اوبونتو ۱۸.۰۴ با اسم رمز سگ ابی بایونیک منتشر شد

این نسخه اوبونتو از سری LTS است که ۵ سال ساپورت کامل می‌شن. یعنی شما با نصب این سیستم عامل می‌تونین تا ۲۰۲۳ از ساپورت کامل و آپدیت شدن و پچ شدن مشکلات امنیتی و غیره مطمئن باشین. برای دانلود می‌تونین به سایت رسمی اوبونتو مراجعه کنین و برای آپگرید از Software & Updates شروع کنین.

مهتمرین تغییرات در سگ آب بایونیک، استفاده از کرنل ۴.۱۵ و استفاده از X برای محیط گرافیکی. ویلند هنوز راه زیادی داره و حدس زده می شه از ورژن ۲۰.۰۴ فعال بشه. گنوم روی ورژن ۳.۲۸ است و لیبره آفیس روی ورژن ۶.

نکته مهم دیگه اینه که اوبونتو ۳۲ بیتی دسکتاپ دیگه عرضه نمی‌شه چون تقریبا همه کامپیوترهای ماروزی ما ۶۴ بیتی هستن. از اونطرف gdm جایگزین lightdm شده و روی ویرچوال دسکتاپ ۱ کار می کنه که از هر دوی این تغییرات خوشحالم. با اینکه چیزهای ریزی هستن.

برای فهرست کامل نکات انتشار می تونین به این لینک مراجعه کنید

 • Guest

  با اینکه اوبونتو انقدر محبوبه و جامعه کاربری وسیعی داره ولی با این حال به نظر من یکی از پر باگ ترین توزیع هاست، هر بار که خواستم استفاده کنم روی هر لپتاپی که نصب کردم بعد از چند روز به خاطر باگ های نافرم پشیمون شدم و رفتم سراغ توزیع های دیگه.
  این اتفاق برای شما نیفتاده ؟

  • کامبیز منتظری

   برای من هم این اتفاق افتاده اما به نظر می‌رسه که این باگ‌ها بیشتر باگ‌های گنوم باشه ،و میز کاربری وگرنه من تابچال به i3 مشکلی نداشتم ،و به خوبی کار می‌کرده شاید بهتر باشه که نسخه‌ای با میزکار‌های دیگه نصب کنید،ببخشید جادی جان که به جای شما جواب دادم :)

  • Saeed Pournezhad

   منم mint داشتم بعد که 18.04 اومد گفتم نصب کنم ببینم چطوره…بعد از یه هفته برگشتم رو mint

 • رامین مرادی

  یه سوال به نظرت خوبه که روی مک این رو نصب کنم؟؟؟؟