حالا می تونین نسخه کاغذی ترجمه فارسی کتاب «فقط برای تفریح» توروالدز رو بخرین؛ صد در صد درآمد به زلزله کرمانشاه می رسه

بالاخره با مجوز ارشاد و تغییر چند کلمه، کتاب فقط برای تفریح / داستان یک انقلابی اتفاقی‌ به چاپ کاغذی هم رسیده. دوستان انتشارات پژوهندگان راه دانش لطف کردن و مجوز رو گرفتن و کتاب رو چاپ کردن. این کتاب ۳۰۰ صفحه ای از کودکی توروالدز شروع می شه و تا رشد و بلوغ سیستم عامل لینوکس پیش میاد. در واقع یک نویسنده چند ماهی رو با لینوس گذرونده و خاطراتش رو کشف کرده و نوشته. کتابی جالب برای هر کسی که دوست داره از دنیای کامپیوتر بیشتر بدونه – و خب البته یک کتاب عالی برای کسانی که لینوکس رو دوست دارن.

معلومه که برای خوندنش نباید حتما پول داد (: کتاب به شکل کاملا رایگان روی اینترنت هست ولی اگر دوست داشته باشین کتاب فیزیکی رو داشته باشین (مثلا با یه خط یادگاری مترجم در اولش) می تونین از صفحه خرید کتاب فقط برای تفریح / تاریخچه لینوکس اون رو سفارش بدین.

در این معرفی دو تا نکته رو هم بایدب گم:

‍1. در گیر زلزله کرمانشاه هستیم. در طول هفته آینده صد در صد پولهایی که از این طریق به دست بیاد رو دونیت می کنیم به زلزله زده های کرمانشاه. می گم میکنیم چون در واقع هم شما دارین کتاب رو می خرین و پول می دین و هم من کتاب رو می دم و هم سری اول کتاب رو انتشارات رایگان به من داده و در نتیجه همه داریم کمک می کنیم و کتاب ها هم توزیع می شن که به نظرم خیلی هم خوبه.
2. انتشارات پژوهندگان راه دانش توی انتشار این کتاب خیلی کمک کرد و عملا پیگیری اونها باعث شد کتاب چاپ بشه (: این انتشارات به گفته مدیرش درست شده که کتاب هایی که تیپ گیک ها و برنامه نویس ها و افراد مستقل می نویسن ولی هیچ وقت به چاپ فیزیکی و واقعی نمی رسه رو چاپ کنه. اگر شما هم کتابی دارین که فکر می کنین خوبه چاپ بشه و تا حالا نشده، باهاشون با ایمیل pajo1396@gmail.com تماس بگیرین.

و البته…
لینک خرید کتاب فقط برای تفریح با کمک صد در صد قیمت کتاب به زلزله کرمانشاه

 • علیرضا

  میخواستم بنویسم سانسور شده یا نه که تو جمله اول فهمیدم :)
  در حد چند کلمه باشه خوبه

 • مجتبی

  باسلام
  با اینکه قبلا نسخه وبی اش رو خونده بودم اما نسخه چاپی رو هم خریدم، خصوصا که پشت فروش کتاب مثل خود لینوکس یه فلسفه بسیار زیبا وجود داره. اینکه اول کتاب هم یه متن به دلخواه شما از طرف جادی نوشته میشه بسیار جذابه.
  امیدوارم خیلی زود همه نسخه هاش فروش بره
  ممنون

 • Milad Zangeneh

  مرسی جادی که این کار خوب رو انجام دادی و خوشحالم بعد این همه مدت نسخه چاپی رو میبینم و امیدوارم زودتر به دستم برسه.

 • سلام،
  من کتاب رو ۴ بار سفارش دادم.
  خواستم اطلاع بدم که مراحل خرید خیلی طولانی بود. ای کاش طوری میشد که یا بشه تعداد رو انتخاب کرد یا مبالغ دلخواه وارد کرد.
  عملا ۴ بار رفتم توی زرین پال و ۴ بار هم فرم گوگل داکس رو پر کردم.
  بی زحمت شما هر ۴ تا رو با یک پست ارسال کنید که مبلغ بیشتری برای کمک به زلزله زدگان باقی بمونه
  ممنون

 • سجاد

  کتاب فوق العاده ای بود و 100 درصد ارزش خرید داشت.
  ممنون جادی که به فکر زلزله زده ها بودی :)