سوتی سریال ۲۴ – آی پی چهار عدد ۰ تا ۲۵۵ است که با نقطه از هم جدا شدن

نوید برامون این اسکرین شات بانمک حاوی سوتی از سریال ۲۴ رو فرستاده:

24

طرف داره به آی پی ای وصل می شه که وجود نداره چون ما می دونیم که آی پی های نسخه چهار، اجزایی دارن از صفر تا دویست و پنجاه و پنج که با نقطه از هم جدا شدن. البته معلومه که می شه ادعا کرد که طرف هاستی به این اسم داره یا اصلا این یک پیام مستقل از آی پی است ولی ما که می دونیم! ۲۴ سوتی داده.

آپدیت دوشنبه سی تیر: دوستان می گن که سوتی نیست و عمدا آی پی ای می زنن که ولید نباشه و اینجا هم عدد e استفاده شده (: به نظرم بهتره آپی وب سروری رو بزنن که تبلیغ و حواشی فیلم روشه که اگر هم کسی تست کرد باحالتر باشه ولی خب به هرحال عدد e خیلی باحال بود (:

آپدیت دوم: اشتباه نوشته بودم صفر تا دویست و پنجاه و شش که الان اصلاح کردم

 • به این فکر می‌کنم که نوید دقیقا چطوری این رو پیدا کرده و تنها چیزی که به نظرم میرسه اینه که سعی داشته این آدرس رو باز کنه و سعی داشته به نوعی بهش وصل شه.
  پس شاید به عمد از یک آی‌پی که وجود نداره (عملا نمیتونه وجود داشته باشه) اسفتاده کردن تا دوستان پشت سر هم به یک سرور اتک نکنن.
  اینطوری هم میشه به قضیه نگاه کرد :))

 • همیشه از یه محیط‌هایی هم استفاده می‌کنن که ما فکر کنیم خیلی خفنن!

 • 0 تا 255 ولی توی متن نوشتی صفر تا دویست و پنجاه و شش! :D

 • مسعود

  سلام ، ببخشید میشه بگید
  1- سریال 24 چند قسمته ؟
  2- ساخت مجموعه تموم شده یا هنوز ادامه داره ؟
  3- از چه زمانی شروع شده ؟
  4- وضعیت دوبله اش چطوریه ؟

  • یه گوگل کنی خودت پیدا میکنی اما کلن 8 سری 24 قسمتی که هر قسمت یک ساعته از شبانه روز. سر جمع هر سری اتفاقات یک روزه. 2 تا فیلم سینمایی هم اون وسط ها ساخته شد. مطمئن نیستم اما یه سری 12 قسمتی هم بعد از فرار جک از آمریکا ساختن. الان فکر کنم دیگه تموم شده. سری اول 2002 پخش شد. دوبله اش رو غیر از اونی که فارسی 1 کرده دیگه نمی دونم تو ایران هم دوبله شده یا نه. مقاله اش یکی از مقاله های برتر ویکی پدیا فارسی بوده‌ :)

 • پارشال

  « ما می دونیم که آی پی های شبکه چهار رقم صفر تا دویست و پنجاه و پنج هستن که با نقطه از هم جدا شدن.»
  آی‌پی ورژن چهار البته.

 • آقا یه بار رفتم یه انجمنی از سریال Person Of Interest بد گفتم همه ریختن سرم. منم گفتم به درک. من نظرم اینه :)

  ولی خوشم میاد سوتی‌های اینطوری رو نمیشه توجیه کرد :)

  • فرهاد

   اگه من بودم این جوری توجیه میکردم که به خاطر حفظ حریم خصوصی و این که همه بعد از این نرن آدرسه رو پینگ کنن یه آدرس غیر واقعی دادیم (مث شماره تلفن های توی فیلم ها که 555xxxx هست)

 • حنا

  حالا جالبه بدونید که اگه دو نقطه سمت راست این ترکیب رو بردارید عدد e در ریاضی به دست میاد :)
  2.718.281.828
  e=2.718281828
  این عدد تا پنجاه رقم اعشار
  e=2.71828182845904523536028747135266249775724709369995

 • رامین

  جادی خودت سوتی دادی ! اونا عمدا این کار رو می کنن یعنی نمی دونستی ؟ برای این که برای صاحب اون ip یا بعدا مشکلی پیش نیاد یک ip بالاتر از عدد 255 می دن که اصلا وجود نداره مثلا توی فیلم iron man هم همین طور بود طرف مثلا رفته بود توی سایت speedtest.net بعد آیپیش یک عدد نهصد و خورده ای داشت اینا عمدی هست نه سوتی .

  • جادی

   نه نمی دونستم. من باشم آی پی غیرولید می زنم یا بهتر از اون آی پی سروری که تبلیغ این فیلم یا نکات حاشیه ای و اینجور چیزها روشه (: خیلی باحالتره به نظرم.

   • رامین

    درسته بعضی ها هم همین نظر رو دارن که چرا به جای یک ip invalid مثلا ip سایت اون فیلم یا ip های گوگل یا imdb رو نمی زنن و ip invalid می زنن توی همین سریال یک سایت هم بود دومینش اینه Sylviaimports.com می تونستن ip این سایت رو مثلا بزنن ولی فکر می کنم با خودشون می گن اگه تصمیم بگیریم سرور هامون رو عوض کنیم برای صاحبای بعدی اون ip مشکلی پیش نیاد دیگه معمولا invalid می زنن . من این سریال رو دوبار دیدم و وقتی ماجرای اسنودن پیش اومد اصلا ذره ای تعجب نکردم چون توی این فیلم قشنگ جاسوسی های nsa رو نشون می داد و می گفت برای nsa بقیه سازمان ها مثل یک کافی نت می مونه!

    • سعید

     عزیز دلم شما احتمالا نمی دونی ای پی های داخل شبکه چی هست یا اصلا اطلاعی از شبکه نداری و خیلی هم علاقه به تحلیل داری . خیلی راحتتر میتونن بجای 781 و این جور مزخرفات ، ایپی رو از 192 شروع کنن . کاملا تابلوه فیلم یه متخصص شبکه نداره . طرف انقدر بی سواد بوده که برداشته عدد اویلر داده به ایپی که هم به قول خودش علمی باشه قضیه . هم اینکه کسی از ای پی سو استفاده نکنه .

     در مورد
     192.168 سرچ کن برای شروع مطالعتون بد نیست رامین عزیز.

     • رامین

      من خودم ip ام با 192 شروع میشه و valid هم هست اگه با 192.168 که invalid هست شروع کنن باز خودش یه سوتی دیگه میتونه باشه . جادی میتونی ip ای که باهاش این کامنت رو گزاشتم ببینی که با 192 شروع میشه اما valid هست ! همونطور که گفتم توی فیلم های دیگه هالیوود هم همین کار رو می کنن و قضیه بی سوادی یا سوتی دادن نیست.

 • رامین

  در ضمن اون کسی که این عدد رو گزاشته عدد اویلر رو گزاشته یعنی نقطه ها رو حذف کنیم عدد اویلر بدست میاد این هم اثبات اینکه سوتی نبوده و عمدی بوده.

 • مهدی

  توی عنوان درست نوشتی، ولی توی متن اشتباه.
  آی پی از صفر تا ۲۵۵ هست، نه ۲۵۶.
  ضمن اینکه بهتر اینطور گفته بشه که آی پی از ۴ رقم نیست و از ۴ بخش یا اکت تشکیل شده ;)

  • رامین

   نه جادی نگفته ip چهار رقمه گفته ip نسخه چهار بعد ویرگول نزاشته بعد رقم …

   • جادی

    به هرحال چیزی که شکی توش نیست اینه که یک متن سریع نوشتم که پر از گمراهی است (: باید بیشتر دقت می کردم و تمیز تر و با دقت تر می نوشتم.

 • سالار مقدم

  جادی نوشتی آی پی از صفر تا ۲۵۶، ما میدونیم که منظورت از صفر تا ۲۵۵ هست و ۲۵۶اشتباها ۲۵۶ که تعداد آی پی های مجاز هست رو نوشتی :D

  • سالار مقدم

   و شما هم میدونید که من فقط می خواستم صفر رو بولد کنم نه کلش رو :D

 • ArEn

  جادی جان سعی کن اصن از ۲۴ ایراد نگیری :D این سریال با تقریب خیلی خوبی بی نقص ساخته شده .
  شمام بی خیال دیگه وقتی یه نفر بازه میگه منظورش اینه که عدد آخری جزء بازه نیست حالا همه گیر دادن که چرا گفتی تا 256 :D

 • ایپی 256 عدده که میشه صفر تا 255 همون اول درست گفتی
  0 تا 256 میشه 257 عدد که همچین چیزی صحیح نیست جیگر

 • daneshmand

  خیلی بابا دانشمندی بخدا !!!!

  http://en.wikipedia.org/wiki/Euler%27s_number

  اون ایپی هم 2.718281828… هست × توی E و برای 2.718.281.828.

  The IP address Chloe gives Jack to upload the flight key data is 2.718.281.828. Though this is an invalid IPv4 address, the digits are a reference to Euler’s number, a famous mathematical constant. (e = 2.718281828…)

 • جان اسمیت

  آدرس IP مجموعا 32 بیت هست که بصورت 4 بایت مجزا از هم نمایش داده میشه و هر بایت که شامل 8 بیت هست در نمایش بصورت ده دهی عددی بین 0 تا 255 خواهد بود. بنابراین در هیچ یک از بازه ها ما عدد 256 نخواهیم داشت و در واقع این تعداد اعداد در هر بازه هست که 256 تاست. پس آدرس ها از 0.0.0.0 شروع شده و تا 255.255.255.255 ادامه خواهند داشت و آدرس اول و آخر هم کلا رزرو شده محسوب می شوند و اولی معمولا مفهوم “تمامی آدرس ها” را در ادوات شبکه ایفا می کند (مثل کاراکتر Asterisk یا همان *) و آدرس آخر هم معنای Broadcast به کل شبکه را خواهد داشت. یکسری رنج های IP هم کلا رزرو شده هستند مثل 127.*.*.* برای localhost یا 192.168.*.* برای شبکه های محلی (LAN) یا 10.*.*.* برای شبکه های شهری (WAN) یا … و البته ما در تقسیمات آدرس دهی در هر رنجی یکسری IP دیگر هم رزرو می کنیم برات اختصاص به Router و Gateway و Broadcast و … .