قدم هفتم چالش کتابخوانی: اما از جین آوستین

book1394_7

در قدم هفتم چالش کتابخوانی ۱۳۹۴ رفتم سراغ یک رمان کلاسیک؛ اما اثر جین آوستین. تفاوت این ماه در اینجا بود که خوندن چنین کتاب بزرگ و کلاسیکی کار سختی است و در سن من احتمالا خوندنش کار راحتی نیست. کتابی در مورد عشق، روابط انسانی و پر از مکالمه‌هایی به سبک افراد متشخص دهه ۱۹. شخصیت اصلی کتاب دختری است که سعی می کنه با شناختش از آدم‌ها و کاشتن افکار در مغزشون، اطرافش رو به شیوه‌ای که می‌خواد پیش ببره و می‌شه حدس زد که قهرمان جین آوستین تمرکز اصلی‌اش روی ازدواج و روابط اطرافیانش است.

چون خوندن این کتاب سخت بود من یک راه‌حل دیگه پیدا کردم: گوش کردن بهش!

دوستان در سایت کتاب‌های صوتی نوار لطف داشتن و علاقمند بودن کتاب‌هایی رو به رایگان بدن تا من گوش بدم و احتمالا در مورد تجربه با شما بنویسم. من علاقمند به تبلیغ مستقیم نبودم ولی وقتی دیدم اما توی آرشیوشن هست، گفتم اونو می گیرم و گوش می‌کنم و تجربه‌ام رو می‌گم. این تجربه خوب بود. کاملا خوب. در واقع بدون صوتی بودن این کتاب،‌ تقریبا غیرممکن بود من تمومش کنم. خانم پریوش زاهدی کتاب رو خیلی خوب و با حوصله خونده ولی متاسفانه کلیت ضبط صدا خیلی خوب نیست. منطقا باید ادیت بهتری بشه تا صدای نویز کمتر باشه. اپلیکیشن نوار خوبه ولی در اون لحظه که من می‌خواستم نصب کنم امکان دانلودش از گوگل پلی یا سایت نبود. منطقی است در سایت هم در دسترس باشه. اوه! یک ایراد دیگه برنامه هم اینه که ظاهرا هر بار که اجراش می کنین اول اینترنت رو چک می کنه در حالی که من در خیلی از مواقع خواهم خواست بدون اینترنت کتابم رو گوش کنم و فایل‌ها هم که آفلاین دانلود شدن پس دیگه چه کاریه اولش اینترنت بخواد؟ (:

به شکل غیرتبلیغاتی یپشنهاد می دم نگاهی به نوار بندازین چون برای قدم هفتم چالش من مفید بود و احتمالا مشتری خواهم بود.

 • Sina Dsh

  من می خوام کتاب “رساله ای کوچک در باب فضیلت های بزرگ” و برم بخونم. کتابی در زمینه فلسفه ست. بهترین ترجمش هم از آقای مرتضی کلانتریان.

 • KI
 • Behzad

  جادی روی گوشیت فایروال داری؟
  در ضمن اگه میشه یه پست روی امنیت و پرایوسی در اندروید کار کن. از اونجایی که اندروید و لینوکس خواهر برادرند ممکنه علاقمند باشی:)

 • Aref

  جالب‌ترین بخش این متن برای من اونجایی بود که گفتی «در سن من احتمالا خوندنش کار راحتی نیست»!
  راستش برای من هم زیاد پیش اومده که همچین اتفاقی بیافته و همیشه از این ناراحت میشدم که ای بابا چرا دیگه نمی‌تونم فلان سبک کتاب رو بخونم! حالا که دیدم این اتفاق تقریبا کم و بیش برای دیگران هم ممکنه پیش بیاد کمی خیالم از بابت خودم جمع شده که مغم تعطیل نشده!!

  موفق باشی جادی جان

  • Aref

   *مخم

 • محمد

  جادی عزیز ممنونم از این سایتتون، اگه میشه یک کتاب هم راجع به vas معرفی کنید.

 • محمد

  جادی، من یه‌دورانی برنامه‌ریزی کرده‌بودم رمان‌های کلاسیک رو بخونم، از بینوایانِ هوگو گرفته تا همین اِمای آستین. تو اون یک‌سال تقریباً کل کتاب‌های آستین رو خوندم، تنها چیزی که احساس کردم وقت تلف کردن نبوده، بینوایان بود. یه‌کتاب دیگه هم پیش‌نهاد می‌کنم که جدیداً خوندم و محشر بود: «هابیل و چند داستان دیگر» از میکل دِ اومانو، ترجمه خرمشاهی، نشر ناهید.