شیوه جالب مدیر برای تشویق بچه‌ها به کتابخوانی

رایان پسر دوست عزیزی است که توی بوستون آمریکا به مدرسه می‌ره. مدرسه رایان در برنامه تابستانی «کتابخوانی» رو توی برنامه داشته و مدیر مدرسه برای تشویق بچه‌ها به مطالعه می‌گه اگر ۲۷۵۰۰۰ دقیقه مطالعه داشته باشن، یک خوک رو می‌بوسه (: بچه‌ها هم کم نمی‌ذارن و ۶۵٪ بیشتر از میزان تعهد شده کتابخوانی لاگ می‌کنن و خوک خوشحال می‌شه!

modir3

جریان کوچیکی است ولی خب تفاوتی رو نشون می‌ده در ادامه بحث های اینکه چرا ما، ما شده ایم. دقیقا نتیجه تربیت ما اینه که الان خیلی از خواننده ها (از جمله خودم) به این فکر می کنیم که «خب چطوری مطمئن بشیم بچه‌ها الکی دقیقه لاگ نکردن؟» در حالی که اون سر دنیا توی بوستون این مدیر بامزه بچه‌هاش رو تشویق کرده به خوندن، بچه‌ها از نزدیک یک خوک دیدن، کلی تو مدرسه خندیدن و خاطره خوبی خلق کردن.

modir

modir2

 • goyban

  مدیر ما اگه اینو میگفت که همه کامل میخوندن :)))

 • خوکه راضی به نظر می‌رسه :))

 • AmirHossein

  هفته‌ی پیش یه مستندی تو من‌وتو میدیدم که آزمایش کرده بودن با دستکاری خاطرات میشه میل به چیزی رو کم و زیاد کرد (طرف آب‌جو و شراب دوست داشت، یه سری عکس آب‌جو و شراب کنار چیزهای ناراحت‌کننده مثل توالت بهش نشون دادن، ۶۰ و خرده‌ای درصد میلش کم شد).
  اینو دیدم یاد اون مستند افتادم و علاقه خودم به ریاضی بخاطر اخلاق خوب معلم حسابان دبیرستانم، که همچین خاطره‌ی جالبی شاید خیلی‌هاشونو برای همیشه کتابخون حرفه‌ای کنه.

 • barney

  جادی عزیز کجایی که زمان ما ، مدیر مدرسمون موقع مراسم صبحگاهی سر صف به ما میگفت ماها یه مشت الاغیم. یه مشت نفهم بیشعور که هیچی نمیشیم. شماها برای چی میاین مدرسه. این مملکت کارگر زیاد میخاد. شماها همتون لایق حمال شدن و کارگر شدن هستین.
  و اینگونه بود که ما رو تشویق به فرهنگ مطالعه کردن!!!!

 • من داشتم به این فکر می کردم که دیدن بوسیدن خوک انقد جذابه؟ :))
  و اینکه برای تجربه های جدید، احتمالا بچه ها حاضر میشن خوب همکاری کنند.

 • فرهاد H

  معلم پسر من (7 ساله) به این اندازه خلاق نیست و جایزه ی رسیدن به حد نصاب مطالعه رو پیتزا خوردن توی کلاس تعیین کرده بود. البته ماه نخست رکوردشون سه و نیم برابر مقدار تعیین شده بود و هر ماه دارن بالاتر میرن :)

 • omid

  پاراگراف دوم رو متوجه نشدم!
  سوالِ «از کجا بفهمیم که الکی لاگ نکردن»، به خاطر تفاوت ۲۷۵۰۰۰ دقیقه با ۲۰۰۰۰۰ دقیقه نیست. واسه اینه که نمیشه فهمید به هدف اصلی علاقه مند شدن بخشی از بچه ها به مطالعه رسیدن یا نه. در واقع پروژه خوبیه اما فکر میکنم این «ما»، که چنین سوالی براشون پیش میاد، شامل افراد از ملیت و شرایط متفاوت میشه و نتیجه گیری منطقی نیست.