کتابی برای لذت بردن از برنامه نویسی رقابتی: Competetive Programmers Handbook

توی مطلب قبلی در این مورد حرف زدیم که اگر می خواین کار خوبی پیدا کنین لازمه مهارت های خوبی کسب کنین. این مهارت ها یک شبه کسب نمی شن و به نظر شخصی من هم نمیصرفه اگر ازشون لذت نمی برین، سراغشون برین. آدم باید از کارش خوشش بیاد و من از برنامه نویسی لذت می برم.

برنامه نویسی رقابتی به اون شاخه از برنامه نویسی می گن که معمولا در کارهای روزمره کاربرد مستقیم نداره و برای مسابقه های برنامه نویسی استفاده می شه. هرچند که بلد بودنش نشون می ده شما برنامه نویس خوبی هستین و اتفاقا در بعضی مسائل روزمره هم میتونین راه حل های خوبی ارائه بدین.

یاد گرفتن این شکل از برنامه نویسی سخت نیست: یک ایده +‌ یک توضیح در مورد فضای کار و بعد تلاش برای حل یک مساله. اگر علاقمند هستین نگاهی بهش بندازین کتاب خیلی خوبی برای شروع هست به اسم Competetive Programmers Handbook که همین پایین می تونین دانلودش کنین. این کتاب خیلی فشرده و مفید در بخش اول از سورت تا سرچ کامل، الگوریتم های حریص (گریدی) و برنامه نویسی داینامیک و آموزش می ده. بخش دوم کتاب کلا در مورد گراف است از ترورس و اسپنینگ تا فلو ها و کات ها و بخش سوم هم مباحث مستقل پیشرفته تر مثل نظریه بازی، الگوریتم های رشته ها، ژئومتری و غیره است. چه برنامه نویس تازه کار در برنامه نویسی رقابتی باشین و چه آدمی که این کتاب رو مثل یک کتابچه جدول می بینه، فصل های سه چهار صفحه ای این کتاب می تونه براتون جذاب باشه و چیزی بهتون یاد بده.

دانلود پی دی اف کتاب دم دستی برنامه نویسان رقابتی

 • دانیال

  متشکریم :))))

 • چک میکردم به نظر دیروز بروز شده کتابش و الان شما کتاب قدیمی رو گذاشتین برای دانلود.
  بعد اینکه Competitive رو هم غلط تایپی دارید.
  ممنون بابت معرفی

 • غلامرضا

  یه حسی بهم میگه جادی داره خودشو برای مصاحبه های کاری شرکت های آمریکا آماده می کنه. :)

 • ali

  سلام آیا این کتاب رایگان هست؟ . راستی یک پست در مورد کتاب های رایگان برنامه نویسی اونایی که نویسندشون اجازه دادن بزار تا بقیه استفاده کنن

 • من نسخه‌ی epubش رو هم درست کردم و پول ریکوئست فرستادم براشون. این‌جا هست نسخه‌ی epub: https://github.com/ahmadalli/cphb/
  بد هم نیست اشاره کنی که کتاب آپدیت می‌شه و بهتره نسخه‌ی آپدیت‌شده رو دانلود کنن

 • Pingback: تلاش‌های من برای خروجی epub گرفتن از کتاب Competitive Programmer’s Handbook – روزنوشته‌ها()