سوال و جواب‌های جمعه‌ای: این فتیشی که برادرم داره خطر نداشته باشه!

جای من چند وقت برگشتم خونه و دیدم برادر کوچکیم داره با هدفون روی گوشش پشت کامپیوتر خودارضایی می کنه! اومدم بیرون ولی بعدا بهش گفتم که خودارضایی طبیعی است و ببخشید که وارد اتاقت شدم ولی مساله اصلی این بود که نوع پورنش خیلی عجیب بود: [ادیت جادی: یک شکل خاص از فتیش اینجا بود که برای لینک ندادن به سایت‌های سکسی، حذفش کردم]. من خودم ۲۵ سالمه و کمی از این مسایل اطلاعات دارم ولی این اولین باری که بود که با یه همچین چیزی روبرو میشدم!! تا حالا ندیده بودم! و صادقانه اینکه بشدت وحشت کرده بودم! وقتی کمی سایت رو زیر و رو کردم دیدم که این نوع از فتیش جنسی زیاد هم کم نیست و نمونه های دیگه ای هم ازش تو اینترنت پیدا کردم. مساله اینه که این شکل از فتیش هیچ ربطی به سکس نداشت و نگرانی من از اینه که اینجور فتیش ها جنبه سادیسم یا چیزی نداشته باشن و توی روحیه آینده برادرم چه تاثیری میتونه داشته باشه؟

خب باعث افتخاره که از من پرسیدی و برخوردت با برادر گرامی بسیار بسیار باعث افتخار تر. همونطور که گفتی خودارضایی یک حرکت کاملا طبیعی است و تقریبا همه انسان‌ها انجامش می‌دن. بخصوص مردهای پونزده سال به بالا همه سراغش رفتن و می‌رن و در یک جامعه سالم هیچ نیازی نیست آدم‌ها به خاطرش احساس گناه کنن. تنها مشکلی که خودارضایی ممکنه درست کنه اینه که به یک اعتیاد تبدیل بشه: چیزی که بقیه رفتارهای یک انسان رو تحت تاثیر قرار بده و مثلا به خاطر خودارضایی نتونی تو جامعه حاضر بشی یا به درس هات برسی یا … که خب در مورد من و تو و احتمالا برادرت صادق نیست.

برخوردت با خودارضایی کاملا معقول بوده؛ اما بحث دوم «موضوع خود ارضایی» است. اولین سوالی که مطرح می شه اینه که اصولا چیزی که برادرت داشته باهاش خودارضایی می کرده، سلیقه قوی، ریشه‌ای، پایدار و تثبیت شده ای است؟ احتمالا خودت هم مثل اکثر آدم ها این تجربه رو داری که گاهی با چیزهای عجیبی که معمولا سلیقه اصلی ات نیست تحریک شده باشی. کاملا ممکنه یک نفر یک سکس کاملا معمولی و طبیعی رو داشته باشه اما گاهی تمایلاتش اونو به سمت چیزهای غیرمرسوم‌تر ببره (چند وقت پیش نویسنده‌ای در گاردین نوشته بود که چطور یک دارو باعث شده با نمونه عطر توی یک مجله خودارضایی کنه). بخصوص برای یک پسر شونزده ساله استفاده موردی از یک پورن خاص اصلا معنی اش این نیست که طرف در اکثر مواقع و برای همیشه اون سلیقه خاص رو داره و خواهد داشت. پس با یک نمونه نمی تونی بگی «فلانی فلان فتیش رو داره». این چیزها خیلی وقت ها از سر کنجکاوی است و تنوع و نه یک سلیقه دائمی و همیشگی. این نکته هم مهمه که ما باید تفاوت فانتزی و واقعیت رو بدونیم. کاملا ممکنه چیزی برای یک نفر فانتزی باشه ولی دنبال اجرای اون در دنیای واقعی نباشه. ما باید بتونیم این خط مرز رو بکشیم و بدونیم آیا چیزی برامون فانتزی است، فقط کنجکاوی است یا یک گرایش ریشه‌ای. برای مثال می تونم بگم که مثلا رابطه با همجنس یا تبدیل شدن به جنس مخالف در سکس ممکنه برای یک نفر فقط یک کشش فکری باشه و مثلا باهاش خودارضایی کنه اما اصولا دردنیای واقعی به دنبال اجرای واقعی ‌اش بر نیاد.

این رو گفتیم که دیدن یک چیز الزاما به معنی داشتن فتیش اون چیز نیست. اما حالا اگر یک فتیش کشش و علاقه دائمی و همیشگی باشه چی؟ یا حتی اگر یک سلیقه جدی باشه چطور؟ جواب ساده است: تا وقتی خطر نداره هیچچی! فتیش به چیزی می گیم که در دید عموم جنسی نبوده ولی برای یک آدم خاص جنبه جنسی پیدا کرده. مثلا نمونه مشهورش چرم و لاتکس است که ذاتا چیز جنسی‌ای نیست ولی برای خیلی از آدم‌ها تحریک جنسی به همراه داره. همینطوره پا و مثلا سیگار یا تو جامعه ما چادر. واقعیت اینه که هر نوع فتیش یک جور «انحراف از معیار آماری» است؛ درست مثل قد بلند بودن که انحراف از معیار جامعه است. فتیش چیزی است که اکثر آدم ها اونو ندارن چون اگر همه با همون تحریک می شدن اون چیز رو ذاتا یک چیز جنسی تعریف می کردیم (مثلا ما فتیش معمولی پستان نداریم چون همه قبول کردیم که پستان عضوی جنسی است) اما لازمه بدونیم که تقریبا هر چیزی که بتونی تصورش کنی حتما یک جایی فتیش یک گروهی از آدم‌ها هست. این آدم ها صد سال قبل به هم وصل نبودن و در نتیجه وقتی مثلا مازوخ توی قرن نوزدهم کتاب یک حکایت گالیسی رو می نویسه یکهو گروه عظیمی کشف می کنن که لذت جنسی از آزار دیدن یک مریضی نیست که شخص اونها داشته باشه بلکه افراد زیادی همین گرایش رو دارن اسمش رو هم به افتخار اون آقا می‌ذارن مازوخیسم. مدتی طول می کشه تا روان شناسی هم قبول کنه که این یک «بیماری» نیست و تا وقتی صدمه ای به کسی نزده و تا وقتی توی یک سکس سالم جواب می گیره، هیچ مشکلی نداره…. جلوتر به مفهوم سکس سالم خواهیم رسید.

همونطور که گفتم مرسوم‌ترین فتیش‌ها چیزهایی مثل چرم یا پا هستن ولی طبق قانون ۳۴ اینترنت که می گه «اگر می تونینش تصورش کنین، پورنوگرافی‌اش هم درست شده» به تعداد آدم‌های دنیا، فتیش هست. فتیش‌هایی مثل «ترکیدن بادکنک تو صورت یک دختر» تا «عطسه کردن» تا «له کردن مورچه‌ها توسط یک دختر» تا «ترکوندن آدامس بادکنکی» و .. کلی کلی چیز دیگه. دلیل به وجود اومدن فتیش در یک نفر چندان شاخته شده نیست ولی نکته ای که الان روش تاکید هست اینه که چنین چیزی رو نمی شه سرکوب کرد یا محو کرد یا فراموش کرد. فتیش‌ها باید شناخته بشه و بهشون احترام گذاشته بشه. اینجوری کنترل هم می شن. فرض کن یک نفر فتیش «تحقیر شدن» داشته باشه. این آدم اگر فتیشش رو بشناسه می تونه در یک رابطه سالم و معقول باهاش کنار بیاد ولی اگر سعی کنه سرکوبش کنه یا ازش خجالت بکشه یا یک عمر به لذت جنسی‌ای که ازش خواهد برد نخواهد رسید یا اینکه در شرایط نامناسبی این رو ارضاء خواهد کرد و برداشت خودش از خودش دلچسب نخواهد شد- مثلا در شرایطی خطرناک یا در شرایطی که این فتیش از زندگی واقعی اش مستقل نیست و اگر جایی تحقیر بشه این توهم برای طرف به وجود بیاد که این آدم در دنیای واقعی هم مستحق تحقیره (در حالی که معمولا آدم‌های متعادلتر با ذهنی سالم‌تر دنبال فتیش‌های اینچنینی می رن).

بذار برای باز کردن بحث یک مثال دیگه بزنم. فتیشی هست تحت عنوان قلقلک دادن که اتفاقا – ملایمش – طرفدارهای زیادی هم داره. در این فتیش آدم از قلقلک دادن یا قلقلک داده شدن لذت می بره. بسیاری از زوج‌ها به عنوان یک یک فورپلی (foreplay یا مغازله؟) از قلقلک دادن استفاده می کنن و از ترکیب بازخورد غیرارادی ولی در عین حال اجتماعی شده خندیدن همراه با احساس کنترل / عدم کنترلی که بهشون دست می ده لذت می برن. این ممکنه مرحله تحریک کننده یک سکس باشه یا اصولا کم کننده تنش بین دو بدن یا حتی یک فتیش مستقل که خودش برای یک نفر ارضا کننده بشه. آیا این بده؟ جواب بر می گرده به یک قاعده قدیمی:

سکس سالم سکسی است که حاوی سه عنصر باشه:
    ۱- اختیار: افراد با اختیار واردش شده باشن و اونو بخوان
    ۲- عقل: افراد مشارکت کننده در اون عاقل باشن و رفتارهای غیرعقلانی نکنن (مثلا کسی رو نکشن یا صدمه جدی به کسی نزنن)
    ۳- بلوغ: افراد در اون، بالغ باشن یعنی بیشتر از هجده سال داشته باشن.

می بینیم که نه فقط این فتیش مهربون و دوستانه بلکه حتی BDSM (بستن، سلطه، سادیسم، مازوخیزم) هم می تونه کاملا سالم و مورد تایید باشه. اینکه یک سکس خوبه یا نه کاملا وابسته به رعایت شروط بالا است. مشخصه که اگر یک کشش جنسی یکی از شروط بالا رو نقض کنه (مثلا انسان طرفدار تجاوز به معنی واقعی در دنیای واقعی باشه یا واقعا احساس کنه که ممکنه با یک بچه (زیر ۱۸ سال) سکس کنه) لازمه که به سراغ گرفتن کمک از یک حرفه ای بره و اتفاقا در اینصورت که باید بدونه که اگر گرایشی به چیزی داره که اصول سه گانه بالا رو نقض می کنن خطرناکترین کار اینه که تلاش کنه کلا جریان رو سرکوب کنه و اونو به لایه‌های پایین شخصیت پس برونه. در غیر اینصورت فتیش هر کس برای خودش محترمه و نه فقط خطری نداره که می تونه سکسی فان و جذاب رو هم در یک رابطه سالم تضمین کنه.

با همه این حرفها می رسیم به اینکه:

 1. فتیش‌ها انتخابی نیستن و در نتیجه ما باید بتونیم باهاشون رفتار مسالمت آمیز داشته باشیم – سرکوب اشتباهه
 2. هر جور علاقه و کشش الزاما کشش و علاقه دائمی و ریشه‌ای نیست. ممکنه کنجکاوی باشه یا فقط برای فانتزی
 3. اگر چیزی زندگی عادی انسان رو مختل کنه و به روابط اجتماعی یا کار یا درسش صدمه بزنه اون چیز شکلی از اعتیاده و باید باهاش برخورد حرفه ای بشه. می خواد خود ارضایی باشه، سکس معمول باشه، سکس خاص باشه، اینترنت باشه، درس خوندن باشه، کافی شاپ رفتن باشه یا ورزش کردن یا هر چیز دیگه.
 4. سکس سالم سکسی است که سه اصل مختار بودن، عاقل بودن و بالغ بودن رو داشته باشه و اگر کسی گرایش شدیدی داره به سکسی که سالم نیست، باید دنبال کمک حرفه‌ای باشه
 5. فتیش‌ها بسیار مرسوم‌تر از چیزی هستن که ما فکر می کنیم. اصل ۳۴ اینترنت می گه هر چیزی که فکرش رو بکنین، ازش پورنوگرافی هم درست شده. اگر فهرستی از فتیش ‌ها بخونین یا حتی فتیش دوستان خیلی نزدیکتون رو بدونین احتمالا سورپریز خواهید شد
 6. اگر فتیشی دارین سعی کنین باهاش عاقلانه برخورد کنین و اگر خطری برای کسی نداره ، آدم بالغی رو پیدا کنین که توی اون با شما جور باشه و دوست هم داشته باشه که با شما باشه و یک عمر از دنیا لذت ببرین
 7. لبخند بزنین

برخوردت به نظرم عالی بوده. اگر تونستی با برادرت حرف بزنی بخشی از این حرفها رو با تغییراتی که فکر می کنی مفیده بهش بگو و بذار خودش رو آگاهانه کشف کنه و راهش رو بشناسه. دونستن فرق بین کنجکاوی و علاقه ریشه دار، فرق بین خواستن در فانتزی و خواستن در دنیای واقعی، و فرق بین سکس در پورن و سکس در دنیای واقعی به هر کسی کمک می کنه زندگی سالم و شادی داشته باشه.

 • nixmd

  بسیار عالی
  من هم گاهی با موضوع فتیش خودم با مشکل بر میخوردم. جالب اینجاست که وقتی بچه بودم از این چیز متنفر بودم. اما الان تبدیل شده به فتیش و خوب توی رابطه ی جنسی از اون لذت میبرم.
  اما ،طرف با هدفون ارضا می شده؟
  هاهاهاهاهاهاها(جالب ناک بود)

 • nixmd

  بعد یه چیز دیگه و اون این که خیلی بده که ملت بی اجازه در اتاق آدم رو باز میکنن میان تو! مخصوصا پدر و مادر. خوب آدم حریم خصوصی داره توی اتاقش. نمیشه که وقتی در رو بستیم کسی سر زده بیاد داخل. اگر قرار بود بی اجازه کسی در رو باز کنه که اصلا برای چی در وجود داشت؟ و اصلا چرا بسته بود؟ و از این جور مهملات که وقعا هست

  باید برای این معضل (املاش همینه؟) هم با روهانی صحبت بکنیم یه چاره ای بیندیشد.

 • احسان

  nixmd @
  هدفون نه داشته فیلم میدیده

  جادی یه سوالی ذهنم رو مشغول کرد.چرا 18 سال؟چرا مثلا 19 نه؟ یعنی اگه یکی 18 باشه اونیکی 17.5 اونموقع به طرف تجاوز شده؟منطقی نیست که سن تعیین بشه اصل بلوغ فکریه

  • جادی اینو هم راست میگه. چرا ۱۸؟ فکر کنم بعضی کشورها ۱۶ میذارن. ولی باز هم درست نیست. نباید براساس سن باشه. به نظرم بهتره یه سری دکتر باشن که هر سال بچه‌ها رو چک کنن و بگن کی به بلوغ رسیدن.

   • به نظرم خیلی مسخرست دختر بیچاره رو برداریم ببریم دکتر ببینیم آماده سکس هست یانه!

   • Ara

    والا این عدد 18 تازه به نظر من پایینم هست!(البته همیشه استثنا(؟!) وجود داره)

    اینکه کسی به بلوغ برسه به این معنی نیست که آماده برای سکس هست، مثلا من خودم توی 13-14 سالگی به بلوغ رسیدم ولی الان خدا(متفوریکلی!) رو شکر میکنم که چه خوب شد اون موقه سکس نکردم(حالا چراشو حال ندارم بگم!)

    به هر صورت این عدد 18 که اگه اشتباه نکنم پایین ترین عدد معقول هست، سنی هست که آدما میفهمن خوب و بد برای “دیگران” چیه و میفهمن که باید به حقوق همدیگه احترام بذارن(ینی این سن یه جورایی سنیه که ما قضاوت صحیح رو یاد میگیریم)، این مقوله توی سکس به نظر من از خود بلوغ جنسی مهم تره! جالب اینجاست که سن 21 سالگی سنی هست هست که ما میفهمیم چی برای “خودمون” خوبه و چی بده!

    (البته هر دوی این اعداد میانگین هستن و چون قوانین امریکا و کشورای غربی اینجوری هست من اعداد رو تغییر ندادم، ولی اگه برین بگردین و اعداد تخصصی که روانشناسا در آوردن رو ببینین، میبینین که تفاوت چندانی نداره)

    حالا بگذریم از اینکه همه ی ما(بالای 18 سال ها!) اگه فرصتشو گیر بیاریم حاضریم خیلی کار های غیر اخلاقی رو بکنیم تا بتونیم به سکس برسیم.

    و اینکه منظورم از غیر اخلاقی دقیقا خود کلمه هست و لطفا هیچ چرت و پرت(بی.اس) دینیی رو توش داخل نکنین

  • پرهام

   بعضی از معیارها باید گذاشته بشه حتی اگر در دنیای واقعی بطور کامل صحت نداشته باشن. به قول شما شاید کسی زیر 18 سال آمادگی روابط جنسی رو داشته باشی و یکی دیگه تا 25 سالگی نه. اما چاره چی هست؟ به قول دوستان نمیشه همه رو برد آزمایش (دختر و پسر). بلوغ فکری هم یک چیز نسبی هست. آدمهای بالای 30 سال رو دیدم که بنظرم هنوز بلوغ فکری ندارن؛ و لابد اونها هم همین فکر رو درباره من میکنن! در نهایت به گمانم بر اساس آمار و تحقیقات بهترین سن رو برای قانون انتخاب میکنند.

  • اشکواری

   این توضیحات کمک میکنه ؟

   http://www.unicef.org/crc/index_30229.html

 • احسان

  nixmd @
  هدفون نه داشته فیلم میدیده

  جادی یه سوالی ذهنم رو مشغول کرد.چرا 18 سال؟چرا مثلا 19 نه؟ یعنی اگه یکی 18 باشه اونیکی 17.5 اونموقع به طرف تجا*و*ز شده؟منطقی نیست که سن تعیین بشه اصل بلوغ فکریه

  • Ara

   توی امریکا(من واقعا قوانین کشورای دیگه رو نمیدونم ولی میتونی حداقل در مورد کانادا هم روی حرف من حساب کنی)، سکس با زیر 18 ساله ها شاخه های مختلف داره من 2-3 تای اصلی رو میگم:

   1-2.Child Sexual Abuse و Child Molestation زمانیه که طرف از یه بچه بخواد کاری در راستای ارضای اهداف جنسیش بکنه، یا بچه رو تحت فشار بذاره برای این کار، ولی سکسی در میان نباشه.

   3. ROAC یا Rape of A Child موقعی هست که طرف با یه بچه سکس کنه، حالا خود همین 3تا شاخه داره:
   3.1: Statutory Rape یا Corruption of A Minor موقعی هست که دو طرف راضی باشن به این کار
   3.2 و 3.3 هم شامل بقیه چیزایی میشه که چون خود من هم زیاد سر در نمیارم بیخیالش میشم!

   البته دادگاه ها و رسانه ها برای راحتی کار همه ی اینا رو یکی میکنن و همون دو تای اول رو استفاده میکنن توی گفتوگو ها، اما جریمه های اینا باهم فرق داره و فقط توی حکم قاضی دقیقا نوشته میشه که چه جرمی هست و چه اسمی داره!

 • siyamak

  جق زدن تئوریزه نشده بود که اونم توسط استاد محترم جناب جادی صورت پذیرفت

 • Mohammad Ali

  یه کم راجع به این قانون های اینترنت میگی

 • anonymous

  اگر یک نفر از روابظ جنسی در دنیای واقعی خوشش نیاد و فقط کارتون های ژاپنی دوست داشته باشه ببینه اسم این نوع گرایش چی هست؟ من از شوخی های … دوستام حالم به هم می خوره. همچنین از ازدواج و خود .. در دنیای واقعی باعث بوگندو شدن آدم میشه . اما در کارتون های ژاپنی خیلی باحاله. آیا من روانی ام؟ یا چی؟

  • Abolfazl

   فکر کنم toonophilia می گن.
   یک چیز خیلی کلی بگم: بین شخصیتت و رفتارت تفاوت قائل شو. در واقع این کار رو باید برای همه کرد. یعنی شخصیت ما چیزیه و رفتارمون چیز دیگه ای. نگو که “آیا من روانی ام؟” بگو که “این رفتار خوبه؟”. اگر فرض کنی هر کاری که می کنی و هر رفتاری که داری شخصیتت رو بالا یا پایین می بره، اونوقت تصمیم گیری برای زندگی خیلی سخت می شه. این یک موضوع خیلی مهمه و باید حواسمون باشه که به خودمون و دیگران برچسب نزنیم.

   حالا اینکه این گرایش خوبه یا بده. اگر داری لذت می بری و کسی رو هم اذیت نمی کنی، خب، خوبه. اگر همه چیز نرماله و داری به کار و زندگی ات می رسی، خوبه. اگر شادی و آرامش داری، خوبه. اگر فکر می کنی نمی خواهی ازدواج کنی، خب، بگذار یک کم زمان بگذره، بهش فکر نکن.
   اگر هم اعصابت خورده و عصبانی هستی و روابط اجتماعیت مشکل دار شده، خب، یک چیزی مشکل داره، شاید این باشه.

   اگر هم جواب قطعی و کلی می خواهی، جواب این سوال تو رو کسی توی دنیا نمی دونه، فلاسفه دنیا خیلی باید فکر کنند و خیلی باید کار کنند تا درباره مسائل جدید حرفی برای گفتن داشته باشند و اخلاق درستش رو تشخیص بدهند. مطمئن باش تا ده سال دیگه هم اگر از این و اون بپرسی که این گرایش خوبه یا بد، هر کسی یا بر مبنای دین و عرف جواب می ده، یا براساس احساس شخصی خودش. جواب سوال های خیلی معروف تری مثل اینکه همجنسگرایی خوبه یا بد رو نمی دونند و هنوز درباره اش بحث های عمیق و پیچیده مطرح می کنند، چه برسه به این سوال های کمتر معروف (منظورم دیدگاه های فلاسفه است، نه مذهبی ها که معمولا به طور کلی رد می کنند و سیاست مدارها که معمولا قبول می کنند. چیزی مثل اینکه تحقیقات شناختی غیر آدمیزادی چقدر در بحث های اخلاقی همجنسگرایی قابل قبوله، مثلا اینکه بگیم چون در حیوانات مشاهده می شه، پس در آدم هم هست).

   • جادی

    من در این مورد متخصص نیستم. ولی پیشنهادم به کسی که فکر می کنه سکس باعث بوی بد می شه اینه که به یک متخصص مراجعه کنه و اینو شر کنه. شاید نیاز به کمک باشه. اما اگر این ایده باعث انزجار از چیزی نیست، به نظرم طبیعی است که یکی بگه من در حال حاضر علاقه ای به سکس ندارم.

    • Ara

     جادی: والا بوی بد رو که برای بعضی ها واقعا میاره، به خاطر عرق و این حرفاست که با یه دوش گرفتن ماجرا حله!

     Abolfazl و anonymous: اصلا این که بگیم یه کاری خوبه یا بده غلطه خیلی از کارا نه خوبن نه بد، مثلا خوردن آب معدنی یه مارک خاص و نخوردن بقیه مارک ها! این رو چه جوری میخوای بگی خوبه یا بده؟ درسته یا غلطه؟ بهتره یه گزینه ی سومی هم اضافه بشه من اسمشو میذارم “اوکی” یا “مورد نداره”! حالا اینکه فلان کار جزء کدوم یکی از این 3گزینه هست خودش داستان داره! ولی به طور خلاصه کاری که توش به خودت و به دیگران آسیب نرسه یا خوبه یا اوکی هست.
     حالا این کارتون دیدن رو باید خودت جواب بدی اگه دیدی به خودت و دیگران آسیبی نمیرسونه مشکلی نداره.

     اما در مورد روانی بودن، کلمه روانی یه کلمه خیلی سنگینه و اصلا مناسب نیست، روانی فقط برای کسایی که دیگران رو میکشن یا شکنجه میدن به کار میره! اکثر علایق جنسی مثل فتیش و باندج و اینجور چیزا در بدترین حالت ایرگیلاریتی سبک هست و واقعا هیچ روانشناس باتجربه ای بهش گیر نمیده، مثل این میمونه که یکی رنگ آبی دوست داشته باشه یکی سبز(حالا با % های مختلف که اونم مهم نیست)

    • فرید

     این قضیه بوگندو!! شدن چندتا احتمال داره اولی اینکه دستگاههای جنسی و ترشحات ایشون بوی بد میده واسه همین سکس با بوی بد توی ذهنش نقش میبنده (که بوی منی به تغذیه و نوع زندگی مرتبطه و میتونه رفعش کنه و بوی دستگاه جنسی هم که با نظافت!)
     دومی هم اینکه ممکنه سکسی قبلا داشته و طرف مقابل بوی بد میداده! که متاسفانه خیلی از دخترها این شرایط رو دارن که البته اینم به راحتی قابل حله! هم با تغذیه هم با نظافت هم اگه قارچ یا ویروس یا باکتری ای وجود داره با دارو
     سومی هم که به نظرم جالبتر از قبلیاس اینه که ممکنه ایشون وقتی پورن واقعی (نه کارتونی که دوست داره) رو میدیده همون موقع توی فضایی که توش بوده بوی بد میومده و ذهنش بوی بد و سکس رو با همدیگه همراه کرده
     کلا همه اش ذهنی و روانیه! به نظرم به جای اینکه بگیم فعلا بیخیال بهتره که درمانش کنیم!

 • اشکواری

  قلقلک ؟ جالب بود . قلقلک باعث خنده میشه . خندیدن باعث ترشح هرمون Oxytocin میشه . این همون هرمونیه که زمان ارگاسم در بدن آزاد میشه . فکر کنم ربطش پیدا شد چرا خیلی از افراد ازش لذت می برند.

 • Anonymous

  خدا شفا بده!!

 • فلانی

  این داستان منو یاد یکی از قستمهای سریال فرندز انداخت : مونیکا سرزده به اتاق چندلر تو هتل میره و چندلر که داشته پورن میدیده هول میشه و کانال رو عوض میکنه. بعد از اون مونیکا تا یه مدت فکر میکرده که چندلر فتیش کوسه داره! . بعد از اینکه برای خوشحال کردن چندلر یه فیلم مستند در مورد کوسه ها بهش هدیه میده به اشتباه خودش پی می بره.

  • جادی

   چه بامزه (: ایده جالبی بوده.

 • فری

  ” تنها مشکلی که خودارضایی ممکنه درست کنه اینه که به یک اعتیاد تبدیل بشه ”
  به نظر شما این مشکل ناشی از افسردگی حاد نیست اگه اینطور باشه نگیم اعتیاد یا عادت بگیم بیماری روحی و روانی بهتره

  ” به خاطر خودارضایی نتونی تو جامعه حاضر بشی ”
  ای کاش در مورد این قسمت بیشتر توضیح میدادین ! فکر میکنم اهمیت این موضوع بیشتر از مبحث فتیش باشه

  • جادی

   در مورد قسمت اول (اعتیاد) حرفت کاملا درسته. البته «حاد» نه ولی خیلی وقت ها خوپدارضایی کامپولسیو که به شکل اعتیاد در می یاد به عنوان یکی از راه های دفاعی افراد در برابر افسردگی است. تو وقتی افسرده ای به یک لدت در تنهایی خودت پناه می بری.

   در مورد مشکل در جامعه هم حق با توئه و اگر فرصت بشه در موردش صحبت می کنیم. بحث اینه که خیلی از رفتارها ذاتا مشکل ندارن. مثلا غذا خوردن، سکس، خودارضایی، ورزش، اینترنت گردی، رژیم، ویدئو گیم و … ولی وقتی این رفتارها با نیازها/انتظارات طبیعی تداخل ایجاد کنن به عنوان اعتیاد شناخته می شن. خودارضایی وقتی بیماری و نیازمند کمک طبقه بندی می شه که این مشکل رو درست کنه. مثلا کسی رو از ورزش بندازه یا چند ساعت از روز رو به خودش اختصاص بده به شکلی که طرف نتونه در خیلی از فعالیت‌های اجتماعی ظاهر بشه.

 • پرهام

  خیلی خوب و روان نوشتی جادی جان. کامنتهای اینطور نوشته ها گاهی به اندازه خود نوشته تامل برانگیزه! انگار حرفهایی توی سینه گیر کرده بوده که کامنت گذاشتن زیر این نوشته ها مثل ترکیدن این حباب میمونه. البته گاهی شکل خوبی به خودش نمیگره.

  شاید نمونه نوشته شما زیاد باشه (البته نه در منابع فارسی) اما خوبی پست شما برخورد معتدل با این مسائل بود. به نظرم خیلی مهم هست که این مسئله باز و شکافته بشه تا شخصی که این علاقه مندیها رو داره فکر نکنه دچار گناه یا خطا شده یا اینکه مجرم هست و این رو بدونه که حس خاصی که داره بخشی به خصوص از یک مجموعه بزرگتر است. و برعکس فکر میکنم اگر اینطور مسائل پنهان و با نگاه بد دیده بشن یا دارنده اونها تحقیر بشه باعث اینجاد عقده و بعد از اون خطا و جرم باشه. بخش بسیار مهم پست شرایط یک سکس سالم هست که راه درست رسیدگی به حسهای خاصی که داریم رو نشون میده.

 • Vahid

  از این به بعد یه هفته فیلم های پورن پیشنهادی مناسب برای خودارضایی و یه هفته رادیوگیک

 • عرفان

  سلام جادی، پست قبلیت، یک نفر اومده بود گفته بود که دکمه ی اشتراک بذار. میخواستم منم یک رای مثبت بدم. بذار جان ما دیگه :)

 • Ara

  جادی جان حالا این فتیشش چه مدلی بوده؟ چون فتیش حداقل توی زبون عامیانه همه جور سکسی هست! فتیش جدا از معنی دیکشنری بیشتر برای گفتن علایق خاص یا سطح بالا یا آرزو هایی که بیشتر بهشون فکر میکنی به کار میره و حتی محدود به سکس هم نیست!

  مثلا در مورد سکس: یکی ممکنه بگه فتیش من ایناله یا فیشاله یا فوته ینی این مدل سکس رو ترجیح میدم! خوبیش اینه که اگه شریک زندگیت بدونه فتیشت چیه میتونه اون رو به عنوان هدیه بهت بده…

  یه مورد غیر سکسیش هم اینه(یکی از فتیش های خودم هست): که یه روزی ببینم الویس و بادی هالی کنار هم یه آهنگ خوندن و منم اونجا بودم، یا مثلا اگه کسی بیگ بنگ تئوری میبینه فتیش اونا اینه که سوپرهیرو باشن(البته تو این مورد هم سکسیه هم غیر سکسی!)

  • جادی

   به خاطر حفظ پرایوسی طرف معقوله که نگم طرف چی گفته وقتی می خواسته نگم ولی یک فتیش بوده و فتیش چندان غیر مرسومی هم نبوده (:

 • Ara

  اوه راستی یادم رفت: فورپلی همون بیفورپلی هست، این موارد چون معادل فارسی نداره یا اگه داره از خودش غریبه تره بهتره خودت (جادی یا نویسنده!) یه معادل درست حسابی بسازی مثل نارنجی که به جلی بین میگه جیلی بیلی!(حالا بگذریم که من با جیلی بیلی مخالفم!)

  مثلا در مورد فورپلی من میگم داغ کن! هم کلمه با مزه ایه هم اگه یه بار بگی همه یادشون میمونه هم دقیقا معنی رو میرسونه!

  • فرید

   معمولا بهش میگن معاشقه

   • Ara

    معاشقه برای خود سکس هم بکار میره، واسه اینکه ژولیدگی ایجاد نشه نگفتم

 • فرید

  راستی یه چیزی هم فکر کنم وقتی صحبت از فتیش میشه بهتره که به اون شرایط سه گانه ای که گفتی اضافه بشه
  قبلش بگم که زن ها هم فتیش دارن ولی خوب با فتیش ما اقایون فرق داره! ولی ما چون اکثرا از فتیشهای اون ها خوشمون میاد (حتی ممکنه نفهمیم که یه فتیشه و همینجوری در خلال سکس انجام بدیم براش یا اون خودش انجام بده) ولی موردی که میخواستم بگم اینه که متاسفانه خیلی از فتیشهای ما اقایون لذتی برای خانوما نداره! توی بهترین حالت به خاطر عشق و علاقه ای که به پسره دارن فقط تحمل میکنن و ناراحتی از خودشون بروز نمیدن
  پس شاید بشه مورد چهارمی هم اضافه کرد! اینکه طرف مقابل معذب نباشه و فقط تحمل نکنه! من خودم فتیشهایی دارم که میدونم و میبینم که طرف مقابل فقط تحمل میکنه و لذت نمیبره! واسه همین تقریبا سرکوبشون کردم خیلی وقته! متاسفانه وقت هم نکردم برم دنبالش ببینم راه حلش چیه! ایا میشه کاری کرد طرف مقابل هم لذت ببره یا باید فراموشش کرد! همونجور هم که خودت گفتی سرکوب روش خوبی نیست

  • جادی

   این یک نکته مهمه. دقیقا هم بر می گرده به همون «اختیار» که آدم ها با اختیار وارد رابطه شده باشن. این اختیار در پله های اول اختیار فیزیکی است. مثلا اینکه من به کسی به زور تجاوز نکنم. در مرحله بعدی میایم پایین تر و مثلا اینکه من به خاطر فقر و نیاز به پول مجبور به سکس نباشم و همینطوری بیای جلو می رسی مثلا به دوست دختری که چون نمی خواد دوست پسرش رو از دست بده خیلی چیزها رو قبول می کنه که در اصل «نمی خواد» یا مثلا زنی که فکر می کنه چیزهایی که دوست نداره رو باید تحمل کنه چون در غیر اینصورت شوهرش «حق داره» بره سراغ یک زن دیگه.

   معلومه که توی بسیاری از این مثال ها می شه گفت «طرف خودش راضی شده» ولی خب بر عکسش رو هم می شه استدلال کرد و رفت به سمت اجبارهای از سمت ساختار. اما در کل حرفت درسته. فرصت بشه در این مورد هم می شه مفصل حرف زد.

   • فرید

    البته خوب من زن ندارم :دی ولی فکر میکنم سکس با همسر تفاوتش به مقدار زیاده با سکس با دوست دختر! دوست دختر معمولا یه ترسی هم توی وجودش هست واسه همین کارهای خلاف قاعده رو سریع موضع میگیره و لذت نمیبره! فتیش های معمولی (از نظر من البته :دی ) رو حتی! من روشنفکرم ولی نه اونقدری که فتیشم رو بگم :))
    ولی فکر میکنم کلا این لذت بردن یا نبردن طرف مقابل از فتیش جالب و پیچیده باشه ولی متاسفانه وقت ندارم برم در موردش تحقیق کنم ولی اگه تو یه پست در این مورد بذاری که خدا خیرت بده :دی
    راستی توی اون مطلب انزال خانومها برات یه منبع گذاشتما! نمیدونم دیدی یا نه

 • saam

  جادی جان، خیلی خوشم اومد از نوشته ها و رادیو و کلا فعالیت هات. با خودم گفتم چه آدمای جالبی پیدا میشن.

 • مازیار

  دوستانی که درباره ی درستی و نادرستی 18 سالگی بحث میکردن من رو یاد یه موضوع دیگه انداختن.
  گفته میشه همه ی زیر 18 ساله ها مثل هم نیستند از نظر بلوغ فکری و بعضی وقت ها یه 20 ساله naiveتر از یه دختر 16 ساله میتونه باشه.
  همین بحث بر سر مجازات قاتل های زیر 18 سال هم مطرحه. خیلی از این قاتل های «نوجوان» مه مثلا 17 سالشونه، و احتمالا چندین ساله که به طور رسمی چاقو حمل میکنن که یه مرتبه اینبار کار دستشون داده و انواع خلاف های دیگه رو انجام میدادن که یه پسر بالا شهری مدرسه غیرانتفاعی رو تو 30 سالگی هم انجام نمیده.

  آیا بلوغ فکری این دوتا برابره؟

  پس بهتره که یه عددی گذاشته بشه و ازش دفاع بشه برای مساوات یا اینکه عدالت در اینه که فردی بررسی کنیم؟

 • Pingback: آزادی « ته » بجای آزادی « سر » ! | كمي بيشتر()

 • سلام جادی :)
  وقتی این مطلب رو خوندم یاد یک سری از حرف های دکتر شریعتی افتادم و اینجا دربارش نوشتم :
  http://alirezafe.wordpress.com/2013/09/15/%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D8%AC%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%B3%D8%B1/
  اگه دوست داشتین یه سری بهش بزنین .

  • جادی

   اولا اینکه چیزی رو شریعتی گفته باشه معنی اش این نیست که درسته (: بعد هم اون بحث مال چند دهه پیش بود و زمانی که خط مقدم مبارزه، مبارزه با استعمار بود. الان خط اصلی مبارزه مبارزه با دیکتاتوری است (:‌ و بسیار خوشحال می شم لینک چند تا جا رو بدی که توی ایران زندگی می کنن و به قول شریعتی در رهایی «سر» از دیکتاتور تلاش می کنن (:

   اینم بگم که از نظر من «سر» از «ته» جدا نیست و اتفاقا بالاترین سرکوب که در تمام تاریخ جریان داشته هیمن بوده که آدم ها رو از بدن، خواسته‌ها، گرایش ها و … بیگانه کنن و باعث بشن هر انسان تا آخر عمر با احساس گناه زندگی کنه و همیشه خودش رو تحقیر شده بدونه و هیچ وقت باور نکنه انسان ارزشمندی است؛ برای کاری که همه مردهای دیگه هم می کنن.

   • اولا چیزیایی رو که شما میگی هم قرار نست درست باشه :) ( درباره ی خود ارضایی ) ، بعدشم من نگفتم که شریعتی حتما داره درست میگه :)) ، لینک هم دارم که بدم ولی اینجا جاش نیست اگه خواستی برات با میل میفرستم .
    بعدش هم درباره ی کلمه ی « سرکوب » که گفتی : قانون مند بودن ، معلوم بودن و دقیق بودن اسمش سرکوب نیست ، ممکنه خیلی جاها سرکوب شده باشه ولی در اکثر موارد قانونمند بودن ، معلوم و مشخص بودن با سرکوب اشتباه گرفته شده ( مخصوصا در کشور های اسلامی ) همه ی دنیا با سرکوب مخالف هستن و اگه نباشن عقلشون کمه چون غریزه جنسی در همه آدم ها وجود داره و باید بهش به مقدار کافی توجه بشه البته قانونمند ، معلوم و مشخص :))) گفتم که اشتباه نشه . و معلومه که سر از ته جدا نیست ولی تا اونجا که من فهمیدم هدف دکتر شریعتی این بوده که نباید اهمیت این دو موضوع با هم جا به جا بشه ، بدترین نوع تحریف پوشوندن یه حقیقت با یه حقیقت دیگست ، پوشوندن حقیقت خیلی مهم با حقیقتی که اهمنیت کمتری نسبت به قبلی داره و همچنین خطری هم برای شخص تحریف کننده نداره :)))) با استفاده از همین تحریف ها هم میشه فهمید دیکتاتور اصلی کی بوده ( از همون زمان دکتر شریعتی ) و هنوز هم هست .

 • احسان

  جادی جواب من چی شد؟چرا 18

  • پس چندتا؟ :D
   هر عدد دیگه‌ای هم بود یه نفر دیگه می‌گفت چرا اون‌قدر!

   • احسان

    کلا نباید سن جزور ملاکها باشه.

    • جادی

     قانون مجبوره خط مرز بکشه. توافق جهانی هم اینه که کودک به زیر ۱۸ سال می گیم. یک داستان هایی داره مثل رشد عقلی و رشد اجتماعی. مثلا یک انسان زیر هجده سال مجبوره بره مدرسه و در نتیجه از نظر قانونی نباید بتونه کار کنه در نتیجه قانون زندگی مستقل هم نمی تونه داشته باشه پس «کودک» حساب می شه. در حالی بعد از هجده سال چون حق داره کار کنه میتونه زندگی مستقل داشته باشه و عملا انواع تصمیم ها رو برای خودش بگیره پس بالغ حساب می شه.

     این که «چرا فلان سال» در هر عدد دیگه هم می شه و کلی هم می شه به هر عددی گیر داد. دقیقا ممکنه یک کودک ۱۶ ساله تصمیم بگیره با یک مرد ۸۰ ساله ازدواج کنه و کاملا هم عاقلانه تصمیم گرفته باشه و بتونه خیلی بهتر از یک آدم ۳۰ ساله از تصمیمش دفاع عقلی بکنه یا بهش دید داشته باشه ولی قوانین آبجکتیو هستن و باید تا حد ممکن مبتنی بر چیزهای قابل سنجش بیرونی (مثلا سن) باشن پس معقوله بذاریمشون جایی که آدم‌ها مدرسه شون تموم شده و از نظر اجتماعی وارد اجتماع شدن و از نظر عقلی هم به بلوغ رسیدن.

     می دونیم که دویست سال پیش یک آدم ۱۸ ساله احتمالا دو تا هم بچه داشت پس اصلا اصرار عجیبی به این عدد نباید داشته باشیم چون ممکنه دویست سال بعد تبدیل شده باشه به ۱۲ یا ۳۰ اما چیزی که هست اینه که باید بدونیم که داخل کردن یک کودک در سکس آدم های بالغ در سطح خودش یکی از حادترین جنایت‌ها است و انواع تحقیقات هم ازش دفاع می کنن.

     راستی! در جاهایی که قوانین بسیار حدی علیه سکس کودکان وجود داره هم (کشور ما که قربونش برم فقط مونده تبلیغش هم بکنه (: )) می پذیرن که دو تا کودک در پروسه کشف سکس با هم شکل‌هایی از رابطه رو داشته باشن. یعنی اونها هم عقلشون به این رسیده که سرکوب و بگیر و ببند همه چیز رو بدتر می کنه… بخصوص وقتی بحث کنجکاوی در میونه. در نتیجه اونها با وجود همه قواانین سخت علیه سکس یک آدم بالغ و یک کودک، می پذیرن که مثلا دو تا بچه هفده و شونزده ساله با هم دوست دختر پسر باشن در سطوحی و منتظر بمونن برای جشن فارغ التحصیلی هجده سالگی که سکس واقعی رو تجربه کنن. احتمالا دوستش ندارن ولی می فهمن که اگر سرکوبش کنن بدتر می شه و از کنترل خارج.

     • محسن

      توی ایران از لحاظ حداقل رو 15 گذاشتن ولی مجازاتی نداره نقض این قانون
      به اینصورت هست که قبل از عکس مهر شدن شناسنامه عقد رو ثبت نمیکنن و شناسنامه هم قبل از 15 سال عکس و مهر نمیشه

 • دمپایی ابری

  یه جوجه رنگی داشتیم که از میدون انقلاب خریده بودیم. بزرگ که شد تو حیاط با دمپایی ابری امر خیر می‌کرد.

 • احسان

  با دمپایی ابری هم میشه؟خوب شد گفتی

  • جادی

   احسان جان ظاهرا متن رو دقیق نخوندی ها (: اصل سی و چهار اینرتنت می گه « هر چیزی که تصورش رو بکنی باهاش می شه» ولی خب حالا آدم ها با هم فرق می کنن (:

 • عالی بود جادی. توی وبلاگی از پایان دوران وبلاگ‌نویسی می‌نویسی که هر روز بهتر از دیروزه و خوندنی‌تر و دیدنی‌تر و شنیدنی‌تر می‌شه. دمت گرم

 • محسن

  جادی جان ممنون از مطلب زیبات
  ولی کاش مضرات خودارضایی رو هم مینوشتی، یه نمونه همه گیرش زود انزالیه و توی دخترا تیراه شدن اندام جنسی

  • جادی

   برای این حرف ریفرنس علمی هم داری؟ یا فقط شنیدی؟ چون از نظر عقلی که در رنگ تاثیری نداره (رنگ از پیگمان می یاد) و از نظر عقلی هم باید باعث دیرانزالی بشه چون حساسیت کم می شه. خوشحال می شم یک ریفرنس علمی معتبر نشون بدی.

   • محسن

    در مورد دخترا فقط شنیدم
    ولی در مورد پسرا خودم اینکاره م :))) به زودانزالی دچار شدم، والا رفرنس ندارم

    • جادی

     خب پس اگر ریفرنس نداری نباید به شنیده ها اعتماد کنی. نه زودانزالی ناشی از خودارضایی درسته و نه تیره شدن پوست. از نظر مکانیزم عقلی هم نمی تونی اینها رو به هم وصل کنی (:‌ نظر شخصی ام اینه که کلا در ایران زودانزالی شایع است ولی اگر واقعا به شکل علمی در سکس دچارشی (در خودارضایی نه) و بعد از مثلا سکس پنجم و ششم هم حل نشده می تونی روش های شخصی رو استفاده کنی (اینترنت رو بگرد دنبال روش ها) و اگر واقعا ادامه دار بود می تونی به راحتی بری سراغ یک متخصص که بهت کمک می کنه. زود انزالی چیز مهمی است که خوبه درمان بشه.

  • احسان

   نگو که زیر بیست دقیقه رو زود انزالی به حساب میاری(نرمال زیر 5 دقیقه هست)

 • .

  چرا صلاحیت این رو در خودت می بینی که در مورد چنین مسئله ی مهمی این طور اظهار نظر کنی؟ چون میخوای از خودت یه احمق جلوه بدی که چون چارتا فیلم راجع به این مسئله دیده و چارتا مقاله توی اینترنت، توی اینترنت که صلاحیت نویسنده با تعداد بازدید یا دیزاین سایتش هم ارز میشه!
  من هم نمی دونم چون رشته ام چیز دیگه ایه! تو هم نمی دونی چون رشته ات چیز دیگه ای بوده. ما می تونیم یه برداشت شخصی داشته باشیم از مجموعه تجربیات و خوانده ها و شنیده ها و معاشرت ها و غیره. می تونیم با یک دوست راجع به این موضوع گفتگو کنیم، اما این که نظرات غیر کارشناسانه خودمون رو بخوایم از یک رسانه که اینجا وبلاگه و خواننده هم که داره به تعداد کافی، اگر بخوایم از یک رسانه، در مقام یک کارشناس نظر بدیم، فقط یک احمق از خودمون ساختیم و بد نیست انسان یک تعهداتی رو برای خودش قرار بده و در هر مسئله ای صرفا به دلیل آوانگارد بودن پا نذاره. تو میتونی اطلاع رسانی کنی، در مورد تابو ها و چیزهایی که تو وب فارسی کمتر راجع بهش گفته شده، خیلی هم خوب. اما این که در مقام یک کارشناس بخوای نظر بدی واقعا احمقانه است.
  متن این پست باید نظر یک روانکاو یا با اغماض یک روانشناس باشه که چندین مراجعه کننده ی اینطوری داشته باشه و چارتا کتاب راجع به اینا خونده باشه و بدونه فروید و دوستان چی میگن راجع به این، نه کسی که وقتی خوابش نمیبره سعی میکنه شگفتی های سکس رو کشف کنه و بعد دو تا تب تو ویکی پدیا و یه مقاله ی دیگه جای دیگه وخیال میکنه تمام، فهمیدم چی به چیه!
  مخلص کلام این که: اگر کارشناس مسئله ای نیستی، مثل یک کارشناس و در قالب یک کارشناس پاسخ نده. می تونی بگی که نظر من اینه که فلان، میتونی خیلی بهتر به اونی که (شاید واقعا) ایمیل زده بهتر راهنماییش کنی و بگی آفرین به طرز برخوردت، حالا بدون این که به پدر مادرت بگی، برو با یه روانکاو صحبت کن و بعد رو مخ برادرت کار کن که راضی بشه بیاد با روانکاو صحبت کنه ابله! نه منی که راجع به دنیای کامپیوتر باید نظر بدم. اگر خواستی بدونی فرق رد هت و فلان و بهمان چیه میتونی رو من حساب کنی، ولی راجع به چنین مسئله ای من تو رو به یه روانکاو ارجاع میدم. این میشه برخورد حرفه ای با مسئله نه نظرات غیر کارشناسانه رو در قالب یک کارشناس نوشتن.

  • mase

   تا اونجایی که می دونم جادی جامعه شناسی خونده و واضحترین نکته ای که بهش اشاره کرد این بود که سرکوب باعث تشدید میشه.یعنی شما دست و پای اون بچه رو مثلا ببندی و شلاقش بزنی بگی این کارو نکن ،دفعه بعدی یه کار خیلی بدتری میکنه.اما همون کار قبلی حالا بحث دین و این ها نباشه لااقل به کس دیگه ای ضرر نمی زنه.

   • جادی

    نکته جالب اینه که اگر بحث مدرک و اینها باشه، در این مورد صلاحیت بیشتری دارم نظر بدم تا لینوکس (: من مدرک جامعه شناسی دارم و جدی روانشناسی می خونم و در این موارد مطالعه بیشتری دارم از مدرک تحصیلی ام توی برق / مخابرا‌ت (:

    اینجا هم بدون شک یک وبلاگ شخصی است و نظرات کارشناسی نیستن. کسی بر اساس یک شناخت چند ساله که تو توی حوزه لینوکس داری و اون توی این حوزه از من سوال می پرسه و من حق دارم بهش جوابم رو بدم و اتفاقا تو متن هم بارها گفتم که در چه شرایطی باید مراجعه کرد به روانپزشک یا متخصص آکادمیک اون رشته.

    مطمئنا اگر فکر می کنی جواب بهتری داری می تونی توی وبلاگت بنویسی یا اگر فکر می کنی بخشی از این حرفها اشتباهه می تونی با ذکر منبع معتبر توضیح بدی و همه هم خیلی خوشحال می شیم (: این رو هم مطئن باش که اگر در کشوری بودیم که می دونستم مثلا توی مدرسه برادر طرف یک آدم با سواد در این مورد هست که شغلش اینه جواب به شکل خلاصه این بود که «برو با مشاور مدرسه حرف بزن» یا مثلا اگر فکر می کردم مشاور معقولی بود که بشه بهش زنگ زد و حرف زد این پیشنهاد رو به دوستمون می دادم (: اما شاهد کلی مشاور بودم که ایده اشون در مورد لکنت یک پسر چهار ساله این بوده که باید بهش قرص آرام بخش بدیم یا در مورد یک ناراحتی (و نه حتی دپرشن) یک هفته ای محصول یک برک آپ یک دختر با دوست پسرش ایده پزشک روانپزشک مشهور این بوده که باید قرص خواب تجویز کنن و هر کدوم هم برای هر ساعت از این مشاوره صد تا دویست تومن پول می گرفتن (: در این شرایط ترجیح می دم خودم جواب درست رو بدم و بسیار هم خوشحال می شم اگر بخشی اش اشتباهه هر کسی که ایده صحیح تری داره با منبع بهتر کاملش کنه.

 • سلام جادی.
  کاش یه مطلب هم در مورد خود ارضایی بزاری. حداقل چشم و گوش مردم رو باز کنی در مورد این کار که طبیعی هست ! چون بعینه شاهد تنبیه های بسیار وحشتناک در این باره بودم :).

 • Sahel

  جادی، این مطلب شما من رو یاد آرشیو قدیمی شما انداخت. یکبار مطلبی داشتین در مورد “فتیش خرد کردن قطار اسباب بازی توسط زنی که کفش پاشنه بلند پوشیده در ژاپن”. ای کاش هنوز هم آرشیوتون برقرار بود. خصوصاً بخش سمبل ها و ادیانش!

  • جادی

   هاها آره یادته؟ حیف که اونها دیگه نیستن ولی خب فدای سرمون. عصر دیجیتال همینه… البته واقعا همین نیست! اشتباه / بی حوصلگی تکنولوژیک من بود!

 • نیما

  سلام.از جادی جان و بقیه دوستان سوالی داشتم.من هر چی تو کامنت ها گشتم یک چیزی برام روشن نشد:فرض کنید علی16 ساله یک دوست دختر 17 ساله داره.این ها اگه با هم سکس داشته باشن توسط قانون مجازات میشن؟اگه مجازات نمیشن نظر قانون چیه در مورد سکس این دو نفر؟(قانون دینی ایران نه ها!کشور های آزاد!).ممنون

  • فکر کنم رضایت طرفین مهم هست! اگر طرفین راضی باشن کسی بویی نمیبره :D . ولی اگر یکی از طرفین راضی نباشه (معمولا کسی که مفعول واقع میشه) دهنشون سرویس میشه.

   • نیما

    با رضایت طرفین منظورم بوده :)

    • در اون مورد نمیشه نظر داد. مگر اینکه خانواده یکی از طرفین شکایت کنه. که اونطوری مساله بغرنج و پیچیده میشه.

  • جادی

   من حقوق دان نیستم و اطلاعات کافی هم در موردش ندارم و در نتیجه جوابم ممکنه از نظر حقوقی دقیق نباشه.

   تا جایی که می دونم کشورها سن قانونی مختلفی دارن و مثلا آمریکا هم ایالت به ایالت فرق می کنه. در این شرایط هم معمولا قوانین در مورد سکس افراد بالای هجده سال و زیر هجده سال سخت می گیرن (افراد بالغ با کودکان). توی مثالی که تو زدی سخت گیری حادی نمی شه. توی بعضی ایالت ها غیرقانونی است ولی نکته اینه که اصولا در یک کشور درست پلیس سرکوبگر قانون به دست نیست. مثلا کشیدن حشیش ممکنه غیرقانونی باشه اما پلیس نصف شب ها خیابون های اصلی رو نمی بنده ماشین ها رو ردیف کنه دنبال حشیش بگرده توشون. مثلا آمریکا برنامه مشهوری داری به اسم «۱۶ ساله و باردار» که یک شوی سرگرم کننده از دنیای واقعی است در مورد دخترهای دبیرستانی که باردار می شن و ماجراهای زندگی شون. پلیس تا حالا که نیومده اینها رو دستگیر کنه (:

   کلا ایده اینه که در جرایم غیر جنایی یا بدون قربانی خاص، پلیس نباید سرکوب کنه و فقط باید جلوی باندها رو بگیره. مثلا در مورد فحشا پلیس لازم نیست با قدرت تمام باهاش بجنگه بلکه باید مواظب باشه کسی باند فحشا تشکیل نده یا زنی رو مجبور به فحشا نکنه یا قاچاق انسان نکنه یا …

   در نهایت در مورد مثال تو‌ : توی ایالت هایی ممکنه غیرقانونی باشه ولی تا وقتی شکایتی نشه پلیس به شکل فعال به دنبال دستگیری شون نخواهد بود.

  • Ara

   توی کشور های غربی چه دو طرف زیر سن قانونی باشن چه یکیشون بالاتر باشه این مورد به شرط رضایت دو طرف statutory rape محسوب میشه، که احتمال زندان رفتن برای اونی که سنش بیشتر(معمولا پسر) هست ولی خیلی کم پیش میاد که کسی بابت این مسئله زندان بره، اگه شکایتی پیش بیاد اکثر مواقع طرف از مدرسه ای که هست اخراج میشه یا restraining order…

   اما امریکا یه خورده فرق داره داستانش، اینجور مسائل توی کانستتوشن (یا قانون اساسی) نیست و درنتیجه هر ایالت میتونه قانون و مجازات متفاوتی رو در نظر بگیره یا در اکثر مواقع این کار به عهده ی قاضی سپرده میشه، اگه قرار باشه که جریمه ای صورت بگیره بیشتر از 1-2 هفته نرفتن به مدرسه نیست. کشیدن ماریجوانا که خیلی مجازاتش سنگین تره در اکثر موارد اخراج از مدرسه برای 1ساله!

   البته از نظر لغب جرم امریکا هم همون statutory rape هست، توی نظرات بالاترم یه خورده بیشتر در مورد این اسم ها توضیح دادم

 • محسن

  البته اینم بگم من خودم از لحاظ نوع سکشوال یه ساب هستم و با این روحیه ام تو ازدواج قطعا به مشکل میخورم چون پارتنری نیست که بتونه مکملم باشه یا اگرم هست در دسترس نیست
  اینم از یکی از مشکلات فتیشیست ها

  • جادی

   چرا پارتنری نیست؟ مهم اینه که با چشم باز انتخاب کنی و بدونی واقعا یک همسر می خوای که در این مورد همراهت باشه یا این روحیه چیزی است که تو زندگی واقعی / ازدواج نمی خوایش. اگر اولی است باید با دقت بیشتری انتخاب کنی و اگر دومی است باید بدونی که برات فانتزی است نه واقعی.

 • داتئراتلا

  ساب یعنی چی؟

 • بهرام

  سلام
  مطلب جالبی بود .راستش من خودم فتیش چادر دارم و با دیدم دختر های چادری خیلی تحریک میشم یعنی یه دختر خوشگل چادری برام خیلی تحریک کننده تر از یه دختر خوشگلی هستش که لباس سکسی پوشیده باشه
  شاید براتون عجیب باشه ولی دوست دارم ببینم کسی هم هست که همچین حسی داشته باشه ؟

  • جادی

   خب این مطلب رو افراد کمتری می خونن دیگه چون قدیمی است ولی در کل باید گفت هیچ فتیشی در جهان وجود نداره که مختص یک نفر خاص باشه (: فتیش چادر هم که منطقا در کشور عزیز ما نباید خیلی نادر باشه. اما نکته مهم همون هایی است که بالا هم گفتیم. فتیش باید سالم باشه، باعث آزار کسی نباشه و رفتار عاقلانه نسبت بهش داشته باشیم.

  • abcd

   من از بچگی فتیش به چرم داشتم تا الان که بالای سی سال سن دارم.
   اما یک یک مقطع بسیار کوتاه(برای خودم هم عجیبه،چون اصلا مذهبی نیستم) فتیش به چادر پیدا کردم ، اما رفع شد