قاعده بزرگتر: پول الکی از هیچ جا تولید نمی شه

بهیز برامون نوشته:

جادی امروز توی یکی از فروم ها در مورد این وبسایت مطلبی دیدم coingeneration.com که برام جالب به نظر اومد .
نوشته بود که سایت یه برنامه میده که روی سیستم نصب کنی .برای یک دوره زمانی یک کانکشن رایگان برای اتصال ۱ thread سی پی یو به سیستم میده که مینیمم درامد ۱ دلار در روز میده که ظاهرا پرداخت هم کرده …..

– اولین چیزی که ذهنم به طرفش رفت بیت کوین بود اما یک ترد سی پی یو که نمی تونه اینقدر درآمد برای سایت داشته باشه
– خود سایت گفته از قدرت سی پی یو ها می خواهیم یک ابر کامپیوتر بسازیم تا برای پیش بینی وضع هوا و اینجور چیزا استفاده کنیم
– لوگوی سایت هم که مشخصه

می خواستم ببینم اطلاعاتی در موردش داری ؟ واقعا قصد جاسوسی داره ؟

اصل اول جادی رو یادتونه؟ می گفت اگر در قرعه کشی ای شرکت نکردین، توش برنده نمی شین. این اصل تابع یک قاعده بزرگتره: پول الکی تولید نمی شه. این قاعده به شکل پایه ای هم در مورد انواع کلاه‌برداری‌های هرمی کار می کنه و هم در مورد این تبلیغات که در روز نیم ساعت کار کنین و ماهی چهارصد دلار بگیرین یا یک برنامه نصب کنین که تبلیغ نشون می‌ده و دیگه لازم نیست کار کنین و فلان برنامه رو نصب کنین و ماهی صد هزار تومن بگیرین.

نکته: صد هزار تومن در ماه پولی نیست که بخوایم باهاش کل اطلاعات زندگی و حتی هویتمون رو به کسی که نمی شناسیم بدیم.

این سیستم‌ها لازمه از یک جایی پول در بیارن. سوال اصلی اینه که آیا کاری که شما می کنین اونقدر پول تولید می کنه و آیا واقعا کسی ارزونتر از شما حاضر نیست اون کار رو بکنه که طرف مجبور شده شما رو پیدا کنه؟ خوشبختانه کشورهای دوست و برادر خواهر هند و چین کنار ما هستن که هم وضع اینترنتی بهتری دارن، هم جمعیتی بیشتر و هم وضع کلی اقتصادی خرابتر از من و شما در سطح فردی.اگر هر روشی باشه که بشه از اینترنت پول در آورد و تنها نقطه قوتش ارزش پایین پول ما باشه، هند و پاکستان و چین شانس خیلی بیشتری اونجا دارن. سری بزنین به سایت‌های داوطلب شدن برای برنامه نویسی مثلا با بیست دلار برای یک پروژه کوچیک و ببینین چقدر چینی و هندی و پاکستانی اونجاست (:

اگر هم بحث مقیاس باشه، قیمت پایین کامپیوترها خود به خود برنده می شه. اگر فقط رشته از یک سی پی یوی شما برای طرف ۳۰ دلار در ماه می ارزه و ارزشی بیشتر از ۳۰ دلار براش ایجاد می کنه، کافیه طرف پول دو سه ماه شما رو کنار بذاره و یک کامپیوتر بخره که قدرت بیشتری از یک ترد سی پی یوی شما داره و تا آخر عمر ازش پول در بیاره بدون اینکه پولی به شما بده.

اما این سایت‌ها چیکار می کنن و از چی پول در می یارن؟ این سایت‌ها معمولا دو سه ماه اول پول می دن تا همه فروم‌ها پر بشن از اینکه فلان جا واقعا پول می ده و بعد که یک جمعیت عظیم بهشون حمله ور شد، دیگه پول نمی دن یا فقط به درصدی از سایت‌ها که به درد می خورن می دن. اما به چه دردی؟ به دردی که بیشتر از صد هزار تومن در ماه بیارزه. این کارها در بهترین حالت اسپم فرستادن است از کامپیوتر قربانی‌ای که به خاطر صد هزار تومن در ماه آی پی آدرسش، کامپیوترش، پهنای باندش، مشخصات حساب بانکی اش، هویتش، اطلاعات روی دیسکش، پسوردهاش، فهرست دوستانش، تاریخچه کارکردش در اینترنت و همه چیزهای دیگه روی کامپیوترش رو در اختیار یک شرکت مجهول گذاشته و در بدترین حالت‌ها انجام جرایم مالی با اون کامپیوتر مثل شر کردن فایل‌های غیرقانونی یا آی پی طرف یا حتی خرج کردن کردیت کارت های دزدی توسط هویت طرف.

همونطور که خودت هم گفتی، این سیستم‌ها اصلا قابل اطمینان نیستن و در ضمن پولی هم که می دن ارزش خاصی نداره. حتی در ریال داغون ما هم، صد هزار تومن در ماه پولی نیست که بخوایم باهاش کل اطلاعات زندگی و حتی هویتمون رو به کسی که نمی شناسیم بدیم.

 • Sirwan Afifi

  ممنون بابت اطلاع رسانی.

 • ابوالفضل

  جالب بود. کمی که درباره اش خوندم، به نظر می رسه یک سیستم هرمی داره، یعنی همون بازی قدیمی. تا مدتی از پولی که از کاربرها می گیره می شه به بقیه داد. یعنی اول باید ترد بخری، تا بتونی پول در بیاری. و برای تردهای بیشتر پول بیشتری هم باید بدی، که خب واضحه کسی که می خواهد سوپر کامپیوتر بسازه، خود به خود باید از تمام وجود سی پی یو بهره ببره، نه اینکه برای این کار پول بگیره. و چون می تونی رفررال داشته باشی و به ازای آنها اعتبار بگیری، دیگه واضح می شه که سیستم هرمی داره: http://www digitalgenerationtutorial com/

 • Sahel

  جادی عزیز. ممنون از این پست، چون یادآور جلسۀ طولانی روانفرسایی بودم که یکی دو ماه پیش جهت پرزنت کردن وب سایت های کلیکی از قبیل Teobux برای من برگزار شد. احساس می کردم اعصاب و عروق مغزم در حال تجزیه شدنه!!!
  واقعاً کدام آدم نادان و کوته فکری ممکنه به خیالش خطور کنه با کلیک کردن رو آگهی ها و بازدید از اون ها می تونه ثروتمند بشه؟؟ اون هم یک شبه!
  هرچند هیچ توضیحی برای فیلتر نبودن وب سایتشون و یا فعالیت سه ساله و رقم1,792,677,312 ریال که مدعی شدن به کاربران پرداخته اند ندارم.

  • hadi

   در مورد Teobux من یه چند روزی تو این سایتا بودم از یکی هم 600 تومن تک تومنی گرفتم 2 هزار تومن پولمم پرید
   1 این سایت ها واقعا پول پرداخت می کنن
   ولی توجه داشته باش که
   1 چقدر از اینترنتت می پره
   2 چقدر وقت می زاری
   در آمد ساعتی تو تو شرکت حساب کن تو اینجا حساب کن
   بدش در بهتریه حالت فکر کنم 200 هزار تومن ماهی مشد در آورد که اونم یه حالت فوق العاده ایده آل بود شما می تونی تو یه وضع خوب 30 -40 تومن در بیاری ولی به شرطی که وقت / فکر / زمان بزاری
   که فکر نکنم بیش از 10 درصد کل سایت بتونن در آمد اینچنینی داشته باشن
   درضمن خیلی ها از این سایت ها برای تبلیغ دوباره داخل همون سایت استفاده می کنن که پولی از سایت خارج نمی شه
   اینم بگم من این سایت رو تایید می کنم یه 3-4 سالی فکر کنم هست داره کار می کنه ولی به نظرم اگه وقتت رو هر جای دیگه ای بزاری بیشتر پول در می یاری

 • Vahid

  برای همه ی پرداختاشون مدرک دارن
  مجوز هم دارن
  ،از تبلیغات دهنده ها به ازای هر بازدید پول بیشتری میگیرند و این کاملا منطقیه اما تا زمانی که عضویت عادی داشته باشید
  ،این که با خرید زیرمجموعه و ارتقاء عضویت،درآمدت از کلیکها و زیرمجموعه های مصنوعی چند برابر بشه دور از باوره

 • pooya

  این نرم افزارها معمولآ دنبال این هستند که کامپیوتر شما را تبدیل zombie کنند و بعد در حمله DDOS از شون استفاده کنند.

 • جمشید

  اه جادی حالمون رو نگیر دیگه…!!!
  بدجوری به مطالبت معتاد شدم!!!!…
  از دیروز تا حال ۱۰۰۰ دفعه بهت سر زدم هنوز آپ نکردی!!!

  جون داداش مواد(مطلب) برسون که سرحال شیم…

  قربونت
  جمشید.

 • Pingback: در مورد اسپم جدید آگاه باشین: سفارش شما ثبت شد | کیبرد آزاد()

 • amin

  در مورد نرمافزار coingeneration.com اینکه ریموت اسکرین فعال می کنه

 • Mahyar Pasar Zangene

  امروز این مطلب قدیمی ات رو خوندم و تادا ببین سر سایت مورد بحث چی اومده ؟ http://coingeneration.com/ جمع کرده و رفته ! تا کی ملت می خوان چوب اینجور سایت ها و سیستم های هرمی و پونزی رو بخورن من نمی فهمم !!!