی ها رو تازه کرد.
  من اخیرا یک هدفون از دیجی کالا خرید کردم و با توجه به هزینه تقریبا زیادی که براش پرداخت کردم انتظار داشتم که حداقل کالای مناسبی رو دریافت کنم اما بعد از تحویل کالا متوجه شدم هدفون وقتی صدا رو زیاد می کنم مشکل داره. وقتی زنگ زدم و با دیجی کالا مطرح کردمش کارشناس زیربار نمی رفت و می گفت احتمالا مدل هدفون شما اینطوریه و با کلی منت گفت حالا بفرستید تا بررسی کنیم ولی هیچ قولی بهتون نمی دیم.
  بعد از یک هفته پذیرفتند که هدفون مشکل داره و قرار شد با یه کالای سالم تعویض بشه که خود تعویض کالا هم یک هفته دیگه طول کشید اما کالای تعویض شده ای را هم که برای من آوردن جدا از اینکه بسته بندی اش با کالای اول کاملا متفاوت بود، باز هم همچنان همون مشکل قبل رو داشت.
  من هم که برخورد دیجی کالا رو دفعه قبل دیده بودم ترجیح دادم که از خیر هزینه ای که کرده بودم بگذرم و بی خیال پیگیری بشم. و حالا من موندم که بعد از دو هفته پیگیری همون کالای خراب اول رو دوباره داشتم.
  کلا هم ترجیحم اینه که از دیجی کالا خرید نکنم مگر اینکه اتفاق خاصی بیافته.
  به نظرم دیجی کالا در حال حاضر روی کامل کردن تنوع محصولاتش تمرکز کرده و از اصل چیزی که باعث شد دیجی کالا تبدیل به بزرگترین فروشگاه اینترنتی ایران بشه و اون تمرکز روی ارائه کردن سرویس خوب به مشتری بود فاصله زیادی گرفته.

 • به غیر از مواردی که گفته شد اصولا قیمت دیجی کالا از بازار گرون‌تر هم هست.
  من فقط کالاهایی رو از دیجی کالا میگیرم که واقعا کم یاب باشند.
  وگرنه خرید کالاهای رایج از دیجی کالا اصلا معقول نیست چون هم قیمتش گرون‌تر هست و هم هزینه پست بهش اضافه میشه و هم بعد از ۲ روز تاخیر کالا به دستم میرسه.

  • یکی از دلایلی که توی دنیا از فروشگا‌های اینترنتی خرید میشه قیمت ارزونشون هست که عملا توی ایران شاهد این قضیه نیستیم…

 • Hossein Pezeshki

  من در رابطه با بحث دیروز وحید آنلاین امروز نشستم این مقاله جادی رو خوندم نظرهای زیادی بود من چند بار از دیجی کالا خرید کرده بودم و اصلا یه ذره حتی شک نکردم به نو نبودن به نظرم خیلی ها مثل من اصلا به نو نبودن کالاشون شک نکردن و خب استفاده کردن این احتمال هم وجود داره در ضمن خیلی ها هم هستن که اصلا حرفه ایی نیستن و خب قطعا اینم یه جور مشکله که نمیتونن تشخیص بدن که کالای باز شده و باز نشده چه فرقی داره

 • ‫جدا از مواردی که واقعا فروشگاه اشتباه کرده و مثلا کالای باز شده یا کارکرده به اسم کالای نو فروخته شده، خیلی وقت‌ها نارضایتی مشتری به خاطر بی‌دقتی در خرید هست. یعنی مثلا یکی از دوستان که در مورد خرید پاور بانک از دیجیکالا کامنت گذاسته دقت نداره که خب دیجیکالا چطور میتونه بدون باز کردن بسته و تست محصول بفهمه کالا سالم هست یا نه؟ اگر هم این کار رو بکنه بعد میگید بسته‌بندی کالا چرا باز شده؟! این طور مشکلات ربطی به کیفیت خدمات فروشگاه نداره و به کیفیت و اصالت اون تولیدکننده بر می‌گرده. اگر می‌خوایم اینطور مشکلات رو نداشته باشیم باید محصولات تولیدکننده‌های معتبر رو بخریم، نه اینکه فقط به قیمت فکر کنیم.
  خیلی موارد دیگه هم مشمول این صحبت‌های من میشه. مثلا شخص از دیجیکالا لپ‌تاپ میخره، وقتی از عملکرد لپ‌تاپ راضی نیست میخواد کالا رو به دیجیکالا پس بده!! خب عزیز من شما باید قبل از خرید یه تحقیق بکنی که آیا این محصول برای کاربری مورد نظر شما مناسب هست یا نه!
  با همه اینها ولی شکی نیست که دیحیکالا هنوز کار داره تا خدماتش به سطح کیفی جهانی برسه. اما به نظرم فعلا با اختلاف زیاد از تمام فروشگاه‌های اینترنتی ایران بهتر کار میکنه.

 • Sadra

  سلام عمو جادی!
  امید که خوب و شاد باشی.
  من هم چند روز پیش یک گوشی Asus خریدم (از عزیزان دیجی کالا) و از یک فاصله خیلی خیلی کم از دستم افتاد ولی آسیب ظاهری نداشت، ولی اسپیکر، بخش سیم کارت ها (هر دو سیم کارت) و ویبره دیگه کار نمی کرد. کمی گفتم خودم بررسی کنم، درب پشت رو که باز کردم که سیم کارت هارو در بیارم کمی دقت کردم دیدم روی پیچ های گوشی اثر پیچگوشتی هستش! خیلی هم مبتدیانه و داغون!
  مطمئن نیستم که این از طرف دیجی کالا بوده یا خود ایسوس (چون توی طرح خریدم و حس میکنم ممکنه خواستن جنس هارو هرجور بوده رد کنن) ولی خیلی طرز فکر آدم عوض میشه با دیدن چنین موضوعاتی.

 • Mehdi

  جالبه! اون اوایل که تازه دیجی کالا یکساله بود ازشون یه دوربین عکاسی سونی خریدم. وقتی به دستم رسید بررسیش کردم، همون موقع متوجه نشدم ولی بعد از 10-12 روز که خواستم شارژش کنم دیدم که خیلی حرفه ای شماره سریال دوربین رو با تیغ از روی لیبل کات کردن. دلیلش رو نمیدونم واقعا چی بود، قاچاق بود یا هرچیزی ، دل چرکین شدم ازشون. اگه تو این رو نمینوشتی، شاید هیچوقت مطرحش نمیکردم! ممنون که حرف میزنیم باهم !

 • razavioo

  یک بار از دیجی کالا یک باتری برای گوشی خودم Galaxy S3 خریدم و به جای اون باتری یک گوشی دیگه سامسونگ برام فرستاده بودن. با اینکه عوضش کردن ولی تقریبا یک هفته بدون باتری و طبیعتا بدون گوشی سپری شد.

  متاسفانه یک چیزی که همه جا رواج داره اینه که وقتی انتقادی از یک ارگان یا شرکت میشه، چند نفر از افراد وابسته به اون شرکت میان و در دفاع ازش و طرفداری از اون شرکت بلند میشن. نمیگم تا الان توی نظرات همچین افرادی اومده ن، ولی میگن در نظر داشته باشید که ممکنه بعضی دوستان نظراتشونو اینطوری بنویسن.

  منم از دیجی خرید می کنم به خاطر اعتمادی که دارم بهش و از اونجایی که به جادی بیشتر از دیجی کالا اعتماد دارم، ی مقدار نگران شدم و امیدوارم ی تغییراتی برای حل این مساله داشته باشن چون ممکنه جامعه هدف کسایی که رادیو گیک دنبال می کنن در سطح کلان زیاد نباشه، ولی از اونجا که این افراد با توجه به گیک بودنشون (احتمالا) روی نظر خانواده هاشون در نحوه خرید یک محصول بسیار تاثیر گذار هستن.

  ممنون از جادی عزیز

 • Arena

  سلام .
  راستش من نمیدونم مشکل اصلی کجاس ولی منم چند وقت پیش یک گوشی ال جی از دیجیکالا خریدم و بعد فهمیدم خودشون دورش سلفن پیچیدن و ۲ تا برچسب طلایی دیجیکالا هم به طرفین کالا زدن و از این بابت که گوشی قبلا باز شده بوده کاملا مطمعن هستم چون چند هفته قبلش از پل حافظ و نمایندگی ال جی همین گوشی رو خریداری کرده بودم برای یکی از دوستام.
  خلاصه به محض اینکه به دیجیکالا زنگ زدم بدون هیچ حرف و بهانه ای سریع گفتن هیچ مشکلی نیست و ما کالا رو پس میگیریم که من هم چون کارم لنگ می موند گفتم نیاز به پس گرفتن نیست فقط کافیه بگید چرا کالا باز شده قبلا که در این مورد هیچ توضیح منطقی ندادن اینجا اضافه کنم که من کالا رو در قسمت پیشنهاد شگفت انگیز خریدم و تا من خریدم هم کالا نا موجود شد که نتیجه میگیریم فقط همون ۱ کالا رو داشتن.
  در کل چند بار دیگه هم برای من کالای باز شده فرستاده بودن که اون کالا ها رو من پس دادم .
  به نظر من دیجیکالا به جای اینکه به قول جادی کالاهای باز شده رو بطور مداوم برای مردوم ارسال کنه تا یکی صداش در نیاد و استفاده کنه بهتره ۱ بخش در سایتش اضافه کنه به عنوان محصولات صرفا باز شده و اونها رو با قیمت پایینتری عرضه کنه من مطمعن هستم که مردم از این بخش استقبال میکنن و دیجیکالا هم وجهش با این کارا خراب نمیشه.
  در مورد این پروسه برگردوندن پول هم بنده بسیار گله دارم چون شما حساب کنید اگر ۲۰۰ نفر هم کالا برگردونده باشن و پولش تو حساب دیجیکالا باشه چقدر دیجیکالا داره سوود میکنه از پول مردم؟
  در کل اگر این روند اصلاح نشه خرید از اینترنت هم میشه ۱ مهارت و باید به احتمال زیاد در چند سال آبنده براش آموزش ساخته بشه و در دانشگاه ها هم شاید تدریس بشه :)))))))))))

 • mohammad

  متاسفانه دیجی کالا اگه بتونه جنس تقلبی رو بجای اصل قالب میکنه و اصلا شرمی هم از این کار نداره و با این کار داره کم کم اعتبار خودشو از بین میبره خیلی موارد از این موارد رو میشه حتی با سرچ تو اینترنت هم تشخیص داد
  نمونش اینه که تقلبیه ولی به قیمت نسبتا بالایی داره فروش میره:
  http://digikala.com/Product/DKP-120503/Moser-1400-0050-Hair-Trimmer/%D9%85%D8%A7%D8%B4%D9%8A%D9%86-%D8%A7%D8%B5%D9%84%D8%A7%D8%AD-%D8%B3%D8%B1-%D9%88-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B1-%D9%85%D8%AF%D9%84-0050-1400

  پدیده دیگه دیده میشه نظرات تقلبیه که برای محصولات گذاشته میشه !

 • سروش

  سلام آقای جادی
  من تقریبا همیشه از دیجی کالا خرید می کنم و مطلب شما رو هم خوندم. با یه قسمتش مخالفم:
  “هر کالای خریداری شده از اینترنت رو می تونین تا هفت روز پس بدین! ای مساله نه ربطی به دیجیکالا داره نه لطفی است به خریدار از طرف فروشنده. این یک قانون اشتباهه”
  این طوری که میگید نیست. به شرطی می تونید پس بدید که ایراد داشته باشه یا مشخصاتش با چیزی که تو سایت زده فرق کنه. من یک ماه پیش یه لپ تاپ کردم از دیجی کالا، تو سایتش زده بود صفحه مات. ولی صفحه اش براق بود. من پس دادم و به علت عدم تطابق مشخصات قبول کرد ازم. خب این قانون بدی نیست. یا مثالی که زدید در مورد لباس و پوشاک، خود دیجی کالا هم زده فقط 4، 5 ساعت بعد از فروش پسش می گیره. اونم به همون شرط ها. (و این که بهش هم نمیشه گفت لباس کهنه یا دست دوم. مثلا شما وارد لباس فروشی یا کفش فروشی میشید. چند تا لباس رو می پوشید و پُرو می کنید و نهایتا یکی رو می خرید. شاید اون چیزی که می خرید هم قبلا چند نفر پُرو کرده باشند، ولی در نهایت لباسی که می خرید، بهش نمیگید لباس دست دوم یا کار کرده. بازم لباس نو محسوب میشه.). در در نهایت این که دیجی کالا باید محصول نو و باز نشده و اوریجینال بده، شکی توش نیست. ولی این قانونش هم بد نیست واقعا. به شرطی که اجناسی که باز شده و پس می گیره رو به بقیه نده و پس بده به تامین کننده کالا.

 • Zhilevan Ibra

  برای من هم پیش امده اما چون جنسی که سفارش داده بودم خیلی مهم نبود بیخیال این مساله شدم .
  یادمه ۸-۹ سال پیش از دیجی کالا جنس سفارش میدادم سبک برخورد و رفتار با مشتریشون خیلی فرق کرده. الان یه جورایی انقدر بزرگ شدن که دیگه مشتری براشون مهم نیست. رضایت مشتری اهمیت قبل رو نداره براشون. ( شاید بشه بهشون حق داد چون واقعا هندل کردن اون همه سفارش اونم با از انواع و اقسام مختلف سخت باشه ). ولی در کل دیجی کالا دیجی کالا قبل نیست ( ماجرای های دیگه ای هم باهاشون داشتم تاخیر و ….. ) . یادم باشه سری بعد هم فیلم بگیرم یه کانال تو یوتیوب بزنیم اجناس دست دوم دیجی کالا.نظرت چیه جادی؟

 • Brotherhood

  این کار رو متاسفانه برای شهرستانها بیشتر انجام میدن، با توجه به اینکه پیک نیست و طرف خودش باید با هزینه شخصی پرداخت کنه. طرف هم اگه مشکل خیلی حاد نباشه و پول زیادی نپرداخته باشه کلا بی خیال میشه و از همون کالا استفاده میکنه، دقیقا همون کسی که پول پاره رو قبول میکنه.

  من متاسفانه مدت زیادی هست که اون اعتماد سابق رو به دیجیکالا ندارم، خصوصا بعد از اون که تو همه چیز دست برد و فکر میکنم کنترل امور از دستشون خارج شد. ترجیح میدم از سایت های کوچک و تخصصی هرچیز خریداری کنم و فقط دیجیکالا رو برای خرید هارد اکسترنال به بقیه پیشنهاد میکنم.

 • Brotherhood

  این طرح پیشنهاد ویژه هم شده محلی برای فروش اجناس مشکل دار و باز شده
  خیلی هایی که تو خرید اینترنتی هستن متوجه این موضوع شدن و کاملا برام آشکار شده این موضوع.

 • Mary

  من ایران نیستم و خوشبختانه از دیجی کالا خرید نداشتم. اما موردی برای یکی از دوستانم در ایران پیش آمد که یک لپتاپ رو از digikala خریداری کرده بود، کلید ctrl شکسته بود و چند خط روی monitor بود. ایشان از شهرستان سفارش داده بود و به گفته خودش دیگه حوصله جر و بحث با پشتیبان رو برای پس دادن رو نداشته و مجبور شده محصول رو قبول کنه.
  دوستان محصول اگر باز بشه حالا در گمرک و یا مغازه شاید مساله ساز نیست مهم اینه که محصول استفاده نشده باشه. در این مورد کاملا واضح بوده که قبلا محصول استفاده شده جای خط روی monitor و شکسته شدن کلید ctrl

 • amin

  سلام، من خیلی وقته از دیجی کالا خرید می کنم و هیچ وقت همچین مشکلی نداشتم و همیشه محصولاتش نو و دست نخورده بوده، ولی اتفاق نادری برام افتاد: یکسال قبل از دیجی کالا خرید کردم و برام فرستادن شهرستان؛ همراه با خریدهای من 3 تا محصول دیگه هم برام فرستاده بودن که مال من نبود و پولش پرداخت شده بود و قیمت این 3 تا محصول هم حدود 2 میلیون تومان بود. از همون لحظه تحویل گرفتن چندین بار با دیجی کالا تماس گرفتم برای ارسال کالا به دیجی کالا. اما اصلا کسی پیگیری نمیکرد. من پنج بار باهاشون تماس گرفتم و بعد از هر تماس یک هفته می گذشت و کسی پیگیر نمیشد. بعد از 2 ماه یک نفر تماس گرفت و با لحن عصبانی و حالت بازجویی مشخصات همه کالاها رو پرسید یه جوری که انگار من دارم دروغ میگم و بعد هم گفت: «اگه واقعا همچین چیزی هست برامون بفرستین و بعد پول پست از شهرستان رو میدیم بهتون» (حدود 70هزار تومان پول پست) به خاطر لحن بد و رفتار غیرمودبانه من هم محصولات رو نفرستادم و هیچکس هم پیگیری نکرد و همه رو دادم به یک موسسه خیریه. به نظرم گاهی وقتا دیجی کالا واقعاً شلوغ و بی نظم میشه!

 • صادق

  من اخر سال گذشته یک دستکش بوکس ادیداس سفارش دادم از دیجی کالا، با چهار روز تاخیر برام فرستادن و متاسفانه محصولی که برام فرستادن یک سایز از سایزی که سفارش داده بودم کوچکتر بود، ولی خب چون باز هم توی دستم میرفت و میدونستم اون برند تو بازار پیدا نمیشه، بی خیال پیگیری شدم

 • Sadra

  سلام.
  نمیدونم دیجی کالا از کی به فکر ایجاد سرویس open box بوده، ولی از وقتی که جادی این موضوع رو مطرح کردی خیلی وقت نگذشته که دیجی کالا این سرویس رو شروع کرده. فعلا سایتش همیشه بالا نیست، ولی میتونید در صفحه لندینگ اطلاعات لازم رو کسب کنید.
  http://landing.digikala.com/openbox-2016

 • شهرام

  من امروز یک موزر از دیجی کالا خریدم و تقلبی بوده اینم فیلمش

  https://drive.google.com/file/d/0B09sKZmDX2dbQm8yTS12cERZQk0/view?usp=sharing

 • hazhir

  سلام، این مطلب رو من الان دیدم :)
  احیانا میکروفونه rode podcaster نبود؟ سفیده؟ :) چون من هم یکی خریدم و احساس کردم باز شده ولی چون ایراد فنی ندیدم بیخیال شدم و الان چند ماه هست دارم ازش استفاده میکنم :)
  فکر کنم همشون رو باز کردن تست کردن :)

  • jadijadi

   هاها عالین دقیقا همین بوده ((: منم بیشتر رفت رو اعصابم و پس دادم وگرنه تجربه چیزهای باز شده سالم رو دارم که نگه داشتم. حالا که همو پیدا کردیم …من برای اون میکروفون یه پایه هم خریدم که خب تو عقل خودم سالم بود و پس ندادم ولی بعدا دیدم خب بدون میکرووفن پایه به چه درد می خوره ؟ ((: اگر پایه نخریدی براش خبر بده پایه رو بهت برسونم حداقل (((:

 • مژگان حبیبه وندی

  منم در اولین تجربه ی خریدم از دیجی کلا پشیمون
  شدم.
  باتری فیک رو به اسم اصل برام فرستادن و حالا بعد از 20 بار تماس و پیغام گذاشتن و گذشت 9روز هنوز پولمم پس ندادن.

 • azam haghgoo

  منم تجربه مشابهی داشتم. تقریبا ماهی دوبار از دیجی کالا بخاطر راحتیش خرید میکنم. چند وقت پیش یه بسته سفارش داده بودک که همراهش یه کرم به مبلغ200 هزار تومان برای هدیه به دوستم گرفته بودم.وقتی بسته به دستم رسید شوک شدم . یه گوشه کارتن خود کرم با در باز افتاده بود و یه گوشه دیگه جعبه کرم.البته کالا رو با پیگیری خیلی زیاد من و تماس های مکرر تعویض کردند اما این پروسه یک هقته طول کشید و طبیعتا به تولد دوستم که قرار بود بهش کادو بدم نرسید.
  قبلا هم تجربه مشابهی در مورد محصولات دیگه داشتم. اما چیزی که بیشتر ا همه ناراحتم کرد این بود که در مورد چند تا محصول نظر منفی گذاشته بودم که دیجی تاییدش نکرد و پاکش کرد. اما نظرات مثبت رو همیشه تایید می کنه.

 • سینا

  من هم دقیقا تیر ماه 95 5/500/000تومان پول دادم لپ تاپ بگیرم…اومد دستم… خراب بود…پسش فرستادم…یه کالای دیگ فرستاد باز اونم کلی مشکل داشت ک مجبورا دو بار فرستادمش گارانتی…هنوزم ک هنوزه اوکی نشده… خود ب خود خاموش میشه و کلی چیزای دیگ… دیگ هم قصد ندارم ازش چیزی بگیرم