کاندیدایی با صورت تماما تتو شده در رتبه سوم انتخابات چک

کاندیدایی با تتوی تمام صورت

ولادیمیر فرانز، استاد دانشگاه در رشته هنر و آهنگساز توی این هفته رتبه سوم شانس ریاست جمهوری کشور چک رو داره. توی چک هر کسی که از ۵۰ هزار نفر امضا جمع کنه که بهش رای خواهند داد امکان شرکت توی انتخابات رو داره و ولادیمیر که از فرق سر تا نوک پاش تتو شده، چون دوست‌هاش ازش خواسته بودن بدون هیچ سابقه سیاسی به عنوان یک «کاندیدای سورپریز» با جمع شدن هشتاد و هشت هزار امضا نه فقط وارد انتخابات شده که بعد از نطق تلویزیونی چند روز قبلش و بدون چسبوندن حتی یک پوستر به دیوار و خرج فقط ۱۶هزار پوند برای کمپین تبلیغاتیش، بنا به آخرین نظر سنجی‌ها با تقریبا ۱۱٪ آرا در رتبه سوم ایستاده.

چک مثل همه کشورهای درست و درمون امکان کاندیدا شدن به همه عقیده‌های مختلف رو می ده و این کاندیدای باحال هم بدون هیچ سابقه سیاسی وارد رقابت شده تا بگه که خسته است از اینهمه قول و وعده و هیچ کاری نکردن سیاست مدارها و فساد گسترده. ولادیمیر برنامه‌های خودش رو گسترش آموزش و بالا بردن سطح اخلاقی جامعه عنوان کرده.

رای اون بین جوون‌ها زیاده و توی یک رای‌گیری نمایشی که توی ۴۴۱ دبیرستان که دانش‌آموزهاش برای اولین بار خواهند تونست تو انتخابات بعدی شرکت کنن با ۴۰٪ آرا برنده شده.

فرانتز در مورد تتوهاش گفته «تتو نشونه‌ای از اراده آزاد انسانه که به آزادی هیچ کس دیگه صدمه نمی‌زنه»

اون با حدود ۱۱٪ رای از کل آرا خیلی خوب پیش اومده ولی شانسی برای یپروزی توی انتخابات نداره، در عوض دو کاندیدایی که از اون جلوتر هستن و از بین ۹ کاندیدای موجود به دور بعد می‌رن، شدیدا به حمایت اون نیاز خواهند داشت چون احتمالا این ۱۱٪ رای، شدیدا در دور دوم تاثیرگذار خواهد بود.

مطلب گاردین در موردش
مطلب دیگه ای از گاردین در این مورد که‌ آیا تاتوی صورت هنوز یک تابو به حساب می‌یاد یا نه

 • تو کتاب Lost Symbol نوشته دن براون، یه بخشهایی توضیحاتی پیراون دلیل و فلسفه تتو توضیح داده شده که باعث خیلی نظرم نسبت به اونهایی که تتو دارند عوض بشه، هرچند که مطمئنم 99 درصدشون روحشون از فلسفه اصلی اینکار بیخبره…
  کلاً این اتفاق که آدمهای جدیدی دارن وارد عرصه سیاست میشوند که اتفاقاً از دل بیعرضگی سیاسیون اومدن بیرون، اتفاق مثبتی هستش، این بنده خدا رو هم از دست ندین که کلی سوژه جالب داره http://en.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3n_Gnarr

 • Abolfazl

  خب، این هم یک پست عالی دیگه. یک چیزهایی هم البته می شه در کنارش در نظر گرفت. من هم نظرم رو می گم، که اضافه کلامی کرده باشم، در کنار سلام و خدا قوتی که عرض می کنم.

  اول اینکه واقعا تابوشکنی ها خیلی سخت نیست. شاید الان دورانی شده باشه (شاید هم همیشه بوده) که کار غیر معمول کردن خیلی جذابه. توی کشور خودمون هم هر روز جمعیتی از این کارها می کنند، مثلا وقتی ایراد گرفتن از یک مقامی تابو به حساب می آید و بعد کسی غیر مستقیم بهش ایراد می گیره، حتی مخالف هاش هم به وجد می آیند، یعنی کلا همیشه جذاب بوده که آدم کار غیر عادی بکنه، دلقک ها هم همین ترفند رو به کار می برند. کار غیر معمول خودش به خودی ارزشی ندارد.

  حالا اینکه یک آدم بدون سابقه سیاسی با استفاده از تتوهاش وارد سیاست بشه، واقعا مهم نیست، در عوض نشون می ده که روش وارد شدن به سیاست توی این کشور مشکل داره. یعنی به نظرم چک و کشور ما، هر دو مشکل دارند، که آدم های بدون پشتوانه سیاسی با استفاده از احساسات هیجانی مردم وارد سیاست می شوند.
  یعنی سیستم کاندیدا شدن و رای گیری باید باعث بشه که آدم های اشتباه فیلتر بشوند. کسی که سابقه کار در رشته ریاست جمهوری رو نداره و همچ تیم درست و حسابی حمایتش نمی کنند، و هیج برنامه مشخصی نداره، خب نباید بتونه کار ریاست جمهوری رو بگیره.

  یک سری متدهایی هست درباره رای گیری، که باعث می شه نظرات افراد رو خیلی دقیق تر به دست آورد، یعنی از رای ساده و مستقیم استفاده نمی شه. عملی شدن این روش ها در ابعاد بزرگ، مثل انتخابات تقریبا غیر ممکنه، ولی بعضی جاها یه جورایی بعضی از این روش ها رو وارد انتخابات می کنند.

  به نظر این بنده حقیر، ورود این آقای بدون دانش سیاست در سیاست، یک جور هک کردن نا مطلوب سیستم دموکراسیه. یعنی از خصوصیاتش استفاده کرده اند، ولی در جهت خلاف هدف اصلی اش. حالا چکی ها باید راهی پیدا کنند که این راه نفوذ رو بگیرند. البته یک فرقی هم هست بین هک کردن و پیدا کردن راه های استفاده غیر معمول از چیزها، و با چکش و میخ سوراخ کردن. چون دموکراسی ما رو با چنان سوراخ سوراخ کرده اند که دیگر جای سالمی نداره.

 • B3RKUT

  آدم اینو میبینه یاد مردان ایکس میوفته!!