پیشنهادی برای انجام آموزشی یک پروژه دِو-آپ دارین؟ سرویسی هست که دوست داشتین می‌بود ولی نیست؟

اصطلاحی که من دوست دارم کنار استارتاپ جا بیافته، لایف استایل پروگرمینگ است که شاید بشه «سبک زندگی برنامه نویسی» معرفی اش کرد. تو این سبک زندگی شما نه دنبال سرمایه گذار می‌گردین نه می‌خواین بترکونین نه میلیاردی شرکت می‌فروشین. توی سبک زندگی برنامه نویسی صبح بلند می‌شین، کمی کد می نویسین، کمی مشکل حل می‌کنین، کمی تبلیغ می‌کنین و هر کار دیگه که یک شرکت لازم داره رو یک نفری انجام می‌دین. معلومه که شرکت شما کوچیک می‌مونه ولی عوضش بهتون خوش می گذره و به جای بیزنس، مشغول کد نویسی و لینوکسی بازی هستین و هی هم کارها رو تغییر می‌دین. شاید بشه در دورانی که همه به شما می‌گن باید مارک زوکربرگ بعدی باشین، بشه بهش گفت یک جور عرفان برنامه نویسانه. من که دوستش دارم.

حالا توی این سیستم لازمه شما یک DevOp باشین که شاید بشه نوشتش دوآپ یا دو-آپ مثلا. این اصلاح ترکیبی است از Development و Operation و البته QA که توش مخفی شده! دوآپ یعنی مکانیزم‌ها و ابزارهایی برای نزدیک تر کردن هر چه بیشتر کسانی که سیستم رو می نویسن و کسانی که اونو ران می کنن و کسانی که سرور رو نگه می دارن و حتی کسانی که سفارش می دن و غیره .. به شکلی که زمان راه اندازی یا تغییر سرویس به حداقل برسه. البته می شه سر تعریفش بحث کرد ولی فعلا همین رو قبول کنین.

حالا با همه این تفاصل، فرض کنین یک نفر لازمه ببینه که یک دو آپ چطوری یک لایف استایل پروگرمینگ راه اندازی می کنه (: یعنی یک ایده داریم که می شه ازش یک درآمد بخور نمیر داشت و می خوایم از صفر تا هشتاد (برنامه نویسی تا راه اندازی سرور تا گذاشتن و کار روی گیت هاب تا سیستم مونیتورینگ تا پروسه های نگهداری و …) رو با هم توی یکسری ویدئو پیش بریم. به عبارتی [حداقل به نظر من] بهترین آموزشی که ممکنه جایی پیدا کنین از کلیات راه اندازی یک سرویس تحت وب!

حالا شما برای این سرویس پیشنهادی دارین؟ شرایط اینها است:

 • خیلی بزرگ و پیچیده نباشه، ایده آموزش است
 • به پول هم نرسید نرسید. تخصص من پول در نیاوردن است (: نکته اینه که می خوایم بامزه باشه
 • ترجیحا حداقل یک جاهاییش با اسمس کار کنه چون می خوام وب سرویس نوشتن رو هم نشون بدم
 • اگر یکسری اسکریپت باشه که کرون تب اجراشون می کنه بهترین حالته. اگر نشد گویی تحت وب داشته باشه

تکرار می کنم که هدف آموزش است و لازم نیست یک طرح تجاری باشه. اگر بود که چه بهتر ولی دنبال اون نیستیم مستقیما. بیشتر هدف اینه که شروع کنیم در یک سری ویدئو یک پروزه بزرگ واقعی دو-آپ / لایف ستایل پروگرمری رو پیش ببریم. با تمرکز روی دو آیتم اول که بالاتر گفتم، پیشنهادهای من چنین چیزهایی است:

 • یک یادآور اسمسی که اسمس بدی «۵روز یادت باشه احوال حسن رو بپرسی» و ۵ روز بعد این اسمس رو بهت بزنه یا بزنی «۶ماه دیدی یادت رفت غمت رو؟» و ۶ ماه بعد این اسمس رو بده
 • یک سیستم نگهداری خرج و دخل شخصی که درآمد و خرج‌هات رو توش بنویسی و آمار بده و اگر محدوده‌هایی رو رد کردی بهت اسمس بزنه یادآوری کنه (مثلا خرج هفتگی بیشتر از فلان)
 • یک سیستم گفتگوی بی سر و ته که توش به سیستم اسمس می دین و اسمس شما به یک ناشناس ارسال میشه و وقتی اون جواب بده شما جوابش رو می گیرین. اون ناشناس از کجا اومده؟ کسی است که خودش قبلا یک اسمس به سیستم زده و وارد بازی شده. مثلا می تونیم بهش بگیم «سلام غریبه»

شما پیشنهاد دیگه ای ندارین؟ سرویسی نیست که دوست می داشتین بود و الان فرشته مهربون پیاده اش کنه؟ یا شرکتی نیستین که به شکل پروژه بخواد از این سیستم حمایت کنه یا چیزی رو باهاش راه بندازه؟ پیشنهادهاتون رو بنویسین ببینیم به کجا می رسیم (:

 • Muhammadreza Haghiri

  جادی نمیدونم وب سرویس های رستفول هم در این دسته جا میگیرن یا نه، ولی به نظرم یه وب سرویسی که باهاش بشه به ملت تبریک گفت هم جالبه. مثلا :
  get /hbd/jadi
  و با یک انیمیشن زیبا، یه فونت قشنگ یا هرچیز دیگه، بتونه تولد رو تبریک بگه. مناسبت برای تبریک گفتن خیلی خیلی زیاده و ابزار برای تبریک گفتن هم خیلی خیلی کم :))

 • Mehrdad

  پیشنهاد من یک اپ برای موبایل هوشمند هست، که به درد دانشجوهایی میخوره که با هم هزینه های مشترک دارند. برنامه باید به صورتی باشه که بشه براش افراد رو تعریف کرد. هر زمان فردی از اعضا هزینه میکنه و مواد غذایی یا مصرفی میخره برای اعضا، بشه اون رو اضافه کرد و بعدا به صورت نفر-وعده از اون ها استفاده کرد. و در هر لجظه هم بتونه بدهکاری و بستانکاری اعضا رو نشون بده. یک نفر هم ادمین حساب تعریف شده خواهد بود که تایید کنه تغییرات که اعضا اعمال کردند. مثلا اگر فردی از اعضای حساب تعریف شده سیب زمینی! گرفت برای سه روز، تو یک روز دو نفر سر سفره بودن فرداش پنج نفر و پس فرداش سه نفر، سیستم به صورت نفر وعده اون هزینه سیب زمینی ها رو پخش کنه. و گزارش گیری آسون میشه. اینطوری اون عضوی که یک روز بوده و دو روز نه، حقش خورده نمیشه. و اونی که بیشتر بوده باید بیشتر بدهکار بشه.
  این کار رو ما خودمون رو کاغذ یا اکسل انجام میدیم به صورت دستی ولی اگر موبایلی باشه خیلی کارها راحت تر میشه. من که حاضرم این اپ رو اگر باشه بخرم. حالا خواستی در مورد جزئیات بیشترش هم ایده هایی دارم که بگم.
  البته به صورت تحت وب هم باشه خوبه. به هر حال هدف همون دقیق تربودن و آسون تر شده کار ها بود.
  و اینکه در این سیتستم اطلاع رسانی و اسمس هم به صورت هشدار به افراد برای بدهکاریشون یا خرید هفتگی و نوبتشون هم میتونه دخیل باشه.

 • مهدی اسدی

  باور کنید پیامک خیلی خواناتره تا اسمس موقع نوشتن

 • Abolfazl

  عالی!
  ایده‌ای که نیاز شخصی خودمه: سرویسی که هر وقت می‌بینی باید چیزی بخری، اون رو پیامک کنی به سیستم. مثلا یک بار یادت می‌افته باید تخم مرغ بگیری، همون موقع پیامک می‌کنی: تخم مرغ 12 تا. دو ساعت بعد یا فردا پیامک می‌زنی: 2 کیلو پیاز.
  وقتی می‌ری خرید یا تک زنگ بزنی به سیستم یا پیامک خالی و سیستم لیست خریدت رو از دفعه قبل تا حالا برات پیامک کنه.
  می‌شه تبلیغات هم گرفت براش. مثلا اگر توی لیست کسی ماست هست، آخر پیامک یادآوری لیست خرید بنویسی: ما ماست فلان رو پیشنهاد می‎کنیم، کیلویی فلان تومان.
  باید بشه چند تا شماره تلفن رو به یک لیست وصل کرد، که برای خانواده‌ها و هم‌خونه‌ها قابل استفاده باشه. البته به ساده‌ترین روش ممکن. مثلا اینکه نیازی به ثبت نام توی سیستم نباشه، هر کسی بتونه با پیامک زدن، استفاده از سرویس رو شروع کنه. و اگر خواست کسی به لیستش وصل بشه، شماره تلفن اون رو هم پیامک کنه. همین.

 • جمشید

  یه webapp چند منظوره

  یه todo داشته باشه که کارتومایز کردنش خیلی راحت باشه مثلا من دوس دارم جدا از لیستی که بهش میدم تا یه روزی اون کارا رو انجام بدم یه لیستی هم داشته باشه که هر روز سر یه ساعتی خودش ریست بشه بطور مثال برای لیست معمولی خوندن کتاب جدید پیتر دایمندیس در لیست باشه و تا وقتی خودم حذفش نکردم همونجا بمونه. ولی برای اون لیست دیگه ۲۰ کاری که هر روز باید انجام بدم توش باشه (مثلا گوش کردن به پادکست x یا ۵ صفحه کتاب خوندن و …) حالا هرکدومو که انجام دادم حذفش کنم اگه انجام ندادم هم بمونه ولی هر روز سر یه ساعتی (مثلا 3 صبح) دوباره همه اون کارها که هر روز باید انجام بدم لیست بشه. حالا اگه یه جا بودی اینترنت نداشتی بهش از پیامک کمک گرفت هم واسه اضافه کردن به تسک هات هم باشه اطلاع از تسک ها.

  یه بخش مدیریت مخارج و هزینه ها هم داشته باشه. چقدر درآوردی چقدر واسه چه چیزی خرج کردی . واسه این بخش هم خیلی کارای جالب میشه کرد.

  میشه خیلی بخشای جذاب دیگه هم بهش اضافه کرد که نیاز به همفکری داره

  برای همه این بخش ها میشه از نمایش جزئیات و روندها از چارت و گراف استفاده کرد. یکی از خروجی های جالب این برنامه میتونه شناحت بهتر خودت بشه . مثلا متوجه میشی روزایی که کتاب نمیخونی مخارجت بیشتر میشه یا روزایی که با کتاب خودن شروع میکنی به همه کارات میرسی! و اینجور چیزا …

 • The Mind Factory

  از ایده ـه سیستم ـه ریمایندر خیلی خوشم اومد، خیلی میتونه کاربرد داشته باشه، و البتهاگه با حرفی که ابوالفضل گفت ادغام بشه عالی تر هم هست، مثلا اینجورری پیام بدی :”مدت ~ پیام ~ اتوماتیک یا نه”
  مثلا :” ۶ماه ~ چه خبر از اون ماجرا؟ ~ اتوماتیک”
  اینجوری خود سیستم بعد ۶ ماه بهت پیام میده که از اون ماجرا چه خبر یا مثلا: “فردا ~ قرار با فلانی ~ دستی” “فردا ~ خرید ـه ترافیک ~ دستی” و وقتی مثلا یه پیام میفرستی به سیستم که “یادآوری های امروزو بگو” بیاد چک کنه و هر ریمایندری که به اون تاریخ براش فرستادی رو برات بفرسته، حالا اون ریمایندر میتونه یه خرید باشه، یه قرار باشه یا …
  کلا اگه بشه این ایده رو اجرا کرد خیلی خوبه

 • Amir Rastin

  ایده ای که من دارم هم این که سایتی برای برنامه نویسان که بتونن سوال هاشون رو اونجا بپرسن و جواب بگیرند . هر کس بتونه کانال اموزشی توش راه بندازه مثل تلگرام و مثلا هرکی میخواد مطالب کانالش رو بخونه یه حق عضویت ماهانه بده . یچیزی تو مایه های ترکیب استک اور فلو و کانال های اموزشی برنامه نویسی تلگرامی .

  چون الان خیلی از این گروه ها و افراد رفتن توی تلگرام و خوب هیچ جا ایندکس نمیشه و ی سایت / انجمن بومی خیلی خوب پیاده سازی شده و تر و تمیز نداریم .

  خودم هم میتونم کمک کنم برای ساخت همچین چیزی .

 • الف

  یک برنامه ای لازم دارم که وقتی متن های پی دی اف را می خوانم و جایی را های لایت می کنم خودش ان بخش را جدا کند و در فایل وردی انتقال دهد. یک کاری مشابه کاری که مثلا Diigo برای متون تحت وب انجام می دهد و در کتابخانه اش نگهداری می کند. اگر امکان تگ و لیبل زدن هم باشه که چه بهتر!

 • frd

  استفاده از وب سرویس های اعلام وضعیت آب و هوا که رایگان هم هستن و ارسال نتیجه اش که وضعیت هوا است به اکانت تلگرام در هر 12 ساعت مثلا. خوب اینکه میخای وب سرویس نوشتن و یا استفاده از وب سرویس رو نشون بدی لزوما نباید اس ام اس باشه. من شخصا دریافت پیام در پیام رسان هایی مثل تلگرام رو ترجیح میدم به اینکه برام اس ام اس ارسال بشه.

 • از ایده‌ای که توش تکست پراسسینگ باشه استقبال میکنم :)

  جدا از این یه برنامه‌ای که راحت بتونم دخل و خرجم رو باهاش مدیریت کنم و شاید خودش اس‌ام‌اس‌هایی که بانک میده رو بخونه و موجودی‌هارو آپدیت کنه

  یا یه سایتی که تمام کورس‌های آنلاین روی اینترنت رو ایندکس کنه و بشه توش جستجو کرد بر اساس قیمت و موردی که آموزش میده (لینک تورنتش رو هم پیدا کنه خیلی بهتره D:)

  • صادق

   میشه این ایده را اینطور هم ایجاد کرد، من به حساب‌های بانکیم دسترسی دارم یه افزونه userscrpt / tampermonkey داشته باشم که وقتی می‌رم گزارش حساب‌هام را می‌گیرم بتونم کنارش توضیح اضافه کنم که این تراکنش برای چی بوده.
   همینطور یه اسکریپتی که کنار خرید‌های از pos اسم فروشگاه را اضافه کنه

 • Ebrahim Houshyar

  ‎کاغذ بازی
  ‎این مقصود از راه ساده‌ای که نامش را کاغذبازی گذاشته‌اند حاصل می‌شود:
  ‎چند نفر گرد هم می‌نشینند و یک قطعه کوچک کاغذ را دست به دست می‌گردانند. هرکس به نوبت روی این صفحه کاغذ کلمه‌ای می‌نویسد یا خطی می‌کشد. عاقبت یک سلسله جملات عجیب و غریب و یا یک نقش غیرواقعی به دست می‌آید. نخستین نمونه‌ی این بازی که اکنون ارزش متون کهن را یافته و نام خود را به مناسبت دو کلمه اول، به این شیوه کار داده، جمله ذیل است که از همین راه به دست آمده:
  ‎”لاشه خوشگوار، شراب تازه را خواهد نوشید”
  ‎کتاب مکتب‌‌های ادبی ـ مبحث سوررئالیم
  ‎یه نوع بازیه که سوررئالیست ها ساختنش، یه کلمه می نویسی اس میزنی به سیستم سیستم شرو میکنه از بقیه دوستات هم کلمه هاشونو بر اساس کلمه ی قبلی میپرسه، بعد از اینکه همه جواب دادن کل جمله رو نشون میده که گاهی خیلی بامزه میشه
  ‎میتونه اپ اینو به اشتراک بزاره و بقیه ببینن
  ‎و لایک کنند

  • محمد

   به نظرم خیلی جالب میشه این ایده شاید اصن یه کتاب ازش دراومد

   • Ebrahim Houshyar

    کتاب شعرهای داداییستی!
    جالب خواهد بود
    یه کتاب که شعرهاش یا جمله هاش در نگاه اول بی معنی ان اما با ناخودآکاه جمعی نوشته شدن

    • محمد

     موافقم جالبه باید واسش هوش مصنوعی هم پیاده سازی کرد به نظرم و اینکه یه پلن مسابقه ای واسش گذاشت که همه بتونن هدفمند فعال بشن تو این سیستم

     • Ebrahim Houshyar

      و اگه اون هوش مصنوعی بتونه ساختار جمله رو بفهمه و بتونه حدس بزنه که کجا و کی جمله فعل و فاعل و مفعول داره و جمله رو ببنده!

      • محمد

       حالا به نظرم نیازی نیست اینقدر پیچیده شه. اینکار رو میسپریم به کاربرا که خودشون جمله های درست رو تشخیص بدن از بین کلی جمله های غلط املایی و چرت و پرت احتمالی. که به یک پلن مسابقه ای نیازه :)

 • Hesam Saken

  تو شهر ما روزهای فرد ماه میان آشغالا رو میبرن. منم معمولا یادم میره. اگر بشه روزهای فرد ساعت 9 یه پیامک بیاد که آشغالا رو ببر بیرون خیلی خوبه :)

 • Sajad Haghi

  نمیدونم اینی که میگم به اونی که شما میگید ربط داره یا نه راستش من درست متوجه نشدم ولی یه ایده دارم و اونم اینه که یه سیستم امتیاز دهی به پزشکان با استفاده از نظرات مردم راه بيندازيم
  برا هر پزشکی اسم و تخصص و … غیره تو یه بانک اطلاعاتی باشه و هر کی بتونه برا پزشک جدید رکوردایجاد کنه و همه کسانی که پیشش رفتن بتونن نظر بدن
  در زمینه های مختلف
  مانند برخورد با بیمار ؛ تشخیص درست ؛نوبت دهی؛تمیزی مطب و ….
  و مثلا اینکه اگه برا پزشکی که میخواهیم اونا زیر نظر بگیریم کسی نظری داد یا امتیازش تو سیستم تغییری کرد ؛ خود سیستم این نظر رو به ما اطلاع بده
  از طریق اس ام اس یا چیزی شبیه اون

  • سيد احمد

   به نظر من اين خيلي خوبه!
   چون الان ديگه خيلي از اين (مثلا) دكترا برا خودشون دكون بازار راه انداختند ، و فقط و فقط به فكر جيبشون هستند…
   خيلي از مردم بيچاره اون همه هزينه صزف مي كنند خيلي هاشون هم هيچ نتيجه اي نمي گيرند…
   در عوض خيلي از مشكلات (حتي سرطان ها ) با طب سنتي درمان ميشن ، با هزينه خيلي كم …
   ولي ملت اين ها رو نمي شناسن ،چون وزارت بهداشت هم دم به دم مطب اينها رو تخته مي كنه …
   اين طرح خيلي خوبيه ،كه ميتونه يه نفر نظرشو هم در مورد مراجعش به دكتر طب سنتي و هم دكترهاي آكادميك(شيميايي!!!) بكه و همه از نتيجش استفاده كنن.

 • نوشتن این پست بعد از مطلب «جدولی برای محاسبه ارزش ایده‌های تجاری» ایده هوشمندانه‌ای بود! :D
  . . .
  من فکر می‌کنم که همچین ایده‌هایی اگر یه اپ موبایل هم باهاشون ترکیب بشه خیلی خوب میشن و حالا چون فقط برای وب ایده میخواین خب قضیه از نظر من یخورده سخت‌تر میشه…
  اممم چیزی که من توی ذهنمه و فکر می‌کنم که شما توانایی و جسارت پیاده سازیش رو داری و فکر می‌کنم که حتی بتونه یک ایده جهانی باشه و پیاده سازیش هم خیلی خیلی ساده هست یک سیستم برای افشا سازی اطلاعات هست!
  به این شکل که افراد توش عضو بشن و یک سری اطلاعات رو (حداقل به صورت متنی) توش به صورت مخفی قرار بدن. بعد هر از گاهی لازم باشه که این افراد به این سیستم سر بزنن… این سر زدن میتونه از طریق مسیج و یا ایمیل و… باشه.
  حالا اگر کاربر بعد از یک مدت معینی به سیستم سر نزد مفهومش برای سیستم این باشه که طرف فوت کرده و یا دستگیر شده و… و پس از گذشت این مدت اطلاعاتش یا به دست افرادی مطمئنی که از قبل مشخص کرده برسه و یا اینکه به صورت عمومی منتشر بشه!
  راستش رو بخواین خیلی می‌تونم وارد جزییات بشم و برای این ایده مشروح بنویسم و…
  اگر احساس می‌کنید که لازم هست و میخواین روی این ایده کار کنید اگر مایل بودید یک ایمیل به من بزنید تا در صورت یناز جزییات بیشتری از چیزی که توی ذهنم دارم براتون بنویسم.

  • محمد محمدی

   زیر فشار امنیتیا دووم نمیاره

 • optic

  ایده سوم خودت خیلی جالبه :)
  یک سیستم گفتگوی بی سر و ته

 • حسن

  ایده: ارسال پیامک‌های روحیه‌آمیز برای آدم‌های افسرده!
  منظورم از این جملات شبه فیلسوفانه‌ای که با فونت درشت روی عکس‌های غروب آفتاب می‌نویسند نیست، بلکه یه چیزهایی به سادگی «شما آدم خوبی هستی» و «شما شایسته‌ی زندگی کردن هستی» و این‌هاست. خوشبختانه خودم افسردگی ندارم اما می‌دونم برای اون‌هایی که گرفتار این بیماری هستن شنیدن (خوندن) همون یک جمله می‌تونه معنای خیلی زیادی داشته باشه، حتی اگه بدونی که پشتش یه سیستم رایانه‌ای داره این‌ها را می‌گه :)

 • Farzaneh Roshanzamir

  سلام.
  راستش من همیشه دنبال یه سایت وصیت نامه می گشتم، که مثلا اگه یه مدت زمانی توش آنلاین نشده باشی، یه سری چیزها رو ارسال کنه.
  خود من برای آدم های مختلف، چیزهای مختلفی دارم که اگه یه روزی نبودم باید برسه به دستشون.
  مثلا یه سری کتاب امانتی دستمه، یا چیزهای اینجوری.
  حتی کارهای مشترکی هست که ترجیح میدم اگه نبودم، پسوردم رو همکارم داشته باشه تا بتونه ادامه بده… البته تا زمانی که هستم نمی خوام این اتفاق بیفته :دی
  خلاصه یه مدت به این سیستم زیاد فکر می کردم.

 • hsn6

  یک چیزی شبیه ماتریکس! آدما توش حرکت کنند و وقتی به هم رسیدند بتونند با هم صحبت کنند یا هر اطلاعاتی رو انتقال بدند.
  گرسنه بشید، توی خیابون‌های مجازی قدم بزنید و…

  شاید واحد پول، اینترنت، خرید، تبلیغات، روزنامه، دولت و… مستقل از دنیای واقعی داشته باشه.
  بشه مثلاً یک سکو برای چیزهای دیگه.
  شاید بعداً بچه‌های مجازی هم به دنیا (دنیای مجازی!) اومدند و بچه‌تون ازتون یک سفینهٔ آخرین سیستم خواست و شما پول نداشتید و خجالت کشیدید!

  • صادق

   این SecondLife را ببین

 • ایمان

  همون ایده‌ی سومی که خودت گفتی از همه بهتره. هم بامزه است (نکته‌ای که خیلی از دوستان اصلاً بهش توجه نکردن!)، هم این مدل ایده‌های ساده ولی خلاقانه نشون دادن که خوب می‌تونن راه خودشون رو باز کنن.

 • ناشناس

  بنظر من یک چیز جالب میتونه سرویس وبلاگ نویسی باشه که با تلگرام کانکت بشه (پیام بده به کانال ) ! طرف لاگین کنه یک عکس ،توییت، لینک ویدیو یوتیو، لینک اینستاگرام دربارش بنویسی تو یک ادیتور خیلی ساده ! در اخرم یک لینک داشته باشه که تمام نوشته هاش توش باشه (کانال تلگرام ولی تحت وب) متن ها به کانالشم ارسال بشه ! api هم واسش بنویسی عالی میشه :دی ولی خب اس ام اس خواستم توش جا بدم نتونستم :دی

  • Mohammad Reza Mashoufi

   هستش یه همچین سرویسی ‌ IFTTT اینو یه سرچ کنین

 • ahmad

  جادی عزیز به نظر من ایده دوم خودت خیلی مفرح میاد مخصوصا اگه بتونه نمودار بکشه و هزینه هفته به هفته یا ماه به ماه یا … رو با هم مقایسه کنه.(مثلا واسه هزینه های ثابت که تقریبا همیشه داریم نمودار های جدا از هم تو بازه های زمانی مشخص بکشه)
  حتی اگه بتونیم واسش هدف واسه کم کردن هزینه های اضافیمون مشخص کنیم جالب ترم میشه :)

 • tester

  یک سیستم که اس ام اس زمان بندی شده بده واسه تبرک تولد دوستان همه به دوستت و هم به خودت که یادت بیاد غافلگیر نشی

  • Ebrahim Houshyar

   تو اکثر تقویم ها هست همچین قابلیتی

 • مزی

  یه برنامه داشته باشیم که سمینارها و همایش ها رو از چند تا سایت دربیاره. ما هم یه سری علاقه مندیهامون رو بهش بدیم. هر وقت سمیناری پیدا کرد مرتبط با اون چیزی که قبلا بهش گفتیم، خبرمون بکنه.

 • Mohammad Reza Mashoufi

  جادی جان من که خودم استارت آپی ران نکردم ولی فکر نکنم داشتن یه شرکت بزرگ هم منافاتی با پروگرمینگ لایف استایل داشته باشه.

  اتفاقا به نظر من اونایی که این توانایی رو دارن که از صفر رشد کنن 65٪ شون توانایی شاد زیستن رو دارن.چون فشارایی که اونا تو رشد میکشن آدم معمولی نمیتونه به این راحتی بکشه و آپشن ت…خ..م چپشون فعاله و فان زندگی میکنن تا خیلی های دیگه که همش نگرانن و از حالشون لذت نمیبرن

  در مورد این که سرویسی هست که دوست داشتی باشه ولی نیست هودر (حسین درخشان) حرف جالبی میزد میگفت یه چیزی که جاش خالیه و خود منم اینو حس میکنم این که از آی تی واسه افزایش ارتباطات فیزیکیمون استفاده کنیم.مثلا همین ایده ای که اشاره کردی رو من داشتم.جفتشونو :) هم چت ناشناس ولی نه با اسمس با اپ موبایل مخصوص ایرانی ها یا یه سرویسی که طرفو پیدا میکنی با لوکیشن به جای شروع چت سشن باهاش بیرون قرار بزاری منبع درآمدیشم میتونه آفر دادن کافه های مختلف و گرفتن پول از این کافه ها باشه.این که بتونه یارو یه ربع با کسی که نمیشناسدش رو در رو حرف بزنه.دوست شد شد نشد نشد. :)

  در مورد ریمایندر هم یه چیزی که یوزر فرندلی تر باشه خودش به همه کنتکت هام دسترسی داشته باشه یا به کلی تراکنش های مالیم بدون این که من وارد کنم و بعد مثلا ریمایند کنه این ماه به کهریزک کمک نکردی میخوای کمک کنی.یا مثلا این ماه به اسکندر زنگ نزدی میخوای یه زنگ بزنم بهش.یا اصن خودش اسمس بده بهش.با تکس های پیشفرض مثلا سلام اسی اوههه یادته آخرین بار یه ماه پیش بهت زنگ زدم.حالت چطوره پسر از ما یادی نکنیا.

  البته اینا اپ های مختلفی هستن و لزوما تو یه اپ نسیت.ولی این آخریه که گفتم جوری باشه اوتوماتیک به واتساپ و تلگرام و اسمس و اینا دست رسی داشته باشه و دونه دونه از کم خرج ترین تا اسمس بهشون بگه

  تو کامنت ها یه بازی گفتن کاعذ بازی منم یه پیشنهاد فان دارم

  ما تو دبیرستان یه بازی بازی می کردیم به نام کی کجا.ستوناش اینا بودن‌: کی(چه کسی) . کی (چه زمانی) . کجا . باکی . چیکار

  بعد به صورت رندم اینا باهم ترکیب میشد مثلا این جمله در می اومد : جادی شب ولنتاین تو کوچه برلن با جمشید بسم الله دست میزد.

  شاید لوس و بیمزه باشه.ولی فک کن تو حجم بالا چیز فانی میشه

  • Ebrahim Houshyar

   این ایده کاغد بازی رو یادمه در مورد نقاشی هم بود اپش، درسته، که نقاشی میکشیدی میفرستادی دوستت حدس بزنه چیه یا یه همچین چیزی

   • Mohammad Reza Mashoufi

    نقاشی رو ما نداشتیم.یا مثلا میتونیم بازی مافیا رو اوکی کنیم.الان خیلی از خوابگاه های دانشجویی دارن مافیا بازی میکنن

    من خودم نمیدونم بازیش چجوریه :) ولی خوب بازی کننده هاش زیادن

 • فکر کنم ایده ی اس ام اس فقط جهت تبلیغ اون ای پی آی ایرانی باشه که چند وقت پیش اسپانسرتون بود :|
  این کار آموزشیه یا تبلیغاتی؟؟ :/

 • مصطفی

  ای کاش یه چیزی باشه که وقتی گوشیمو رو سایلنت میزارم و کسی بهم زنگ میزنه، بهش یه پیام بده که گوشی رو سایلنته و من هم احتمالا در حال استراحت :) اگر کار خیلی ضروری ای هست عدد ۱۲۳۴ رو برام پیامک کن تا گوشی از سایلنت خارج بشه :)
  نمیدونم اصلا داریم یا نه.

 • tcp zix

  كاش يه وب سرويس بود كه ميشد تو مسير خونه مودِتو ازت بپرسه بعد بر اساس اون يه موزيك بهت پيشنهاد بده يا خودت انتخواب كني واسه وقتي كه رسيدي خونه پخش بشه

 • رضا

  یک سایت آموزشی که سیستمی شبیه به ویکی پدیا داشته باشه. افراد عضو بشن مقالات آموزشی بنویسن و بتونن مقالات رو تگ بدن دسته بندی کنن و یا سری مقاله بنویسن و بعد با امتیاز دادن و … آموزش ها بیان بالا.
  یه سیستم و سایت آموزشی اوپن سورسی :دی

 • صدرا بوستانی

  من همیشه یه ایده تو ذهنم بود، انگار اینجا گفتنش ضرر نداره.
  یه سرویسی، که اولِ عضویت ازت بپرسه روزت از ساعت چنده تا چند. مثلاً بگی صبح هفت و نیم بیدار می‌شم تا ده شب. بعد این هر ساعت یه اس‌ام‌اس بزنه، و بپرسه یه ساعت قبلی رو چطور گذروندی. طرف هم مثلاً جواب بده کار می‌کردم، کتاب می‌خوندم، وبلاگ می‌نوشتم، فیلم می‌دیدم…
  بعد تمام اینا تو سیستم ثبت بشه و کاربر هر وقت خواست بره ببینه. حتی بتونه به هر ساعتش از یک تا پنج امتیاز بده. میانگین امتیازا بشه امتیاز هر روز و…. از این ایده‌های Life Motivation طوری. معمولاً همچین کاری رو می‌گن توی یه دفترچه یا سررسید برای هر روز انجام بدید، ولی این‌طوری با اس‌ام‌اس کار می‌کنه که خیلی خیلی در دسترس‌تره.

 • من الان ایده ندارم فقط بدجوری از «عرفان برنامه نویسانه» خوشم اومد و باهاش به شدت موافقم. همون قضیه راه و مقصد هست. گیک‌ها از راه (ساختن و مساله حل کردن و تغییر دادن) بیشتر لذت میبرن تا مقصد (محصول نهایی که پول در میاره و …).

  داشتم فکر میکردم جادی تو واقعا میتونی ESR فارسی باشی :)

 • Reza Dehnavi

  جادی نظرت چیه یه سری اسکریپ بنویسیم یه سری خرجکردمون رو بره برامون بیاره مثل خلافی – قبض موبایل و ….
  بعد براشون حد بذاریم برنامه بهمون بگه که حد رو رد کردیم یا نه
  یه خورده اون ایده که گفتی رو بسط دادم

 • Pingback: شروع پروژه بستون؛ ویدئوهای تمام مراحل راه اندازی یک سیستم حساب کتاب شخصی با جنگو، لینوکس، گیت و هر چیزی که پیش بیاد | کیبرد آزاد()

 • Pingback: پیشنهادهای شما برای پیاده سازی یک ایده سخت افزاری | ذهن زیبا()

 • Pingback: لینک دانلود ویدیوهای پروژه بستون جادی – درخانواده ای متدین متولدشد()