هشت نکته درباب زیرآبی

مودب و سریع و مهربون چند تا نکته رو راجع به جریان استخر بگم.

۱) یکبار چند سال پیش یک هموطن در دانشگاهی در آمریکای شمالی سینه یک خانمی رو توی آسانسور لمس کرده بود. بعد که اعتراض کرده بودن تو دادگاه گفته بود که هر مرد طبیعی ای اینکار رو میکنه. اون موقع غر زدیم که بابا این مریضی است طبیعی نیست، گفتن نگین اینطوری گناه داره پسره بعدا آبروش می ره. ما هم سعی کردیم بگیم بابام جان، آبروی یک کشور رو می بره وقتی می گه این رفتار طبیعی آدم است و حتی نمی پذیره که کارش اشتباه بوده. برای این مطلب هم لطفا کامنت بامزه نذارین در باب طبیعی بودن. منظور رو بگیرین. درسته که یک عمر به ما می گن مرد یک موجود وحشی است که باید سعی کنه غریزه اش رو کنترل کنه و اگر زن ببینه وحشی می شه ولی این واقعا در این دنیا درست نیست (:

۲) من اینهمه سفر رفتم تا به حال استخر مختلط نرفتم به جز توی هتل و اونهم ساعت های خلوتش یا ریزورت که کلا جریان همینه. حتی به نظرم کمی شرایط عجیبی باشه برام مایو بپوشم برم توی یک فضای نسبتا کوچیک مختلط.. عجیب بود برام که اینقدر با بدنشون (و بدن بقیه) راحتن. کاش حداقل یک ساحل تو ایران رو هم مختلط می کردن که زن و شوهر نوبتی نرن دریا.

۳) سفارت ایران در برزیل گفته که این جریان یک سوء تفاهم ناشی از تفاوت فرهنگی است. درسته اینجا چیزهای عجیبی – مثلا ازدواج با بچه زیر هجده سال – جزو قانونه ولی واقعا قبول کنین جزو فرهنگمون نیست بریم تو استخر زیرآبی بریم دست بزنیم به بچه ها. اگر دروغه که خب بگین دروغه اگر هم راسته بهتره بگین «خیلی بد بوده و رسیدگی می کنیم حتما و متاسفیم که پیش اومده و سابقه هم نداشته و حتما شدیدا پیگیری خواهد شد». برگردین به همون نکته ۱. اگر بگیم کلا فرهنگ ما همینه بدتر و بدتر می شیم. اگر راسته آبروی همه رو نبرین به خاطر بیماری عده ای.

۴) من دوبی پارک آبی رفتم. همیشه دوست داشتم یک چیزی بنویسم در این باب که یک عمر به ما دروغ گفتن که اگر زن لخت ببینین وحشی می شین یا همه دنیا مشغول فسادن. مجردها و خانواده ها از عرب محجبه تا اروپایی بیکینی پوش اومده بودن و راحت و آسوده از پارک آبی لذت می بردن. درست مثل ورزشگاه فوتبال که حضور زنان هیچ ضرری نداشت. یادم افتاد که ایران تنها کشور جهان با حجاب اجباریه.

۵) سفارت ایران گفته که اصلا چنین چیزی سابقه نداشته پس راست نیست. خب پدر من حتی اگر سابقه نداشته و طرف الگوی تقوا هم بوده و مثلا به زور بردنش استخر مختلط بهش کارت ورودی دادن بازم بالاخره یکبار می تونه اولین بار باشه دیگه. من بهش می گم «استدلال نسبت زمانی در فوتبال: چون در ده دقیقه اول صفر گل خوردیم پس می شه تناسب بست که در نود دقیقه هم صفر گل می خوریم». می شه گفت طرف بار اولش بوده و باید تخفیف در مجازات بگیره ولی نمی شه گفت چون قبلا این جرم رو نکرده پس هیچ وقت نمی کنه.

۶) یکبار مدیر آفریقای جنوبی ما توی تهران با لغت های F دار فحش داد. شکایت کردیم و ایده خارجی ها این بود که تفاوت فرهنگی است و خیلی هم وحشتناک نبوده. ایده ما این بود که حتی اگر تفاوت فرهنگی است و وقتی اینجاست باید فرهنگ ما رو رعایت کنه. اون برزیلی که می یاد اینجا مایوی برزیلی اش رو نمی پوشه پس حتی اگر فرهنگ ما انگول بچه ها باشه اونجا نباید اینکار رو بکنیم.

۷)‌ الان ما دیگه رسیدیم به جایی که به برزیلی ها می گیم مسایل جنسی رو سخت نگیرن؟ اوکی! (((: ولی حداقل متوجه بشیم که مشکل اونها با خود جریان جنسی نبوده بلکه داستانی براشون سنگین تموم شده که که می گن از نظر اونها آزار جنسی است به کودک. طبق داستان اونها طرف مقابل نه اینو می خواسته و نه حتی اگر می خواسته به خاطر سن زیر هجده سال اجازه داشتیم بریم سراغش.

و نکته هشتم:

تجاوز، تحقیر و آزار شما رو جذاب نمی کنه آقایون عزیز
اگر دوست دارین با دختری دوست بشین و حتی «ازش» لذت ببرین و مشکل اخلاقی هم با این ندارین و طرف هم بالای هجده سالشه با دست رسوندن تو خیابون، طرف با خودش فکر نمی کنه «وای تحریک شدم برم با این دوست بشم» بلکه خودش رو جمع می کنه و تا جایی که می تونه از شما فاصله می گیره. با به زور بوسیدن یک نفر باعث نمی شه طرف به شما کشش پیدا کنه بلکه باعث می شه هر جا شما هستین دیگه نیاد و گارد دفاعی داشته باشه. اگر هم می خواین با کسی باشین سعی کنین جلب اعتماد کنین و مهربون باشین و خواستنی. حتی مریض های جنسی که دنبال بچه ها هستن هم یک ون می خرن کمی خوشگلش می کنن توش آبنبات میذارن و با خنده به بچه های توی خیابون تعارف می کنن (که بعد معلوم می شه بچه هه تحت نظر اف بی آی است و پلیس دمار از روزگارشون در می یاره)… نمی گم اینکار رو بکنین ولی نکته رو بگیرین: آزار دادن کسی باعث نمی شه یکهو تحریک بشه و بیاد از شما درخواست هماغوشی کنه. اون مال داستان های مریض یک عده مریض است.


می دونم خیلی چیزها گفته نشده. امیدوارم روزی باشه که بشه با خودسانسوری کمتری حرف زد (: فعلا بریم سراغ این چیپس که این بغله منتظره در نقش ناهار امروز ظاهر بشه (:

 • Abolfazl

  یکی از وحشت های همیشگی من اینه که کسی درباره ایران ازم سوال کنه. مثلا بپرسه چرا فلان ماجرا اون جوریه یا چرا فلان کار را انجام داده اند، به هیچ وجه نمی شه جوابی براشون داشت. هر روز هم دسته گل تازه ای دارند که آدم از خودش هم خجالت می کشه.
  دقیقا با حرف هایی که گفتی موافقم. برزیل کشور بدجور آزادیه، با کم ترین زحمت بیشترین نتیجه جنسی حاصل می شه، اون آدم باید خیلی مریض باشه که بره سراغ بچه ها، جلو چشم پدر مادراشون، خیلی مریض. یعنی اگر واقعا بچه هم می خواست می تونست با اندکی از پول سفارت، همه چیز رو تهیه کنه، اینکه بره تو استخر نشون می ده که یا خیلی از قدرتی که داره مست شده و فکر می کنه آسیب ناپذیره، یا اینکه بیماری ذهنی و روحی داره که باید بستری شه.

 • rfdfsf

  راستی اون آخر خواستی رو خواستنیش کن!

  و خوب باید بگم که راست یا دروغ رو نمیدونم…اصولا هر جا بخوان یه کشوری رو خراب کنن با چند تا شایعه کار حله..در مورد این موضوع نمیدونم…..و یکی دیگم اینکه خیلی بد بود گفتی اگر توی کشور ما فرهنگ انگولک کردن بچه هاستوووخداییش کشور ما این طوری نیست…..هست؟

 • در مورد گزینه یک !!
  درسته کار اون پسر کار اصلا درست و طبیعی نیست !! و بخوبی مشخص میکنه چطور طبیعت انسان ها توسط ایده ها و دیدگاه های احمقانه مورد تجاوز قرار گرفته !!

  من تا حالا خرس ،گربه، اسب و …ندیدم به همزادش تجاوز کنه !!
  ولی بیرون پر از مرد هایی که آرزوی تجاوز به نزدیک ترین کساشون رو دارن !!
  چه برسه به زن و دختر غریبه !!
  این یعنی طبیعت بشریت مورد تجاوز قرار گرفته … توسط خودش … و بهای این تجاوز جنگ ها و نازی ها و خونریزی ها و تجاوز های بوده ، هست و خواهد بود … تا زمانی که بشر به طبیعی بودن سکس و زندگی رضایت بده !!

  کسی می تونه باور کنه انسان ، انسان دیگر رو تو کوره آتش بسوزونه ؟؟
  یا کسی می تونه باور کنه سرباز های استالین وقتی به شهرها می رسیدن چه بلایی سر زن ها و دخترهامی آوردن !!
  این بهایی هست که بشریت به خاطر نادیده گرفتن طبیعتش پرداخته !!

 • یا کسی می تونه باور کنه همین آقایون متمدن با تسلیحاتشون می تونن ده ها بار کره زمین رو با خاک سیاه یکی بکنن !! (متمدنش اون باشه ببین ارتجاع که گیرش افتادیم دیگه چیه !!)

  این یعنی بشریت از متاسفانه از انیشتین گرفته تا هیتلر …
  همه در یک صف هستن !!

 • Wahid

  در مورد مطلب:——-سکوت——-

  و امّا جادی مجردا هم به جای ناهار چیپس نمی خورن حالا چطور شده متاهلا میخورن؟!!

  • جادی

   خوشمزه است دیگه (: دم دست هم بود.

 • Wahid

  حالا با خوشمزه و دم دست بودم کاری ندارم مشکل اینه که جایی رو نمی گیره نیم ساعت بعدش باز دلت ضعف میره :)))
  یعنی الانا دیگه وقته شه که دوباره گرسنت بشه :D

 • خیلی عالی بود و از خوندن متن لذت بردم. در ضمن احتمالن زیاد گفته شده، اما من هم بگم: چیپس برای ناهار گزینه ی مناسب و سالمی نیست!

 • منم که طبق معمول دارم با خودم حرف می زنم .. کسی هم نیست تحویلم بگیره .. یه اه’نی ، اوهونی چیزی بگه بهم !!
  خود گویم و خود خندم
  عجب مرد هنرمندم !!

 • محمد

  تفاوت فرهنگی هم نیست بخدا. این کار توی ایران هم همون معنی رو میده. فقط جرم نیست…

 • سینا

  دوست دارم نظراتت رو در مورد علل پیش اومدن این مسائل بدونم. چون به عنوان کسی که با نگاه آزاد جامعه شناسی به موضوعات نگاه می کنی، به نظرت چرا این اتفاق میفته؟
  خوب من خودم چیزهایی به نظرم میرسه، اما تو رو در این مورد صاحب نظر میدونم. مثلا آیا ریشه در فرهنگ ما داره – از این نظر که اون قدری که بحث پدوفیلی در غرب قبیح بوده، در ایران جا نیفتاده. توضیح بدم که منظورم روشنفکران ایرانی و خوانندگان وبلاگ تو نیست. مثلا من تعداد قابل توجهی از آدم ها شنیدم که میگن زنان از تجاوز لذت می برن، و به این موضوع باور دارن. مطمئن هستم که تو و خیلی از خوانندگان وبلاگ این رو قبول ندارن، اما خوب این جزئی از فرهنگ مردسالار میشه.
  آیا این که ما استخر مختلط نداریم باعث میشه که طرف بره اونجا هول بشه؟

  • جادی

   خب مدت ها صبر کردم که سر یک فرصتی جواب معقول تری بنویسم. ولی این از اون صبرها است که هیچ وقت به فرصت نمی رسه… همینجا میگم.

   اول که خب من صاحب نظر نیستم (: تحقیق هم ندارم در این مورد و نظر شخصی ام رو می گم. به نظر من تصور ذهنی اشتباه از جهان این مشکلات رو درست می کنه. به راحتی می تونم تصور کنم که این آدم تصور می کنه واقعا کارش خیلی طبیعی است و هر مرد سالمی اگر موجودی کمی لخت ببینه باید انگولکش کنه و اون موجود هم حتما خوشش می یاد. این بخشی اش ساخته قصه ها و افسانه های جنسی ای است که اصرار دارن جزو پایه های دین معرفی اش کنن و یکسری اش هم به فانتزی های پورنو گرافی که همونطور که حجم زیادی فکر می کنن «زندگی در خارج» همون فیلم های خوابگاهی دانشجویی هالیوودی است ، حجم زیادی هم فکر می کنن پورنوگرافی واقعا بیان کننده رابطه جنسی طبیعی در «غرب» است.

   به نظرم اگر جامعه بازتر بشه دید مردم هم واقعی تر می شه. من اولین باری که توی دوبی رفتم پارک آبی تازه فهمیدم چه دروغ بزرگی به ما گفتن یک عمر. مردم مشغول شادی بودن بدون حضور عمده هیچ چیز جنسی. آموزش در غرب هم که خب مهمه. همه رسانه ها دائما داد می کشن که چقدر پدوفیلی بده و با قاتل زنجیره ای براشون داره یکی می شه ولی خب ما اینو ندارم که هیچ در آموزه هامون هم هست که خیلی هم اوکی است.

 • سیبا

  موضوع اصلی اونجاست که این دیپلمات جمهوری اسسسسسلامی ایران توی استخرمختلط اونهم توی کفاررررر چه میکرده

 • جادی – چیپس نخور :| چاق میشی

 • Masoud Keshmiri

  داشتم کامنتهارو می خوندم…برام جالب بود همه می گن چیپس نخور….چقدر به فکر سلامتیت هستن جادی جان ….حسودیم شد :D
  منتظر رادیوتم….

 • Anon

  شماهایی که کامنت گذاشتین
  شماهایی که فکر می‌کنین این جزء فرهنگ ما نیست
  کدومتون فکرشو می‌کنه که توی یه مدرسه به یه بچه تجاوز بشه؟
  تجاوز، نه به معنی مالیدن و انگشت کردن، به معنی دقیق کلمه، «تجاوز»
  تجاوز توسط کسی که قرار بوده اونجا الگوی رفتاری بچه‌ها باشه
  تجاوزی که اون بچه حتی نمی‌تونه به بقیه بگه، چطوری بره به باباش بگه این یارو منو آره؟!
  حتی نمی‌تونه حق اون شخص رو کف دستش بذاره، وقتی فکر می‌کنه این آبروی اونه که می‌ره، نه تجاوزگر.
  (نمی خواد بگید تو از کجا می‌دونی، خودمم اون بچه. می‌فهمید؟! حالیتونه یا نه؟!)
  کدومتون تصورشو می‌کنید که خیلی از بچه‌های کشورتون، چه بچه‌های قدیمی‌تر، چه این جدید‌تر‌ها مورد آزار جنسی قرار گرفتن؟
  اگه بخوایم مواردی مثل این مورد(که آبرومون رو برده) رو جزءش بیاریم که دیگه هیچی. تقریبا همشون(تقریبا) مورد آزار جنسی قرار گرفتن.
  یه سر به مدارس راهنمایی بزنید.
  ببینید بزرگ‌تر‌هاشون با کوچیک‌تر هاشون چکار می‌کنن.
  ببنید همین کوچیک‌تر ها وقتی بزرگ‌تر شدن چی می‌شن.
  برید ببینید، بعد بگید جزء فرهنگ ما نیست.
  شاید خیلی دارم سیاه می‌بینم، ولی نمی‌تونم با جرات بگم این قضیه جزءی از فرهنگمون نیست.
  هست آقایون. متاسفانه هست.

 • دست دادن فرهادی و انجلینا جولی رو ناآگاهی از عرف سیاسی تعبیر کردن، این تجاوز رو تفاوت فرهنگی! اقلیت حاکم نتها کشورمون رو به نابودی کشونده بلکه آبرومون رو در سراسردنیا برده …

 • Pingback: SEEKING LIFE » Blog Archive » زندگی خوابی بود… چرتی شاید، خوش چرت زدیم؟()

 • farshid

  لطفا برای پست هاتون ادامه مطلب در نظر بگیرید تا یکم حجم صفحه و مموری لازم برای لود شدن کم بشه و سیستم من هنگ نکنه.
  در ضمن برای آشنایی با فرهنگ جامعه یه سری به دبیرستان ها بزنید و پای تعریف اهالی مدرسه بنشینید تا همه چیز براتون روشن بشه.

 • HonarDust

  جادی جان از کسایی که اینقدر خرن که این انتظار دارن ملت این رو باور کنن و بدتر از کسایی که اینقدر خرن که اینو باور می‌کنن چه انتظاری داری ؟ http://file3.status.net/i/identica/honardust-20120422T055017-m6b2zbz.jpeg

 • شهرزاد

  رو چیپس یه خورده آب لیمو بزن خیلی خوب می شه.

 • از کجام؟

  3. میخواستم ببینم کتاب “11 دقیقه”ی کوییلیو رو خوندی؟ نظرت چیه در موردش! نخوندی هم بخون برگرد نظرت رو بگو یا نگو نمیدونم خلاصه یک کاری بکن یا نکن بالاخره تصمیمت رو بگیر یا شاید هم نگیر …

  توضیح: این کتاب رو انتشارات نی-نگار ترجمه و منتشر کرد. اما زوتی جمع شد از تو بازار.